Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie brak wiedzy, ale jak możeta to pomuszta

Na początek: bios D26_ver.2.0.04C_Discovery_0.1_17.09.04, Chief 420, Hynix 512x2 (dual), Abit NF7-S

- przy napięciu na mobilu 1.8V (w biosie), 11x220 i 10.5x230 restart natychmiastowy

- 1.7V, 11x220 i 10.5x230 W$ chodzi bez zwisów ale prime95 wywala po minucie

- hynixy chodziły na 2.7V 2.5-4-4-11 i 2,5-3-4-11

 

Chyba raczej to nie temp., przy 2000 rpm na Pentagramie w spoczynku abitowskie 50C, wiatrak na NB zmieniłem na zalmana+Arctic Silver.

 

Przejmować się wogóle prime95 ? Gdzieś czytałem, ze potrafi się wykrzaczać na biosach od Merlina.

Może zmienić na taki bios - D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04 lub D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19C_16.12.04 :?:

Czy jest możliwe ze wbiosie trzeba coś włączyć (Merlin daje sporo rzeczy na disable) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy dzieją się straszne rzeczy!!!!!Zakupiłem nowego Mobila wkładam go w płyte odpalam bios i ZoonK zamiast standartowego zapytania czy default czy moze od razu 3200 albo moze user define pojawia sie tylko to ostatnie a ponizej kilkanascie jakichs glupich typu 600(100).650(100)........i az tak do 1800(133) co tu jest grane???? pomóżcie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, robiles aktualizacje biosu?

Tak własnie przed chwilą postawiłem nowego D27 od Merlina........... Ale w D26 Discovery było to

David_69 wiesz ja niechce ustawiac nominalnego 133*14 bo i poco tylko mnie zastanawia sam fakt....a poza tym defaultowe napiecie widzi jako 1.575 V a we wszystkich programach diagnostycznych pokazuje nominalne napiecie 1.45 i z oznaczenia proca tez tak wynika......

A na razie max co wycisnalem to 2450Mhz czyli totalne dno.......

Ratujcie.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale On się martwi, że mu OC nie idzie...  

Yakoob a jakie napięcie??? Dojedź do 1.75 i wtedy mów co się dzieje...

Hirotaro Ty to zawsze wiesz oco chodzi;-) dojechałem do 1.75V i spoko superpi liczony w 17 minut na 2350mhz ale pozniej juz nie jest tak różowo!!!!Max co w tej chwili wyciągnąłem z procka to TYLKO 2430mhz :cry: superpi zliczone ok wszystko cop powyzej nie daje ady nawet przy napieciu 1.85V :?

Juz nie wiem co mam począć czy mogłem trafić na aż tak słabego Mobila???!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam... nowe mobile tak mają.

co do tych 600 650... to są opcje deafulowego taktowania (600-6x100, 650-6.5x100 te akurat dla starych duronów), nie ma się czym przejmować ja w niektórych biosach tez tak mam, myśle że to wynika z faktu iż bios nie może przypasowac żadnego z domyślnych ustawień bo mam zbartonizowanego thortona z przed 39tyg z L12 na 200fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry! Prosze Was o pomoc:( posiadam bartona 2500, krece go magistrala niestety ma zablokowany mnoznik 11X200 przy zmianie napiecia na 1.775V chodzi wszystko stabilnie, mam plyte glowna abita nf7-s (2.0), radeona 9600 proo gigabyta, 2x512 mb ramu 333mhz Kingstona. Pamieci ustawione na turbo w biosie. Niestety nie odczuwam wzrostu wydajnosci w wynikach benchmarka,znajomemu tez ma taka konfiguracje wynik skoczyl o 1000 pkt w 3dmark2001, a mi nic:( co jest tego przyczyna prosze napiszcie co robic, jak ustawic w biosie menu,jest tu wiele opcji a jestem zielony, co z timingami pamieci, zeby 333mhz chodzily synchronicznie z fsb. PLZ HELP:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz coby nie zakładać nowego:

Świder wykończył prawdopodobnie moje mobo,tzn.

