Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos poradzi na moj prob - szczegolnie do wrozek :) bo ja wymiekam

moj komp wykonuje czynnosc potocznie zwana " freeze " - nagle zacinka i wszuystko staje, zapala sie jedynie dioda od HDD, ale tak na prawde to nie pracuje bo nic nie sluchac.

nie ma znaczenie czy w stresie czy idle.pradu na dosc 1,8V wszystkie testy przechodzi ok i nie ma wysypek. robi cos takieg 2,3 razy na dobe.

kondensatory idealne w budzie 23C, wietrzone dodatkowtm coolerem

komp jak w podpisie

Edytowane przez maxvonsopop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o wszystkim, mogłeś założyć nowy.

To po pierwsze, a po drugie to jest opcja edytuj chyba, że chcesz uchodzić za postfuckera? Nie pisze się post pod postem!

Co do problemu, jak się flasciach!e awd to trzeba podać jeszcze komendy sterujące. Poszukaj na stronie tej firmy albo na stronie Abita jak to wygląda (w paczce z biosem do nf7 napewno jest opis).

Po pierwsze mowilem ze nie znalazme podobnego forum. Po drugie jestem nowy i nie znam wszystkich opcji jakie sa . A co do problemu to jakie przy wgrywaniu biosa do abita nf2 2.0 nie podawala zadnych komend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jeśli zadane przezemnie pytania już były to przepraszam ale widocznie jakoś mi umknęły :)

 

Czym różni się NF7-S rev 1.22 od rev 2.0 ?

 

Czy jeśli chcę uzyskać magistralę 200Mhz to muszę jakoś poprawiać chłodzenie na czym kolwiek ?

 

Jak to jest w końcu z tymi temperaturami ( ja mam T-bred dut3c 1700+ narazie puszczony normalnie, ile powinienem mieć stopni w pokoju około 20*C ) ?

 

Jaki jest najlepszy bios może nie do HIPER OC ale tak 10*200 i żeby było stabilnie ?

 

Z góry WIELIKE DZIĘKI DLA KOGO KOLWIEK KTO ODPOWIE :D

Po prostu lol. Jak mogły Ci umknąć jak są we FAQ? Widać, że wogóle nie szukałeś i jak się znajdzie dobry to Ci odpowie :mur: Ja natomiast z góry zamierzam powiedzieć Ci SZUKAJ!. Jest FAQ i dobrze o tym wiesz. Nie po to został on stworzony, żebyśpytałczym się różnie 1.2 od 2.0 i jakie są tempy. BIOS? Temat o modowanych i ankieta :evil:

 

moze ktos poradzi na moj prob - szczegolnie do wrozek bo ja wymiekam

moj komp wykonuje czynnosc potocznie zwana " freeze " - nagle zacinka i wszuystko staje, zapala sie jedynie dioda od HDD, ale tak na prawde to nie pracuje bo nic nie sluchac.

nie ma znaczenie czy w stresie czy idle.pradu na dosc 1,8V wszystkie testy przechodzi ok i nie ma wysypek. robi cos takieg 2,3 razy na dobe.

kondensatory idealne w budzie 23C, wietrzone dodatkowtm coolerem

komp jak w podpisie

Format c: i postaw nowy system. Ewentualnie spróbuj jakiegoś updata'u biosu.

