Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

@devb

a podniosles ciutke vcore?

 

Pozdrawiam. :wink:

1677125[/snapback]

podnioslem do 1,80vcore i zatrybilo :lol2: dzieki wielkie

 

teraz mam 11x166 XP 1.7@2.2 Palomino i co dziwne temp proca spadla w idle do 32 stres 45 i to bez zadnych mod drutow itp.. :rolleyes:

 

pamieci poszly na 416 4/5 chyba im nie zaszkodzi ?? bez radiat.

 

Czy kręcic dalej czy zostawić juz jak jest bo to chyba maks tego proca ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, jakiś czas temu kupiłem dysk samsunga 120 gb serial ata na silniku Nidec - jest super cichy naprawdę.

I tak dzisiaj rano na kacu, obmyślając plan na wieczór myslę sobie a może tak raid zrobić?

 

Proszę napiszcie jak to jest z Raidem na tej płycie głównej - czy są jakieś niestabilności , utraty danych?

I czy Abit umożliwia zrobienia raidu 0+1?

 

Proszę jeszcze o np. porównanie czy taki raid pzrzyś[piezsy mi Photoshopa jak pracuje na większych plikach itp?

 

pozostaje z szacunkiem

marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAID nie powoduje utraty danych chyba że Ci jeden z dysków padnie. Poza tym małym szczegółem to fajowa rzecz:)

Na Abicie nie zrobisz RAID 0+1 bo ma kontroler 2 portowy (do takiego RAIDa potrzeba 4 dyski, pomijam rozwiązania typu Intel Matrix itp).

Co do photoshopa jeśli korzysta z pliku wymiany (a jak duze pliki obrabiasz to pewnie tak) to powinno go to przyspieszyć (oczywiście nie tak jak dołożenie fizycznego Ramu ale zawsze:).

 

@devb

Odblokuj mnożnik (jeśli zablokowany, już nie pamiętam jak to było z Palomino) i puść na FSB 200 (mnożnik w dół). Pamięci daj zawsze synchroniczni, inne tryby na nForce spowoduj spadek wydajności. Jeśłi ni chcesz iść na FSB200 to daj RAM synchro i zaostrz timingi (2,2,2,11 powinny wytrzymać na 166MHz).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja o potrzebie reinstalacji windy w przypadku zmiany płyty. Otóż ostatnio zjarałem NF& v. 2.0 (poszły dwa scalaki) a że kompa używam m.in. do pracy to -nie bawiąc się w serwisy - następnego dnia wziąłem co było w najbliższym sklepie na nForce2 tj. NF7 S2G. Nawiasem mówiąc na poprzednim abicie proc chulał 2500+@3200+@1,5V, a że w S2 z zasilaniem kiszka to paradoksalnie ta płyta "zmusiła mnie" do większego o/c. Ale do rzeczy po zmianie mobo na jednym dysku zostawiłem stary OS (kilkunastomiesięczny) do różnego rodzaju testów, na drugim mozolnie zainstalowałem nową windę. Stary system zawiera kilkadziesiąt programów, przeszedł wymiany kart graficznych GF 440MX, R9600Pro, GF 6600GT, wspomnianą wymianę mobo (Driver Cleaner), zaliczył kilka "zgonów" - odzyskiwanie z obrazu dysków (Ghost 9.0). No i najciekawsze, że wydajność na oko, SiSoftSandra i 3DMarki jest identyczna z wydajnością w nowej windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

posiadam Abit NF7-S v2.0 z Sempronem 2300+ (Thoroughbred) i Hynixami D43 (single, 512MB). dzis zabralem sie za podkrecanie, proc na 9.5 x 200, po 3 testach w Prime95 wywalil blue screen, pamieci na 2.5, 3, 3, 11 Memtest86 i GoldMemory przeszly bez zadnego ale. i tutaj nasowa sie pytanie :) czy ten blue zawdzieczam rewizji procesora (widze, ze wiekszosc kreci 2200+ i 2500+) czy mozliwe bedzie wyciagnac fsb chociaz na te 200 (zeby pamieci sie nie lenily :P) czy moge sobie z gory odpuscic?? a moze zmienic timingi na Optimal (3, 3, 3, 8 - takie chyba sa) i zobaczyc co wtedy? :> wszelkie rady mile widziane...

Edytowane przez jar3cki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img283.imageshack.us/my.php?image=ocsnap28hp.png

http://img283.imageshack.us/my.php?image=ocsnap10uq.png

 

i w Prime95 zaliczyl dola :/ :

[sun Oct 02 17:40:17 2005]

Self-test 1024K passed!

[sun Oct 02 17:58:23 2005]

Self-test 896K passed!

