Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

przesmarowalem nb !!

podkrecilem na mnozniku 11x200

wszystko stabilne

ale temperaturki mnie troche przerazają

na procku w spoczynku 50 w stresie 55

ale jakies ACPI strasznie mi skoczylo na 50 stopni

mam puszczony wentylek na sb i jeszcze dwa w obudowie

 

czego to jest temperaturka to ACPI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzysz tą temp bo chyba niczego. Ta mobo ma dwa czujniki, pierwszy pod CPU, drugi jest niedaleko pamięci RAM. Po szczegóły zapraszam do manuala. Wszystkie inne temp podawane przez programy (nie dotyczy np temp HDD ze SMARTa) są wyssane z palca. Dlatego od zawsze używam Winbond Hardware Doctor (niestety na nowych płytkach już go nie dołączają tylko jest jakiś kolorowy badziewny programik) do pomiaru napięć, temperatur i obrotów wiatraków. Wszystko przejrzyste i czytelne. Żadnych kolorowych wodotrysków.

Pozdrawiam!

Sorki za OT.

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem :D Nie jestem lamka. Przed chwila czytalem All Extreme i tam było ze te -48c to jednak gdzieś jest, więc chciałem sie spytać czy jest takim myk z iresztą tych dwóch tempów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem.

Posiadam Abita nf7 i procesor Athlon Barton 2600 XP M

Moja płyta odpala go Jako UNKNOWN CPU TYPE maksymalnie na ustawieniach 133x13,5 czyli 1800MHz

a powinno byc wiecej.poradzcie mi co mam zrobić.z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem  :D  Nie jestem lamka. Przed chwila czytalem All Extreme i tam było ze te -48c to jednak gdzieś jest, więc chciałem sie spytać czy jest takim myk z iresztą tych dwóch tempów.

1274601[/snapback]

Winbond jest w stanie czytać 3tempy, 1 i 2 to CPU i system a 3ci jest nie wykożystany i wyświetlany jako -48`C a . Te odczyty z LM75 to jest zagadka, nie wiem skąd to sie bierze tymbardziej że raz są wyświetlane a innym razem nie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten Mod L12 nie pomoze bo ten procek ma chyba fsb 133(Barton 2600 XP M).Nie wydaje mi sie zeby flash cos tu pomógl bo ta plyta posiada fsb-sense.Licze na lepsza porade

Edytowane przez ETHNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem mieć 64 bitowca , to fakt , jednak sie troche przeliczyłem :mur:

wolałbym nie pisać dlaczego bo to sprawa nie na forum :)

 

więc pozostaje pytanie : abit an7 czy dfi infinity ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka znowu:]

Chcialem dzisaj zmienic bios na najnowszy w abit-cie za pomoca dolaczonego flashmenu... i tu sie pojawia problem tego typu ze ja mam wersje 1.35 i po odpaleniu update-u wyskakuje komunikat ze mam za stara wersje...Wchodze na strone Abita a tam najnowsza wersja do sciagniecia to 1.33 na ktorym upadate tez nie idze......

I zonk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h.h-> jak zależy Ci na FSB... to infinity... ja bym na Twoim miejscu spróbował jednak czegoś nowego :>

No chyba, że na proca dajesz ponad 2V... to wtedy moda byłoby trzeba... (na dfi)

 

Wybór nalezy do Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co brać , bo jak tak patrze na tego dfi infinity to wygląda kiepsko : małe mosfety , i kondenstatory .

na forum pcp pisze że są problemy z sound stormem ( kolejność gniazd sie gubi) , i problemy z biosem (jego częste pady )

sam nie wiem :) , aha , gdize w krakowie są dfi infinity ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz linka : [url=http://www2.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?

 

Thx...

Wiem ze truje dupe :] ale jeszcze chcialem sie dowiedziec o dzwiek zintegrowany na plycie... Minaowicie tnie sie w niektorych aplikacjach gry, filmy itp Wplywa to odrazu na plynnosc tego co sie na ekranie wyswietla!!

Zastanawialem sie czy wersja Windy moze miec tu wplyw!!?? Musialem zainstaowac Millenium bo nie wiem gdzie mam plytke od Xp!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam uważam że windows ME to syf , nie spotkałem jesze osoby której ten windows działa dobrze ........, a co trucia [gluteus maximus] to spoko bo jak ja kupiłem abita to mineło dobre pare dni zanim załapałem że gdzieś jest na najnowsza wersja :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupłem sobie niedawno przejściówke USB -> IDE no i na tej płycie ( sprawdzałem jeszcze na gigabyte i chinatech i bylo ok ) zeby mi wykrywal urzadzenie musze odlaczyc kabel od portu i znowy go podlaczyc ... po wylaczeniu komputera znowy urzadzenia "nie ma" i terzeba odlaczac kabel :( . Mial moze juz ktos taki problem ?

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP też jak się wgra, to działa jak KUPA czy ten wspaniały GLUTEUS MAXIMUS...

 

Każdego Wina trzeba ustawiać => na mojej starej 166MMX działó wszystko o 32% szybciej niż na 233kolegi... A wszystko spowodowane ustawieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...