Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko czy jest ktos w okolocach zabrza kto mialby trohe czasu i pozyczylby mi Procesor A xp-M...

 

Bo ja na moim juz mama dosc 242 FSB i nic dalej :P. Moze to proc :)

1250373[/snapback]

proc raczej ma malo co do fsb raczej mem albo mobo .... proca ogranicza max real zegar jak zapodasz maly mnoznik to nie powinien miec problemow ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na kilku biosach tez max242 na kilku bylo gorzej. na tratsie max 240. a wczoraj zlozylem w koncu i nowa kosc hynixa (jak ktos przeglada topci o hynixach to wie ktora) razem z biosem tratsa 2T (bo nie chce potem ryzykowac jeszcze 1 flasza a na razie pobawie sie 1 koscia) poszla na 258 3-4-4-11 2.9V stabilne w goldmemory i nawet 2k1 przeszlo sobie wbrew temu co tam hipo mowil. wogole to jest jakas roznica w podkrecalnosci pojedynczych kosci na 1T i 2T? p95 sie wywalil po 51 minutach ale to racezj od proca bo bylo 2580 i 2V to za malo, pozniej sprawdze z wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fsb 140 juz zaczyna monitor mrygać (gaśnie i znów się pojawia obraz) z timingami się jeszcze nie bawiłem bo zawsze później były bluescreeny, tyle ze to robiłem na innym mobo (Mercury :lol: ) teraz postaram sie z tym pobawić :twisted: jakie proponujecie timingi i napięcie na początek?? (tylko nie za ostre bo mi się niechce wyjmowac bateryjki z mobo po nocy ;) ) proc przechodzi pirma i marki ale coś ten moniotr gaśnie/mryga na choć troche wyższym fsb :/ Pozdro

 

edit. zapomniałem że ten monitor tak mryga tylko jak serfuje po neci i normalnie okna przeglądam, w czasie marków i prima nic takiego niema

Edytowane przez quarantino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czy ktos probowal (mowie teraz o chlodzeniu MOS-ow i kondensatorow) ustawic zrodlo swiezego powietrza w taki sposob aby powietrze to przeplywalo po powiertzchni plyty glownej? czy w takim razie rodzaj mosow i kondensatorow z AN7 znacznie rozni sie od ukladow na NF7? chodzi glownie o stabilizatory i kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na kilku biosach tez max242 na kilku bylo gorzej. na tratsie max 240. a wczoraj zlozylem w koncu i nowa kosc hynixa (jak ktos przeglada topci o hynixach to wie ktora) razem z biosem tratsa 2T (bo nie chce potem ryzykowac jeszcze 1 flasza a na razie pobawie sie 1 koscia) poszla na 258 3-4-4-11 2.9V stabilne w goldmemory i nawet 2k1 przeszlo sobie wbrew temu co tam hipo mowil. wogole to jest jakas roznica w podkrecalnosci pojedynczych kosci na 1T i 2T? p95 sie wywalil po 51 minutach ale to racezj od proca bo bylo 2580 i 2V to za malo, pozniej sprawdze z wiecej.

1251100[/snapback]

Jak 2T to nie ma czym się chwalić :)

Różnice w maksymalnym OC są, jednak różnice w wydajności w grach jeszcze większe. 2T właściwie nadaje się tylko do bicia osobistych rekordów, bo różnice w zapisie/odczycie nie są aż tak wielkie między 1T a 2T. Ale wydajność w grach... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to skoro nie ma roznic w zapisie odczycie to skad roznice w gierkach sie biora... ale dobra moze jutro albo pojutrze jak skoncze sie bawic tym co teraz to wrzuce cos na chwile  z 1T

1251607[/snapback]

Nie napisałem, że NiE MA róznic, tylko, że nie są aż takie duże (szczególnie, że można pozwolić sobie na niższe timingi). Ale już w benchmarkach czy w grach róznice są już naprawde widoczne. Gdzieś w topicu o biosach merlina jest link do artykułu z porównaniem cpc on i off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że NiE MA róznic, tylko, że nie są aż takie duże (szczególnie, że można pozwolić sobie na niższe timingi). Ale już w benchmarkach czy w grach róznice są już naprawde widoczne. Gdzieś w topicu o biosach merlina jest link do artykułu z porównaniem cpc on i off.

1251626[/snapback]

TUTAJ jest ten artykul :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wczoraj zamontowałem to cudo do komputera i od razu taki problem:

Wszystkie kabelki podpięte zgodnie z instrukcją, diodka na płycie świeci, ale po naciśnięciu przycisku POWER nie dzieje się nic, cisza, nawet wentylatory nie kręcą. Czy to wina płyty, czy zasilacz zbyt słaby?? (noname 250W). Dodam jeszcze,że odpięcie napędów nic nie zmienia.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma sprawa z kontrolerem Sata na tej plycie ??

