Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

topic ma narazie 17 stron wiec jestem ciekaw skad taki wniosek ;)

btw nie wie ktos jak uciszyc cewki wysokiego napiecia w fortronie :?:

bo naprawde nie wiem jak sie do tego zabarac bo sa zaizlowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na stąd że jest to kontynuacja 2xx stronnicowego ;p

 

edit.

to trzeba powiedzieć publicznie: a poprzedni został zamknięty bo świder tak go sfakował że nie dało sięnic zrobić... :D :D

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie radiatory polecacie na mocno grzejące się mosfety?

Przy FSB 240 chyba lepiej je zamontować?

1242588[/snapback]

ja polecam znalezc jakies radiatorki od 486 i pociąc wg uznania i przykleic klejem termo. albo taśmą 3m, nie ma chyba sensu przeplacac za jakies "specjalne radiatorki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorów od 486 nie mam pod ręką :), ale znalazłem stary radiator po jakimś durniu, z tym że ma on 2,9 cm wysokości. Może być??

1242675[/snapback]

czemu nie..

 

brzeszczot w łapki i profiluj :)

 

polecam tez PLL'e obradiatorować i potem dac nawiew na te radiatorki 60x60 na wolnych obrotach bedzie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wyjadaczy.

Mianowicie chciałbym się dowiedzieć z których linii są zasilane:

1. Procek

2. AGP

3. Ram

 

Co prawda mam wersję 1.0, ale to chyba się nie zmieniło w późniejszych?

Pytam, bo cierpie na chroniczny brak mocy(IMO), a na lepszy zasilacz..... też nie mam.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 12+

2. 5+

3. 3.3+ lub -> 5+ :>

 

Pytanko... masz jakieś dokładne zdjęcia z bliska swojej mobo... bo interesi nas to, że tam były brakujące części z obecnej rev 2.0... a było gorsze oc :/

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorów od 486 nie mam pod ręką :), ale znalazłem stary radiator po jakimś durniu, z tym że ma on 2,9 cm wysokości. Może być??

1242675[/snapback]

pewnie odpadnie po jakims czasie pozatym utrudni przeprzlyw powietrza jak dasz wentyla na duza odlegosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie ostatnio zastanawiam nad zmiana płyty głównej i jesli juz to wybor padl by na Abit NF7 v.2.0

Moje pytanie jest nastepujace : czy warto przesiasc sie z kt400 (moj opis) i czy bedzie jakas widoczna zmiana wydajnosci ??

 

EDIT: to moze jeszcze zapytam czy jest problem z coolerami typu pentagram/zalman , bo socket jest straszliwie wysoko ...

Edytowane przez Trovao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 12+

2. 5+

3. 3.3+ lub -> 5+ :>

 

Pytanko... masz jakieś dokładne zdjęcia z bliska swojej mobo... bo interesi nas to, że tam były brakujące części z obecnej rev 2.0... a było gorsze oc :/

1242951[/snapback]

Dzięki za odpowiedź.

 

P.S.

 

O który fragment/rejon MOBO chodzi? Bo nie bardzo wiem na co zwracac uwagę.

 

http://www.hothardware.com/reviews/images/...7s/AbitMobo.htm

Co do o/c to masz całkowitą rację:(( zwisy nawet przy 5*202 -> FSB 200 to max.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie ostatnio zastanawiam nad zmiana płyty głównej i jesli juz to wybor padl by na Abit NF7 v.2.0

Moje pytanie jest nastepujace : czy warto przesiasc sie z kt400 (moj opis) i czy bedzie jakas widoczna zmiana wydajnosci ??

 

EDIT: to moze jeszcze zapytam czy jest problem z coolerami typu pentagram/zalman , bo socket jest straszliwie wysoko ...

1244021[/snapback]

z coolerami raczej nie ale zalezy takze od budy jak wysoko jest zasilacz na mobo ...

wydjnosc to zalezy od zastosowanie ale ogolnie jest odczuwalna pomiedzy fsb 200 a 133 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie w sprawie padow biosu: czy komus padl bios 2 razy? bo dzisiaj juz mam zamiar po powrocie z uczeln zmontowac kompa (3 dni mi to zajmuje:D) i nie wiem czy flaszowac biosa czy nie bo jak bede musial abita spod tego calego gowna wyciagac to mnie cos strzeli. pozatym w arescie mi wymienili kosc biosu na nowa wiec teraz juz sie chyba nie ma prawa nic psuc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

nie powinien a jak padnie to w sumie dobrze bo będziesz wiedział , że był lipny :-P

 

 

ja u siebie zauwazyłem, że na oryginałach moę wejść do biosu 3 razy a potem muszę niestety ratować się insertem. problem ten nie występuje na biosach merlina.

Edytowane przez jurasjo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zrobiłem DRUT Moda(miałem pewne problemy ale juz jest ok)no i pokazuje mi się teraz UNKOWN CPU TYPE,wczesniej bylo AMD ATHLON™.Wgywalem biosa jescze raz (d27) robilem clr cmos,itp,ale nadal jest UNKOWN CPU,czy to normalne po drucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wez poczytaj poprzednie posty o nf7? bo troche denerwuje to ze codziennie masz nowy problem juz poruszany na forum i do kazdego zakladasz nowy topic.