Jeszcze mam takie pytanie. Co prawda dotyczy innej plyty glownej ale nie moge znalesc nigdzie pomocy. Dostalem takiego kompa athlon 900 128 mb ram 40 gb dysk ARi R128 pro 32 mb plyta glowna to "qdi KinetiZ 7B". Problem w tym ze przy wchodzeniu do win xp chwile chodzi potem nagle blue screen nawet nie zdaze przeczytac i reset i tak w kolko:|. Stwierdzilem ze sprawdze wszystko dysk ok pamiec ok grafa ok proce ma 40 stopi ale mysle ze tez ok. Wiec sadze ze stara plyta wgram nowy bios i tyle. Na stronie producenta jest info ze nowy bios cos tam naprawi z acpi dla win xp wiec moze byc to. No wiec sciagam bios nowego awdflash i zaczyna wgrywac w dosie, pisze awdflash.exe nazwabiosu i enter no i pytam sie czy zapisac stary bios daje mu ze tak albo i nie roznie probowalem poczym wyskakuje blad uknow flash type i nie wiem o co chodzi nie moge wgrac biosu moze mi ktos pomoc bo to ma byc komp dla kuzyna i mi na czasie zalezy. podaje linka do plyty glownej http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/products/K7B.htm

No to jest raczej temat o NF7. Twój problem tak jak ajsi napisał, kwalifikuje się do osobnego tematu :wink: Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lol. Jak mogły Ci umknąć jak są we FAQ? Widać, że wogóle nie szukałeś i jak się znajdzie dobry to Ci odpowie :mur: Ja natomiast z góry zamierzam powiedzieć Ci SZUKAJ!. Jest FAQ i dobrze o tym wiesz. Nie po to został on stworzony, żebyśpytałczym się różnie 1.2 od 2.0 i jakie są tempy. BIOS? Temat o modowanych i ankieta :evil:

Format c: i postaw nowy system. Ewentualnie spróbuj jakiegoś updata'u biosu.

 

No to jest raczej temat o NF7. Twój problem tak jak ajsi napisał, kwalifikuje się do osobnego tematu :wink:

no wiel ale nie moge nigdzie znalesc a ze tu jestes zapisany to poprosilem was o pomoc, nic wielkiego sie nie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos poradzi na moj prob - szczegolnie do wrozek :) bo ja wymiekam

moj komp wykonuje czynnosc potocznie zwana " freeze " - nagle zacinka i wszuystko staje, zapala sie jedynie dioda od HDD, ale tak na prawde to nie pracuje bo nic nie sluchac.

nie ma znaczenie czy w stresie czy idle.pradu na dosc 1,8V wszystkie testy przechodzi ok i nie ma wysypek. robi cos takieg 2,3 razy na dobe.

kondensatory idealne w budzie 23C, wietrzone dodatkowtm coolerem

komp jak w podpisie

Miałem coś podobnego tylko na innej płytce, ale to i tak nie miało znaczenia bo okazało sie, że wtyczka z zasiłki która miałem pod HDD podpięta przy samym konću na kablu miala jakas przerwe i komp tak samo świrował jak w twoim opisie a nawet gorzej ... też nie mogłem tego zidentyfikować ;/ , ale kiedys wkoncu na otwartym kompie go zaczołem testwac i jak chwyiłem za kabelek to komp sie zawisił i tak za kazdym razem, więc posprawdzaj co sie da !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiel ale nie moge nigdzie znalesc a ze tu jestes zapisany to poprosilem was o pomoc, nic wielkiego sie nie stalo

OK, so robiłeś format? Może po prostu nowy O/S sięprzyda. A napięcia? Możę tam jest jakiś szitowaty zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego tylko na innej płytce, ale to i tak nie miało znaczenia bo okazało sie, że wtyczka z zasiłki która miałem pod HDD podpięta przy samym konću na kablu miala jakas przerwe i komp tak samo świrował jak w twoim opisie a nawet gorzej ... też nie mogłem tego zidentyfikować ;/ , ale kiedys wkoncu na otwartym kompie go zaczołem testwac i jak chwyiłem za kabelek to komp sie zawisił i tak za kazdym razem, więc posprawdzaj co sie da !

 

heh, moze nowy kierunek poszukiwan.

wlasnie zaczalem sie zastanawiac czy to przypadkiem nie sprawka nowego DVD-rw LG gsa4166, odlaczylem i jak na razie idzie bez freeza. mial juz ktos jakies problemu z tym drivem i nf7?

