Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zrobiłem prawdopodobnie jakieś zwarcie, ponieważ wentylator cpu przestał się kręcić.

Który tranzystor na płycie za to odpowiada?

Winbond- to taki chip obok kości RAM. Nie da się tego naprawić domowymi sposobami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SNAiP

Hehe lutownica na gorące powietrze i się da:P

A poważnie to jeśli wszystko inne działa i nie masz gwary to lepiej nie kombinuj. A jeśli nie to kiedyś na allegro były ogłoszenia ludzi którzy robili takie naprawy. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SNAiP

Hehe lutownica na gorące powietrze i się da:P

A poważnie to jeśli wszystko inne działa i nie masz gwary to lepiej nie kombinuj. A jeśli nie to kiedyś na allegro były ogłoszenia ludzi którzy robili takie naprawy. Poszukaj.

Tak to jest jak sie chce przedobrzyć, chciałem tylko zamienić wysłużonego Tt Dragon Orb III na Tt Silent Boost , nic to, 12V w innych gniazdach ci u mnie dostatek, chyba lepiej stracić gwarancje na wentylator niż mieszać coś na płycie, a i tak trzeba było obroty zmniejszyć bo ten Silent wcale nie jest jak dla mnie silent. Ku mojemu zaskoczeniu pomimo obniżenia o 600 rpm temperatura też spadła o ok.10 stopni w stosunku do poprzedniego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam z kolei inny problem. Mam kamere cyfrowa Samusung VP-D101 i zeby podlaczyc ja do kompa to musze przez IEEE 1394 oczywyscie mam ten port bo posiadam ABIT NF2 S 2.0. Ale zaczyna sie problem kiedy odlaczalem ten caly sledz z usb i IEEE 1394 teraz podlaczylem i komp wygyral port IEEE1394 ale juz kamery nic :[. Myslalem ze zole te wtyczki podlaczylem wiec zmienilem i tez nic. Prosze o pomoc kamera jest znajomych i nie dostali zadnej plyty ze sterownikami do niej w necie jest sterownik do portu USB a nie IEEE1394.

 

PS Jak powinny byc podlaczone te wtyczki 2 czerwone ??. Roznie sie tym ze jedna ma wiecej kabli druga mniej. Czy na dole powinna byc ta ktora ma wiecej kabli czy nie??.

 

Witam ja mam z kolei inny problem. Mam kamere cyfrowa Samusung VP-D101 i zeby podlaczyc ja do kompa to musze przez IEEE 1394 oczywyscie mam ten port bo posiadam ABIT NF2 S 2.0. Ale zaczyna sie problem kiedy odlaczalem ten caly sledz z usb i IEEE 1394 teraz podlaczylem i komp wygyral port IEEE1394 ale juz kamery nic :[. Myslalem ze zole te wtyczki podlaczylem wiec zmienilem i tez nic. Prosze o pomoc kamera jest znajomych i nie dostali zadnej plyty ze sterownikami do niej w necie jest sterownik do portu USB a nie IEEE1394.

 

PS Jak powinny byc podlaczone te wtyczki 2 czerwone ??. Roznie sie tym ze jedna ma wiecej kabli druga mniej. Czy na dole powinna byc ta ktora ma wiecej kabli czy odwrotnie??.

 

Y sorki ze sie powtarza cos spieprzylem hehe sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej z jakiej serii?

D26/D27

 

Witam ja mam z kolei inny problem. Mam kamere cyfrowa Samusung VP-D101 i zeby podlaczyc ja do kompa to musze przez IEEE 1394 oczywyscie mam ten port bo posiadam ABIT NF2 S 2.0. Ale zaczyna sie problem kiedy odlaczalem ten caly sledz z usb i IEEE 1394 teraz podlaczylem i komp wygyral port IEEE1394 ale juz kamery nic :[. Myslalem ze zole te wtyczki podlaczylem wiec zmienilem i tez nic. Prosze o pomoc kamera jest znajomych i nie dostali zadnej plyty ze sterownikami do niej w necie jest sterownik do portu USB a nie IEEE1394.

 

PS Jak powinny byc podlaczone te wtyczki 2 czerwone ??. Roznie sie tym ze jedna ma wiecej kabli druga mniej. Czy na dole powinna byc ta ktora ma wiecej kabli czy nie??.

Napewno dobrze podłączyłeś panel? Wtyczki są podpisane. Na dole przy SATA masz USB, a pod kartą graficzną masz FireWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy abit ma problemy z niskim Vcore?

tzn. rzędu 1,0V bo chcę zrobić max cichego kompa i jak najmniej pożerającego prądu na noc. I właśnie jak daje takie niskie V to komp nie zawsze chce wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>virus

Abit nie ma żadnego problemu z niskimi napięciami. Wszystko zależy od procesora jaki posiadasz oraz od jego ustawienia (taktowanie), a tak poza tym to na Abicie, najmniejsze vcore (jakie można ustawić w biosie) to 1,1 V...