1248430[/snapback]

Masz jakiś problem?To zachowaj to dla siebie...nie kazdy ma czas i ochote grzebać sobie w setkach postów,ażeby znależc jedną pie**** odpowiedz.A w szukajce znalezc nie moge jakos,tyle-MAFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kazdy mial czas i ochote grzebac w KILKUDZIESIECIU postach to by nie bylo kilkuset, ale tak zawsze frajda ze masz mobo o ktorej jes 200 stron a ty i tak jebniesz nowego topica. ciekawe jaki jutro bedize problem.

 

a co do mojego abita to cos nedznie ten bios sie sprawuje. sflaszowali mi na d26 abita. uruchomilem na 1.575 i spoko w zabawie z wc zmieniam 8rdavcore na 1.85 i zwis plus pisk z mobo. reset odpala sie normalnie ustawiam w biosie 1.85 robie sie ten reset zwyczajowy i nie odpala. daje reset a on ladnie wstaje na 1.85 nawet nie zerujac fsb ani proca. na flasza to sie chyba dlugo nie odwaze (jakies 2 dni:]) bo jak bede mial to wszystko z obudowy wyciagac to mnie cos strzeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

P.S.

 

O który fragment/rejon MOBO chodzi? Bo nie bardzo wiem na co zwracac uwagę.

 

1244348[/snapback]

powiem tylko jedno jak to mowi swider tu sa lepsze kondensatory niz w rev. 2.0 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik z swoim Abitem. Kiedyś się kręcił ładnie, ale coś się stało i FSB 242, a później 245 stało się maksimum...

Kręce na Taipanie 0.1 D27 Merlina.

By zaradzić moim problemą zrobiłem fizycznyL12 mod - nie pomoglo (trzeba było zdjąc drutowanie bo się procek buntował)

Zrobiłem Vdd mod i zmieniłem chłodzenie na chipsecie - dalej są problemy.

Na FSB 250 i vdd 2V wyskakują mi bluescreeny często bez napisu, a na FSB 248 i vdd 1,84V mam błędy IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL... :|

 

Co mogę zrobić by temu zaradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mosfety i kondy są od napiecia... większe fsb to często wieksze napięcie... ale nie zawsze... po prostu ramy albo cpu... mobo powinna jeszcze kilka MHz wyciągnąć.. ale pewne to nie jest...

 

Więc mosfety chłodz i to wszystko... może cpu już nie może...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy jest ktos w okolocach zabrza kto mialby trohe czasu i pozyczylby mi Procesor A xp-M...

 

Bo ja na moim juz mama dosc 242 FSB i nic dalej :P. Moze to proc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamil, przy FSB250 cierpia strasznie mosfety i kondziorki.

Pewnie to ich wina.

1250106[/snapback]

Mosfety są dochłodzone (wentylatorem, radiatorów nie nakładam bo nie moge zostawiać śladów na płycie), ale kondziorki ? :blink: Nie wiem co to jest :)

Jak bede wiedział to postaram się schłodzić, o ile wystarczy do tego staromodne powietrze.

 

Akurat mosfety i kondy są od napiecia... większe fsb to często wieksze napięcie... ale nie zawsze... po prostu ramy albo cpu... mobo powinna jeszcze kilka MHz wyciągnąć.. ale pewne to nie jest...

 

Więc mosfety chłodz i to wszystko... może cpu już nie może...

1250282[/snapback]

Ten sam procek i ramy w dualu na DFI Infinity szły na FSB 255. :huh:

Ale ramki...dziś rano wyjołem sobie jedną sztuke i zostawiłem ją w single - płyta poszła na w miare stabilnym FSB 250 (pisze w miare stabilnym, czyli testowane raz 3dm2k1 i zwykłą pracą w wingrozie) :blink: Może płyta ma coś nie tak z kontrolerem pamięci?

 

A ja mam takie pytanko czy jest ktos w okolocach zabrza kto mialby trohe czasu i pozyczylby mi Procesor A xp-M...

 

Bo ja na moim juz mama dosc 242 FSB i nic dalej :P. Moze to proc :)

1250373[/snapback]

Też tak miałem, 242 było absolutnym maksimum... Wina płyty. Doraźnie pomoże wgranie dobrego biosu do OC, ale nie chodzi o to by wgrać go za pomocą alt+F2 na starcie, ani spod windowsa. Trzeba to zrobić awdflashem z dyskietki z wszystkimi bzdetnymi paramterami ;)

Patrz ten topic i "DOS Method".

U mnie pozwoliło to na FSB 245 przy niedochłodzonym chipsecie (czyli kawałek blachy od Abita + wentyl 50mm na 7V umieszcozny za pomocą drucików na górze tej balszki, bo orginalny się już zatarł), zamiast poprzednich 242.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...