 

@ DaRon

"Format c: i postaw nowy system. Ewentualnie spróbuj jakiegoś updata'u biosu."

-troche radykalno-extramalna pomoc, czy Ty zawsze tak robisz jak cos u ciebie nie gra w kompie?, tak czy siak thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam taki problem :

PO 1. dlaczego jak w BIOSie wchodze na zakładke PC Healhting (w prawym górnym rogu ;) ) to mi sie komp na niej zawiesza ? :|

PO 2. zostałem zmuszony przed chwilą zrobić formata bo złapałem jakieś wiry i pomyślalem że sobie ramy zrestartuje tak na wszelki wypoadek żeby jakiś wirusek sie gdzies nie został i wyciągnołem te ramy -> wsadziłem spowrotem w te same miejsce i jak uruchomiłem kompa to BIOS ustawił sobie jakieś minimalne ustawienia :| ale dziwne bo pisało niby 1100 Mhz a jak wszedłem w opcje do podkręcania .. to pisało 3200+ a nad tym w takim nawiasie 1100MHz :| , i plół sie że nie mam wiatraka z płyty podłączonego :| musiałem to wszytsko na nowo poustawiać ale najdziwniejsze jest to że np opcji gdzie miałem wyłączony LAN , AUdio itp nie zmienił !! :|

Dlaczego to w ogóle miało miejsce skoro ja nie restartowałem BIOSu tylko RAM ??

PO 3. Jak wgram inny bios pod nf-7 to przepada gwarancja czy nie ?

Wracając do mojego problemu, może mi ktoś odpowiedzieć bo w sumie wcześniejsze porady niczego szczególnego nie wniosły....

NEED HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info to wszystkich ktorzy pomogli badz nie w sprawie biosu do plyty glownej qdi. Zrobilem koniec tego tematu dzieki wielkie za pomoc i za opieprzenie mnie :P. Az wstydz sie przyznacz co bylo nie tak:P. Ale i tak dzieki za pomoc. Wgralem nowy win xp juz sie nie restartuje wszystko gra:D

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam teraz FSB na 198 i mam tak jak wczesniej pisale pamieci puszczone na dual 2x 512 cl 3 400 mhz reszcze kompa ponizej. Pytanie brzmi czy taka konfiguracja jak moja lepiej bedzie dziala w dualu czy normanie. Chodzi o calego kompa:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem wczesniej działały wszystkie głosniki 6.1Creative i dzwiękowa SS na tej płycie, i co pewnego dnia przestał działac lewy głosnik i tylny centralny glośnik, spróbowałem zmienic sterownika itd. bez skutku jak to mozliwe? uszkodziłem SS? niedługo zamówie Audigy 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dziwny problem wczesniej działały wszystkie głosniki 6.1Creative i dzwiękowa SS na tej płycie, i co pewnego dnia przestał działac lewy głosnik i tylny centralny glośnik, spróbowałem zmienic sterownika itd. bez skutku jak to mozliwe? uszkodziłem SS? niedługo zamówie Audigy 2...

mam chyba podobyn problem, kupilem uzywana nf7 ale nigdy nie mialem mozliwosci sprawdzenia 6.1.

jedynie co to dzialam na wyklych sluchawkach lub podpinam pod wieze jako stereo 2 glosniki, odnosze wrazenie ze dzwiek jest lekko "kopniety w prawa strone".

gdy przekladam wtyczke do innych gnazdek nie sluchac nic - a przeciez jezeli jest 5.1 czy 6.1 to zawsze czesc idzie na prawo/lewo i centrum.

-dlaczego tylko slychac jak wepne wtyczke w standardowy OUT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam teraz FSB na 198 i mam tak jak wczesniej pisale pamieci puszczone na dual 2x 512 cl 3 400 mhz reszcze kompa ponizej. Pytanie brzmi czy taka konfiguracja jak moja lepiej bedzie dziala w dualu czy normanie. Chodzi o calego kompa:P

Dual będzie minimalnie szybszy, z resztą jak działa Ci Dual to po co wracać do Single?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dual będzie minimalnie szybszy, z resztą jak działa Ci Dual to po co wracać do Single?

