Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

co daja mody Vdimm i Vdd,na co wiecej pozwalają w podronaniu do zwyklej plyty i czy warto sie w to bawic.

1265626[/snapback]

Pozwalaja na zwiekszenie napiecia na RAM i NB, co zazwyczaj pozwala na zwiekszenie FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra potrzebuje pomocy. Juz myslalem ze mam stabilne 230MHz w dualu (memtest chodzil i chodzil i chodzil i beldow nie bylo), ale niestety po calej nocy testowania Goldmemory obudzilem sie z freezem na ekranie i 28 błędami :[ Czyli lipa. Na Tratsie i Merlin D-27 mam tak samo. Kurcze pamiątki w single pojedynczo kazda idzie po 250MHz i wyzej a w dualu kicha kompletna. Do tego jak je wloze do slotow nie dualowych to wogole lipnie sie kreca (gorzej jak w dualu). Cos te moje mobo nie halo jest. Jakies rady?

timingi 2,5-3-4-11 2,9V (real). Luzowanie timingow nic nie daje. Jaki bios plecacie mi jeszcze spróbować?

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo:/ bios oczywiscie 2T? a w singlu pojedyncze kosci pewnie krecisz w tym osobnym slocie? w nim sie najlepiej kreca pamieci i jak wkladasz w dualu jedna do innego slotu to ona juz tak ladnie nie chce isc to jes raz no a dwa to to ze to oslawione 2x512 na abicie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo:/ bios oczywiscie 2T? a w singlu pojedyncze kosci pewnie krecisz w tym osobnym slocie? w nim sie najlepiej kreca pamieci i jak wkladasz w dualu jedna do innego slotu to ona juz tak ladnie nie chce isc to jes raz no a dwa to to ze to oslawione 2x512 na abicie:/

1266469[/snapback]

No wlasnie testowalem pamiatki pojedynczo w slocie osobnym i w tym blizszym. I jakos szly. No i wyłączenie APIC nic nie dało :( Jak myslicie mozna je spowrotem wlaczyc bez reinstalki systemu (tym samym sposobem co wylaczenie bez reinstalki)?

Z pamieciami musze cos jeszcze pokombinowac, moze D_26. Probowalem wgrac D_27 Abit ale cos sie chyba słabo sflashował bo nie chcial wstawac na 200MHz 2,5-3-3-8. A jak wszedłem do biosu to tylko niebieski pasek ujrzałem.

Przy okazji testowania pamieci sprawdzilem tez procka - na razie stabilny 2420MHz przy 1,825V (idle 40 stopni, stress 53 na si-97). Dalej moze nie podkrecam, poczekam az radiatory na mobo przyjda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Feb 9 2005, 15:41]pozatym wiekszosc wogole nie isntaluje sterow nvidii do ide...

1266475[/snapback]

Ja wlasnie instaluje nvIDE- nie mam problemow w programach typu Nero/CloneCD/CloneDVD/Alkohol120% i od dawna juz nie mam freezow systemu po wlozeniu plyty... polecam :idea:

Wczesniej mialem nagrywarke CDRW Teaca i tez problemu nie bylo.... ale LG to do kompa na cale szczescie nie musialem wkladac ;-)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrylem problem z podkrecaniem jaki występował u mnie mianowicie

i tu wzywam do żałoby

procek jest ukruszony

minimalnie bo minimalnie do stracil ostrosc na krawedzi ok 1 cm

ale to napewno jest to i tak cud że działa

na szynie 200

ludzie mam załamkę

:angry: :mur: :mad: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe w tej budzie tam mam blache takze cale mobo bym musial wrrr

zmienilem radiator na procku zapuscilem 12x200 (testowalem napiecia nawet do 1,87) bios ladnie smignol ale windoza podczas ladowania systemu sie zwieszala

nie szlo nawet w awaryjnym uruchomic

jak przywrocilem 10x200 to tez nie szlo chcialem przeinstalowac sys ale sie niebieski ekran smierci pokazywal

i w ostatnim gescie desperacji nacisnalem

" ostatni dzialajaca konfigur " w menu uruchamiania i wszystko wwrocilo do normy

ufff

 

mysle ze to ukruszenie jest tak minimalne ze nie powinno to wplywac na stabilnosc ale kto wie moze to jest wlasnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wyjął, przesmarował NB, poodkurzał, może trochę poukładał kable, szczegolnie ze nie masz WC, wiec nie jest to takie trudne i czasochłonne :)

 

EDIT

 

CS

Dołączona grafika

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja sie wam nowe programy nvidii - nTune , nPerformance i nMonitor ?

 

nTune niby zwieksza wydajnosc poprzez zmiany w rejestrze

do tego ma kilka benchmarkow, zauwazyliscie jakies wzrosty wydajnosci?

