Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

:( Szukam i szukam i nie mogę znaleźć... Było takie mijsce, gdzie pokazane były wymiary radiatora na mosfety... Chyba FAQ o NF7... ale nie mogę znalaźć...

 

http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...2400&kat=&pkat=

tylko ze musisz kupic dwie osobno sa ZNAKOMITE!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy widze jednak ze sa tu hardcorowcy :D

 

LUDZIE jak wam tak sie prose kreca moj stabilnie wiecej jak na 1700XP@2600XP nie poszedl

oczywiscie nigdy napiecie nie bylo wylo wyzsze niz 1.75v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie wiadomo Abit z serii NF7 ma problemy z podłączeniem jakichkolwiek urządzeń poprzez porty COM. Ja miałem ten problem przy próbie podłączenie kabla do nokii. Wiedziałem, że jest sprawny (w poprzednim kompie działał), a jednak nie mogłem się połączyć - programy nie wykrywały telefonu. Dzisiaj wpadłem na rozwiązanie! Wystarczy wejść we właściwości portu COM (mój komputer->właściwości->menedżer urządzeń) , kliknąć zakładkę zasoby, wyłączyć zaznaczenie przy opcji "Użyj ustawień automatycznych" i zmienić wartość zasobu IRQ na inną niż ta standardowa (ja osobiście zmieniłem na IRQ 7). Powinno działać u wszystkich. Polecam się na przyszłość. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki mam pytanko. czym mierzyc temperature procesora bo czujnik na moim abicie jest chyba [gluteus maximus] pokazuje jak mu sie podoba.wydaje mi sie czy przy temp 57 stopni a taka mi pokazuje raz za czas radiator powinien byc z deka goracy a on jest zaledwie letni :roll: Hmm nie moge nigdzie znaleść nic o czujnikach temp ktore mozna zalozyc na proca prosze o pomoc gdzie takie cos mozna zdobyc i wogole z czym to sie je :oops: Thx z góry.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki czyli 1t domyślnie jest włączone i cpc of włącza 2t. Czyli jeżeli moja pamięc pracuje na 1t na epoxie(jak wymusze) to na abicie też będzie działać czyli idąc dalej problemy z pamięciami na abicie występują wtedy gdy pamięć nie działa poprawnie z 1t? Cpc of poprawia działanie z 2 koścmi 512 ale z jedną kością która jest w stanie pracować z 1t problemu być nie powinno?

odpowie mi ktoś czy nikomu się nie chcę a może pytanie za trudne? (jakie pamięci kupić to pewnie z 3 odp bym miał a gdzie chęć niesienia pomocy innym :evil: ) Chodzi mi tylko o to że jeżeli pamięc pracuje na 1t na innej płycie to nas abicie nie będzie proiblemów bo problemy z pamięciami sa wtedy gdy pamięc nie pracuje poprawnie na 1t zgadza sie? dzięki pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa... Z 512 na NF7-S nigdy nie wiadomo... Czasem chodzą na nominalnym ustawieniu, a czasem tylko na zaniżonym (np. 333 z 400)... A Ty pewnie chciałbyś troszku ukręcić... Nikt Ci chyba nie powie... Musisz sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D kolejne wypowiedzi mile widziane ja wiem że może być problem z pamięciami ale te prblemy chyba występują wtedy gdy pamięc nie działa poprawnie na 1t(i właśnie czy tak jest próbuje się dowiedzieć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki mam pytanko. czym mierzyc temperature procesora bo czujnik na moim abicie jest chyba [gluteus maximus] pokazuje jak mu sie podoba.wydaje mi sie czy przy temp 57 stopni a taka mi pokazuje raz za czas radiator powinien byc z deka goracy a on jest zaledwie letni :roll: Hmm nie moge nigdzie znaleść nic o czujnikach temp ktore mozna zalozyc na proca prosze o pomoc gdzie takie cos mozna zdobyc i wogole z czym to sie je :oops: Thx z góry.....

