Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wstanie, ale bedą resety jeżeli będziesz jechał na 400MHz. Nastaw w BIOSie napięcie 2.8V i 2x166MHz dla pamięci - to zmniejszy ryzyko zwiechy o wieeele.

W temacie o BIOS'ach Merlina - tym założonym przeze mnie masz wszystkie BIOSy. Polecałbym D26 TaiPan 0.1 z CPC OFF żebyś mógł normalnie z tymi RAMkami jechać.

Tu masz skrócik do BIOS'a:

* D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 by -=Merlin=-

 

A jeżeli chcesz Normalny BIOS tylko z CPC OFF, to masz tu zrobionego przez Trats'a:

 

* D26 CPC OFF by Trats

 

:wink: Czyli będziesz miał T2=CPC OFF i 512 Kingston'a CL3 (miałem też i tydzień dociekałem dziwnych zwiech...) pójdą normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Z T1 moj kumpel jedzie na 2x512mb 2.5 3 3 11 225mhz Goodramow :wink: Na AN7. Na Dfi robily 233 przy identycznych timmingach. Ale jak bedzie u ciebie musisz sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@culmen

 

Tamto to AN7

Tamte to Goodram

Tamta inna to DFI

 

 

A Kingstony CL3 nie pójdą - Wiem, bo sam miałem!!! Losowe resety na napięciu 2.7V i 400MHz - Prime95 czasami przechodził 23testy(16-20minut)..., a na podstawowym napięciu 2.6V i 400MHz Prime95 wywalał już po 30 seukndach - max przy 2 minutach.

Wcześniej miałem ASUS A7V600 i tam miałem 1T na Auto... Nawet nie myśłałem, że to to... Tydzień się męczyłem... Myśłałem, że SB, że NB, że S-ATA... A okazało się, że wystarczyło BIOS z CPC OFF walnąć => a następnego dnia (bo w niedziele wpadłem na pomysł) miałem oddać płytę jako Walniętą.

Dla testu puściłem tą 512 na ASUSie z włączonym 1T Command Eabled i Winda wywałiła podczas instalacji pierwszego lepszego programu, a Prime95 wywałił po 42sekundach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze ty miales nieznaczy ze i inni beda mieli to by bylo za dobrze. u kazdego jes inaczej (tak tak a u mnie jest zawsze najgorzej:])

 

lordivanhoe, na moje oko masz biosa z [gluteus maximus], na 3dfire tez nie mogelm przeskoczyc 220 z wysokim mnoznikiem, nawet z l12 pozmienialem na rozne merliny, tratsy mantaraysy i na nich wlasiciwe wszystkich moge miec 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam codegen 400W nowy mam go jakieś miesiąc no może półtora. Ten zasilacz jest bardzo kiepski... ale planuję jak nazbieram kupić chieftec 420. Ale niewazne pżełożyłem wczoraj pamięci na inne sloty... i na 1 slocie wytrzymywało zaledwie 3h na primie prze fsb 230, na slocie 2 wytzrymało tylko 8 min, na tzrecim slocie stabilnie utrzymałem prima przez podan 7h i wyłączyłem bo torzebowałem ponagrywac płytki. Natomiast ku mojemu zdziwieniu na 3 slocie dzisiaj przez ponad 10h utrzymał stabilnośc na fsb 240 i znowu musiałem wyłączyć bo rodzinka potzrebował używać kompa... ale jutro chyba zrobię 250 to powiem jak było! Wniosek z tego że zasiłaka jeszcze nie tak najgożej, ale zapewne jak zwiekszę mnożnik na procku i dam większe napięci to ... różnie to może być, ale jak sprawdzę to dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios polecacie do niskiego mnoznika (9, 9.5, 10) by efektywność pamięci była najlepsza, bo stosuje te najnowsze, a one najlepszą mają dla wyzszych mnożników (11 i więcej) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki wszystkim za odpowiedzi po zakupie pochwale sie co i jak (chociaż coraz bardziej sie wacham nad tą płytą , nie zależy mi na ostrym OC, raczej na stabilności, zeby mój barton 2500 poszedł sobie na FSB 200 synchronicznie z pamięcią , i na dobrym soundstormie.)

