Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Uhm....macie wlaczonego te goSATA guia, ta niebieska ikonka na pasku. Tak sie zastanawiam, po co on mi tu jest, robi cos wogole?? :blink: jabym go zgasil to zawsze jestem 1.5mega ramu do przodu :wink: . Aha mam moje dvd przez przejsciowke podpiete, nic sie nie stanie jak zgasze to cholerstwo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm....macie wlaczonego te goSATA guia, ta niebieska ikonka na pasku. Tak sie zastanawiam, po co on mi tu jest, robi cos wogole?? :blink: jabym go zgasil to zawsze jestem 1.5mega ramu do przodu :wink: . Aha mam moje dvd przez przejsciowke podpiete, nic sie nie stanie jak zgasze to cholerstwo??

1214499[/snapback]

Mam dysk pod SATA pprzez przejściówwkę i chodzi bez żadnych dodatkowych programów, tylko stery i lata.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.....ktoś tu kiedyś podawał linki numerki EEPROM'ów jakie pasuja do NF7, ale gdzeiś zgubiłem ten link, a i karteczke gdzie miałem zapisane te numerki też. Prosiłbym op podanie tego linka, bo mam teraz kostke o oznaczeniach:

49LF002A

33-4C-NH

0108034-A

Czy ta kostka będzie pasowała??

 

Aha->do moderatorów-> Czy częśc pierwsza juz nieistnieje?? Bo szukam i znaleźć nie mogę :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam płyte Abit NF7-S i zawsze gdy chce zgrac jakies zdjecia z aparatów cyfrowych objetnie jakich Minolta Olympus czy tez Kodak wystepuje problem a mianowicie system go nie mzoe wykryc. W czym tkwi problem ?

1. Zainstalowalem najnowsze drivery do usb które byly dostepne na stronie Abita.

2. Porty usb sa sprawne gdyz chodzi na nich myszka wiec tu raczej nie tkwi problem.

3. System Windows 2000 Professional SP4 plus najnowsze update'y.

Nie wiem o co biega kompletnie... Moze ktos ma jakis pomysł ?

Instalacja driverow dolaczonych do aparatow nic nie daje. System dalej go nie widzi... Tylko w menadz. urzadzen widnieje przy nazwie aparatu pytajnik a co to oznacza to chyba nie musze tłumaczyc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dimek pamiętasz może kiedy kupiłeś te twoje TwinMoski??

1214053[/snapback]

Pamieci kupowalem jak pojawily sie pierwsze plyty na nForce2 - razem z plyta Epox 8RDA v1.1 ale daty konkretnej nie pamietam, bo pamieci juz sprzedalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zrobisz reinstal to wymuś na hama instalacje sterów od XPka, może pomoże. Jeśli nie, to chyba tylko przesiadka Cie czeka albo zakup czytnika (w sumie polecam takie wyjście jesli nie spieszy Ci się do XP).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też XP i działają aparatki wszystkie które miałem w łapsi.

1216539[/snapback]

U mnie identycznie... kiedys mnie to wkurzalo, ze cala baza sterow jest ciagle na hdd, ale teraz za to wlasnie lubie XP - czesto wpadaja kumple ze swoimi aparatami (Canon, Sony, jakis noname) i wszystkie sa spoko wykrywane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu opisywałem mój problem z NF7v2. Jak sie okazało nie byłem osamotniony. A chodziło o to, że płyta po resecie nie wstawała i trzeba wyło robić power off(niby wszystko się kręicło ale ekran czarny :/) Wymieniałem więc biosy, ustawiałem w nich cuda, aż w końcy wymieniłem płyte. i to nic nie dało. Pomogła dopiero wymiana procesora ze starego A 1,33Ghz na mobilka. (zasiłke mam chiefa 360df) Może to komuś pomoże, a może ktoś inny wyjaśni mi dlaczego to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu opisywałem mój problem z NF7v2. Jak sie okazało nie byłem osamotniony. A chodziło o to, że płyta po resecie nie wstawała i trzeba wyło robić power off(niby wszystko się kręicło ale ekran czarny :/) Wymieniałem więc biosy, ustawiałem w nich cuda, aż w końcy wymieniłem płyte. i to nic nie dało. Pomogła dopiero wymiana procesora ze starego A 1,33Ghz na mobilka. (zasiłke mam chiefa 360df) Może to komuś pomoże, a może ktoś inny wyjaśni mi dlaczego to pomogło.

1217186[/snapback]

Widac stary A1,33GHz zakonczyl zywota ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do zasilania nf7 konieczne jest podpiecie tej malej kostki zasilajacej czy wystarczy ten duzy kabel ?

1218065[/snapback]

Nie jest potrzebne podłaczanie. jednak jeżeli masz taką możliwość to podłączaj.. Jest to wzmocnienie (stabilizacja) napięcia +12V jak sie nie myle.