Ja też cyrki z tempami mam <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :D  kolejne wypowiedzi mile widziane ja wiem że może być problem z pamięciami ale te prblemy chyba występują wtedy gdy pamięc nie działa poprawnie na 1t(i właśnie czy tak jest próbuje się dowiedzieć)

u mnie niby wszysko buja na 1t (sandra itd) a mem niby mem nie obsuguja ;) ale wydajnosc jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos z was takiego buga moze? dostalem wczoraj mobila 1.45 chlodzony poki co titanem pozyczonym bo bloczek bedzie w pon, no i 11x200 stabilne na 1.575V i chcialem sie pobawic wyzej bo temp w stresie 45 byla. wiec ustawilem 12x200 1.7V i sie resetnal przy uruchamianiu windy. pomyslalem ze taki juz moj los zawsze dostane najbardziej ****** sztuke na planecie. no i ustawilem 1.75 i w windzie cos temp byla za wysoka, odpalilem 8rdavcore a tam vcore podane jako 2.125 oraz vdimm 2.9 ostro sie przerazilem i szybko reset ale w biosie dalej ustawione 1.75 i 2.6:/ no to znowu uruchomilem i w windzie 8rdavcore juz normalnie napiecie widzial ale jakis niepokoj zostaje ze mi znowu kiedys ustawi kosmiczne napiecie i cos sie zjara. a procek jak nie chcial robic 2400 na 1.75 to i na 1.9 nie chce:/ ale to mi sie nie chce bawic teraz pobawie sie jak wc bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spojrzalem tylko na temp i byla za wysoka to juz nie w glowie mi bylo sprawdzanie czegos innego tylko reset od razu.

 

bios d23 3dfire, innego nie wgram na razie bo chwilowo sobie nie moge pozwolic na pad biosu moze kiedys jak sobie obradiatoruje mobo i zeche powalczyc o fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna są ramy

Są niskiej jakości

Miałem to samo z 'firmowymi' twinmosami, odpalało sie 400, ale prime i gry wywalały.

Na hyniksie na 460, 480 i 500 tego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge - Merlin mimo prob wyduszenia tego z Niego nie ujawnil co to za patch niestety :/ teoretycznie jest to patch optymalizujacy windows pod katem nowego biosu (wiem ze malo wyjasnia) - natomiast co zauwazylem w praktyce - windows uruchamia sie ok 7 sekund szybciej, poza tym (nie wiem czy to kwestia patcha czy biosu) - na tym biosie na razie mam najwieksza wydajnosc w markach i najwieksze osiagi pamieci przy duzych magistralach (raz nawet w aidzie pokazalo sie 3780 odczyt - na fsb 239.) Co prawda przy zapisie wyskoczyl wyjatek, ale warto probowac - na d26 nie odpalal mi sie nawet windows. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala to na innych biosach :?:

to dziala na zasadzie modyfikscji sterownikow czy czegos moze podobnego :?:

Merlin programuje w c wiec pewnie to ma ze soba cos wspolnego czy tylko moze to wylacza jakies funkcjie win xp :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge - ja zadnych problemow nie zauwazylem z windowsem po instalacji patcha (jak to mowi Merlin - petcha :) - moze jeden (ale nie wiem czy zalezny od tego) - mianowicie zdarza mi sie jesli wylaczam jakies rzeczy z traya zaraz po odpaleniu systemu (np do przetestowania pamieci w aidzie) - ze nie moge pozniej sie polaczyc z neostrada :/ klikam i klikam na ten skrot i nic, dopiero po resecie sie lacze (kompa, nie modemu) - ale jedna jest regularnosc, Merlin nie zrobil na razie nic, co wplyneloby na mojego kompa destrukcyjnie, wiec ide slepo za tym co zrobi. Ciekawe swoja droga kiedy sie nie wlaczy, bo to tez ryzykant jest ;))

 

Jesli chodzi o dzialanie na innych biosach - hirotaro testowal patcha z abitowskim d27 i podobno dziala rowniez, tylko jemu akurat nowy bios 02taipan nie sluzyl. Ale w kwestii patcha jest ok (nie wiem jak na d26)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem WAm, że ten Petch to nic innego jak optymalizacja Cache i Memory Management zapisanego w rejestrze systemu. Znalazłem większość zmian - kilka jak na razie jest tajemniczych, ale dojdę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...