Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

a ja tak jeszcze ze swoją sprawą - czy jeśli włożę jedną kość 1 GB to będzie OK? Bo trochę się naczytałem o trybie Dual, że za dużo to on nie daje a przy jednej kości miałbym pewność, że pójdzie na 1T, no i timingi sobie wyśrubuję. A jak już 1x1GB to jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: -> 350W Dobry i sprawny, napięcia ok.

Procesor: -> rdzeń ok zaluśki,

Radiator: -> Założony dobże

Bios: -> upgrade do wersji 27 zrobiony

Format Dysku: -> Problem tej natury że chodzę na Raidzie 2x80GB ATA133, Sformatowanie jednej partycji na tym to nie takie proste jeśli się chce zachować dane a spod dosa tego nie zrobię bo rozwali mi całą strukturę partycji.

 

Opisze może co jeszcze zrobiłem dokładniej dzisiaj. Wena misię już wyczerpała.

 

Jeżeli chodzi WINDE to próbowałem instalnąć na innym dysku XP jak i Win 98SE i jest to samo.

Przy 98 Resetuje się podczas kończenia instalacji

Przy win Xp Resetuje się po wgraniu początkowych sterowników

 

W Biosie już powyłączałem co się dało (myślałem że problem z pamięciami) nic nie dało.

 

Poodłączałem wszytkie użądzenia jakie mam i też nic (zostawiając dysk oczywiście)

 

Najśmieszniejsze jest w tym to że procek jest sprawny bo działa na płycie sąsiada i to Nonam'ie jakimś, która obsługuje semprony :D (płyta za 120 zł)

 

Najleprze jest to że wszystko chodzi poprawnie na Mojej NF7 gdy mam włożone inne procki (DURON, ATHLON, ATHLON XP)

 

Wracając do instalacji windy to wywala mi jeden z dwojga komunikatów przed zrestartowaniem się (przy próbach uruchomienia już istniejącego windowsa xp na Sempronie 2800 są te same)

IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL

lub

PGED_FAILED_IN_ARREA_NOT_PGED - coś w tym stylu dokładnie nie pamiętam bo nie spisałem

 

Co mi na to odpowiecie??

 

powiem szczerze jak do tej pory żyję i składam kompy to takiego numeru nie miałem.

1567574[/snapback]

Po pierwsze jakiej marki masz zasilacz.

Po drugie: Jak możesz mieć raid na ATA 133, jak abit ma RAID na sałacie?

Co powyłączałeś w BIOSIe?

Jakie tajmy ustawiłeś Twinom?

 

a ja tak jeszcze ze swoją sprawą - czy jeśli włożę jedną kość 1 GB to będzie OK? Bo trochę się naczytałem o trybie Dual, że za dużo to on nie daje a przy jednej kości miałbym pewność, że pójdzie na 1T, no i timingi sobie wyśrubuję. A jak już 1x1GB to jaka?

1567756[/snapback]

Szczerze to niepamiętam lub niewidziałem nikogo z !GB kością na naszym abitku...nie wiem jak to będzie chodziło. A co do śrubowania timingów..hmm... Jak kupisz syfną kość to sobie możesz pośrubować wkrętakiem śrubke w ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam pytanko, bo cały czas męczy mnie problem SATA, tylko ze dziś na płycie zauważyłem ze nad jedym z wyjsc na sata (tym blizej bateri) jest taka "blaszka" a na niej zaschniety klej, jak by bylo coś tam przyklejone a teraz tego nie ma, miało to oznaczenie d080, nie wiem czy to moze tego wina a moze jestem przewrazliwony :|.

 

Wsumie to takich miejsc gdzie powino coś być a nie ma to mam na plycie 3

Przy dolnej lewje stronie soketu, po lewej stronie SB no i nad sata :| jak wicie co to jest to piszcie...

Edytowane przez spli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakiej marki masz zasilacz.

Po drugie: Jak możesz mieć raid na ATA 133, jak abit ma RAID na sałacie?

Co powyłączałeś w BIOSIe?

Jakie tajmy ustawiłeś  Twinom?

Szczerze to niepamiętam lub niewidziałem nikogo z !GB kością na naszym abitku...nie wiem jak to będzie chodziło. A co do śrubowania timingów..hmm... Jak kupisz syfną kość to sobie możesz pośrubować wkrętakiem śrubke w ścianie.

1567822[/snapback]

pokaż mi, w którym miejscu napisałem, że chcę kupić syfną kość. Nie robię takich błędów, za każdym razem przed kupnem czegokolwiek do kompa czytam mnóstwo opinii, recenzji i artykułów na dany temat

 

więc Twój pseudożart był jak kulą w płot :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie tą płytke (NF7-S :P) i zamieżam dać na NB chłodzenie wodne, ale czytałem że mosfety grzeją się do 100 stopni  :mur:  qrde, chyba sie nic nie stanie jak nie bede miał wentyli?