Co daje konwerter ABIT Serillel-2 czy transfer danych bedzie szybszy???

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cappo

Tak tak daj więcej V, a po za tym masz TwinMosy... A wiele osób mówi, że one nie bardzo lubią tą płytę - a raczej na odwrót :D

1209879[/snapback]

No tak....tylko spójrz na mój podpis.....wszystko w 1slocie dla pamięci, i na....fajnym <_< biosie D24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vixen dzieki serillel`owi nie bedziesz mial szybszych transferow. Ale mozesz podlaczyc dysk cienka tasiemka :wink: A z 1T chodzilo mi ze nalezy sprawdzic jak dana pamiec pojdzie na danej plycie i z roznymi biosami. Dalem te goodramy idace w dualu na 233 2.5 3 3 11 1T!! jako zadko spotykany przyklad na nf2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma w nim nic fajnego, ale jak chciałem napisac co innego(nie bedę tego pisał :D ) to ajkieś krzczki wyskoczyły :? . Mówie tak, bo kilka stron wcześniej wypowiadałem się jaka na nim jest voltodziura, która zaczyna się od 1.6v, akończy niewiem gdzie(dojechałem do1.9volta i dalej [gluteus maximus] :angry: ) Musze zmienic ten bios bo procek mi sie po prostu marnuje tutaj, ale najpierw porzadne oklejenie radiatorami newralgicznych punktow plytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie chciałem puścić mojego bartona 2600+ na synchro z ramem na 400MHz i lipa daje fsb na 400 komp widzi proca jako 2300MHz na 1.65 V timmingi na spd (3 3 3 8-bo inaczej nie wstaje) win się ładuje loguje się i za chwile zwis komp staje nic nie idzie zrobić daje 1.675 V komp wogle nie wstaje co najmniej dziwn bo na początku miałem go na płycie Gigabyte GA-7N400-L nForce2 gdzie płyta wariowała z napięciami z dawała na proca 1.73 zamiast 1.65 ale komp wtedy wstawł ,może to wina chłodzenia ???mam glacialtecha niby ultra silent gdy proc chodzi na 166 podczas gier mam 62-3 C a jak podkręce to w win po uruchominiu jakieś 52-3 także nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 62C to troche duzo. Ja sie staram nie przekraczac 55C(jeszcze nigdy tak nie mialem, ale cos kolo tego jest ustwione w biosie), ty mowisz ze przy 166 masz takie tempki to sobie pomysl jakie musisz miec przy 200. :blink: troche duzo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tendemu Nf7 + Twinmos 512 na kościach mtech 50d. Jakie maksymalne taktowanie na nich uzyskaliście? Mi max co udało się uzyskać stabilne 223 Mhz FSB przy taimingach 2,5-3-3-11 - zresztą zwiększenie taimingów przy tych pamięciach nic nie daje w kwesti podkręcania. Próbowałem też zjechać taimingami żeby zniwelować straty na fsb, ale ruszenie któregokolwiek z pierwszych trzech powoduje od razy błędy. Do tych 512 mam 256 twinmos na kościach twinmos 50d i one idą spokojnie na 240 fsb - stabilne w goodram prime i n4su2. Podnoszenia napięcia też nic nie daje (2,8 - 3v bez różnicy). Miałem też przejciowo goodramy - te dopiero były fatalne stabilne dobiero na 210 (3-4-4-11)inaczej wywalało w n4su2 , reszta stabilnana 220 (3-4-4-11).

Bios mam odrinalny 26 + L12 mod.

Macie jakiś pomysł żeby podgonić te mtech czy to ich koniec mozliwości. Może któryś bios by spasował?

Pamieci mają kilka dni, może po wygrzaniu się troche lepiej będą chodziły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam ABITA NF7 rev.2 i tak się zastanawiam. W BIOSIE mam temperaturę 40 stopni a w programie ABIT EQ mam 30 stopni na CPU w spoczynku. Czy te temperatury są mierzone z innych czujników i która jest, z jakiego? Aha a po włączeniu obciążenia temperatura w ABIT EQ winduje do 45 a w BIOSIE do 44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam ABITA NF7 rev.2 i tak się zastanawiam. W BIOSIE mam temperaturę 40 stopni a w programie ABIT EQ mam 30 stopni na CPU w spoczynku. Czy te temperatury są mierzone z innych czujników i która jest, z jakiego? Aha a po włączeniu obciążenia temperatura w ABIT EQ winduje do 45 a w BIOSIE do 44.

