Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Takie ma troche nietypowe pytanie odnosnie wydajnosci....

Mianowicie jak sie ma wydajnosc abita NF7 do asusa a7n8x ver2 na fsb 200-230.

Moze wyjasnie, mialbym mozliwosc wymiany asusa na abit nf7, ale nie wiem czy uzyskam jakakolwiek wzrost wydajnosc na ww fsb. MOj obecny konfig umiera przy fsb wiekszym niz 230, jednak nie jes to malo poniewaz mam bartka z zablokowanym mnoznikiem a wiec ( bezpiecznie ) 11x227 daje 2.5Ghz, wiec niby nie malo. I dlatego nie wiem czy oplaca mi sie taka zamiana, prawdopodobnie na abicie wyciagnolbym moze jeszcze 100mhz na cpu ale to bedzie juz max cpu, zreszta na codzien nie praacuje na fsb 230 bo i po co.

Podsumuje:

Czy wymienialibyscie na moim miejscu a7n8x na nf7? a jezeli tak to dlaczego( wyzsza wydajnosc, stabilnosci, etc ? )

 

ps: wiem wiem takie troche lamerskie pytanie

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie zawsze nie działa funkcja F przy flashu BIOS???

 

Jak wpiszę /cc/cd/cp/sn/py/cks/r/f przy każdym testowanym awdflash.exe 8.23k czy 8.33 to zawsze nie dzieje się nic... flash stoi w miejscu i koniec... Nawet jak nagrywałem BIOS na czystą kostkę to również musiałem nie wpisywać F...

Dlaczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do używających D27 Trats 619 R2 2T - dobrze mi się wydaje że trochę zawyża temp ??

działam 11x220 (pod win pokazuje 2430mhz) na 1,57v wg abiteq, do tego odkurzony zalman 7000al-cu @ 2000rpm i as5,, na procku ~50*C,, na seryjnym biosie było 45 *C @ 2450/1,6v,, radiator u podstawy raczej chłodny, na pewno nie ma ~50*C

 

mam jeszcze pytanie o temp "sysem",, co to mierzy ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u mnie zawsze nie działa funkcja F przy flashu BIOS???

 

Jak wpiszę /cc/cd/cp/sn/py/cks/r/f przy każdym testowanym awdflash.exe 8.23k czy 8.33 to zawsze nie dzieje się nic... flash stoi w miejscu i koniec... Nawet jak nagrywałem BIOS na czystą kostkę to również musiałem nie wpisywać F...

Dlaczego???

1357400[/snapback]

troche dziwne a oczywiscie uzywasz spacji po nazwie pliku oraz pomiedzy przelacznikami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Linoge

 

Używam spacji a nawet próbowałem dużych liter dla R i F jak w awdflash /? jest podane...

Zawsze mam sop i mogę siedzieć tydzień i nic się nie dzieje...

I mówię, że to nie zależy od kostki BIOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logan

Z izolacją bedzie ciężko bo trzeba wpiąć się w 2piny pod socket więc na plecach jak chciałeś... zobacze jeszcze ;) brakuje mi czasu na oc & mods... po co wymyślili szkołe i mature :/

 

wilu

ciężko to opisać, ale da się zauważyć po "tematach" blue screnów, errorach programów, i nawet po "pulpicie windows" ;) Ciezko to opisać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, servis abita nie patrzy az tak bardzo na miejsca lutowania modów, ja po ściągnięciu Vdimma, Vtt, Vdd i zjaraniu chipsetu nie miałem problemów, a było troche widać kalafonie i ogólnie że było coś dłubane ;)

 

hehe, plastelinka się stopi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalafonie świetnie się usuwa dość twardym pendzelkiem i spirytusem, choć fakt, że doprowadzić do stanu idealnego łatwo nie jest...

1360209[/snapback]

tylko ze trzeba ja jeszcze jakos podgrzac suszrka albo cos takiego a zamiast marnowac spirol ;) mozna uzyc jakiego rozpuszczalnika aceton czysta benzyna itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak => benzyna extrakcyjna jest najlepsza => wiem bo skrzypce czyściłem dawniej.

A z bardzo folklorystycznych sposobów to Cebula => też rozpuszcza ale za wolno i za dużo babrania <= niemniej jednak beka z tego. A chodzi o związki chemiczne w cebuli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis klej tylko troche ryzykowne lutownic mimo wszystko rzadzi jak sie potem uzyje odpowiedniego oprzyrzadowania to nic nie zostaje sa specjalne tasmy do usuwania cyny :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalafonie niszcze rozpucholem nitro. Przywrocić stan idealny? zależy od stopnia ingerencji moda w mobo... i skilu modera ;)

czym jak nie lutownicą, trza się bedzie wpiąć w piny U7 ["-" THDC] i S7 ["+" THDA], tylko nie wiem czy winbond zechce czytać z jednego pinu :| (drogi do masy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może czemu w programie AbiteQ opcja "Abit Manager"jest nieaktywna??

 

I czy znacie jakiś taki prosty programik który zapisywał by co minutę napięcia i tem do jakiegoś pliku.

 

Dodam że moderboard monitor , jest ok ale kiedy pracuje razem z abiteq to te pomiary są czasem jakieś bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Czy jedymym sposobem uzyskania na Abicie napiecia na pamieciach wiekszego niz 2.9V jest zrobienie vdimm moda ?

