Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktoś czy pomiar napięcia VCore miernikiem na NF7-S2 wygląda podobnie co w przypadku NF7 (NF7-S)

u mnie na scalakach po lewej stronie gniazda procesora napięcie mierzone miernikiem jest zawsze 0,15 V większe niż pokazuje bios.

mierzyłem dla procesora Athlon XP Barton - orginalne napięcie 1,65 V, bios - 1,65 V, ale miernik - 1,80V, podobnie Duron 1600 - orginalne napięcie 1,50 V, bios - 1,50 V, ale miernik - 1,65 V

no i nie wiem czy w przypadku tej wersji nie da się sprawdzić "real" V core, czy może płyta skopana (pewnie tak)

 

Update

Może ktoś sprawdzić u siebie miernikiem Vcore na mosfetach i porównać z napięciem podawanym przez bios????

Edytowane przez daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie :)

otorz czasami jak sie zapisuje ustawienia biosu pokazuje sie napis, aby nie wylaczac kompa az do momentu gdy ustawienia zostana napisane, a czasami go nie ma.

Jesli ktos z forumowiczow ma NF7 a napewno ktos ma :) bo to w sumie popularna plyta, prosil bym zeby obadali temat, moze ktos odkryje jakas regolarnosc tego zjawiska :-), mi sie nie udalo.

 

z gory dzięki :)

pozdrawiam

porlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawach podkręcania pamięci jeszcze mało wiem i dlatego mam dla was takie lamerskie pytanko :P Czy te wyniki podkręcania pamięci można uznać za udane?

 

Default:

 

Hardcore 2-2-2-6 (12,5x 166FSB 1,65 V-core; 2,6 V-dimm)

odczyt 2326 MB/sek

zapis 899 MB/sek

czas oczekiwania 108,9 ns

 

O/C:

 

Hardcore 3-3-3-9 (8,5x 246FSB 1,6 V-core; 2,7 V-dimm) - po flashu biosa D26 Taipan 2.0.05

odczyt 3717 MB/sek

zapis 1304 MB/sek

czas oczekiwania 75,2 ns

 

Wyniki robione w evereście 2.20.405

 

Temperatury (w speedfanie) są w normie tj. żadna nie przekracza 45C. Pamiątki i chipset na dotyk zimne. Buda dobrze wentylowana.

 

Wszystkie wyniki oczywiście prajm stable.

 

Licze na wasze odpowiedzi :)

Edytowane przez Barthezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NF7 posiadam od niedawna i mam kilka pytań:

jaki bios mam wgrać? ten z CPC OFF czy ON? aktualnie mam D26 2.0.5 Taipan CPC ON do tego mam jedną kość ram 512 (400) noname ;] niedługo będzie nowy procek ale aktualnie duron 900mhz wydusiłem z niego ~1,2GHz ale mam takie pytanie? Jest on z odblokowanym mnożnikiem ( zamalowałem L1 ołówkiem) i procek nie chce iść 5*200 :/ dlaczego? wyczytałem coś o L12 modzie ale przecież mobo obsługuje fsb 200 fabrycznie.

 

Więc szukam biosu z wbudowanym L12 modem czy D26 2.0.5 Taipan go posiada? i jaki mam mieć bios CPC ON czy OFF mam jedną kość ram 512(400) z tego co napisał Merlin to cpc off jest wolniejszy ale stabilny a natomiast on jest szybszy ale może być nie stabilny jak to się przekłada do jednej koście ram?

 

Płyta z niebieskimi slotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem posiadaczem plyty glownej Abit NF7-S2G i mam pytanie dotyczace konrolera Sata zamontowanego na tej plycie a dokladnie o jego prace.Juz wyjasniam o co mi chodzi kupilem niedawno dysk 160gb Seagata na Sata podpiolem ustawilem w biosie wszystko tak jak ma byc zformatowalem go i wszystko gra zainstalowalem winde i wszystko jest oki. Tylko mam maly problem nie wiem czy jest to normalne ale podczas uruchamiania kompa jak juz mi zniknie napis o znalezienu dysku Raid i pojawia sie logo windy xp to nastepuje 30sek zwis kompa nic sie nie dzieje po uplywie tego czasu uruchamia mi sie dalej winda i wszystko jest oki.

I tu mam pytanie czy to jest normalne ze tak musze czekac ?

Edytowane przez meetalica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki mam orginalen dolaczone do plyty a windowsie nic nie mieszalem bo podczas samej instalacji jak zaladuje juz 100% plikow potrzebnych do instalacji windowsa to nastepuje restart kompa i juz uruchamia sie sam windows z dysku i nastepuje kontynuacjia instalacji i to juz mialem wlasnie po ponownym restracie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na są to PC 3200 400MHz i dodam że jak ustawię 5*200 to komp startuje tylko  nie wchodzi do windows i zamiast ddr 400 pojawia się ddr 142 :| wiecie o co chodzi podczas startu ten napis.

1697808[/snapback]

Bo masz dziwnie ustawione dzielniki pamięci napewno :-| Skoro pokazuje Ci na 142. Zró tak:

W SoftMenu III włącz CPU Interface.

Daj dzielnik pamięci na 5/5 or 6/6. Podnieś napoięcie prockowi, bez względu na to czy pracuje na std częstotliwości czy nie. Daj max voltów na pamięci.

Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki mam 6/6 nie mam żadnego radiatora na ram żeby dać większe V a zresztą poco jak to są DDR 400 grrr...

1698165[/snapback]

to ze to sa 400 to nieznaczy ze chodza na 200MHz . Zdarzaja sie takie przypadki.

 

A jak chodzi np na 190MHz 180MHz ?? Kiedy konczy sie stabilnosc ??

 

Hmmm tez bym zbadal swojego Durnia 800 gdyby nie ukruszony rdzen i bardziej sie grzeje. (chodiz stabilnie na K7S5A :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dobrzy i mądrzy ludzie poratujcie czlowieka.

 

Po formacie stracilem dzwiek na moim NF7-S2. Zauważylem ze wogle nie wykrywa mi karty dzwiekowej mimo zainstalowanych sterownikow. Glosniki nie wydaja charakterystycznego "trzeszczenia", wyglada na to ze nie dochodzi do nich sygnal. W panelu sterowania nic nie mozna ustawic, wydaje sie jakby karta byla wylaczona w biosie, o ile to mozliwe. Bios mam standardowy. Wie ktos moze gdzie mozna ja wlaczyc badz przypuszcza w czym tkwi problem?

Wczesniej mimo podobnych zabiegow problemu takiego nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do Biosu (klawisz DEL podczas uruchamiania kompa) i tam w zakładce chipset integrated (lub coś o podobnej nazwie) poszukaj AC97 albo Audio i ustaw na Enable jeśli jest inaczej. Innych przyczyn nie znam (oczywiście jeśli płyta jest sprawna).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, jest taki problem,kolega musi zmienic plyte głowna z jakiegos asrocka nedznego na najlepiej abita nf7 2.0 ale niestety nigdzie nie mozna go juz dostac,co byscie polecali zamiast niej o zblizonych mozliwoscich? czy ASUS A7N8X - nForce2, AGP, S-A bedzie jej dorównywał?

z góry dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...