1212878[/snapback]

Stary, REPECT dla ciebiej ak ty potrafisz obciazyc procka w biosie, naprawde respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy tendemu Nf7 + Twinmos 512 na kościach mtech 50d. Jakie maksymalne taktowanie na nich uzyskaliście? Mi max co udało się uzyskać stabilne 223 Mhz FSB przy taimingach 2,5-3-3-11 - zresztą zwiększenie taimingów przy tych pamięciach nic nie daje w kwesti podkręcania. Próbowałem też zjechać taimingami żeby zniwelować straty na fsb, ale ruszenie któregokolwiek z pierwszych trzech powoduje od razy błędy. Do tych 512 mam 256 twinmos na kościach twinmos 50d  i one idą spokojnie na 240 fsb - stabilne w goodram prime i n4su2. Podnoszenia napięcia też nic nie daje (2,8 - 3v bez różnicy). Miałem też przejciowo goodramy - te dopiero były fatalne stabilne dobiero na 210 (3-4-4-11)inaczej wywalało w n4su2 , reszta stabilnana 220 (3-4-4-11).

Bios mam odrinalny 26 + L12 mod.

Macie jakiś pomysł żeby podgonić te mtech czy to ich koniec mozliwości. Może któryś bios by spasował?

Pamieci mają kilka dni, może po wygrzaniu się troche lepiej będą chodziły?

1212567[/snapback]

Mialem 1x512MB TwinMOS na DDR400 (Mtec 5ns), ale kupiona na samym poczatku jak sie pojawily - o wiele lepsza niz obecne...

Stabilnie mialem 227 @ 11-2-3-2cl @2,9Vddr z biosem MantaRaysXT_CPC_ON - polecam tego biosa, bo na zadnym wczesniej szym nie dalo sie tyle stabilnie utrzymac... zostal mi z tego tylko ten jeden screen

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z takim pytanie: którą wersję Abita NF7 najlepiej kupić?? Mam do dyspozycji na płytę 400zł. Mam procka semprona 2400 i chce go puścić przynajmniej na 220fsb. Pamieci to 2x512 twinmos cl 2,5. Czy uważacie że zakup Abita bedzie dobrym wyborm w moim przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje Abita NF7 różnią się osprzętem... Albo masz S-ATA i SoundStorm i IEEE1394 albo nie masz.

Wersje takie jak S2 czy S2G są jeszcze bardziej okrojone np. co do kondensatorów itd... Jezeli chcesz kręcić, to z kastratami się pożegnaj na wstępie.

Czyli liczą się dla Ciebie 2 wersje NF7 i NF7-S - ta ostatnia ewentualnie bez Serrillela czyli NF7-S(L) L jak Lite.

A co do TwinMosów, to zależy od sztuki - stare ponoć dobre z nowymi różnie, czasami nie chcą się kręcić.

Niech wypowiedzą sie Ci co mają TwinMosy, a Ty podaj dokładne parametry wraz z datą produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech wypowiedzą sie Ci co mają TwinMosy, a Ty podaj dokładne parametry wraz z datą produkcji.

1213983[/snapback]

Więc wypowiem się ja :wink: Więc, ja mam TwinMosy na kościach M.Teca:

03290D

TTD7608F8E50B--> Mógłby mi ktoś pomóc w rozszyfrowaniu??

I poweim tak... chodzą jak chodzą, nie mogę wyjechać powyżej 228Mhztow(na każdyhc timingach i voltarzu) bo wali sie mem test i prime też :angry: . Są to małe błędy, ale jednak są. Tak jak mówi Dimek, spróbuję później MantaRays i TaiPana bo słyszałem, że fajnie chodzą....Tyle :?

BTW. Dimek pamiętasz może kiedy kupiłeś te twoje TwinMoski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...