Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

No, co do czystości slotu i styków... to ja mam wyjątek... zasyfiona bh6 robi teraz w windzie cośtam (chyba8) x268 :D aż strach lokać na ten syf :]

1375101[/snapback]

Hem no w sumie ja zawsze czyszcze :)...

 

A Wogole to zrobie sobie testy dzis... (w nocy zapodam)... ile w jakim slocie u mnie wyciaga... bo wiadomo ja single i wlozylem do 1 slotu i tyle :P.. Nawet niezmienialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz OWIES jeszcze powiedz na czym przyklejasz swoje radiatorki... ...bo właśnie się przymierzam do cięcia starych radiatorów, i wpadło mi do głowy, że czymś to trzeba przymocować...

 

PS.: na mosfety polecasz jeden duży radiator, czy osobny radiatorek na każdy mosfecik?

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszydtko poza Vtt fetami zostało przyklejone na dwoskłądnikowym zalmanie. Vtt trzyma się na thermopoxsie.

Zalman, bo w razie czego troche siły i mozna spokojnie wszystko zdemątować a resztki tego kleju schodza łatwo po potraktowaniu rozpucholem, a thermopox na Vtt bo czesto dłubie przy memkach, a on jest nieco solidniejszy :]

 

Jeśli chodzi o Vcore fety to w zasadzie jeden bedzie miał troche większą powierzchnie oddawania ciepła i powinien sielepiej trzymać, jednak wybrałem indywidualne bo dziękitemu widze co siędzieje międzynimi i wrazie czego moge wymienić łatwo pojedyńczą szt nie ruszając reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ramik nie jest moj więc nie bede dłubał przy nim ;)

 

btw, 1375193[/snapback]

moze zamiescisz taka fote z opisem co jest radiatorowane czy po prostu waliles radiatory tam gdzie sie tylko dalo a ja kilka scalakow jeszcze tam widze bez chlodzenia ;)

 

btw nawet srubka do hotflasha jest :D

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie, nawet site z konfigiem sobie jakiś machne ale powoli, modem już płonie :twisted: netia pewnie teżsię ucieszy z rachunku jaki nabijam :/

Zresztąsam mam już dosć siedzenia non stop przed kompem, jeszcze dziś zaspałem na pociąg i nie zrobiłem copy mojego jużgotowego weba :/

 

edit:

Nom, śrobka też na thermopox, w końcu ile można męczyć biedny socket, kiedyś nie wytrzyma a tak hest troche więcej kontroli nad kostką biosu

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zjedzcie mnie ze tutaj sie pytam.

A wiec mam obecnie takie mobo --> MSI K7N2-V,komu nie chce sie klikac w linka powiem ze plyta jest bardzo malo znana i ubogo wyposazona (ze juz o zerowym o/c nie wspomne :|)

Przegladajac od jakiegos czasu ten dzial widze ze sporo ludzi (z Socket A) siedzi na plytach z rodziny Abit NF7 i co wazne chwali je sobie.

Ja wlasnie zastanawiam sie nad zmiana obecnej plyty na NF7 v2.0 (no chyba ze jest jej jakas lepsza "odmiana" do ~250zl) Sadzac po tym co tu piszecie to plyta jest cool :) nawet bez modyfikacji (Abit Nf7 .. Kompendium)

Jednak mam do Was pytanko:

Czy oplaca sie wymieniac obecne mobo na NF7? Hmm w kompedium pisze cos o "L12 mod" niezabardzo lapie o co chodzi :? mam procka jak z sygnatury czyli 2400+ [15x133] ( AXDA2400DKV3C Z315334280851 AIXHB0331UPMW ) czy bede musial robic jakiegos moda? czy moze skoro procek nie ma blokady to nie trzeba robic moda i normalnie go ustawie np na 12x166

+ reszta sprzetu z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moda nie musisz robić, od biedy soft L12 wystarczy,

1375741[/snapback]

czyli kupuje, wsadzam procka, odpalam, ustawiam np 12x166 i wszystko gra?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cpu wytrzyma... tak :]

1375775[/snapback]

tzn? (hmm moze wytrzyma :P)

Aha OWIES tak patrzac na fotki, to Twojego mobo zaczyna wygladac jak jeden wielki radiator :P Zlikwidowales czesc sygnaturki, nawet nie wiem na jakim sprzecie do tego jedziesz :>

