Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

za 2dni jak bedzie mi sie chcialo pojade wymienic plytke bo juz zamowilem i zoabczymy czy ta NF7 jest az tyle lepsza od nowszej wersji....

i znowu instalacji systemu :/

 

tak wiec pewnie w poniedzailek bedzie NF7 normalny, ale naprawde ta S2 chodzi niezle....

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy coolerów trafiłem na Thermaltake Silent Boost - wypadał całkiem nieźle. Jest nawet ciekawy, ale trochę mały przepływ powietrza, za to cichy i cena niezła

4max. Brać go pod uwagę czy do 100 zł pozostać przy Freezone QC-80 Cu ?

 

Jak myślicie, wyrobi na Thortonie 2000+ @ 2200 mhz ?

Edytowane przez Dreggo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy coolerów trafiłem na Thermaltake Silent Boost - wypadał całkiem nieźle. Jest nawet ciekawy, ale trochę mały przepływ powietrza, za to cichy i cena niezła

1500726[/snapback]

 

powinien wyrobic skoro moj Thoron 2000+ @ Barton 3200+ 2.2GHz chodzi na alumiowym radiatorku za 35zł ,cooler kupiony 3lata temu :)

 

moja seria AQXEA jak dobrze pamietam:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na testy coolerów trafiłem na Thermaltake Silent Boost - wypadał całkiem nieźle. Jest nawet ciekawy, ale trochę mały przepływ powietrza, za to cichy i cena niezła

1500726[/snapback]

Jak chcesz za 100 to Ci swojego Freezone 120 cu sprzedam u mnie chłodzi 2500Mhz przy 2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej napewno - musaił by sięcud zdażyćzeby ci sięwszystkie zasoby systemowe tak samo ustaliły :)

1500872[/snapback]

 

no wlasnie ;/ faker ;/ no nic poswiece sie ;) dla "lepszej" plyty ;) skoro tak radzicie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie podjąłeś jakąś rozsądną decyzję :D Jednak mamy niesamowitą, magiczną wręcz siłę perswazji :D

1500981[/snapback]

 

no macie :) tylko musze do pon czekac :/ i znowu ten cholerny system stawiac, jak ja tego nie lubie :P do tego dwa systemy bo i dla brejdaka oddzielny zeby mojego nie rozpierdzielał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale naprawde ta S2 chodzi niezle...." a jak ma chodzic? ale skoro ci chodzilo o najwzyklejsza plyte to trzeba bylo brace ecsa,asrocka to samo a tansze. my tu abita bierzemy do krecenia a tam juz s2 to lipa.

1501050[/snapback]

o jakies nowe teorie ecs a w szczegolnosci asrock = abit nonono..... ladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakies nowe teorie ecs a w szczegolnosci asrock = abit nonono..... ladnie...

1501071[/snapback]

a co masz w biurze? jesli chcesz miec komputer do worda to tylko asrock, ma dzialac i tyle, po co wiecej? tak samo sprawdzi sie jak abit... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co masz w biurze? jesli chcesz miec komputer do worda to tylko asrock, ma dzialac i tyle, po co wiecej? tak samo sprawdzi sie jak abit... :|

1501081[/snapback]

 

jakim biurze? nie uzywam komp domowego jako komp biurowego, potrzebuje wydajnej jednostki stad potrzeba zakupu wydajnego chipsetu i wydajnej plyty, to chyba wiadome i udowodnione ze taki asrock na nf2 bedzie wolneijszy od abita nf2, w gre w chodzi rowniez O/C w granicach rozsadku i mozliwosc a tego na asrocku raczej nie bardzo da sie zrobic w przeciwienstwie do chociazby ABITA S2 na ktorym mozliwosci O/C beda lepsze jak na asrocku, tak jak na NF7 sa jeszce lepsze mozliwossci O/C dzieki mnoznikowi i lepszemu zasilaniu proca, stad tez skusilem sie na wymiane ;) nic nie trace.. a S2 kupilem wczoraj bo nie mialem czasu latac po sklepach i szukac NF7 a kompa miec musialem ! pobawie sie plytka i wymienie na nowiutkiego NF7 specialnei for me przywiezionego ;)

 

a jako ze mam w miare dobrze krecacego sie procka to sobie pokrece :P Thorton 2000+ @ Barton 3200+ na default 1.60V i na aluminiowym badziewiaku za 30zl to chyba niezle :> do tego odblokowany mnoznik :P

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś mądry powie które z poniższych sterów :

Nvidia Audio Driver

Nvidua Display Driver

Nvidia ethernet Driver

Nvidia Gart Driver

Nvidia Memory Controller Driver

Nvidia Nforce PCI System Managment Driver

ide driver juz wywaliłem , ale system dalej " muli " , więc które z tych sterów można usunąć , ale tak żeby mi sieciówka i muzyczna dalej chodziła( to ze zostaje audio i memory controller sie domysla :) ) , można resztę poprostu wywalić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś mądry powie które z poniższych sterów :

Nvidia Audio Driver

Nvidua Display Driver

Nvidia ethernet Driver

Nvidia Gart Driver

Nvidia Memory Controller Driver

Nvidia Nforce PCI System Managment Driver

ide driver juz wywaliłem , ale  system dalej " muli " , więc które z tych sterów można usunąć , ale tak żeby mi sieciówka i muzyczna  dalej chodziła( to ze zostaje audio i memory controller sie domysla :) ) , można resztę poprostu wywalić???