 

nMonitor to jakas bzdura, wyjatkowo prosty pokazuje trzy napiecia, dwie temperatury i zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sciągam i sobie obadam, ale nie wieże w takie cudowne programy ;]

 

pff, ten programik to jeden wielki cyrk...

cos tam potjuningował :>>> i w jego smiechowych benchmarkach było więcej pkt...

fajnie, odpalam everesta a tam jeszcze gorsze tajmigi i nizsze fsb... oczywiscie odczyt zapis tez gorszy....

słowem miałem racje:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjęło się ze żeby wyłączyć APIC trzeba przeinstalować system. Mimo iż jest to zalecane to nie jest niezbędne. Wystarczy wejść do

Menadżera urządzeń / Komputer / Jednoprocesorowy Komputer z interfejsem ACPI

i zmienić go na Komputer PC z interfejsem ACPI potem zrestartwoac komputer wejść do biosu i wyłaczyć APIC .. komputer uruchomi sie bez potrzeby reinstalacji systemu

 

qrka albo ślepy jestem ale tam nie ma czegoś takiego żeby dało się zamienić na ten komputer pc z interfejsem acpi

 

jak to zmieniacie wyoślijcie pokoleji plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morbider - Musisz kliknąć na "akutalizuj sterowniki" i tam wybrać z listy :)

Jednak to jest operacja w jedną strone, wyłączonego APIC w windowsie nie włączysz inaczej niż przez reinstalke. Jednka gdy masz wyłączone w windowsie to w cale nie ma potrzeby wyłączać tego w biosie, wiem bo tak mam :)

 

Wyłączenie APIC pozwala na ustawianie wyższych v-core i FSB. Z włączonym po prostu winda nie wstaje gdy ustawisz np. zbyt wysokie v-core dla danego mnożnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie, ale jakie jest bezpieczne napiecie Vcore (CPU), ktore mozna zapodac na Abicie NF7-S (v2) tak, aby nie uszkodzic mosfetow i innych czesci.

Dodam ze na mosfetach mam radiatorki CoolerMastera (LittleBlack), na PLLach jeszcze nie, bo stwierdzilem ze sie slabo grzeją. Na NB niebieski zalman (model J47 czy jakos tak). Narazie max. napiecie jakie zapodalem to 1.8V, troche sie obawiam dac wiecej bo nie mam za bardzo nawiewu na bude - homemade WC, wszystko jest na zewnatrz, zdjeta boczna klapa budy. Mam jedynie jeden wiatrak wyciagajacy powietrze z tylu (pod zasilaczem) i jeden, ktory wisi z boku na sznurkach i wieje na dyski (zalkiem z przodu). Jak sadzicie - ile moge pojechac z napieciem wzwyz? Na CPU temp. narazie byla 45*max w stresie, wiec to mnie nie ogranicza puki co.

 

Acha - co tak wlasciwie robia te uklady PLL? I kiedy najbardziej sie grzeją? Warto na nie dac radiatorki?

Edytowane przez PaWCi0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sobie zapodałem FSB 200 i jechałem sobie z mnoeżnikiem. Do windy wszedł 11.5@1.5v od 12 na 1.55v a 13 mnożnik wszedłem do Windozy na napięciu 1.7. Narazie mnie starczy biorąc pod uwagę mojego CMasterka i zerwe chlodzenie mosfetów południa itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kiedys mialem takiego cooler mastera prawdziwy huragan z niego silnik z zasilaniem impulsowym ;)

 

@PaWCi0

1.9 to bez problemow

1.95 jak cos ladnie powieje na mosfety

2 ... tez sie moze udac zalezy od mobo ;)

powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huragan- masz racje, najwoniejszy obroty i zakłóca dwa dyski(jeden taki rząch co przy zapisie chodzi jak diesel od mercedesa-WD 850MB) do tego zakloca tego swista na chipsecie, karte graficzna i jeszcze 3x 80mm. Ale nie o to chodzi. Mianowice zainstalowałem sobie SpeedFana i pokazała mi się nowa temperatura. Cały czas utrzymuje siena poziomie blisko 45C. TO już trzecia temperatura z kosmosu jaką pokazuja mi SpeedFan. ale i Tak njlepsza jest ze SMART. WG niej mój dysk ma 0C a ma gdizes kolo 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tej plytki Abit NF7-S

 

Zakupilem ja ostatnio i chce podlaczyc audio do przedniego panelu. Kierowalem sie instrukcja czyli

cyt. : "to use the audio connector at front panel, remove all the jumpers in this header, and then connect to front panel by the extension cable probided with the chassis"

 

tak tez zrobilem - na plycie glownej usunalem wszystkie zworki w miejscu FPIO2 (piwny dot. audio) kabelek z przedniego panelu podlaczylem do wejscia audio z tylu obudowy no i hmm nie ma dzwieku ani mikrofonu :(

 

obudowe mam FINE II MODECOM

 

pewnie temat wyda sie smieszny no ale jakby nie patrzec mam z tym problem...

bede wdzieczny za pomoc

 

 

 

--

Pozdrawiam,

Daves

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...