Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

heh "lubia prąd" czyli jak dotkniesz swoich modułów pamięci to cie kopnie prąd??

Fakt faktem jest ze kazde praktycznie każde pamiatki lubią sporo mocy w zapasie dlatego do kręcenia zaisłka 400 W jest obowiązkowa.

Chciałbym jeszcze sprostowac ze nie tylko ja miałem problem z pamięciami firmy TwinMos(gdybys śledził wątek o pamięcich to byś o tym wiedział :)), jesli ty nie miales problemów to nieznaczy ze inni tez na 100% nie będą mieli zadnych problemów.

Pozdro

Chodziło mi o voltage, ale widać dośc niekumaty jestes.

400? To co moje pamięci robyły na 260MHztach na zasilatorze (wtedy) 320W real ?

Wątków o pamięciach jest.... dużo ? :lol:

Wystarczy mi śledzenie TEGO wątku od samego jego początku i stwierdzeniu, że w chwili obecnej na modyfikowanych biosach problemem nie jest NIEKOMPATYBILNOŚĆ pamięci z płytą a człowiek nie potrafiący ich poprawnie ustawić.

 

heh z tym pradem to wes zart ...

 

moc zasilki nie wiele mowi o tym jak sie zachowa pod obciazeniem ;] zreszta pamieci nie biora duzo pradu a sa zasila dodatkowo chyba z najsilniejszej podwzgledem amperow lini w psu

No dokładnie. Kiedyś najsilniejsza była +5, teraz chodziły słuchy że ma ona odejśc w najnowszej specyfikacji bo już do niczego nie jest potrzebna.

A 3.3 tak czy siak ma sporo [A].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -Domyslam sie ze takich postow moglo byc sporo ale troche sie to chyba mija z celem zeby przegrzebywac tysiace postow :(, do rzeczy wiec. Moja obecna konfiguracja to:

 

Barton 2500 z chlodzeniem boxowym z Athlon XP 2000 (!)

Abit NF7

2x512 ddr Geil (takie niebieskie ;))

Radeon 9800 Pro

HDD Samsung 80 GB ATA

Zasilacz ModeCom 350W (Model ISO-450P)

Bios 6.00 PG (08/19/2004)

 

 

Niestety korzystajac z softmenu III w Biosie nie udaje mi sie zoverclockowac bartona na 3200 - system nie wstaje - dopiero po podwyzszeniu napiecia cpu na 1,75V (default to 1,65) system sie uruchamia ale niestety w tescie np 3dmark 03 (CPU Test) albo sie restartuje albo wyskakuje blad (explorer - aplikacja zostanie zamknieta, itp.) Boje sie dalej eksperymentowac z napieciem bo mam 'gola' plyte bez zadnych dodatkowych radiatorow - nie wiem jakie maksimum moge 'wycisnac'. Moje stabilne topowe ze tak powiem ustawenia to obecnie 190 MHz FSB przy mnozniku 11, jednakze wiem ze jak na ta plyte i procka to smiesznie malo... Nie zalezy mi na wyciskaniu wszystkiego czego sie da - chce ustawic po prostu na Bartona @3200 jako ze zawsze to dodatkowo zaoszczedzone sekundy w 3ds maxie. Blagam i apeluje o odpowiedz! :]. Probowalem tez bardzo ostroznie z napieciami pamieci ale niestety niewiele to pomoglo. Boli mnie juz glowa - przejrzalem dziesiatki stron i jakies 40 stron z innego forum i juz nie moge.. Moze to wina tylko chlodzenia cpu ? czy np ktorys z pentagramow freezone by wystarczyl ? no i czy sie zmiesci bo z tego co mierzylem wynikaloby ze jesli to na styk z zasilaczem. Dziekuje i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, po prostu IMO trafiłeś na kiepską sztukę.

eeech no coz shit happens - czyli generalnie mam sie bawic napieciami ? jaka jest granica bezpieczenstwa dla mojej golutkiej plyty i procka na takim chlodzeniu ? Dzieki za odpowiedz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem otoz niedawno zostalem "szczesliwym" posiadaczem nf7. Podłączylem plytke wszystko pieknie ladnie sie uruchomilo. Po zmianie ustawien w biosie: magistrala mnoznik itp. komp sie nie uruchomil. Resetowalem bios wyjmowalem baterie nic nie dalo. Sprawdzilem proca, pamiec, grafe wszystko jest sprawne. Czy to mozliwe ze padla plyta? Czy moze cos z biosem nie tak? Czy to mozliwe ze ktos sprzedal mi zepsuta plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam -Domyslam sie ze takich postow moglo byc sporo ale troche sie to chyba mija z celem zeby przegrzebywac tysiace postow :(, do rzeczy wiec. Moja obecna konfiguracja to:

 

Barton 2500 z chlodzeniem boxowym z Athlon XP 2000 (!)

Abit NF7

2x512 ddr Geil (takie niebieskie ;))

Radeon 9800 Pro

HDD Samsung 80 GB ATA

Zasilacz ModeCom 350W (Model ISO-450P)

Bios 6.00 PG (08/19/2004)

Niestety korzystajac z softmenu III w Biosie nie udaje mi sie zoverclockowac bartona na 3200 - system nie wstaje - dopiero po podwyzszeniu napiecia cpu na 1,75V (default to 1,65) system sie uruchamia ale niestety w tescie np 3dmark 03 (CPU Test) albo sie restartuje albo wyskakuje blad (explorer - aplikacja zostanie zamknieta, itp.) Boje sie dalej eksperymentowac z napieciem bo mam 'gola' plyte bez zadnych dodatkowych radiatorow - nie wiem jakie maksimum moge 'wycisnac'. Moje stabilne topowe ze tak powiem ustawenia to obecnie 190 MHz FSB przy mnozniku 11, jednakze wiem ze jak na ta plyte i procka to smiesznie malo... Nie zalezy mi na wyciskaniu wszystkiego czego sie da - chce ustawic po prostu na Bartona @3200 jako ze zawsze to dodatkowo zaoszczedzone sekundy w 3ds maxie. Blagam i apeluje o odpowiedz! :]. Probowalem tez bardzo ostroznie z napieciami pamieci ale niestety niewiele to pomoglo. Boli mnie juz glowa - przejrzalem dziesiatki stron i jakies 40 stron z innego forum i juz nie moge.. Moze to wina tylko chlodzenia cpu ? czy np ktorys z pentagramow freezone by wystarczyl ? no i czy sie zmiesci bo z tego co mierzylem wynikaloby ze jesli to na styk z zasilaczem. Dziekuje i pozdrawiam!

Jesli chcesz sie przekonac czy to wina złego chłodzenia procka to odpal sobie PRIME95 , włącz ABIT EQ i obserwuj czy szybko rośnie temperatura, możesz tez wylukac czy nie skacze ci napięcie na procku. Ja posiadam bartona 2600+ i dopiero po kupieniu Pentagrama frezona mogłem pojechać na 3200+ z przy napięciu 1.75

Mozesz tez wgrać jakis inny biosik np od merlina i zobaczyc jak sie będzie zachowywał komp po przetaktowaniu na 3200+

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...