Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec sam przeniose temacik;)

 

A wiec zaczne od konfiguracji komputerka:

 

 

Płyta główna: Abit NF7-S v2 (bios bez znaczenia.. akutualnie D27 619R2 by Trats, predzej Tic-tac i Merlina - zadnych zmian)

Procesor: Athlon - Barton 2500+ MInor:2 major:2 rev:A2 mnoznik:11x - LOCK;] SERIA: AQYFA

Zasilacz: ModeCom 300W rzeczywiste wszystkie pin'y w płycie podłączone

Graficzka (mało istotne) : podkrecony GF Palit 6200

Ramy: 2x 256 w Dualu TwinMOS, 1x 256 cos tam innego, ale te same parametry bezproblemowe CL2 standard 2,5 + Gratis dostały miedziane radiatorki;)

 

Dysk: 160 Samsung - chłodzenie dodatkowe odłaczone

Wentylek: Artic Cooling Copper Lite (jest ok 38*C po hmm o/c a własciwie nie :P jest jakies 45C i to maks)

 

 

NO myśle wymieniłem co potrzeba.. A mój problem odnosi sie głownie FSB :\ A wiec wymieniłem sobie płyte na to cudeńko no i wrzuciłem w nia Semprona 2,4+ chodził 2,1Ghz :) FSB chyba 185 smigało.. Ale chciałem wiecej.. :mur: kupilem 2,8+ zawiodłem sie.. było gorzej FSB 177 i na 2,1 wystepowała niestabilność :\ Wiec dostałem dziś Bartona 2500+ :) Eh.. i chodzi na ile ? juz pokazuje:

 

Dołączona grafika

 

 

zmniejszałem czestotliwosci pamieci.. zwiekszałem, zmniejszałem Timingi napiecia wszystkiego +0,1V procka 0,25V bo na wiekszej ponoć nie stabilny..

 

A co najlepsze Abit ma funkcje "CPU Operating speed" i mogę wybrać 2500+ i 3200+ Tyle, ze 3200 juz nie wstanie ;] najwieksze fsb jakie jest stabilne widać na screenie na 190 w boocie pojawiaja sie "krzaczki" a np 191 juz nie rusza nic..

 

POMOCY bo mnie coś już trafia.. w czym problem ? każdy moze.. ja nie :( A nie raz siedziałem w o/c takich problemów nie było.. [/b]

 

PS: A co do procka dodam, ze u znajomego chodził no problemo na 3,2 Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.2 GHz? A ma DI albo FC?

1) Spróbuj inny zasilator.

2) Masz 150 biosów to sprawdzenia. Czek dys ałt.

3) Musisz obadać co Cię blokuje. Ostatnio zauważyłem, że wszyscy chcą podkręcać wszystko naraz. Ty robisz tak samo bez upewnienia się co na ile biega. Wyjmij 2 kości pamięci, wybadaj najlepszy slot i tam przetestuj FSB.

Mostek południowy chłodzisz? Przesmarowałeś mostek północny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum mam pytanie odnośnie kilku funkcji w biosie bo nie wiem do czego one służą:

 

- Halt ON do wyboru all errors, no errors, all but keyboard, dyskette

- Enhence pci performance do wuboru enabled, disabled

- ide prefetech mode do wyboru enabled, disabled

- ide bus master do wyboru enabled, disabled

- acpi suspend type do wyboru s1 poweron-suspend, s3 suspend-to-ram

- ext-p2p`s discard time

- init display first do wyboru pci slot, agp

- force update ESCD - enabled, disabled

- pci/vga palette snoop - enabled, disabled

- allocate irq to video - enabled, disabled

- cpu shutdown temp ..