Trzeba wgrywac stery ale co jest jak sie ich nie wgra? Dysk bedzie widziany na w Win'ie 98 lub XP bez nich bez ponownego instalowania systemu? Jeszcze sprawa wiersza polecen czy DOS'a? Jak to z tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie zapytam tak przy okazji , czemu jak dałem fsb 223 (okrągłe 2 ghz) , to wtedy wywalało prime mimo iż dałem większe napięcia na ram i procka ???

 

to wina tego że nie zrobiłem l12 moda , a może tego że nie dałem chłodzenia na SB ??? :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Hamil

chłodząc fety tylko air bez blachy to nie jest dobrze ale nie najgożej, jeszcze NB z blachą od standard. to nie jest dobrze, a i napewno nie masz nic na SB (o ile piecze)... nie ma nic za friko

czy ktos probowal ustawic zrodlo swiezego powietrza w taki sposob aby powietrze to przeplywalo po powiertzchni plyty glownej? czy w takim razie rodzaj mosow i kondensatorow z AN7 znacznie rozni sie od ukladow na NF7? chodzi glownie o stabilizatory i kondensatory.

1251427[/snapback]

Jeżeli mówisz o nawiewie zimnego na plecy to to terz przyszło mi coś takiego na myśl, można by machnąc taką płytkę jak ma asus "stack cool" czy coś tam... Bynajmniej nie próbowałem bo niemam bydy a ciężko mobo dać na pion bez niej i puścić nawiew tymbardziej z WC, narazie nie chce mi się, ale dawałem nawiew na góre 6xdelta120 i nic nie pomogło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najleprze jest to że przypadkiem zapomniałem o mosfetach przez pierwsze 10min :D

Chyba Vcore mod by się przydał...

 

Edit. ja ci dam :P, się odezwał ten co ma fazy wyjarane i jedzie na 2.3GHz

Myślę teraz dość poważnie o komplexowym chłodzeniu wodą właśnie mosfetów :D bo pomimo gigantycznych radiatorów i delty 120 na 7V dalej pażą...

 

Btw. Winampa nie używam od czasów 5.0 na kożyść mediapl10 a neta w bielsku nie mam :P

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam zrobić l12 moda na sempronie którego domyślne fsb to 166 ????

 

bo ztej strony wynika że nie robi sie tego jak na zdieciu : http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html , tylko tak jak w tej ramce pisze bo domyślne fsb to 166 a nie 133....

 

update :

ztego wynika że jak sempron ma domyślnie 166 fsb , a chce uzyskać 200 to musze połączyć ag31 z ah32

 

tak ????

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWIES - Pochwale się marną fotką: mojej płyty

Jak widać, NB ma chłodno (wcześniej ten miedziany coolerek pozwalał mi na 412mhz na rdzeniu r9800), ale SB już schłodzić nie sposób :( A chłodny to on nie jest :mur:

 

 

Wciąz mam problemy:

(ogólnie ta płyta jest zje...). Najpierw problem był taki, że przy wyższym FSB memtest robił się bezbłędnie, ale w windowsie wysypywało. Teraz gdy poprawiłem sytuacje VDD modem i wywalając z NB firmowy kawałek blachy z zepsutym wiatraczkiem, okazało się, że płyta bardzo nie lubi moich ramek w dualu <_<

To co bezbłędnie idzie mi na DFI z timingami 2,5-3-4-11 i FSB 255, tutaj sypie się na FSB 250 niezaleznie od timingów (próbowalem paru biosów, bezskutecznie).

Realne Vdimm mam 3V, czyli nie tak mało, na pojedyńczej kostce te pamięci (na tej płycie) idą na ok. 257 przy CL3-3-4-11...

A właśnie, kolejna dziwna sprawa - wcześniej gdy ustawiłem sobie CL3 zamiast 2.5, na powiedzmy FSB 242, to pamięci mi od razu sypały błędami, a teraz... :rolleyes:

Na dodatek - wcześniej dwie kości w single oznaczało kupe błędów (z przewagą kupy), gdy teraz idzie zrobić przy tym FSB 250 (memtest nie protestuje nawet na 257, ale windows już się buntuje).