1567569[/snapback]

 

powiem ci tak: :) jezeli bedziesz krecil plyte i proca powyzej FSB 250MHZ i vcore rzedu 2V to zacznij myslec nad dobrym chlodzeniem mosfetow i mostka poludniowego, ja lece na FSB 222MHz mosfety sa cieple,czasem w stresie gorace ale nie boj zaby ;) one sa przystosowane do pracy w upałach, to porzadna płyta, nic jej nie bedzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam sprzęt jak w podpisie tylko grafa - 9550 i zasilacz codegen 300W i skoki w speedfanie napięcia czasem skakały nawet z +12V na 11 i potem od razu 13V:/, wiec zmieniłem zasiłkę na inną - TOPOWER 450W i jest to samo tyle, że rzadziej, muszę tylko zaznaczyć, że nawet w czasie skoków komp jest STABILNY i nigdy nic sie nie wieszało, żadnych zwisów ani innych problemów.

W sandrze jest to samo - skoki nawet o 1-2V na lini +12V a komp działa, wiec może to płyta albo czujnik źle interpretuje wahania napięć??

Edytowane przez CHMURNIAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy trzeba powtarzać że pomiar napięć bez miernika można sobie o kant d*** rozbić. Weź dobry miernik i zobacz czy też tak szaleje (wiem, mierniki potrafią mieć pewną bezwładność, ale nie aż taką by nie wyłapać tak dużych skoków).

 

SPLI: rzuć foty żeby było co porównywać, bo tak to sobie możemy szukać.

 

DRU: kości 1GB są z reguły dużo gorsze do kręcenia, jeszcze nie widziałem takiej co ma CL2 w standardzie i niskie timingi.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spli

to jest miejce na mosa czego tam szukac na mobo pelno jest miejce gdzie mozna cos wsadzic kondesatory gladzace itd nad agp jest jeszcze miejsce na generator kwarocwy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Co to znaczy, że "abit ma RAID na sałacie"???

No i z czym to się wiąże??? (ktoś napisał że ma RAID na ATA 133???)

1568224[/snapback]

To miało być zdrobnienie od SATA :D

Wiąże się z wypowiedzią siremixa:

Problem tej natury że chodzę na Raidzie 2x80GB ATA133

Tym samym zaznaczył iż ma to na NF7. Patrz mój post na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-116720-1122446145_thumb.jpgA wię daję zdjecie nf7-s i zaznaczylem te miejsca w których umnie nie ma tych czarnych (tu brakuje mi słowa zeby to nazwać). Niestety nie mam cyfrówki zeby wrzucić org fotki :|. No ale jesli ktoś ma w tych miejsach blaszke z zaschnietym klejem to wio o co chodzi:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno wyszły remixy 2.4 na planetnvidia.com, je też by się przydało przetestować

1566336[/snapback]

 

Przetestowałem na razie na 3d mark 03

Antek 2400xp Asus V9999 LE 16/6 400/900

10502

Nie ma różnicy w 3d. Wczesniej miałem Nforce 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wię daję zdjecie nf7-s i zaznaczylem te miejsca w których umnie nie ma tych czarnych (tu brakuje mi słowa zeby to nazwać). Niestety nie mam cyfrówki zeby wrzucić org fotki :|. No ale jesli ktoś ma w tych miejsach blaszke z zaschnietym klejem to wio o co chodzi:P

1568284[/snapback]

no juz Ci napisalem wyzej ...

to nie jest blaszka tylko cyna rozlana na miejscu lutowania i nie jest to klej tylko prawdopodobnie kalafonia ...

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam brakuje mosa a nie kondziora na prace napewno ma jakis wplyw ale nie jest Ci w stanie odpowiedziec w jakim stopniu jego obecnosc odzialowuje na prace ukladu, po prostu ktos uznal ze to zasialanie jest zbedne na wszystkich mobo tak jest nie ma sie co przejmowac pozatym skoro to jest wlasnie mos to pewnie trza by do niego jeszcze jakies steroowanie zrobic gladzenie itd .... to nie jest takie prosto dolutowac i ze bedzie smiga tutaj masz doczynienia z wysokimi czestotliwosciami i nawet miedziana sciezka moze byc w zaleznosci od dlugosci i ksztaltu kondesatorem albo cewka ... jesli bedzie za dluga to tez nie bedzie dziala poprawnie podobnie jak by byla za krotka ... ale na ten temat nie ma sie co tutaj rozpisywac ..

 

@siremix

zobacz na innym psu moze to Twoje nie jest do konca sprawne ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a mam takie pytanko, czy jest mozliwość regulacji mnożnika i FSB z poziomu BIOS'u ?