Z tym ze to sa zwykle pamieci nie takie ktore sa spacjlanie przystosowane do dualu. No ale mowisz ze bedzie lepiej to zostawie:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe pamięci, pierwsze lepsze wsadzone do Duala też mogą działać.

Przyrost predkosci jest niewielki...

Moje noname'y robia (Athlon XP@2000Mhz):

 

Odczyt: 2941MB/s, bez duala 2939MB/s

Zapis: 1104MB/s, bez duala 1105MB/s

Czas dostepu: 99,1ns, bez duala b.d.

 

Jak widac w zasadzie jest to blad pomiaru. Dual nie daje NIC.

 

Czy to normalne wyniki w Everescie? Jakos niepokoi mnie ten zapis oraz czas dostepu...?

 

Pamieci na 412Mhz; 2.5-3-3-3.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak: Komputer chodził od rana 7:00 do 10 jak wróciłem i go wyłączyłem chciałem podpiąć nowy monitor. Po włączeniu komputera monitor nie zaskoczył, bo źle wpiłem zasilanie do monitora za lekko. Komputer się normalnie włączył. Lecz wyłączyłem go z zasilania, aby było szybciej i tu się pojawił już problem:

 

 

Gdy chciałem go już uruchomić to tylko się wentylatory kręcą myślę normalka resetuje pamięć BIOSA no i maszyna się włącza. Wchodzę do BIOSA, bo wszystkie ustawienia się zmieniły zmieniam na swoje i przy zmianie temperatury, przy jakiej ma się włączyć alarm BIOS się zawiesił i żaden klawisz nie działa. Poczekałem jakieś 5 minut i nic. Zresetowałem go i znów się tylko wiatraki kręcą a płyta nie startuje. Resetuje pamięć BIOSA i dalej to samo nic. Płyta nie reaguje. No i moje pytanie, bo komputer jest mi potrzebny jest jakiś sposób na naprawę tego nie mam czasu oddawać płyty na serwis jest mi bardzo potrzebny. Bardzo proszę o POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak: Komputer chodził od rana 7:00 do 10 jak wróciłem i go wyłączyłem chciałem podpiąć nowy monitor. Po włączeniu komputera monitor nie zaskoczył, bo źle wpiłem zasilanie do monitora za lekko. Komputer się normalnie włączył. Lecz wyłączyłem go z zasilania, aby było szybciej i tu się pojawił już problem:

Gdy chciałem go już uruchomić to tylko się wentylatory kręcą myślę normalka resetuje pamięć BIOSA no i maszyna się włącza. Wchodzę do BIOSA, bo wszystkie ustawienia się zmieniły zmieniam na swoje i przy zmianie temperatury, przy jakiej ma się włączyć alarm BIOS się zawiesił i żaden klawisz nie działa. Poczekałem jakieś 5 minut i nic. Zresetowałem go i znów się tylko wiatraki kręcą a płyta nie startuje. Resetuje pamięć BIOSA i dalej to samo nic. Płyta nie reaguje. No i moje pytanie, bo komputer jest mi potrzebny jest jakiś sposób na naprawę tego nie mam czasu oddawać płyty na serwis jest mi bardzo potrzebny. Bardzo proszę o POMOC.

Mialem to samo. Zawiozlem plyte do serwisu... w serwisie odpalili i mowia ze wszystko jest ok. Wracam do domu i juz dziala. Nic nie zmieniali ani nic... ta plyta poprostu jest porabana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnoście HOT FLASH-a. Posiadam NF7-S i czy tą kość biosu mogę włożyć do wersji NF7, aby zrobic hot flasha, czy ta płyta wystartuje na mojej kości biosu. Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnoście HOT FLASH-a. Posiadam NF7-S i czy tą kość biosu mogę włożyć do wersji NF7, aby zrobic hot flasha, czy ta płyta wystartuje na mojej kości biosu. Z góry dzieki.