Edytowane przez Camel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tam thorton zbartonizowany, troche BH5tek i 6tek w różnych konfigach... badziewny FX5700... jakiśtam raid0 cdr spawarka i tagan :]

Radiatorki na pewno nie zaszkodzą, nawet w zbednych miejscach :)

 

Fragment :] AXP2000+ Thorton >>2.5GHz Barton<< 2V [10x250] 2-2-2-5 |NF7-sl|

 

siga usunołem bo zostałem poproszony o jego skrocenie,

 

spoko, bedzie konfig, bedą foty, bedzie opis wszystkiego, beda linki do modów, może jakaś mała historia... Jestem tylko człowiekiem, nie moge być 24/7 przy kompie :| Potrzebuje troche czasu na cały ten szit, modem mi tego nie ulatwia podobnie jak i szkoła.

Jeszczcze raz prosze o cierpliwość :]

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć abitowscy wymiatacze! B)

 

Mam spory problem. Posiadam ową płytkę no i bawie sie (a raczej bawilem :( ) sie w oc mojego burtona 2800+. Krecilem fsb (mnoznik jak zwykle zablokowany ;)). Nominalnie jest 166*12,5. No to ja podniosłem do 180, napiecie v1,725. wszystko sie uruchomilo. ale tuz po ujrzeniu logo windowsa na ulamek sekundy pojawial sie taki niebieski ekranik, po czym restart. Temperatura procka okolo 44 C. No wiec wszystko poustawialem na default i kurcze nic sie nie zmienilo :(. Czy czeka mnie wymiana procka?? oby nie... CMOS juz byl resetowany

 

przy uruchamianiu kompa wszystko jest ok, procesor prawidowo wykrywany, amiec (TwinMosy CL2,5 2x256) tez w porzadku.

 

Co moge z tym zrobic?? Pomozcie jakos. Przeciez bardzo nie krecilem. :mur:

 

Aha, no i jeszcze jedna wazna rzecz - zasilacz Modecom 550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge

 

Chyba miales racje co do lutu jako przyczyny mojego problemu :) . Zrobilem moda jeszcze raz (ktory to juz z kolei :lol: ) i od godziny prime chodzi bezblednie (przedtem sie wykrzaczal po 1~5 minutach). Luty swieca sie jak psu jajka :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge

 

Chyba miales racje co do lutu jako przyczyny mojego problemu :) . Zrobilem moda jeszcze raz (ktory to juz z kolei :lol: ) i od godziny prime chodzi bezblednie (przedtem sie wykrzaczal po 1~5 minutach). Luty swieca sie jak psu jajka :P .

1376182[/snapback]

B) o to tez biega zeby sama cyne do ktorej lutujesz podgrzac i aby sie troche wymieszala z sa ktorej dokladasz inaczej ciezko bedzie o dzialanie

ciesze sie ze moglem pomoc :)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam roznic nie zauwazylem przez flashmenu wgrywalem jakies 30 razy, do tego w przypadku 3 biosow wgrywalem je przez flashmenu oraz dodatkowo spod dosa czyli uruchomienie tego pseudodosa z plytrki win98 i tam z dysku uzywajac tego flashera dosowego, bo niestety floppa nie mam. pasc przy flaszowaniu tez mi nie padlo, natomiast padl bios jak sobie 1h po zalozeniu wc ustawilem 1.9V:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mnie sie tez tak wydaje ... dowiedzielismy sie troche nowych rzeczy o tym mobo pokazac troche naszych rozwiazan problemow zrobic jakis krotki opis do najczesciej walacych sie rzeczy oraz opcji w biosie ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludki zauważyłem coś dziwnego przynajmniej dla mnie :lol: mianowicie: robiłem sobie formata więc postanowiłem, że wyłącze sobie APIC w biosie, tak zrobiłem i wszystko działało ok, póki nie zainstalowałem driverów do nf2 i jakiegoś w nich "IDE SW" - wtedy winda nie chciała się włączyć. Tryb awaryjny i odzyskiwanie systemu pomogło.

Macie tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze to prostu tak sie sypie nie jestem w stanie Ci opowiedziec dlaczego bo nie znam zarowno schematu dziala acip czy sw

 

wiem bo tez sobie to kiedys przestawilem a sys potem sie posypal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...