 

Ja na przykład, mam ustawione CPU: 5 x 200 (1GHz) @ 1,1 V => max. zżera to 15 Wat !!! (wg http://benchmark.pl/kalkulator/index.html )

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D26/D27

Napewno dobrze podłączyłeś panel? Wtyczki są podpisane. Na dole przy SATA masz USB, a pod kartą graficzną masz FireWire.

 

Tak jest podlaczone ok. Dzis bylem u nich z kamera i tez nic nie wykrywa :| to chyba kabel jest walniety tak mi sie zdaje sprobje dorwac taki sam kable i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy takie zniżanie poziomu taktowania nie powoduje jakiś skutów typu, że procesor straci swe właściwości podkręcające? Nie trzeba później stopniowa wracać do normalnego napięcia?

 

Nie ma to wpływu, jeżeli katujesz procka wyższymi FSB i napięciem szybciej go rozwalisz

 

takie małe napięcia mozna uzyskać na prockach mobilnych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to wpływu, jeżeli katujesz procka wyższymi FSB i napięciem szybciej go rozwalisz

 

takie małe napięcia mozna uzyskać na prockach mobilnych B)

1)Wyższe FSB i napięcie nie powoduje szybszego padu procka. To temperatura zabija najdroższy

2)No ale to już wiemy :blink: Tam jest napisane że to jest Mobil 2k5 so?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić w odpowiednie sloty. Czyli te dwa blisko siebie to 2x256 a w tym oddalonym 512.

Szukaj.

Głupi nie jestem, próbowałem wszystkie 3 kombinacje - czyli 512 w slocie 1,2,3 zawsze jest DUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na CPU mam PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu, czyli niezle cacko, ale troche denerwuje mnie temperatura. Na Sempronie 1743@2289mhz i napieciu 1.85V mam w stresie 62* !!! Wiem, ze czujnik moze oszukiwac, ale sam do konca nie wiem czy zle podaje czy nie. Co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi nie jestem, próbowałem wszystkie 3 kombinacje - czyli 512 w slocie 1,2,3 zawsze jest DUAL

Na 3 kościach nie uzyskasz trybu non-dual. A tak wogóle to w cym problem że Ci dual przeszkadza?

 

 

Witam. Na CPU mam PENTAGRAM FREEZONE QVC-100 Cu, czyli niezle cacko, ale troche denerwuje mnie temperatura. Na Sempronie 1743@2289mhz i napieciu 1.85V mam w stresie 62* !!! Wiem, ze czujnik moze oszukiwac, ale sam do konca nie wiem czy zle podaje czy nie. Co wy na to ?

Dotknij podstawę radiatora (ciężko będzie ale się postaraj:), jeśli nie będziesz w stanie utrzymać palca dłużej jak kilka sekund to znaczy że czujnik nie kłamie. 1.85V to jednak sporo, może popraw obieg powietrza w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi nie jestem, próbowałem wszystkie 3 kombinacje - czyli 512 w slocie 1,2,3 zawsze jest DUAL

Byś przeczytał trochę tego tematu to byś widział że na 103 stronie post nr. 3087 jest wytłumaczone łopatologicznie kiedy dual co i jak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Mam taki problem... Zmieniłem obudowę, przełożyłem komponenty i zrobiło mi się takie coś... Uruchamiam kompa, po chwili się wyłącza. Wcześniej kręciłem mojego Semprona 2300+ na 1900mhz. Teraz się nie da. Teraz wszystko działa na default, czyli na 2300+. Uruchamiam jakąś grę, np. COD, albo coś innego i po chwili komputer się wyłącza. Muszę wyjąć wtyczkę, chwilę odczekać i dopiero mogę go ponownie uruchomić. Wie ktoś może o co chodzi? Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno najlepsze timingi dla ramu to 2-2-11.

 

Ja mam ustawione takie cos:

 

Row-active delay 11

RAS-to-CAS delay 2

Row-precharge delay 2

RAS latency Time 3.0

 

BTW. tego ostatniego to w ogole ruszyc nie moge! Trza robic clear'a niewazne na jakim napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobno najlepsze timingi dla ramu to 2-2-11.

 

Ja mam ustawione takie cos:

 

Row-active delay 11

RAS-to-CAS delay 2

Row-precharge delay 2

RAS latency Time 3.0

 

BTW. tego ostatniego to w ogole ruszyc nie moge! Trza robic clear'a niewazne na jakim napieciu

Jaki masz BIOS? :blink: Racja, takie timingi są najlepsze dla nForce 2 . Dają najlepszy Odczyt/Zapis i czas oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Rozbierz wszystko, złóż na ławie/stole/biurku i zobacz czy jest to samo. Coś przez nieuwagę namieszałeś/zapomniałeś.

Watpie, zebym cos pominal, bo robilem to setki razy... Nigdy mi sie tak nie robilo... Powiedz mi zreszta, co ja moglem pominac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...