 

Nie wiem już co z tym zrobić, jestem bezsilny, ta jest nawet bardziej kapryśna niż Infinity. :mur:

 

PS. Sytuacja, którą opisuje jako "kiedyś", czy też "wcześniej" (np. wywalanie się wszystkiego przy CL3, czy brak błędów memtestu przy wyższych FSB) z całą pewnością odbywała się przy włączonym APIC w windowsie, teraz mam wyłączony.

Jednak jego włącznie powoduje jazdy z v-core i nie wiem czy może pomóc.

Pozatym teraz testuje nowsza niż kiedyś wersją memtestu, ale to chyba nie zmienia aż tak wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co do kaprysów niestety musze sie zgodzić, czasem pomaga flash biosu spod dos, czasem jest to chłodzenie przegżanych elemętów, a czasem poprostu hardcorowe windowanie z napięciami, Do dużego fsb najlepiej jestmnieć wszystko oradiatorowane, nawet to co się niegżeje, poźniej oczywiście dobry nawiew na te elemęty, mody też ułatwiają i pomagają w dojściu do celu. Ram to of coz też lubi sobie dziwnie śmigać, wiadomo jeżeli coś paży a komp nie chce iść wyżej to nie ma się co zastanawiać tylko phać radiatory... Nie możesz oczekiwać też codów od niej jeżeli nie pomożesz jej ich dokonać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główna Abit NF7 ver. 2,0. Mam probelm z napedami optycznymi. Wszystko chodzi super szybko żadnych zwisow , ale gdy wloze jakis cd do nagrywarki lub do dvd to komputer zwalania diametralnie. Nie da sie nic robic. Wtedy to nawet myszke zcina. Co zrobic ????

 

Moj sprzet to :

Abit NF7 ver 2.0

Barton 2500+

2x256 DDR 400 MHz Kingston

Dysk Twardy Samsung 40 GB 5400 Rpm

Sapphire Radeon 9550

Chieftek 360-302 DF

Liteon 40x12x48

DVD Toshiba 16x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główna Abit NF7 ver. 2,0. Mam probelm z napedami optycznymi. Wszystko chodzi super szybko żadnych zwisow , ale gdy wloze jakis cd do nagrywarki lub do dvd to komputer zwalania diametralnie. Nie da sie nic robic. Wtedy to nawet myszke zcina. Co zrobic ????

 

Moj sprzet to :

Abit NF7 ver 2.0

Barton 2500+

2x256 DDR 400 MHz Kingston

Dysk Twardy Samsung 40 GB 5400 Rpm

Sapphire Radeon 9550

Chieftek 360-302 DF

Liteon 40x12x48

DVD Toshiba 16x

1259020[/snapback]

Sprobuj pozamieniac miejscami podpiec do tasmy IDE.

Jakie masz sterowniki? Ja mialem podobna sytuacje na CD Samsungai zmiana sterownikow zalatwila sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie główny powod mojgo niezadowolenia ze slotów w nowych mobo:

sloty

zoom

Tych zaznaczonych listków nie ma w najnowszych NF7 przez co gożej się wkłada ddrki bo gonią po całej długości :(

 

p.s. co to za lipa jest: ZNALEZIONO NASTAĘPUJĄCY(E) BŁĄD/BŁĘDY

Przepraszamy, ale dynamiczne strony w tagach nie są dopuszczalne

może mi to kto wyjaśnić :> ? przez to coś nie moge normalnego pic walnąć tylko linki daje... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najleprze jest to że przypadkiem zapomniałem o mosfetach  przez pierwsze 10min :D

Chyba Vcore mod by się przydał...

 

Edit. ja ci dam :P, się odezwał ten co ma fazy wyjarane i jedzie na 2.3GHz

Myślę teraz dość poważnie o komplexowym chłodzeniu wodą właśnie mosfetów :D  bo pomimo gigantycznych radiatorów i delty 120 na 7V dalej pażą...

 

Btw. Winampa nie używam od czasów 5.0 na kożyść mediapl10 a neta w bielsku nie mam :P

1257996[/snapback]

a nie dalo by sie zaporzyc jakis mosfetow :?: np z dfi :?: te mniejsze chyba lepiej sie sprawuje ... ale moze sie myle ;) i pewnie tak jest ale wlasnie cos takiego mnie naszlo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu jak zrobiłem l12 moda który wygląda tak : post-7494-1107648156_thumb.jpg to pc po włączeniu i ustawieniu ustawień domyślnych dalej widział fsb 166 jako domyślnie ???

l12 moda robiłem na 200 fsb więc na takim sie powinno włączać ?????

narazie mam 225 fsb stabilne przy 1.75 na procku , mniej nie próbowałem

 

pozdro

 

update : wykrzacza sie przy 235 fsb .....

 

to dlatego że mam dual ??

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...