[sun Oct 02 18:16:07 2005]

Self-test 768K passed!

[sun Oct 02 18:35:32 2005]

Self-test 640K passed!

[sun Oct 02 18:53:40 2005]

Self-test 512K passed!

[sun Oct 02 19:13:32 2005]

Self-test 448K passed!

[sun Oct 02 19:33:26 2005]

Self-test 384K passed!

[sun Oct 02 19:54:08 2005]

Self-test 320K passed!

[sun Oct 02 20:12:35 2005]

Self-test 256K passed!

[sun Oct 02 20:24:58 2005]

FATAL ERROR: Rounding was 0.4999771118, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

@luki_pc, zobaczymy, podniose do 1.65v :> zeby sie nie zagotowal tylko ;)

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile proponujesz? teraz mam 'optimal' (2.5, 3, 3, 7) bo zaczal mi piszczec przy ponownym uruchamianiu (takie pieeep dlugosci 1/1.5sec i co jakas 1sec) moze napiecie przy pamieciach jeszcze podniesc?

 

aha, wrocilem do 166 fsb i przy okazji zmienilem te timingi do 'optimal'. jutro po szkole pokombinuje ;)

Edytowane przez jar3cki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze juz mamy p5 :D wyglada na jakis tani wiec raczej bym nie wiazal z nim wielkich nadzieji ;]

wtf?? mozna jasniej?? stwierdzenie na dosc lakoniczne mi wyglada, wiec nie wiazalbym z nim wielkich nadzieji... wiecej precyzji prosze!

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15405 -> info dla zainteresowanych ;]

 

@luki_pc:

Właściwości modułu pamięci:

Nazwa modułu Hyundai HYMD264 646D8J-D43

Numer seryjny FFFF6026h

Rozmiar modułu 512 MB (2 ranks, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC3200 (200 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8  (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7  (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6  (CL-RCD-RP-RAS)

 

Producent modułu pamięci:

Nazwa firmy Hynix Semiconductor Inc.

Informacje o produkcie http://www.hynix.com/eng/02_products/01_dram/index.jsp

Edytowane przez jar3cki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki tobie sie dobra sztuka trafila ;)

 

co do semprona kolegi. rowniez mam takie ło cos, i mysle to wina napiecia na procesor. mi sie trafila dosc srednia sztuka, ale co nowsze tym gorsze.

 

co do henkow. mam wersje 256 i są wyjatkowo do bani ;) 2,5-3-3-7 no problem do 230 ale 250 to juz 3-4-4-11 (2.9) są nie stabilne. duzo lepiej radzą sobie kumpla 512 (3-3-3-8 250 2.9) albo moje tccc (3-4-3-11 250 2.8 )... ;)

 

ps. dokryłem ciekawą rzecz na NF7... przy dualu i kosciach 256(jedno)+512(dwu)...

 

ulozenie pamieci od cpu: hynix-puste--samsung (dzielnik: 6/6)

efekt?: Skala fsb przy 1T konczy sie na 240.

 

ulozenie pamieci od cpu: puste-hynix--samsung (dzielnik: 6/6)

efekt?: skala fsb konczy sie przy 252 8) na 1T... ;)

 

edit: i 248 przy asynchro 5/3 :E

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje diagnozy.... ;O

 

dzisiaj winda zaliczyla blue screena, po restarcie nawet sie nie zaladowala (znowu blue screen) :o

 

i potem to juz komp w ogole nie wstawal, dopiero Clear CMOS pomogl i wstal, ale to nic, ustawiam wszystko (OC) tak jak smigalo przez 1,5 roku non stop i lipa, nie wstaje, kolejny reset biosu, ustawiam lzejsze OC, znowu zonk:O

 

Czyzby proc umieral, bo na default leci jakies 4 godzinki bez problemu, ale default :o?? Ja tego nie przezyjel;/// tym bardziej ze 18 pazdziernika Q4 ma byc i co ja, jak ja to pociagne;O??

 

Moja diagnoza to ze proca wymeczylem (choc napiecie 1.75V) ale moze to przez ten smieszny programik S2kCtl (do programowego chlodzenia proca), jak myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że ten programik Ci tego procka wykończył ponieważ on bezustannie odcina i podaje napięcie na niego a urządzenia elektryczne nie lubią częstego wyłączania i włączania a twój proc był na to narażony sprawdź na innym procku jak chodzi komp jak ok to wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko odrazu niebijcie jak juz sie przewinelo .

 

Mam mozliwosc wymiany dysku na SATA z PATA. (Samsung 80 )

Jak zachowuja sie oba kontrolery na NF7 ?? Bo PATA jakos bardziej obciaza procka niz na Via . Takie mam odczucia.