1570607[/snapback]

Nie ma ;]]]]]]. Nie no, zartuje. Jest wszystko.

 

 

Przy okazji chcialem powiedziec, ze mam mieszane uczucia co do uzytkowania tej plyty. Kupilem nowa w kwietniu i za cholere nie moge dojsc do stabilnego FSB 200 :(. Sprzet jak w podpisie. Przy starcie bios wywala blad pamieci i piszczy niemilosiernie. Biosow probowalem roznych ...i nic. Po jakims czasie poczytalem troche, zrobilem L12 moda i ...k**wa dalej nic ;/. Obecnie bios mam D26 2.0.01 1T od Merlina i moje stare V-Daty ddr333 poszly na 400 z tym, ze proc smiga stabilnie, a przy testach ramow S&M sie wywala :|. Prime sie w ciagu godziny nie wysypal, wiec dziwne... No dobra, tu mi sie pamieci skonczyly, wiec ok, ale czemu hynixy nie ida? Nawet na standardowych taktowaniach 133x12,5 prime sie wysypuje po chwili! Qrwa tyle kasy dalem, a tu sie krecic nie chce. Hynixy sa sprawne na 100%. Kiedys na Vitestach kumpla wszystko latalo na szynie 250... Eee, sam juz nie wiem, chyba sobie jakiegos Epoxa kupie, bo na Abicie to same problemy sa. Chociazby debilny sposob umiejscowienia socketa. A zwlaszcza, ze mam chlodzenie z CoolerMastera, ktore posiada zapinke do zalozenia bez uzywania narzedzi. Swietnie, tylko, ze mnie zasilacz do budy nie wchodzi :evil:. Kombinowalem juz roznie z ta zapinka, ale i tak nie dalo to zadnego rezultatu i musialem wrocic do fabrycznej ;/. Teraz pytanie, co ja robie zle? Czemu innym hynixy d43 kreca sie na tym Abicie, a mnie nie chca? (Byly sprawdzone, u kolesia na Epoxie [KT400] szly 220 stabilnie) Mial ktos moze podobne problemy z ta mobo? Za pomoc wielkie dzieki, bo w tej chwili marze o stabilnym chociazby 200x10 (ale nie mial bym nic przeciwko, jak by bylo wyzej :)).

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam plyte Abit NF7-S2. Podczas pewnej letniej burzy kiedy juz mialem odlaczyc komputer od sieci, wylaczylo mi na chwile prad w domu. Od tego czasu nie dziala mi port LAN na plycie(wszystkie inne komponenty dzialaja bez zarzutu - pracuje na tym komputerze non stop tylko ze na sieciowce PCI. O dziwo karta sieciowa zintegrowana jest poprawnie wykrywana przez system (mozna zainstalowac sterowniki itp). Natomiast ze strony portu LAN nie ma zadnej odpowiedzi ... nie ma wysylu ani odbioru danych a kontrolka nie "miga"... po prostu martwy port ... W zwiazku z tym mam pytanie do Was co mozna z tym zrobic procz oddelegowania plyty na serwis ( to niestety jest znow 3 tyg bez kompa), moze jest jaka mozliwosc wlutowania nowego portu cokolwiek da sie z tym zrobic?? Prosze o pomoc...

 

Kolejne pytanie... na tej samej plycie mam zintegrowana sieciowke ( w chipsecie NF2 - chyba jakis realtek a moze sie myle??). Otoz daje ona inny dzwiek... w grach czy przy sluchaniu muzyki nie ma zadnych zaklocen ale dzwiek jest jakis "inny" niz na poczciwe cmedii 8738... Czy nowe sterowniki moga naprawic problem??CO to mze byc?? Jakies spiecie, przepiecie, przebicie??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Albo zintegrowana sieciowke szlag trafil (i w domowych warunkach chyba nie wymienisz), albo w biosie sie wylaczyla opcja "lan controller". O ile sie nie myle jest w zakladce "Advanced chipset... cos tam, juz nie pamietam :)"

Ad 2. Ale jaki inny? Co w nim jest nie tak? Opisz dokladniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Albo zintegrowana sieciowke szlag trafil (i w domowych warunkach chyba nie wymienisz), albo w biosie sie wylaczyla opcja "lan controller". O ile sie nie myle jest w zakladce "Advanced chipset... cos tam, juz nie pamietam :)"

Ad 2. Ale jaki inny? Co w nim jest nie tak? Opisz dokladniej ;).

1571333[/snapback]

AD1. Sieciowka w systemie jest poprawnie wykrywana (enable lan controller mam - onboard lan czy cos takiego), instaluje sterowniki ale zadnego odzewu ze strony sieci po prostu cisza. Obstawiam port spalony....