- cpu power temp protect

- pci latency timer do wyboru 0 - 255 clock (s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum mam pytanie odnośnie kilku funkcji w biosie bo nie wiem do czego one służą:

 

- Halt ON do wyboru all errors, no errors, all but keyboard, dyskette

- Enhence pci performance do wuboru enabled, disabled

- ide prefetech mode do wyboru enabled, disabled

- ide bus master do wyboru enabled, disabled

- acpi suspend type do wyboru s1 poweron-suspend, s3 suspend-to-ram

- ext-p2p`s discard time

- init display first do wyboru pci slot, agp

- force update ESCD - enabled, disabled

- pci/vga palette snoop - enabled, disabled

- allocate irq to video - enabled, disabled

- cpu shutdown temp ..

- cpu power temp protect

- pci latency timer do wyboru 0 - 255 clock (s)

ad1. Wstrzymanie procedury POST po ukazaniu się błędu:

all errors- Jakikolwiek błąd zatrzyma POST

no errors- choćby niewiadomo co się stało komp przejdzie POST

all but keyboard- komputer odpali nawet kiedy będzie odpięta klawiatura

dyskette- Jeśli nie wykryje Flopa nie przejdzie POST

ad2. Daj to na DISABLED. Lepiej się kręci wtedy sprzęcik

ad3. Ja prefetchowanie mam dane na disabled

ad4. Daj na ENABLED. Dyski przy tym szybciej pracują

ad5. Opcje usypiania komputera. Pierwsza opcja mówi o uśpieniu( totalnym) po przyciśnięciu przycisku power, druga natomiast, będzie podtrzymywała pamięć RAM, do której zapisane zostaną ustawienia systemu i komputer się uśpi. Pracować będzie tylko pamięć RAM.

ad6. Manipulacja tymi wartościami pozwala na uniknięcie błędów z SATA. Ustaw na 1ms.

ad7. Możesz ustawić dowolną wartośc. Chodzi tu o to, która karta graficzna( w przypadku posiadania karty na PCI i AGP) ma zostać zainicjowana pierwsza. Czyli jeśli ustawisz na PCI, i w slocie PCI będzie taka karta to z niej platforma będzie korzystała.

ad8.ENABLED

ad9. DISABLED

ad10. DISABLED

ad11. Chyba umiesz choć trochę angielsiego ? :wink:

ad12. To samo co wyżej.- Ta sama opcja tylko w innym miejscu skopiowana

ad13. Zostaw na 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chłodzenie jest też dodatkowe.. mostki przesmarowane, napiecia podniesione.. a oczywiście na jednej kości ten sam problem :\ Dodam, że miałem wstawione też geile 500Mhz, 2x 512 no i nic.. ten sam problem płyta wysiada. Na poprzednich prockach te rejony FSB także były zabójcze, ale czemu na tym :| BYł podniesiony na Asrocku i no problemo z 3,2 Ghz.. ;] A 180 eh.. po ostatnim OFICJALNYM już nie ruszyła płytka i teraz siedze na serwerze, a bios mam w trakcie wgrywania heh :mur:

 

Ps a co do zasilacza to oczywiście ma PFC ;) A jest wystarczający bo 300W rzeczywiste to nie mało, obliczałem i wychodzi, ze moj PC maks używa ok 250:] Zreszta to już jest drugi bo predzej miałem Tagana.. ten sam problemik :] A odnosnie "podkrecania wszystkiego" to ja naciskam na FSB nawet opozniajac timingi i zmniejszajac megahele kosci :P AGP - 66Mhz stałe SpreadSpectrum - off CPU Interfaced - raz on raz off NIc to nie zmienia :} no i to by było na tyle, a oczywiscie probowałem tez w standardzie bo abit wykrywa, tryb pracy 3,2 :]

Edytowane przez QaDo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że chłodzenie jest też dodatkowe.. mostki przesmarowane, napiecia podniesione.. a oczywiście na jednej kości ten sam problem :\ Dodam, że miałem wstawione też geile 500Mhz, 2x 512 no i nic.. ten sam problem płyta wysiada. Na poprzednich prockach te rejony FSB także były zabójcze, ale czemu na tym :| BYł podniesiony na Asrocku i no problemo z 3.2 Ghz A 180 eh.. po ostatnim OFICJALNYM już nie ruszyła płytka i teraz siedze na serwerze, a bios mam w trakcie wgrywania heh :mur:

 

Ps a co do zasilacza to oczywiście ma PFC ;) A jest wystarczający bo 300W rzeczywiste to nie mało, obliczałem i wychodzi, ze moj PC maks używa ok 250:] Zreszta to już jest drugi bo predzej miałem Tagana.. ten sam problemik :] A odnosnie "podkrecania wszystkiego" to ja naciskam na FSB nawet opozniajac timingi i zmniejszajac megahele kosci :P AGP - 66Mhz stałe SpreadSpectrum - off CPU Interfaced - raz on raz off NIc to nie zmienia :} no i to by było na tyle, a oczywiscie probowałem tez w standardzie bo abit wykrywa, tryb pracy 3,2 :]

1) naucz się, że to nie jest 3.2 GHz :mur:

2) Jaki bios wgrywasz? Z CPC off?

3) TO niby jaki ten twój zasilacz jest, że ma 300W realnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Wstrzymanie procedury POST po ukazaniu się błędu:

all errors- Jakikolwiek błąd zatrzyma POST

no errors- choćby niewiadomo co się stało komp przejdzie POST

all but keyboard- komputer odpali nawet kiedy będzie odpięta klawiatura

dyskette- Jeśli nie wykryje Flopa nie przejdzie POST

ad2. Daj to na DISABLED. Lepiej się kręci wtedy sprzęcik

ad3. Ja prefetchowanie mam dane na disabled

ad4. Daj na ENABLED. Dyski przy tym szybciej pracują

ad5. Opcje usypiania komputera. Pierwsza opcja mówi o uśpieniu( totalnym) po przyciśnięciu przycisku power, druga natomiast, będzie podtrzymywała pamięć RAM, do której zapisane zostaną ustawienia systemu i komputer się uśpi. Pracować będzie tylko pamięć RAM.

ad6. Manipulacja tymi wartościami pozwala na uniknięcie błędów z SATA. Ustaw na 1ms.

ad7. Możesz ustawić dowolną wartośc. Chodzi tu o to, która karta graficzna( w przypadku posiadania karty na PCI i AGP) ma zostać zainicjowana pierwsza. Czyli jeśli ustawisz na PCI, i w slocie PCI będzie taka karta to z niej platforma będzie korzystała.

ad8.ENABLED

ad9. DISABLED

ad10. DISABLED

ad11. Chyba umiesz choć trochę angielsiego ? :wink:

ad12. To samo co wyżej.- Ta sama opcja tylko w innym miejscu skopiowana

ad13. Zostaw na 32.

Wszystko OK ale:

 

jak dałem allocate irq to video na disabled to nie wykrywało poprawnie grafiki w systemie

force update ESCD - daje enabled to samoczynnie sie zmienia na disabled

 

I jeszcze mam kilka pytań ..

- AGP frequency ile najlepiej dać? mam def. 66 max 99

- POWER BUTTON TUNCTION do wyboru instant-off, delay 4 sec

 

czy dzielniki pamięci mają znaczenie? mam 6/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale:

 

jak dałem allocate irq to video na disabled to nie wykrywało poprawnie grafiki w systemie

force update ESCD - daje enabled to samoczynnie sie zmienia na disabled

 

I jeszcze mam kilka pytań ..

- AGP frequency ile najlepiej dać? mam def. 66 max 99

- POWER BUTTON TUNCTION do wyboru instant-off, delay 4 sec

 

czy dzielniki pamięci mają znaczenie? mam 6/6

Problem z irq itd, nie wiem czemu tak się dizeje

2) AGP zostaw na swoim miejscu.

3) Czy Ty naprawdę nie wiesz co to jest manual i nie znasz języka angielskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witacjie,

 

mam takie pytanie - dzis wywalilem z mojego abita nf7 seryjny wiatrak i wstawilem Zalman NB47J.

wszystko fajnei cacy ale kilka precikow zalmana styka sie, a wlasciwie wlazi miedzy platy radiatora CPU - pentagram Cu 92, dosyc duzy radiator....