Mam ta sama werjse co ty tylko ze 2.0 ale chyba tez taka masz. Biosa dajesz od ABIT NF7 S 2.0 Jest na stronie producetna a jak bardzo chcesz od ABIT NF7 to chyba tez pujdzie ale nie bedzie paru opicji nie wiem czy w zywklej jest dziek na 5.1 ten sound storm czy jest sata. Ja jade na biosie od producenta i gra gitara

 

PS

Moje odczyty pamieci

 

Zapis 1143 MB/sek

Odczyt 2840 MB/sek

 

Przepustowość 6348 MB/sek

 

To rzecz jasna w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) a jak bardzo chcesz od ABIT NF7 to chyba tez pujdzie ale nie bedzie paru opicji nie wiem czy w zywklej jest dziek na 5.1 ten sound storm czy jest sata.

Abit NF7 rev. 2.0 rozumiem... Chcesz od NF7 1.0 do dwojki biosa wrzucac? Nie nie bedzie kilku opcji, a kompa wogole nie odpalisz. Jesli chodzi o roznice miedzy NF7 2.0, a NF7-S 2.0, to sa to o ile sie nie myle tylko zlacza SATA w ver. S. BIOSy w NF7 2.0 i NF7-S 2.0 dzialaja te same, a kosci BIOSu z NF7 2.0 do NF7-S 2.0 i na odwrot beda pasowac.

Sorki, jesli zle zrozumialem, ale IMO na to wychodzi, co napisalem wyzej. Pisze to, zeby nikt poczatkujacy glupoty nie zrobil ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Obydwie płyty to wersje 2.0. Czyli rozumiem, że jak włoże kość od NF7-S do NF7, to ta odpali się normalnie i będe mógł zrobić hot flasha, pomimo ze NF7-S posiada sata i te inne bajery??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Obydwie płyty to wersje 2.0. Czyli rozumiem, że jak włoże kość od NF7-S do NF7, to ta odpali się normalnie i będe mógł zrobić hot flasha, pomimo ze NF7-S posiada sata i te inne bajery??

Tak. Mysle, ze nie bedzie z tym problemow :)

 

PS. Pierwszy post na okraglej setnej stronie ;D

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Obydwie płyty to wersje 2.0. Czyli rozumiem, że jak włoże kość od NF7-S do NF7, to ta odpali się normalnie i będe mógł zrobić hot flasha, pomimo ze NF7-S posiada sata i te inne bajery??

Nie będzie z tym, żadnego problemu. Wystarczy przyjrzeć się specyfikacjom. Jeśli tylko rewizja płyty się zgadza to możesz bez problemu robić Hot-Flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dosc powazny problem z zainstalowaniem nowego systmu na s-ata plyta abit nf7-s

charakteryzuje sie to tym ze podczas ladowania systemu i podaniu sterownika z dyslietki dolaczonej przez firme abit (dodam zenprobowalem juz setki razy z sterami z roznych zrodel , min. userow tweaka) pojawia sie taki napis plik txtsetup.oem wywolal niespodziewany blad 1024 w wierszu 1041 w d:/nt/private...., lub taki Plik silicon.sys wywołał nieoczekiwany błąd (18) w wierszu 1211 w d:ntprivatentosbootsetupoemdisk.c.

 

Juz sam nie wiem co jest przyczyna tego :

 

zmienilem kabel od floopa

zmienilem floopa

 

i nic moze to wina samego kontrolera?

 

 

dysk na ktorym to jest instalowane to raptor 74GB

abit posiada bios D 26 Black Mantaray

 

jesli ktos ma pojecie jak rozwiazac ten problem to bardzo prosze o odowiedz badz kontakt

 

z gory wielkie dzieki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...