Niema problemow ze startami plyty itp. ( Startuje system odrazu z SATA jak jest drugi dysk PATA ?? Wiem ze winda potrzebuje sterowniki )

Jak wyglada obciazanie systemu na SATA ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik.. do tej pory mialem A1700XP na nap 1.8 V i bylo ono stabilne , teraz mam Bartona M i musialem dac 1.875V !! zeby byl stabilny na 2,5 GHz.Co dziwne zauwazylem wachania napiecia na procku od 1.81 do 1.84 a ustawione mam 1.875 przeciez ! Czy to wina biosu ?Moze jest jakis specjalny bios do bartona m ?Kolejne pytanie ile mozna dac max napiecie na tego procka? 1,9 v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wahania to norma, zawsze będziesz miał mniej zwłaszcza w stresie niż ustawienie w biosie. U mnie XP-M 2600+ latał na 2V bios (real 1.9V) przez pół roku i mu nic nie było w lato temperatura powodowała niestabilność i mam obniżone taktowanie i napięcie.

Jaką masz temp. w stresie na 2500Mhz i na jakim chłodzeniu ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś lekarstwo na naiwność (kupiłem NF7 S2).

A na poważanie czy usterka zasilania czy biosu polegająca na dysfukcji opcji zmiany Vcore może być podstawą do uznania reklamacji. Konkretnie po podniesieniu w "soft menu" napięcia dla proca idzie ono w górę, ale po obniżeniu nie wraca do ustawień fabrycznych. Nie działa w tym względzie Soft menu, nie działa załadowanie predefiniowanych ustawień biosu. Zostaje tylko zworka Cler - Cmos. Oczywiście takie korzystanie z soft menu czyni płytę najdelikatniej mówiąc kompletnie niefunkcjonalną. Poza tym wszystko wydaje się ok. ale "dla zasady" najchętniej pozbyłbym się tego dziadostwa - zlozyl reklamacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie odnotowalem max  56 w stresie - volcano 7+ i mam otwarta bude..

Musze go jeszcze pomeczyc..

1687886[/snapback]

U mnie przy 57 robi się nie stabilny tj.Prim95,SP2004,S&M pracuje w tle i co ciekawe prawidłowo a jak siedze w internecie potrafi wyskoczyć komunikat o błędzie IE i zamyka okno a programy sprawdzające stabilość zero błędów !

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę głupie pytanie i na pewno była na nie odp. ale dużo szukania.

 

Jak widać mam mobo na serwisie i nie mam możliwości sprawdzenia czy zmieści się na nią pentagram 80CU obudowa standard ATX chodzi o to czy nie zawadzi o zasilacz i o zelmana na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy płyta NF7-S 2.0 będzię działała ze starszymi kartami graficznymi (AGP 1x/2x)?

Co prawda w specyfikacji płyty wyczytałem, że AGP jest typu 4x/8x (więc przypuszczam że starsze karty mogą nie iść - ale zapytać nie zaszkodzi - tu pewnie sprawa dotyczy napięcia prądu jakie podaje AGP 1.5/3.3V).

Poprzednio miałem FXa 5700 ale ta karta została uszkodzona i muszę na szybko poszukać jakiejś taniej grafiki (tak wstępnie rozglądałem się za TNT2 (pełną bądź M64).

 

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy płyta NF7-S 2.0 będzię działała ze starszymi kartami graficznymi (AGP 1x/2x)?

Co prawda w specyfikacji płyty wyczytałem, że AGP jest typu 4x/8x (więc przypuszczam że starsze karty mogą nie iść - ale zapytać nie zaszkodzi - tu pewnie sprawa dotyczy napięcia prądu jakie podaje AGP 1.5/3.3V).

Poprzednio miałem FXa 5700 ale ta karta została uszkodzona i muszę na szybko poszukać jakiejś taniej grafiki (tak wstępnie rozglądałem się za TNT2 (pełną bądź M64).

 

Pozdrawiam

Michał

1688777[/snapback]

Nie będzie działała, co najwyżej możesz uszkodzić płytę...

Poszukaj jakiejś taniej karty na PCI tymczasowo, ja np. dorwałem S3 Virge 4 MB za 5 zł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez TNT2 wspiera agp x4! bedzie chodzic jak najbardziej taki tnt. sam mialem doi nie dawna gf256 i tez niby oh ah 3.3V i agp x2 nie bedzie chodzic, ale po to robią wyciecia na karcie i w agp zeby taki kowalski nie wlozyl karty z 3.3V i na odwrot (1,5 do 3.3V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...