Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

wybacz ale jestem jeszcze nie w temacie i terminologia jest mi obca. Narazie dowiedizalem sie ze musze zmienic plyte glowna ( powod skomplikowany i nie na temet ) dlatego chcialbym sie dowiedziec czy wszystko bedzie dzialac poprawnie.

 

Co oznacza CADT,. Jesli chodzi o 1T oraz 2T rozumiem ze to poprostu wersje BIOS'ow

 

jesli chodzi o moje twinmosy to tak, sa dwustronne. Nie bedzie problemu z poprawna praca jako taką oraz z DUAL'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze dobrze rozumiem ze 1T i 2T do biosy ?

 

Czy sa one firmowe czy modowane ?

 

BTW : ale glupio ze ta plyta nie ma zadnego mechanizmu ratujacego przed zle wgranym BIOSEM :/

 

 

jeszcze jedno. Czeka mnie dlugasna lektora calego tematu zeby sie dowiedziec wszystkiego co sie da o plycie, ale mam jeszcze jedno pytanko ktore mnie nurtuje : czy nie ma nowszego oprogramowania do plyty niz te z 2004 roku ver. 5.10 ? Wszak sa bardzo stare i troche nie wierze ze od tamtej pory nie wykryto zadnych potrzeb dodania kolejnych łatek ...

Edytowane przez Suchy101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze dobrze rozumiem ze 1T i 2T do biosy ?

 

Czy sa one firmowe czy modowane ?

 

BTW : ale glupio ze ta plyta nie ma zadnego mechanizmu ratujacego przed zle wgranym BIOSEM :/

jeszcze jedno. Czeka mnie dlugasna lektora calego tematu zeby sie dowiedziec wszystkiego co sie da o plycie, ale mam jeszcze jedno pytanko ktore mnie nurtuje : czy nie ma nowszego oprogramowania do plyty niz te z 2004 roku ver. 5.10 ? Wszak sa bardzo stare i troche nie wierze ze od tamtej pory nie wykryto zadnych potrzeb dodania kolejnych łatek ...

1) 1T i 2T to jest timing biosowy- tak

2) Są to modowane biosy, wszystkie oryginalne mają 1T

3) Płyta nie ma, bo jest to płyta dla ludzi wiedzących co robią, nie dla n00bów.

4) Są. Tak zwane remixy. Niektóre paczki są z nowszych, a niektóre ze starszych. Osobiście ostatnio nie ściągałem żadnych sterów. Zatrzymałem się na Remix 6.45 czy coś takiego. ALe wiem, ze są już remix 8.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba siadła mi karta dźwiękowa, sprawdziłem już wszystkie możliwości i dalej nic. W systemie wszystko wykrywa idealnie, muza się odpala, ale dzwięku jak nie było tak niema. Stało się to podczas testowania headset'ów (podpinanych do frontowych gniazd), przez jakiś czas działało wszystko normalnie. Kiedy ponownie uruchomiłem kompa w glosnikach zawył jakis dziwny dzwiek - jakby podczas wylaczania elektrownii :/ Może coś pokręciłem przy podpinaniu frontowych wyjść? Juz sam niewiem.

pozostało mi jedynie sprawdzić, czy może na innym wyjściu zadziała, tylko jak to przelączyć? Help me! icon_smile3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mało szukaliście....jakiś miech temu wrzucałem w ten topic zdjęcia nb47 i qvc-100 na nf7 :)

Edytowane przez mx87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

Sprawa wyglada nastepujaco. Zakupilem w\ wplytke oraz procesor, podpinam wszystko razem. Uruchamia sie po czym, i po ok 2s sie wylacza piszczac. Zasilka odpada bo sprawdzalem ( DEER 400W), procek jest fabrycznie nowy, glowna kupiona oczywiscie jako uzywana na allegro, ale to chyba tez nie to, nie mam pojecia co jest. Identyczna historei mialem wlasnie z athlonem 2000 i gigabytem ga7vrxp, wszystko wymienialem a zima nadal trwala, rece opadaja. Czlowiek zamowi nowy sprzed i myslal ze bedzie spokoj a tu nadal nic. Wie ktos moze co moze byc nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mało szukaliście....jakiś miech temu wrzucałem w ten topic zdjęcia nb47 i qvc-100 na nf7 :)

 

ja sie bardziej martwie czy zapiecie Zalmana tam sie zniesci 0 wydaje sie ze z lewej strony (przy ukladzie zasilania procesora) jest strasznie malo miejsca .