 

czy te kilka elementow moze sie stykac? czy cos sie moze stac nie tak?

 

patrzac na speedfana temeratury sa OK, a nawet nieco nizsze niz przy wiatraku abita.

 

tylko czy zalman moze sie stykac z tym pentagramem....

 

dzieki za odp

pzdr

rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem dość długo w tym dziale ale nic nie znalazłem, także pytam:) Posiadam płytę NFL-S, do tego athlona barton mobile 2500 - wykręcony na 2400 MHz oraz grafikę Sapphire 9800 pro - podkręconą na 409/362.

Od niedawna komp zaczyna szwankować tzn. przy uruchamianiu (wgrywaniu windows) pojawiają się jakby zakłócenia - obraz sie tnie zwęża, pojawiają sie linie jakieś itp.

Dokładnie pojawia się to od startu do momentu pojawienia się logo windows a pozniej po wczytaniu do wejscia w windows.

Niewiem co sie dzieje ale jesli to wina plyty to jeszcze mam gwarancje, natomiast jesli grafika to juz nie:( Proszę o pomoc, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,2 Ghz Wg AMD ;} Nie musisz wypominać bo wiem..

A bios bez wyłaczonego CPC.. - Moze temu ? :>

A zasilacz.. no markowy a jaki :D

Tam nie ma GHz. Nie wiesz właśnie, bo gdybyświedziałto byś tak nie napisał :mur: :mur:

Co to znaczy może temu? Bo chyba nie czaje :blink:

Tak markowy? To podaj jego zacną markę. Wybacz, ale jeśli nie chcesz podać jego "marki" to nie masz co szukać pomocy na tym forum. Może na P*** labie Ci pomogą, bo tam mają pełno wróżek.

 

Witam. Szukałem dość długo w tym dziale ale nic nie znalazłem, także pytam:) Posiadam płytę NFL-S, do tego athlona barton mobile 2500 - wykręcony na 2400 MHz oraz grafikę Sapphire 9800 pro - podkręconą na 409/362.

Od niedawna komp zaczyna szwankować tzn. przy uruchamianiu (wgrywaniu windows) pojawiają się jakby zakłócenia - obraz sie tnie zwęża, pojawiają sie linie jakieś itp.

Dokładnie pojawia się to od startu do momentu pojawienia się logo windows a pozniej po wczytaniu do wejscia w windows.

Niewiem co sie dzieje ale jesli to wina plyty to jeszcze mam gwarancje, natomiast jesli grafika to juz nie:( Proszę o pomoc, Pozdrawiam

Długo szukałeś? No po dacie przyłączenia można twierdzić, że nie szukałeś wogóle. Zasilacz podaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma GHz. Nie wiesz właśnie, bo gdybyświedziałto byś tak nie napisał mur.gif mur.gif

Co to znaczy może temu? Bo chyba nie czaje blink.gif

Tak markowy? To podaj jego zacną markę. Wybacz, ale jeśli nie chcesz podać jego "marki" to nie masz co szukać pomocy na tym forum. Może na P*** labie Ci pomogą, bo tam mają pełno wróżek.

*Hehe ok NIE MA "GHZ" jest 3200+, przy mnożniku 11x i FSB 200 daje pełne 2200 Mhz

*A napisałem "może temu:>" Bo nie wiem co daje ta funkcja, ale to chyba coś odnośnie pamięci (wiem, że CPC to Komitet Ochrony Cywilnej wg NATO) :P

*Ok to już Ci mówie, że to zupełnie taki jak masz Ty.. Tyle, że mój to nowszy i "ładniejszy" model heh Ale Spokojnie miałem wstawione Tagana Nic to nie pomogło:\

*A za Laba dzieki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witacjie,

 

mam takie pytanie - dzis wywalilem z mojego abita nf7 seryjny wiatrak i wstawilem Zalman NB47J.

wszystko fajnei cacy ale kilka precikow zalmana styka sie, a wlasciwie wlazi miedzy platy radiatora CPU - pentagram Cu 92, dosyc duzy radiator....