Edytowane przez Remo`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy znacie jakiś taki prosty programik który zapisywał by co minutę napięcia i tem do jakiegoś pliku.

 

Dodam że moderboard monitor , jest ok ale kiedy pracuje razem z abiteq to te pomiary są czasem jakieś bezsensu.

1361205[/snapback]

hę,

ad 1. speedfan? on coś loguje....

ad 2. Nie odpala się dwoch progsów naraz czytających tempy itp. bo zaczynają wariować, a pomiary w większości i NF7 i tak są bez sensu ;)

 

Remo

ta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jedymym sposobem uzyskania na Abicie napiecia na pamieciach wiekszego niz 2.9V jest zrobienie vdimm moda ?

1362295[/snapback]

Musisz wziać jeszcze pod uwagę, że większość NF7-S podaje przy 2.8v jakieś 3v realnie na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3V real masz przy 2.9V w biosie ;) ale to i tak mało...

1362440[/snapback]

 

heh no malo malo :) ja juz tu dostaje czegos... Chyba wyrwe... Bh-5 (te twinmosa to zrobie sobie moda v5 chyba bo v3,3 to pewnie za malo bedzie :P).

 

Ps. NIedziela postaram sie cos jeszcze wyciagnac :) z szyny :P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zamontowałem dzisiaj nowa płyte jak w temacie NF7. Pod windowsem AbitEQ włącza alarm, pokazuje że tam gdzie jest -5V u mnie jest +3,55V a w Biosie pokazuje że na lini -5V mam -61,99V.

Może ktoś mnie oświecić o co w tym wszystkim chodzi no i czy przez to nie schajcuje sobie płyty.

Z góry dzieki za rozwiązanie tej zagadki.

Edytowane przez sztetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztetke - nie ma mowy - te odczyty są do [gluteus maximus] - przy takich napieciach to komp by nie wstał albo byś miał fajne fajerwerki w pokoju:D

jeśli chcesz się dowiedzieć relalnych napięc - miernik w łapę i mierzysz

z molexa:

12v - zółty

5v - czerwony

tak samo we wtyczce atx - ale róznica z tego i tego pomiaru jest marginalna albo nawet jej niema/nie dysponuje multimetrem który by to pokazał

we wtyczce atx masz tak samo 12v i 5v, a 3,3v to pomarańczowy

w którymś topicu - chyba faq o nf7 bachus_annonymus pięknie zapodał zdjęcia jak mierzyć vdimm i vdd, w tym obecnym topicu masz zdjątka od fakerów - jak mierzyć realne vcore - jam sie ich o to pytał i pkt pomiarowy przy cewce jest bardzo wygodny jak masz kompa na pająka albo big towera

przy tych pomiarach dajesz czarną z multimetru do czrnego z molexa (uziemienie). Pamiętaj o dobrym ustawieniu multimetru (na 20v prądu stałego)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz tązasiłę?

no dokładnie skoro komp działa to napewno nie ma takich napiec

a drugi wniosek teżjak najbardziej słuszny:D taki mirenik się przyda

przypomnę że tolerancja ATX przewiduje odchyły w granicach 5% w góręi w dół, po 10% dla napięć ujemnych jeśli są wykorzystywane wogóle

czyli to byśmiał

3,3v (tolerancja 4% wg normy ATX 2.1) 3,168 do 3,432

5v: 4,75-5,25

12v: 11,4-12,6

heh niektóre kondongenowe systemy wytrzymują więcej;P

 

na nf7 fajnie jest mieć zasiłkę która zapodaje więcej treoche na 3,3 w stylu jak np mój chieftec daje 3,42, a jeszcze jak ktoś robi moda (chyba ze z 5:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(na 20v prądu stałego)

1362752[/snapback]

wiem ze sie bede czepial ale pomieszales troche prad wyraza sie w amperach i lepiej niech go nie mierzy ;)

zakresy

20V dla napiecia stalego molex, vdim (20>U>2)

2v dla vcore

najlepszy obraz napiecia podawanego na mobo podaje oscyloskop ale to raczej droga zabawka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz tązasiłę?

no dokładnie skoro komp działa to napewno nie ma takich napiec

a drugi wniosek teżjak najbardziej słuszny:D taki mirenik się przyda

przypomnę że tolerancja ATX przewiduje odchyły w granicach 5% w góręi w dół, po 10% dla napięć ujemnych jeśli są wykorzystywane wogóle

czyli to byśmiał

3,3v (tolerancja 4% wg normy ATX 2.1) 3,168 do 3,432

5v: 4,75-5,25

12v: 11,4-12,6

heh niektóre kondongenowe systemy wytrzymują więcej;P

 

na nf7 fajnie jest mieć zasiłkę która zapodaje więcej treoche na 3,3 w stylu jak np mój chieftec daje 3,42, a jeszcze jak ktoś robi moda (chyba ze z 5:D)

1362878[/snapback]

Zasiłkę to ja mam tez Chifteca tylko że 300W; na innych napięciach dodatnich i ujemnych wszystko w granicach tolerancji. Teraz gdzieś wyczytałem że nie ma się co przejmować ujemnymi napięciami bo NF7 ich nie używa; a pozatym jak się mierzy ujemne napięcia??? Bo te moje co podaje w Biosie -61,99V to jest przekroczone o ponad 1000%. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...