Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy

 

Posiadam Karte TV AverMedia 303 i wczoraj przestal sie wlaczac program ktory ja obsluguje i karta sie nie podnosi Program Odrazu wyrzuca Raport Bledow - standardowy windowsa :( Sterowniki i oprogramowanie karty przeinstalowalem i nic sie nie zmienia :(

 

moj sprzet To Abit Nf7-s + Barton 2800+M @ 2200 (200*11)

Interesuje mnie to CZy moje podkrecanie procka Mogloo miec wplyw na to ze karta padła ?? Z tego co sprawdzałem w biosie to jest oki W zakładce PnP/PCI Configuration w opcji - PCI Latency timer jest napisane : 32 Clock(s) WIec chyba to jest czestotliwosc i jakby OKI

 

Karte Bede musiał obadac w innym Kompie czy sie odpala Bo jesli tak to na 100% Windows Padł :) I oby tak było

 

Pozdrawiamm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie procka nie powinno mieć wpływu na kartę (no chyba że zasilaczy by nie wytrzymał i coś się poknociło). To 32Clocks to nie jest częstotliwość tylko takie opóznienie. Nie wiem za co odpowiada ale zmiana tego czasami poprawiała działanie niektórych kart (zwłaszcza dzwiękowych, likwidacja pisków itp).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od znajomego do sprawdzenia abit`a nf7 bo ponieważ jest coś z nią nie tak i faktycznie coś jest nie tak :/ Płytka czasami się włącza a czasami tylko czarny ekran reset biosu na to pomaga. Ale jest to trochę dziwne ponieważ dzieje się to tak że pracuje na płytce w windowsie nagle samoczynny restert poczym już się nie włącza czarny ekran resetuje bios i ok chociaż nie zawsze za pierwszym razem czasami trzeba kilka razy teraz ostatnio zaczęła się bardzo często wieszać już do windowsa nie idzie wejść nawet w biosie się wiesza już nie mam pojęcia co może być nie tak. Bios oficjalny ze strony producenta. Procek ram zasilacz grafa 100% ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarę to oddaj płytkę. Obejrzyj kondensatory czy sie nie wybrzuszyły.

 

@what3va

To pozostaje Ci zmiana Biosu. Sprawdź Tratsa D27. Używam go i nie narzekam, a IRda działa.

 

@łukasz bułka

Nie wal post pod postem do tego służy opcja edytuj!

Pomiędzy 5/5, 3/3, 6/6 itd teoretycznie nie ma żadnych różnic. Przy max OC u niektórych system można wyżej podkręcić na 5/5, u innych na 6/6 a czasami jeszcze inaczej. Nie ma reguły i trzeba sobie samemu przetestować. Osobiście używam 6/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarę to oddaj płytkę. Obejrzyj kondensatory czy sie nie wybrzuszyły.

1660131[/snapback]

No właśnie kondensatory wszystkie ok gwarancji nie ma. Macie jeszcze jakieś pomysły? Czy tylko na złom z tą płytka. Znacie jakieś dobre serwisy co takie coś naprawiają? i czy to na pewno jest usterka mechaniczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej sprawa mechaniczna bo wiesza sie w BIOSie. Dla pewności możesz skorzystać z jakiejś dystrybucji linuksa typu Live (wersja bootowalna z CD).

Możesz jeszcze sprawdzić napięcia (miernikiem!) pod obciążeniem i chłodzenie (może wentylator sie zatarł albo coś się mocno zakurzyło i komp głupieje).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem też za bootować linuxa Lindows cd i podczas wczytywania niby się wiesza bo cd-rom staje a na klawiaturze migają diody od caps look i scroll lock wentyle ok. dodam że procek się grzeje.

Edytowane przez qura16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa termisotor i trzeba mu zewrzec nozki ;)

1662520[/snapback]

 

czepiasz sie :P

 

a wogole to termistor :P i moze niewie co to jest i jak wyglada.

 

najlepszym wyjsciem jest odlutowac czujnik (termistor), dolutowac do niego przewody i przymocowac przy radiatorze. Wtedy predkosc bedzie normalniej reagowac na temp procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje Ci zmiana Biosu. Sprawdź Tratsa D27. Używam go i nie narzekam, a IRda działa.

a który dokładnie bios używasz? albo gdzie mogę się dowiedzieć co który skrót znaczy? bo

#  d27_131.zip

# d27_131_2T.zip

# d27_619R2.zip

# d27_619R2_2T.zip

# d27_EDc18.zip

# d27_EDc18_2T.zip

nie wiele mi mówi :)

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez 2t to cpc on (command per clock ) troche zmiejszona wydajnosc przy tym samym fsb co cpc on ;] zeby usyskac taka sama jak z cpc off w stosunku do cpc on trzeba dolozyc >10MHz na fsb bez zmieniania timingow ... reszta 131 619r2 o ile sie nie mysle to wersje rozkazow dla procka ... rozny rozklad timingow alpha itd dla mnie czarna magia ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z dziurami do np. do WC koło soket'a u mnie rev.2 brak ?

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:Buda u mnie jest otwarta tylko mam pentagrama 120 i idealnie zasłania, ale go odkręciłem i fakt mam, ale są tak blisko soket'a że nie było ich widać.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiele mi mówi :)

thx

1663373[/snapback]

Osobiście używam 619R2 1T.

Tu masz ankietę jak to widzą inni

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=92493

Pozdrawiam!

 

EDIT: Mam rev2 i są dziury (one sie pojawiły od wersji bodajrze 1.2).

 

EDIT2: Poprawiony ORT, dzięki Linoge:)

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy instalowac dodatkowe alu na mosfetach i innych elementach ktore "maja" tendencje do grzania sie???

usawienia 235x8.5 - organoleptycznie sprawidzlem i wszystko letnio chlodne...

 

-czy w takim przypadku instaloawac dodatkowy alu na plyte???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanie dotyczy wczesniej zadanego pytania :-P na ktore nie padla odp. Mam tego abita i orginalny bios mierzone napiecie wbiosie to 1,9 v a na nozce mosfetu 1.75v ?? Ktore jest prawdziwe? bo jak nie to zmieniam napiecie szybciutko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie poskladalem dziecku kompa na abit nf7 proc 1,7 palomino 0,18 i wyciaglem 11x160 (przy 11x166 resety windy) ram dual 400mhz twinmos m-tec zasilka colorshit 450W :-P bios std. temp.proca to 35 idle neon cooler7pro :rolleyes:

 

i mam pytanko czy na takim sprzecie mozna cos wiecej wyciagnac czy wogole jest sens :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kardas ty tez kiedys tego nie wiedziales na 100% dzieki za ostateczne uswiadomienie :-P

1677027[/snapback]

No nie wiedzialem, ale takze nie pytalem o to, po prostu przeczytalem caly ten

topic i jego pierwsza czesc i stad moja jako taka wiedza na temat tej plyty.

Tobie tez radze czytac, a przede wszystkim szukac tego co potzrebujesz

bo jest na forum kilku typkow, ktorzy bardzo dosadnie powiedza Ci zes glab i tyle.

 

 

@devb

a podniosles ciutke vcore?

 

Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...