Po tym jak naprawił 3 faze i wsio było ok, wczoraj zachciało mu się poprawić nieco swoje dzieło i w ten sposób zjarał po raz kolejny Vcore, znudzony ciągłym reanimowaniem stwierdził że potrzebuje moje mobo, opowiedział całą chistoryjke jak to poraz kolejny uśmiercił Abita itp. i w przeciągu 15min zjawił się na biku.

Ja ocywiście troche podchmielony pozyczyłem mu mobo na którym jeszce 1h wcześniej ciolem w NFSU2, patrząc jak odjezdza uświadomiłem sobie że w przeciągu 45min popełniłem mnóstwo poważnych błędów:

1. Picie browara na pusty zołądek

2. Zarwanie 2 nocy z żędu

3. Odebranie tela (świder dzwonił)

4. Nie wyłączenie tela

5. Odebranie kolejnej rozmowy (znów świder)

6. Dalem się wyciągnąć z ciepłego wyra na mróz

7. Pozyczyłem mobo wiedząc że ostatnio strasznie łapy mu się trzęsa

8. Pozwoliłem żeby podaylał z nią pod ręką na biku po oblodzonym asfalcie

 

Bynajmniej przyjechał na chate, podłączył mobo i nic, płyta wstaje ale black screan...

Podobno napięcia ok, podzespoły też sprawdzane, grafa na pci, clear coms kilka razy, zmiana kostek biosu, i dalej nic... Ciągle czarny ekran

Na mobo był mod 5V via vdimm, Vdimm klasyczny i Vtt (2nd Tictac) Po sciągnięciu modów dalej nic...

Jakieś sugestie, jakiekolwiek w zwiazku z zaistniała sytuacją (tzn co można by jeszcze zrobić z mobo, a nie że nie powinienem by mu jej dawać, albo tyle pić :roll: ) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWIES -> :lol:

Może mobo u Ciebie zadziała... :lol:

Nie mam pojęcia co się mogło stać... jak włączyłem tak mobo nie działa... może nie lubić moich komponentów :lol:

 

Obecnie pisze na [jak podejżewam] najbardziej zmasakrowanym i nie wpełni sprawnym Abicie na świecie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaa oczywiscie i 1/4 uzytkownikow tego forum uzywa takich plyt ... pomysl ;)

oprocz tego ze jeszcze kilka procent wydajniejsza i ma zablokowane pci to nie ma juz wiecej wad w stosunku do vi'ów:) takze odradzam jej kupowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam powazny problem mam plyte abita nf7-s i dysk sata 80gb segate

dysk ten jest wykrywany u mnie jako AS SCSI Disk Device czy tak ma byc ?

dziwi mnie to bo jak na mojego kompa wolno wszystko chodzi a hdd strasznie glosno podczas pracy oczywscie z gory dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam powazny problem mam plyte abita nf7-s i dysk sata 80gb segate

dysk ten jest wykrywany u mnie jako AS SCSI Disk Device czy tak ma byc ?

dziwi mnie to bo jak na mojego kompa wolno wszystko chodzi a hdd strasznie glosno podczas pracy oczywscie z gory dziekuje za odp

Jakie stery do SATA masz zainstalowane :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na NF7 2 x 256 OCZ i chciałbym kupić 512 nie mam kasy na OCZ kupię coś tańszego. Wie ktoś może, co będzie optymalnym wyborem. Wszystko będzie chodzić na 400MHz, ale nie wiem, jakiej firmy wybrać tą 512 i czy to w ogóle będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol tera znowu ja......wziąłem się wczoraj za pomiar Vcore na moim abicie z tytułu słabego kręcenia nowo nabytego mobilka z namową Świdra oczywiście :lol: no i przykladam końcóweczke do nózki mosfetu drugą do obudowy i zoonk :roll: pokazuje 0.5V przykladam do mosfetu pokazuje 1.2V do trzeciego i znowu 0.5V i skacze jak szlag!!!O co tu qrwa chodzi..... :?: :?: :?: :?: :?: Pliss Help Me......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał taki Vcore to mobo raczej by ci nie wstało :D

Coś musiałeś porąbać przy pomiarze, może o jednego kielicha za dużo :?:

Jedną końcówkę miernika wepnij do molexa, a drógą mierz na mosfecie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...