1501360[/snapback]

ja wszystko mam zainstalowane i system smiga zawaliscie, czmu ide wywaliles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czesto sa problemy.

 

naprawde myslisz ze zauwazylbys roznice miedzy ecsem a abitem przy nf2? jakos mi sie nie wydaje. przy walce o 3miejsce po rpzecinku w zyskanych procentach wydajnosc chyba nie bierzesz udzialu skoro chcesz tylko fsb 200 to napewno bys zauwazyl roznice.

 

abit=ecs+1%wydajnosci+wysokie fsb ( z ktorego nie korzystasz) + stabilizacja wysokich napiec (z ktorych nie korzystasz) wiec po obcieciu tej funkcji do twoich potrzeb - tak abit=ecs tylko szmalu na piwo nie zostalo.

 

edit: zmienilem zdanie, majac ecsa nie bylbys trendy.

Edytowane przez [hS.4f] Logan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czesto sa problemy.

 

naprawde myslisz ze zauwazylbys roznice miedzy ecsem a abitem przy nf2? jakos mi sie nie wydaje. przy walce o 3miejsce po rpzecinku w zyskanych procentach wydajnosc chyba nie bierzesz udzialu skoro chcesz tylko fsb 200 to napewno bys zauwazyl roznice.

 

abit=ecs+1%wydajnosci+wysokie fsb ( z ktorego nie korzystasz) + stabilizacja wysokich napiec (z ktorych nie korzystasz) wiec po obcieciu tej funkcji do twoich potrzeb - tak abit=ecs tylko szmalu na piwo nie zostalo.

 

edit: zmienilem zdanie, majac ecsa nie bylbys trendy.

1501512[/snapback]

mialem ecsa ze 2 lata i bylem trendy ;)

 

nie rozumiesz mnie czlowieku... ;)

 

chodzi o stabilnosc, niezawodnosc, jakosc wykonania, trwalosc... spojrzec na jakosc wykonania abita a ecsa czy asrocka widac roznice no nie ? chociazby w tak banalnym drobiazgu jak wykonane z wysokiej jakosci, trwalego na wysokie temperatury tworzywa sztucznego gniazdo ATX ! to tylko maly drobiazg.... jakosc wykonania, doracowane biosy, itp wyroznia takie firmy jak abit, asus, gigabyte od innych marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Przepraszam jezeli ktos juz taki temat poruszyl , ale nie moglem znalezc zadnego tematu odpowiadającego mojemu problemowi.

 

A więc:

Chciałem zmierzyć sobie VCORE miernikiem. Postąpiłem według porad dla nf7-s zawartych w jednym z tematow na tweaku. Przylozylem czerwona koncowkę do mosfetu, a czarna do obudowy (robiłem to juz wczesniej i nie mialem problemow!) .... i co? Komp sie wylaczyl ! Pomyślałem sobie, ze jakies zabezpieczenie antyprzepięciowe na plycie czy cos, ale komputera nie moge teraz wlaczyc :( Zasilacz raczej nie poszedl, bo dioda sie swieci, a jak naciskam POWER, to wentyle wlaczaja sie na ulamek sekundy ia nastepnie wylaczaja sie. Przy tym raz jest bardzo króciutki "BIP" z pcspeakera, a innym razem syrena z takim jakby "przymulonym" tonem. Probowalem juz sztuczki ze zworką i bateryjką - bez skutku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

Przepraszam jezeli ktos juz taki temat poruszyl , ale nie moglem znalezc zadnego tematu odpowiadającego mojemu problemowi.

