Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe spostrzeżenie (może już było; jeśli tak to sory) odnośnie NF7-S; ostatnio miałem "chicówe" w domu i abit już przy 60*C ostrzegał mnie że zbliża sie temp która została ustawiona w biosie jako "graniczna". Myślałem że poprostu komp sie wyłączy i THE END, ale abit mnie mile zaskoczył.

Od razu zwolniłem akcje w grze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum wiec przepraszam jesli juz bylo takie pytanie, ale mam problemik z moim pc.

 

kupilem plyte ABIT nf-7s i ahtlon xp-m (barton).

gdy ustawiam w biosie (softmenu) pierwsza opcje (chyba FSB ?) na 166 a mnoznik na 11,0, tak aby czestotliwosc byla rowna normalnej mojego procesora czylo 1,833, to moje ramy spadaja z 400mhz do 333mhz :/

mam TwinMOS 2x 256mb 400mhz, cl2,5 dual channel.

gdy na poczatku ustawilem na 133 fsb a mnoznik na 14,0 (chyba) to czestotliwosc ramu spadla az do 266 :(

Moze mam jakas opcje nie wlaczona, albo cos ?

Tam mozna powiedziec jest wiele opcji np timingi ramow na ktorych sie kompletnie nie znam, nie wiem tez jak ustawic napiecie...ogolnie ciezka sprawa :/

Gdy by ktos byl tak uprzejmy i mogl wyjasnic mi co robie zle ze mam 333 na ramie i jak mozna podrecic powoli bez problemow...bylbym wdzieczny.

 

pozdrawiam serdecznie.

hubert.

 

ps. procesor od miodka :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam dzial faq tam znajdziesz odpowiedz na wszystkie nurtujace pytania ram synchro z procem dzielnik cpu/mem

pozdropolecam dzial faq tam znajdziesz odpowiedz na wszystkie nurtujace pytania ram synchro z procem dzielnik cpu/mem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale chociaz powiedz co mam zrobic teraz zeby miec 400mhz pamieci.

ja dopiero co zlozylem kompa jeszcze nie sprawdzalem jak chodzi, nie moge sie doczekac, prosze tylko z odpowiedz jedna, nie potrzebuje narazie wiedziec jak sie podreca cokolwiek, poniewaz nie potrzebuje tego (stary ja sie przesiadlem z durona 800:})

 

pliz pomoz mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie jakbys juz to przeczytal to bys sie dowiedzial ze na amd pamiec w celu max wydajnosci ma byc ustawiona synchronicznie z procem to znaczy jak amsz proca na fsb 133 to mem 133 a jak cpu 166 to mem 166 ... jak masz pamiatki 400 to fsb ustaw na 200 i mnoznik 10 i po sprawie odczujesz roznice ale poczytaj sobie ten dzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze poczytaj faq o tym mobo potem o oc xpekow i memow i zobaczysz ze to bedzie latwe ...prosze poczytaj faq o tym mobo potem o oc xpekow i memow i zobaczysz ze to bedzie latwe ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem nowym uzytkownikiem tego forum wiec przepraszam jesli juz bylo takie pytanie, ale mam problemik z moim pc.

 

kupilem plyte ABIT nf-7s i ahtlon xp-m (barton).

gdy ustawiam w biosie (softmenu) pierwsza opcje (chyba FSB ?) na 166 a mnoznik na 11,0, tak aby czestotliwosc byla rowna normalnej mojego procesora czylo 1,833, to moje ramy spadaja z 400mhz do 333mhz :/

mam TwinMOS 2x 256mb 400mhz, cl2,5 dual channel.

gdy na poczatku ustawilem na 133 fsb a mnoznik na 14,0 (chyba) to czestotliwosc ramu spadla az do 266 :(

Moze mam jakas opcje nie wlaczona, albo cos ?

Tam mozna powiedziec jest wiele opcji np timingi ramow na ktorych sie kompletnie nie znam, nie wiem tez jak ustawic napiecie...ogolnie ciezka sprawa :/

Gdy by ktos byl tak uprzejmy i mogl wyjasnic mi co robie zle ze mam 333 na ramie i jak mozna podrecic powoli bez problemow...bylbym wdzieczny.

 

pozdrawiam serdecznie.

hubert.

 

ps. procesor od miodka :}

Popieram kolrgów! Nie da sie tak od zaraz wytłumaczyć wszytkiego. Najlepiej poczytaj FAQ tam jest wszytko.

Poczytaj sobie o Vcore, Vdimm, tmingi, FSB, mnożnik itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z kolei mam problem z SoundStormem. Instalując z CD dołączonej do mobo nVidia nForce Chipset Driver nie instaluje mi [ciach] SS, chociaż cały proces instalcji nie wywala ani jednego błędu. Stało się tak po flashu na bios Merlina i następnie wywaleniu wszystkich sterów nVidia., wcześniej zawsze wchodziło bez problemu.

Próba ręcznej instalacji z płyty jeszcze bardziej mnie zaskoczyła :!: wynik był taki - wszystkie urządzenia w budzie chodziły cacy tylko że miałem czarny ekran, kompletnie nic jak u murzyna w [ciach]. Udało mi się to naprawić ale teraz ręce mi drżą :wink:

Zassać cały pakiet dla nForce2 ze strony nVidia i spróbować ponownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Wczoraj zaobserwowałem (z okazji schładzania mofsetów, wymiany cieczy w układzie itp.), że chyba jakaś cewka mi piszczy...albo zasilacz, szefu 360

W dodatku nie piszczy na stresie, ale na idle :o

 

Co jest grane?

 

Warunki pracy - pierwsze piszczenie zaobserwowałem, jak sie zaczełem bawic magistralą i zapuściłem 263x8,5(winda padła), napiecie core 1,875,vdimm 2,9.

 

Potem, mimo zmniejszenia FSB na 250,245,235 piszczenie nadal występowało.

"pytanie czy nie było go wczesniej, tyle ze nie zwróciłem uwagi...."

 

Czego moze być przyczyną piszczenie w idle, gdy warunki pracy są w miarę normalne (9,5*235, vcore 1,825, vdimm 2,7)??

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie monitor tak jakoś dziwnie piszczy (od zawsze)

 

zeby ot nie robic to edytuje

 

u mnie niezalznie od rozdzielczosci i odswierzania (teraz 1280/1024 @ 85Hz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim mam taki mały problemik wczoraj z kumplem przekładaliśmy jego durona 1800 do mojej płyty zeby sprawdzić jak chodzi i wszystko było by git gdyby nie to ze potem jak spowrotem włożyłem bartka to mi sie komp odpalić nie chce tylko wiatraki sie obracają i nic więcej reset biosa nie pomaga help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...