 

i mostek mostkiem, tu sie zawsze cos wykombinuje ( patrz zamieszczone zdjecia, hehe ) ale tak jak wyzej - martwie wepchnieciem zalmana na proca ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mało szukaliście....jakiś miech temu wrzucałem w ten topic zdjęcia nb47 i qvc-100 na nf7 :)

Nie zawsze szukanie okazuje się skuteczne. Ale dzięki za fotki, przynajmniej wiem już jak to wygląda teraz.

Temperatura na takim pogiętym Zalmanie jest ok? Jeśli tak, to chyba bym się zdecydował na takie rozwiązanie, bo mnie wnerwia ten mały wiatraczek.

 

/edit

Czy nie mając dodatkowych wiatraków w obudowie (narazie, bo jestem po zmianie z wc) ten Zalman będzie wystarczającym chłodzeniem NB, jeśli nie będe przekraczał FSB 200MHz?

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wcale nie takie do końca oczywiste, bo Pentagram qvc100Cu+ ma więcej żeberek, a zatem powietrze dak łatwo się nie przdostaje.

 

/edit

Ale skoro twierdzicie, że starczy, to ok;] Chciałem się upewnić :)

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kolejny problem

ustawiam 200x10 i kiedy chce wylaczyc Cpu interface komp sie nie uruchamia, tzn na monitorze ciemno, jezeli ustawie fsb 198 i ponizej lub 202 i powyzej to wszystko ok (ale powyzej 202 pamieci juz miekna), tak jest na biosach org i na tym ktory teraz mam czyli d27 Trats, wiec Cpu interface musi byc caly czas wlaczone ale wtedy mi rwie w grach (zacinki co jakis czas), na wylaczonym jest wszystko plynnie ale wtedy musze wlasnie zjechac z fsb, wczesniej tego nie mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kupilem na allegro nf7-s i mam lekkie zawiasy w windzie i nieraz po wlaczeniu kompa skacze strasznie uzycie procesora nawet jak nic nie robie do 100% jak wlaczam menedzer zadan to widac ze system zabiera cale zuzycie a nie jakis inny proces prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kupilem na allegro nf7-s i mam lekkie zawiasy w windzie i nieraz po wlaczeniu kompa skacze strasznie uzycie procesora nawet jak nic nie robie do 100% jak wlaczam menedzer zadan to widac ze system zabiera cale zuzycie a nie jakis inny proces prosze o pomoc

A masz nowy O/S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem kupilem na allegro nf7-s i mam lekkie zawiasy w windzie i nieraz po wlaczeniu kompa skacze strasznie uzycie procesora nawet jak nic nie robie do 100% jak wlaczam menedzer zadan to widac ze system zabiera cale zuzycie a nie jakis inny proces prosze o pomoc

Moze jakies trojany, i inny powszechnie natretny syf - przeskanuj dysk - Aadware np. , i jakis Antivirus - polecam Kaspersky'ego.

Watpie aby to byla wina mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi to ktos wytlumaczyc?

Dołączona grafika

 

 

AbitEQ najnowszy. Raczej watpie aby moj CPU mial taka temp ;)

Sprzet w podpisie.

 

EDIT:

W Everest temp. sa takie jak wczesniej pokazywal AbitEQ czyli system 24st, procek 37st.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręciłem kiedyś proca na ekstermalne częstotliwosci jak na moje chłodzenie to mialem nawet 60* i nic sie nie działo ;] tylko wentyle głośniej i szybciej sie kreciły :D niestety ramy sie sypały wiec to buylo krecenie dla sztuki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...