 

A więc:

Chciałem zmierzyć sobie VCORE miernikiem. Postąpiłem według porad dla nf7-s zawartych w jednym z tematow na tweaku. Przylozylem czerwona koncowkę do mosfetu, a czarna do obudowy (robiłem to juz wczesniej i nie mialem problemow!) .... i co?  Komp sie wylaczyl !  Pomyślałem sobie, ze jakies zabezpieczenie antyprzepięciowe na plycie czy cos, ale komputera nie moge teraz wlaczyc :(  Zasilacz raczej nie poszedl, bo dioda sie swieci,  a jak naciskam POWER, to  wentyle wlaczaja sie na ulamek sekundy ia nastepnie wylaczaja sie.  Przy tym raz jest bardzo króciutki "BIP" z pcspeakera, a innym razem syrena z takim jakby "przymulonym"  tonem.  Probowalem juz sztuczki ze zworką i bateryjką - bez skutku :(

1502657[/snapback]

 

albo zrobiles zwarcie koncowka od przewodow albo najprawdopodobniej miales miernik na złym zakresie, pewnie padlo zasilanie na plycie(stabilizator(y)), chociaz na asrocku KT 333 niechcacy z kumplem tez tak zrobilismy ;) na szczescie pomoglo wylaczenie kompa na 10s calkiem z sieci.

 

 

EDIT

 

Kto mi powie po co na NF7-S2 przy gniezdzie ATX sa dodatkowe 4 miejsca na laminacie pasujace idealnie do nowego ATX 2 ? 24 pinowego ? na NF7 tesh to jest ?

 

Dołączona grafika

 

w realu lepiej to widac :P

 

pasuje idealnie :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność na Abcie z pamięciami Apacer ? Chodzi mi o te dostepne np. w Esc.pl. Mają CL 2.5 i cenę niezła. Jak się sprawują?

1503076[/snapback]

 

zakup sobie goodramy takie jak mam w podpisie , teoretycznie sa to CL3 ale chodza na 200MHz z CL2 (2-2-2-6) wszystko dzieki mniejszemu procesowi produkcji, pamieci sa na kostkach BGA ! takie male kwadraciki jak na nowych grafikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakup sobie goodramy takie jak mam w podpisie , teoretycznie sa to CL3 ale chodza na 200MHz z CL2 (2-2-2-6) wszystko dzieki mniejszemu procesowi produkcji, pamieci sa na kostkach BGA ! takie male kwadraciki jak na nowych grafikach ;)

1503102[/snapback]

wlasnie niech mi ktos powie co to za mem na tych BGA sa? kto to wymylil czy dorbe to jest? i ile MHz mozna osciagnac przy jakich timingach? dziwne to jakies ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie niech mi ktos powie co to za mem na tych BGA sa? kto to wymylil czy dorbe to jest? i ile MHz mozna osciagnac przy jakich timingach? dziwne to jakies ;)

1503436[/snapback]

 

na ile chodza to ci nei powiem bo extremalnie ich nie krecilem ;) moze dopiero jak dostane tą NF7 ;) powiem ci tyle ze pisze na nich CL3 a chodza na CL2 przy 400MHz :)

 

Foty: ( sory za jakosc ale to tylko moj Siemens C65 ;) )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz za 100 to Ci swojego Freezone 120 cu sprzedam u mnie chłodzi 2500Mhz przy 2V.

1500838[/snapback]

 

Dzięki za oferte, ale stałem się już posiadaczem TT Silent Boost + Silent Cat. Ten zestaw myślę poradzi sobie nieźle z Thortonem bo okazało się, że co prawda ten proc idzie na 11 x 200 ale także na 11.5 x 200 i na 12 x 200 przy Vcore 1,725 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferte, ale stałem się już posiadaczem TT Silent Boost + Silent Cat. Ten zestaw myślę poradzi sobie nieźle z Thortonem bo okazało się, że co prawda ten proc idzie na 11 x 200 ale także na 11.5 x 200 i na 12 x 200 przy Vcore 1,725  :D

1503850[/snapback]

OK, wyskoczyłem z ofertą a potem siedziałem co tu kupic, chcem przejść na wode ale kupie komplet już zalany jak będę zmieniał platforme.

Jak poszedł 12X200 1,725 to kręć dalej 1,8,1.9... U mnie chodzi od pół roku 2V realne 1,92.

Powodzenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zapytac na innym forum, tam beda wiedzieli:

 

1504715[/snapback]

 

Dobre :D :D :D :}

 

 

A tak co do tematu to Prawdopodobnie jesli podniesiesz napiecie na Nb to FSB wzrosnie (choc niezawsze to dziala poniewaz to zalezy od kazdego chipa)... moze sie zdazyc ze on juz nie moze wiecej i KONIEC :0. Musisz sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem V na north bridge w NF7 można podnieść do maks. 1,7V czy jednak się mylę???

1505295[/snapback]

Standardowo max V na NB można podnieść do 1.7v, ale można zrobić vmoda.

 

Jakimś trafem uszkodziło mi się złącze 3PIN na płycie podczas podłączania wentylatora i teraz wentyl nie chce działać (jak by nie było napięcia). Czy da się to jakoś naprawić?? Wiem, że jest to drobnostka, ale czasami się przydaje.

Edytowane przez PEPDAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...