Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Noi kupielm tego -SL mam nadzieje ze rev 2.0 - za niedlugo podziele sie wrazeniami, mam nadzieje ze dolacze do grona zadowolonych posiadacz abita

1724255[/snapback]

prosty sposob

 

albo naklejka obok PCI

 

albo jak masz diury wokol socketu (4) to rev2 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co na śmietnik, co po prostu nie podkręcisz za wiesz.

 

btw. stwórz sobie sygnaturkę. :)

1724707[/snapback]

albo chociaz avatar zebym go odrózniał od innych :)

 

co do rev1.

czy ktos sobie przypomina zeby byly modowane biosy do tych plyt?

 

generalnie, rzecz jasna, rev1. nie wspiera oficialnie 200fsb (z tego co pamietam) takze z przekroczeniem 210-220 bedzie ciezko :P

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam nie bylo wersji sl r1 .. no chyba ze stworzona przez "kogos" ...

1724932[/snapback]

masz na mysli NF7-S rev.1 ze zgubionym "serielem" (czy jak mu tam bylo)? ;)

 

ps...

nastepny wynik na NF7 - 255 1t dual... stabilnie ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy spotkal sie ktos z trzeszczacym dzwiekiem na abicie? Zdecydowalem sie na ta plytke (-sl rev 2.0) miedzy innymi dla tego SS. Znajomy mnie straszy czy naprawde jest to mozliwe i popularne wsrod abitow?

 

PS. Pominmy kwestie grzejacego sie SB, chodzi mi o to czy ktos schlodzil wszystko, super stabilne temperatury i mial 'jakies trzaski'? Np. zwiazane ze 'echem' dysku twardego (chodzi mi tu o pewneanomalnia dzwiekowe podczas trugania glowicy po dysku - kiedys z takim przypadkiem sie spotkalem, ale nie na abicie :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym polecacie przykleić radiator na SB? Przesmarować go pastą i dać na to w rogach jakiś klej np. Kropelka.

Mam taki radiator od grafiki obetnę go do wymiarów SB wysoki na 1cm czy starczy takie coś?

1726909[/snapback]

Wystarczy, ja mam radiator z K6 posmarowany na środku pastą, a dwa górne rogi na Kropelkę i się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie mam z K6 mam tak jak pisałem z GF o wymiarach 4,5 x 4,5 x 1cm i tak będę go musiał obciąć bo się nie zmieści.

 

Mam jeszcze jeden 5 x 5 wysoki na 2,5 to może tego?

Ale jak mówisz że wystarczy ten wysoki na 1cm to OK.

 

Tylko czy obcinać go do rozmiarów SB? Czy zostawić taki jaki jest? jak będzie wystawał za poza SB to nie zawadzi o elementy rozmieszczone koło SB na pcb?

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie mam z K6 mam tak jak pisałem z GF o wymiarach 4,5 x 4,5 x 1cm i tak będę go musiał obciąć bo się nie zmieści.

 

Mam jeszcze jeden 5 x 5 wysoki na 2,5 to może tego?

Ale jak mówisz że wystarczy ten wysoki na 1cm to OK.

 

Tylko czy obcinać go do rozmiarów SB? Czy zostawić taki jaki jest? jak będzie wystawał za poza SB to nie zawadzi o elementy rozmieszczone koło SB na pcb?

1727633[/snapback]

A co to za różnica? Z założenia nie ma chłodzenia na SB więc nawet mały radiator pomoże, a nie zaszkodzi... Dopasowujesz do swoich potrzeb i masz chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chodzi mi o to czy ktos schlodzil wszystko, super stabilne temperatury i mial 'jakies trzaski'?

1726434[/snapback]

kilka już tych płytek miałem, chłodziłem "prawie" wszystko [foto 1, foto 2] i tylko raz trzeszczałmi dzwiek ...bo minijack sie rozsypał :P tempy i dzwiek zawsze ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość praktyczny bajer, dlatego dwie kostki go mają a trzecia jest dla serwisu...

no ja nie widzialem podobnej niestety... a i moja jest wciaż goła po powrocie z servisu. straciłem vene, ochote i czas na zabawe... teraz poprostu ma dzialać

 

edit:

pozatym chyba wsadzili mi jakiś lipny NB bo coś fsb mi sie nie podoba... :/

moze kiedys sprawdze to na modach.