 

AD2. Ciutke charczy(tylko kiedy mowi glos ludzki np kumpel z Ts lub skype)...jest inny po prostu, dodatkowo plik nvmcp.sys powoduje bsoda i jestem zmuszony uzywac pci

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chcialem powiedziec, ze mam mieszane uczucia co do uzytkowania tej plyty. Kupilem nowa w kwietniu i za cholere nie moge dojsc do stabilnego FSB 200 icon_sad2.gif. Sprzet jak w podpisie. Przy starcie bios wywala blad pamieci i piszczy niemilosiernie. Biosow probowalem roznych ...i nic. Po jakims czasie poczytalem troche, zrobilem L12 moda i ...k**wa dalej nic ;/. Obecnie bios mam D26 2.0.01 1T od Merlina i moje stare V-Daty ddr333 poszly na 400 z tym, ze proc smiga stabilnie, a przy testach ramow S&M sie wywala icon_neutral3.gif. Prime sie w ciagu godziny nie wysypal, wiec dziwne... No dobra, tu mi sie pamieci skonczyly, wiec ok, ale czemu hynixy nie ida? Nawet na standardowych taktowaniach 133x12,5 prime sie wysypuje po chwili! Qrwa tyle kasy dalem, a tu sie krecic nie chce. Hynixy sa sprawne na 100%. Kiedys na Vitestach kumpla wszystko latalo na szynie 250... Eee, sam juz nie wiem, chyba sobie jakiegos Epoxa kupie, bo na Abicie to same problemy sa. Chociazby debilny sposob umiejscowienia socketa. A zwlaszcza, ze mam chlodzenie z CoolerMastera, ktore posiada zapinke do zalozenia bez uzywania narzedzi. Swietnie, tylko, ze mnie zasilacz do budy nie wchodzi icon_evil.gif. Kombinowalem juz roznie z ta zapinka, ale i tak nie dalo to zadnego rezultatu i musialem wrocic do fabrycznej ;/. Teraz pytanie, co ja robie zle? Czemu innym hynixy d43 kreca sie na tym Abicie, a mnie nie chca? (Byly sprawdzone, u kolesia na Epoxie [KT400] szly 220 stabilnie) Mial ktos moze podobne problemy z ta mobo? Za pomoc wielkie dzieki, bo w tej chwili marze o stabilnym chociazby 200x10 (ale nie mial bym nic przeciwko, jak by bylo wyzej icon_smile3.gif).

Pozdro.

jaki masz dokładny model cpu? taki np. mój: AXDA1700DUT3C

JUICB 0251SPMW. Bo umnie jest podobnie tylko chciałbym miec magistrale 220mhz ale niestety xp często resetuje to samo na 213mhz (czasami stablitnie jak przegladam net, słucham muzyke ale jak gram to czasami obraz znika podobnie jak na 204mhz) ateraz jestem na 199mhz i jest ok, mam timingi pamieci 2.5-2-2-11, cpu napiecie: 1.85V, i nie wiem, czemu stawiam na słaby zasilacz lub słaba zrobiony cpu >_>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz dokładny model cpu? taki np. mój: AXDA1700DUT3C

JUICB 0251SPMW. Bo umnie jest podobnie tylko chciałbym miec magistrale 220mhz ale niestety xp często resetuje to samo na 213mhz (czasami stablitnie jak przegladam net, słucham muzyke ale jak gram to czasami obraz znika podobnie jak na 204mhz) ateraz jestem na 199mhz i jest ok, mam timingi pamieci 2.5-2-2-11, cpu napiecie: 1.85V, i nie wiem, czemu stawiam na słaby zasilacz lub słaba zrobiony cpu >_>.

1571709[/snapback]

Spójrz że sięchłopie na siga ajak dalej nie widzisz to kursy czytania dla początkujących :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ale to bardzo glupie pytanie .... sklepow komputerowych nie ma ?

1572578[/snapback]

 

są ? i co z tego ? podaja ze plyty sa identyczne.... poza brakiem soundstorma na AN7....wiec sie pytam.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jejku...uGuru mówi Ci to coś?  :mur:

Aha i OFFENCE: z takimi pytaniami wychodź od razu i nie wracaj!! :mad: :mur:

1572608[/snapback]

ta.... uGuru, brak SS, przejsciowki serieli, wej/wyj optyczne, to wiem ale czemu ta plyta jest tansza od NF7-S ? co jej brakuje ? i co ma lepszego ? bo nigdzie o tym nei pisza...

 

aha i chcailes chyab napisac NO OFFENCE :lol: :lol: :lol:

jak nie masz nic konkretnego do napisania i nie wiesz jakiesa roznice to sam wyjdz, dzieki........ :lol:

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...