Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

btw, czas na forum dalej stary czy to ja mam namieszane :|

1385878[/snapback]

Panel kontrolny>Ustawienia forum

 

Czy obecnie jest czas letni?(Jeśli wybrano poprawną strefę czasową, a zegar mimo to wskazuje złą godzinę zaznacz lub odznacz to)

Hyh chce kupic NF7 v2.0 ale jak patrze na ostatnie 10postow jak i wysyp tematow na forum, gdzie jest mowa o samych padach tej plyty, to zaczynam sie zastanawiac czy oplaca sie w nia inwestowac. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w ostanich postach niepokojacego a kilka tematow o padzie mobo bylo z winy uzytkownikow i czasami mobo nawet nie padlo tylko ktos nie umial skladac kompa i nie potrzebnie do niego rece wklada ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel kontrolny>Ustawienia forum

 

Czy obecnie jest czas letni?(Jeśli wybrano poprawną strefę czasową, a zegar mimo to wskazuje złą godzinę zaznacz lub odznacz to)

Hyh chce kupic NF7 v2.0 ale jak patrze na ostatnie 10postow jak i wysyp tematow na forum, gdzie jest mowa o samych padach tej plyty, to zaczynam sie zastanawiac czy oplaca sie w nia inwestowac. :|

1386143[/snapback]

E tam nie mysl o padach TA plyta jest bardzo bardzo popularna do tego PELNO LUDZi ja moduje wiec Naruralne ze padaja :P...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta jest na gwarze... Ale co ja powiem im wrazie czego w serwisie.............. Bez kitu jeszcze czegos takiego niemiałem z kompem :(

 

Edit :

 

Ustawiłem napięcia w biosie ręcznie, na standartowe wartości. I o dziwo już nie wariuje komp.... A jak tylko ustawie na auto to zaczyna wszystko wariować, co Wy na to ??

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! Stalo Sie - Kupilem NF7 zaraz po odsprzedazy wysluzonej 8RDA+ ;]

 

Dostalem egzemplarz z wystawy bo w magazynie miala byc dostawa dopiero nastepnego dnia. Moja NF7 to ofKoz rev.2 no i z niebieskimi slotami RAMu, na szczescie wszystkie kondy to Rubicony - mam nadzieje ze sie nie zawiode.

 

PS: Jutro dziewicze odpalenie ;]

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja mam taka akcje

 

nie wiem, czy to tylko na Abicie wystepuje, ale do rzeczy

 

przy obciazeniu proca spadaja obroty na coolerze (jak w podpisie, coolerek wyposazony w regulator obrotow), obciazenie spada >> obroty wzrastaja (gdzies na ucho o 200-250 RPM)

 

WTF?

 

PS

Zasilka raczej odpada, bo jak na mojego cfg to jest az nadto ;]] a na HuntKeyu BS3000 bylo to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że na wentylkach nie znam się dokładnie moge wysnuć jedynie przypuszczenie że problem lerzy po stranie urządzenia chłodzącego a nie mobo czy zasiłki :] lol, tak na oko wygląda jakby był zainastalowany nieodpowiedzni termistor w układzie rególatora... stąd moim zdaniem problem działnia na odwrot :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz ponad pol roku tak zabijam proca :D

ale jeszcze zyje :P

i zamierzam tak dalej go zabijac, niech ginie, mala strata, i tak wkrotce przesiadka na A64, wiecej na pradzie juz oszczedzilem niz ten proc warty

 

ale dalej nie wiem co z tymi obrotami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkadza... teoretycznie tak... praktycznie... niespotkałem się z takim przypadkiem... Linoge może tak ;)

 

A dlatego, że... fluktuacje vcore zwiększają się ponad dwukrotnie... tak samo poszczególne sektory cpu dostają i nagle wyłączają dla nich prąd ;)

A jak wiemy takie nagłe zmiany nie robią dobrze prockowi... ale żeby zabić... to chyba trzeba by dłuugich lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznie bywa nie mialem na mysli samego vcore ... jest jeszcze cos takiego co najbardziej daje w d... roznica temp kawalka ukladu im wieksza tym wieksze deformacje w sieci powstaja i nia ma szans im zapobiec ... np dyski serwerowe utrzymywane sa w tej samej temp a niektore nawet posiadaja liczniki uruchomien w razie napraw gwarancyjnych ...

nazwijmy to powolna smierc ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ma ktos do sprzedania jakied dobre ramki do oc na abitka(i nie tylko)

jakies bh5/6 hynixy albo tccd , po 2x256 albop po2x512 , bo sie pozbyłem twinosów i zostałem bez ramów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

troche nie na temat ale tez o ABIT NF7

 

mam problemik na miere niezlego LOL-a

czy do abit -a NF7s mozna zainstalowac durona 800mhz i bedzie dzialac na ustawieniach default?

to jest chyba jadro morgan z tego co pamietam!

 

z gory dzieki z info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

troche nie na temat ale tez o ABIT NF7

 

mam problemik na miere niezlego LOL-a

czy do abit -a NF7s mozna zainstalowac durona 800mhz i bedzie dzialac na ustawieniach default?

to jest chyba jadro morgan z tego co pamietam!

 

z gory dzieki z info

1387556[/snapback]

 

Bedzie bedzie smigalo bez problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój config:

XP-M 2600 (12*200),1,825V

Pentagram 120

2*256 (2.5-3-3-6)

6800GT@Ultra

DVD+NAGRYWARKA+HDD

Modem "Neostrada"

i jest ok.

Jak wezme 12,5*200 1,9-2,03V i Prime95 wyskakuje komunikat http://republika.pl/eclip/1.jpg (tylko przy Prime 95.Superpi, 3dmarki normalne użytkowanie nic nie wyskakuje).

System przeskanowany antywirami i FixBlast w poszukiwaniu W32.Blaster'a i go nie ma wszystkie łatki są.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka :

 

1. Po czym poznać, czy kondy na płycie to RUBICON i czy faktycznie są najlepsze ?

2. W której sytuacji uzyskam większą wydajność w przypadku Sempa 2,6 na magistrali 200 i pamięci Kingstona 333 2,5 CL

 

a)mem synchronicznie z prockiem i przestawiona na CL 3

b)mem puszczona na 333 i CL 2,5

c)zjechać z prockiem do szyny 333 i mem 333 ale ustawić na CL 2 ?

 

Ostatnio cierpię na chroniczny brak czasu i sam nie mam okazji sprawdzić, wierzę jednak, że niejeden User tego mobo już to przerabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że chodzą przy 400 MHz na CL2 - ale... ...nie - nawet po podniesieniu napięcia za pierona nie idą :( (znaczy startują, ale o stabilności nie ma mowy) - ale może po prostu trafiłem na jkiś badziewny model... (choć poza tym kręcą się doskonale!)

 

PS.: Ale jeszcze poczekaj do jutra, bo od ostatnich testów zmieniałem zasilacz, więc przetestuje je jeszcze raz - może tym razem pujdą (właśnie włączyłem CL2, więc do jutra będe miał pojęcie o tym jak z stabilnością) - jak na razie wiem, że musiałem podnieść napięcie o 0.1V bo nawet winda nie wstała, a teraz czas na testy... ...zatrudnie żone wieczorem do testowania ;) - bo chyba najszybciej pamiątki wywala gierka Sims2 (wielokrotnie sprawdzona metoda <_< )

Edytowane przez Mighn Taghor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...