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na max to może nie bo zawsze przy 4th phase jarało mi fety... nie mogłem z tym wygrać wiec tego moda nie miałem działającego :/ pozatym kilka przydatnych bajerów było o których nie pisałem bo i tak nikt by tego nie zrobił :P

 

osiągi ...jakieś pare marnych wyników było :P 260 w dualu i 267 singiel na BH6 zawsze przy 2-2-2-11, nie mialem fajnego ramu nigdy, cepa też...

tu coś jest... reszty nie chce mi sie szukać, było o tym "troche" i w tym topie dawno temu bo tfik to moje pierwsze forum było...

 

radio jest z 486 i miało dokłądnie jego wymiary ale ani jednego ani drugiego nie mam pod reką wiec nie podam...

 

pozdro i do kiedyśtam w przyszłości

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50x50x25 to ja mam na NB a nie na SB ;)

 

na SB mam cos szerszego (duzo szerszego niz SB) ale bardzo niskiego z duzą iloscią zeberek :)

1727914[/snapback]

Na NB to mam to co w podpisie ;]

a ten radiatorek co masz na SB nie zawadza ci o jakieś elementy rozmieszczone wokół SB na PCB bo nie chce zrobić zwary ;] a może okleić taśmą laminat wokół SB?

 

@OWIES wyczytałem że razem ze Świdrem się bawicie w takie hardocre ;]

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z nudow podam ze... ja stanalem na 273,6mhz FSB (single jak zawsze) :) to tak dla OWSA :) 3-3-3-11 bo to TCCD :-P Jak przyjdzie zima to woda sie bardziej schlodzi i dojdziemy ciut dalej :rolleyes: Moge sobie w indzie nawet na 280 FSB posiedziec (clockgenem zmienione)

 

Dodam wynik kiedys do Maxylamnego stabilnego FSB... Bo koobos kiedys mnie przebił, ale niestety nie pojdzie juz dalej bo spalil mobo i przezucil sie na A64.

 

Wiec nie mam juz kim konkurowac !!|

 

Ps. robilem testy Dual Channel bo pozyczylem od kolegi kostke jedna A data Vitesta pc600 i... mialem na 3 godzinki wiec tylko 260mhz FSB bylo... wiecej... hmm za jakis miesiac bede mial wkoncu druga Viteste to sie pobawie :rolleyes:

 

A potem koncze z Socket A :P

 

Postaram sie wyciagnac jaknajwiecej FSB i sle ja na allegro :) (o ile nie splonie :P)... jak ostatnio :] Ale gwarancja jeszcze jest wiec lepiej teraz niz zapozno :P

 

Pozdrawiam

 

Ps. Wynik Single 274Mhz

Ale to nie koniec :P i to tylko Sandra bo ostatnio tez stracilem wene... to przez szkole i prace ... i ciagle szukanie najcichszego zasilacza :P... Juz mnie to meczy... zmontowalem WC to teraz te glupie zasilacze bucza i bucza :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam juz tego abita. Na samej plycie nie ma nic co mowilo by ze jest to model nf7-SL. Na plycie widnieje tylko napis NF7. Co do revki to jest naklejka obok PCI rev 2.0. No ale naklejke mozna nakleic ;) aaa niestety zapomnialem zerknac czy wokol gniazda na proca mam dziury (teraz zaslania mi radiator), dlatego pytam czy jest jeszcze jakis inny sposob na spradwzenie revki. Przepraszam za dociekliwosc ale jest to moj 1 abit i ... czy jestescie pewni ze moja plyta posiada SS (mostek poludniowy nazywa sie MCP - bez T - nie wiem czy to charakterystyczna cecha plyt z SS dlatego jestem ciekaw). W mixerze na mixach 2.4 pokazuje mi sie tylko napic kodeku ALC650 :( ... natomiast na epoxie wydaje mi sie ze widniala tam nazwa soundstorma. Bylbym naprawde wdzieczny gdybyscie pomogli mi zdiagnozowac co ja w koncu za plyte kupilem :/. czy mam na niej SS i ogolnie czy to byl dobry zakup ^^