 

czy te kilka elementow moze sie stykac? czy cos sie moze stac nie tak?

 

patrzac na speedfana temeratury sa OK, a nawet nieco nizsze niz przy wiatraku abita.

 

tylko czy zalman moze sie stykac z tym pentagramem....

 

dzieki za odp

pzdr

rafal

Może się stykać, nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałeś? No po dacie przyłączenia można twierdzić, że nie szukałeś wogóle. Zasilacz podaj.

 

Szukałem długo, aż wkońcu pomyślałem że konto założe i zapytam.

 

A zasilacz raczej tani COLORsit 480 W - taki - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81046398

Edytowane przez maxioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem Panowie.

Przed zmianą platformy chciałem trochę się pobawić moją nf7, ale okazuje się, że do biosu nie mogę wejść.

Zamiast menu z opcjami pokazuje się tylko niebieski pasek na dole i mrygający myślnik w lewym górnym rogu...

 

Co robić??? Próbowałem wyjąć procesor, robić clear cmos, nic nie daje (spróbuję jeszcze z innym biosem)... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jakimś cudem działa :D

Ostatnie testy na socket A, bo chyba będę zmieniał tę cudowną płytę...

 

Update: lol a teraz dla odmiany inny problem, nie mogę skasować pliku .exe z biosem oryginalnym, bo wyskakuje napis, że plik może być używany przez inny program lub osobę, próbowałem zakończyć procesy, ale nie wiem przez co może być to używane...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos poradzi na moj prob - szczegolnie do wrozek :) bo ja wymiekam

moj komp wykonuje czynnosc potocznie zwana " freeze " - nagle zacinka i wszuystko staje, zapala sie jedynie dioda od HDD, ale tak na prawde to nie pracuje bo nic nie sluchac.

nie ma znaczenie czy w stresie czy idle.pradu na dosc 1,8V wszystkie testy przechodzi ok i nie ma wysypek. robi cos takieg 2,3 razy na dobe.

kondensatory idealne w budzie 23C, wietrzone dodatkowtm coolerem

komp jak w podpisie

mam podobny problem, cos jest nie tak z kompem

juz nie mam sil i nerwy mam na wyczerpaniu :mur:

co sie dzieje z moim kompem?

raz na 2-3 dni nastepuje totalny freeze kompa (dzisiaj i dziwo juz 2 razy), nawet mycha nie drgnie, zero reakcji, jedyne co moge zrobic to twardy reset

 

sytuacje w ktorych robi sie freeze sa raczej przypadkowe, w roznych programach (BitComet, EuroPlus+, Opera a nawet raz zdarzylo sie w gierce UFO:Aftershock), zdarza sie to od pewnego czasu, moze miesiac, jedyne co dokladalem do kompa w tym czasie to bluetooth na usb (moze byc przyczyna zwieszek? - sprawdzone, zrobil freeze bez bluetooth - wiec to nie to)- oraz dysk SATA II

 

co do czesci

1. procek - bartek xp-m 2500+/ 3200+ (profilaktycznie 3000+ - bo mam slabe chlodzenie ;/) - temp 38 - stres 44 - prime95 - kilkanascie godzin - stabilny

2. plyta - abit nf7-s rev 2 - na mostku zalman47, bios merlina z cpc off

3. pamieci - 2x512 cl3 kingston - memtest, goldmemory - kilka godzin - stabilnie

4. dysk - wd 1600js sata II - diagnostyka wd (extended test) bez bledow, smart - nie zglasza problemow, hdd health - bez problemow

5. grafika - gecube 9550xt

6. zasilka chieftec 360W df - napiecia

http://img4.imageshack.us/img4/2639/screen4cu.png

 

dodatkowe info

Antywirusy nic nie wykrywaja

SpyBoot S&D nie zglasza zadnych problemow

 

wentylacja obudowy raczej ok, chieftec bx, z przodu 1 wentyl 2500rpm, z tylu 2x 1500rpm

 

poprzednio mialem dysk samsunga na ide, ale po tym jak mi padl wzialem WD na SATA II dnia 1 grudnia 2005, natomiast na plycie jest zintegrowany kontroler SATA SIL3112A

nie ustawialem zadnej zworki zeby ograniczac transfer z dysku (SATA) , uruchomil sie bez problemow, instalka systemu takze, chodzil ok, wiec myslalem ze zworka nie jest konieczna

czy jesli przepne dysk na inny kanal SATA, lub ogranicze transfer zworka na SATA I bede musial reinstalowac system?