Składałem dla kumpla dzisiaj kompa i własnie miał zasilacz bez tego wtyku.. wsio ziała.. ale napiecia są kiepskie bo i kiepski zasilacz ma.. podłączylismy mojego Chiefteca i od razu lepiej:)

 

A teraz mam pytanie na szybko, poniewaz to gra zycia i smierci.. w biosie mam tak:

na ABIT NF7

CPU Ratio/DDR cos takiego.. i tam jest (3/3, 3/4 (...) 6/6, auto, by spd).. jak ustawic by cykało synchronicznie wszystko? bo jak ustawiam auto jest procek na 333Mhz a pamiec na 266Mhz.. jak by spd to to samo.. kiedy ustawie np. 3/3 mam synchro.. ale obojętnie czy to bedzie 3/3 czy 5/5 czy 6/6 to jeden grom.. o co tu chodzi? jak ustawic by czegos nie sknocić..

Pytam posiadaczy owej płytki. Bios standardowy z tego abita.. płyta nowa i Mobil również.. i cos sie skaszaniło że teraz nie chce zapostować.. a dla kumpla przez telefon nie moge wytłumaczyc jak zresetowac BIOS :/ jak ktos mi wytlumaczy co to te 3/3 i 6/6 i te inne to GRATKI very BIG.

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos gdzies kiedys pisal ze najlepiej miec 5-5 a nie inne synchro ale czemu to nie wiem.

1218360[/snapback]

Ja od zawsze uzywam 6/6 i nie mam problemow... mysle, ze to ustawienie nie ma znaczenia - byle z tego dzielenia wychodzilo 1 (synchro) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za laickie pytania, ale NF7 mam od wczoraj :D

1. Jaka bateria CMOS jest potrzebna do tej płyty (chodzi mi o napięcie napisane na niej)

2. Jaki polecacie bios do 1x512 Hynixa, bo od różności tych biosów np. Merlina mam pomieszane w głowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos gdzies kiedys pisal ze najlepiej miec 5-5 a nie inne synchro ale czemu to nie wiem.

1218360[/snapback]

i ktos kiedys tez testowal wszystkie (Chaos :?:). i nie bylo roznicy

 

Sorry za laickie pytania, ale NF7 mam od wczoraj :D

1. Jaka bateria CMOS jest potrzebna do tej płyty (chodzi mi o napięcie napisane na niej)

1218512[/snapback]

bateria 3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Smutna wiadomosc ale spalil sie moj ABIT NF7-S rev.2, co sie spalilo?

juz pokazuje na screenie:

Dołączona grafika

miedzy gniazdem AGP a slotem PCI, sa takie czarne kwadraciki a pomiedzy nim jeden bialy

bialy(oznaczenia AV50 EH..) spalil sie, doslownie to sie zweglij stad nie moge odczytac nazwy dokladnie

reszta jest osmolona, teraz pytanie, czy gwarancja mi to uzna, szczegolnie ze przy plycie nic nie robilem

rozebralem kompa by zmienic naped, i ot ta czesc odpadla, ktora sie spalila

wiecie moze od czego to sie moglo spalic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie

Czy 3x512 ramu na tej płycie to bedzie jakiś problem?

 

W sensie - czy dual będzie, czy to jakoś będzie chodzić, czy moge liczyc na stabilną pracę z częstliwosciami powyzej 233Mhz.

Moje 2 obecne kostki to Hyniksy. Bardzo ładnie hulają, jak im się zapewni odpowiednie chłodzenie do 245.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Byle nie taką - kup sie przekonasz:)

Rastablasta

 

Jaką masz wydajność sprzętu po takim podkręceniu??marki, ,sandra, ogólne odczucie- gry itp.

Bo moge wymienić se proca na 2000+mobil, co też myka na 2.5ghz 2.7 też się spotyka. Nie wiem czy jest sens, czy nie lepiej kupić lepszy zasilacz, i skręcić obecnego proca na 2.35ghz, co w pr byłoby mniej wiecej to samo co antek mobil na 2.5 do 2.6.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rastablasta

 

Jaką masz wydajność sprzętu po takim podkręceniu??marki, ,sandra, ogólne odczucie- gry itp.

Bo moge wymienić se proca na 2000+mobil, co też myka na 2.5ghz 2.7 też się spotyka. Nie wiem czy jest sens, czy nie lepiej kupić lepszy zasilacz, i skręcić obecnego proca na 2.35ghz, co w pr byłoby mniej wiecej to samo co antek mobil na 2.5 do 2.6.

1219987[/snapback]

szczerze mowiac to nie markowałem za wiele ze wzgledu na malo czasu..

sprzet mam od niedawna, i nie zdazylem sie pobawić :rolleyes:

tylko pare razy podkrecilem do 2,5ghz zeby puscic prime i superpi

 

SuperPI 16M w 17min22sek

 

jak pozaliczam programy na infe to zaczynam extreme oc ;] (teraz boje sie, ze cos padnie i nie zalicze infy :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ostatnio wogóle się Abity sypią jak domki w Czeczenii :-| mój tez z niewyjaśnionych przyczyn zszedł z tego świata (pisałem o tym na poprzednich stronach) no bo to troche dziwne że wymieniasz powiedzmy radiator na NB i plyte szlag trafia- dokladnie mowiac AGP :blink: Ehh nic tylko pozostaje cierpliwie czekac aż łaskawie w sewisie się uwiną :mur: co jak wiemy może troszke potrwać!!!!!!! :cry: Cóż juz takie życie krętacza.... :rolleyes:

Edytowane przez yakoob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...