 

z gory gorące dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam juz tego abita. Na samej plycie nie ma nic co mowilo by ze jest to model nf7-SL. Na plycie widnieje tylko napis NF7. Co do revki to jest naklejka obok PCI rev 2.0. No ale naklejke mozna nakleic ;) aaa niestety zapomnialem zerknac czy wokol gniazda na proca mam dziury (teraz zaslania mi radiator), dlatego pytam czy jest jeszcze jakis inny sposob na spradwzenie revki. Przepraszam za dociekliwosc ale jest to moj 1 abit i ... czy jestescie pewni ze moja plyta posiada SS (mostek poludniowy nazywa sie MCP - bez T - nie wiem czy to charakterystyczna cecha plyt z SS dlatego jestem ciekaw). W mixerze na mixach 2.4 pokazuje mi sie tylko napic kodeku ALC650 :( ... natomiast na epoxie wydaje mi sie ze widniala tam nazwa soundstorma. Bylbym naprawde wdzieczny gdybyscie pomogli mi zdiagnozowac co ja w koncu za plyte kupilem :/. czy mam na niej SS i ogolnie czy to byl dobry zakup ^^

 

z gory gorące dzieki

1738303[/snapback]

NF7 tylko widnieje? taka zielona naklejka? TO masz NF7 a nie NF7-S. Przykro mi ale jeśli kupowałeś Ske to idź do sklepu. Po prostu wciśnięto CI kit i dostałeś płytę uboższą i FW SS i SAte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miala byc -sl ... kupowalem na allegro ;/. Opis aukcji byl -SL. yhhh ktos moze mnie pocieszyc podwarzajac zdanie DaRoNa (nie chodzi o jakas klutnie kto ma racje, po prostu lepije dla mnie jakbys sie mylil :)) ?

 

Kurde, no widnieje tylko napic NF7 bez niczego innego :/

Na laminacie plyty powinien byc caly pelny napis NF7-SL ? ;///

 

~edit

 

qrva! tak to plyta z zielona naklejka NF7... yhhh dalem sie podejsc, ciekawe skad pomysl sprzedawcy (co wiecej supersprzedawcy na allegro) ze to model -sl. Juz nawet nie chodiz o sate i fw ... najbardziej zalezalo mi na SS po prostu moja naiwnosc n/c. Dziekuje za pomoc w weryfikacji plyty.

 

~edit2

 

Hmm juz wiedzac ze mam pro plyte bez sata, firewire, ss (grrrr:////) to tak suma sumarum mam plyte do [gluteus maximus]? czy to jednak stary dobry NF7 (jako rodzina modeli) dobry do O/C. Moze ma ktos identyczny model plyty do mojej? Chetnie bym sie umowil na krotka pogaduszke na GG badz PW, mialebym pare pytan dot. miedzy innymi upgradu BIOSu

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miala byc -sl ... kupowalem na allegro ;/. Opis aukcji byl -SL. yhhh ktos moze mnie pocieszyc podwarzajac zdanie DaRoNa (nie chodzi o jakas klutnie kto ma racje, po prostu lepije dla mnie jakbys sie mylil :)) ?

 

Kurde, no widnieje tylko napic NF7 bez niczego innego :/

Na laminacie plyty powinien byc caly pelny napis NF7-SL ? ;///

 

~edit

 

qrva! tak to plyta z zielona naklejka NF7... yhhh dalem sie podejsc, ciekawe skad pomysl sprzedawcy (co wiecej supersprzedawcy na allegro) ze to model -sl. Juz nawet nie chodiz o sate i fw ... najbardziej zalezalo mi na SS po prostu moja naiwnosc n/c. Dziekuje za pomoc w weryfikacji plyty.

 

~edit2

 

Hmm juz wiedzac ze mam pro plyte bez sata, firewire, ss (grrrr:////) to tak suma sumarum mam plyte do [gluteus maximus]? czy to jednak stary dobry NF7 (jako rodzina modeli) dobry do O/C. Moze ma ktos identyczny model plyty do mojej? Chetnie bym sie umowil na krotka pogaduszke na GG badz PW,  mialebym pare pytan dot. miedzy innymi upgradu BIOSu

1738400[/snapback]

 

To jest (niekoniecznie stare, bo masz kolorowe sloty) ale dobre NF7, tyle że okroili Cię z dodatków za które zapłaciłeś.( imo odeślij mobos, bo po prostu wlałeś kase w błoto) Wiele ludzi jąposiada i kręci ładne wyniczki. Poszukaj, zobaczysz że da się z niej dużo wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...