(moze w tym problem?) :mur:

 

juz nie wiem co moze byc nie tak z kompem, help... :blink:

 

maxvonsopop=> poradziles sobie z freezami kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się stykać, nic się nie stanie.

super, dzieki za info.

 

jeszcze jedno pytanko - na tym abicie mam mobilnego bartona 2500+ + pentagram cu 92 z obrotami 1500 - to mi daje cisze.

ale procek na 1.6V i 220x9.5 w idle ma ponad 40st.

czy mozna go jakos schlodzic lepiej, bo chce go podkrecic nieco? lepsza pasta? nie chce zwiekszac obrotw na pentagramie. dzieki za info.

aha, po wywaleniu witraka abita i wsadzeniu niebieskiego zalmana temp. mam w idlu 26st., wy tez tak macie mniej wiecej?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, dzieki za info.

 

jeszcze jedno pytanko - na tym abicie mam mobilnego bartona 2500+ + pentagram cu 92 z obrotami 1500 - to mi daje cisze.

ale procek na 1.6V i 220x9.5 w idle ma ponad 40st.

czy mozna go jakos schlodzic lepiej, bo chce go podkrecic nieco? lepsza pasta? nie chce zwiekszac obrotw na pentagramie. dzieki za info.

aha, po wywaleniu witraka abita i wsadzeniu niebieskiego zalmana temp. mam w idlu 26st., wy tez tak macie mniej wiecej?

 

pzdr

To się ciesz :). Ja mam na as5 i tym co w podpisie w idle 45 :P, napięcie 1.65. Ale tych temp, to nie można być pewnym, bo często czujniki wariują ...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na abita nf7-s rev 2 wejdzie wentyl PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu plus? mam na mostku polnocnym zalmana n47, buda chieftec bx (wiec do zasilacza troche jest) - ale czy wejdzie? moze ktos wie z doswiadczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który bios byście mi polecili żeby działały w nim wysokie mnożniki 13-16 , bo na tym z podpisu nie działają :? , no i przy okazji żeby był dobry pod ramce na bh-5

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na abita nf7-s rev 2 wejdzie wentyl PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu plus? mam na mostku polnocnym zalmana n47, buda chieftec bx (wiec do zasilacza troche jest) - ale czy wejdzie? moze ktos wie z doswiadczenia??

No wątpie. Trzeba będzie coś piłować. 100etka jest troszkę duża.

 

który bios byście mi polecili żeby działały w nim wysokie mnożniki 13-16 , bo na tym z podpisu nie działają :? , no i przy okazji żeby był dobry pod ramce na bh-5

Merliny D26 i D27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na abita nf7-s rev 2 wejdzie wentyl PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu plus? mam na mostku polnocnym zalmana n47, buda chieftec bx (wiec do zasilacza troche jest) - ale czy wejdzie? moze ktos wie z doswiadczenia??

Ja mam Pentagrama Cu 80 i bez piłowania zalmana sie nie obeszło :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam możliwośc zakupu abita nf7 rev. 2.0 na gwarancji. Proszę o porade czy opłaca sie kupić tą płytę główną na tle abita nf7-s rev. 2.0. A tak pozatym to jakie so w nich różnice.

 

Na stronie abita pisze za abit nf7-s ma

 

5bit FID (Frequency ID)

By ABIT 5-bits FID Override technology, users can get variety of CPU over-clocking sets.

 

A z kolei nf7 tego niema. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...