Skocz do zawartości
Taruel

Debian woody vs karta S3trio64v oraz gnome

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak w tytule posiadam karte graficzną S3trio64V i za cholere nei wiem jaki sterownik wybrać podczas instalacji debiana woody. Gdy wybrałem sterownik vesa podczas pracy w gnomie czy innym środowisku graficznym miałem różne dziwne badziewia na ekranie a nawet kończyło sięto zwisem xsów podczas logowania do nich...

 

2 A teraz drugie pytanko w jaki sposób moge zalogować się jako root do gnoma? W zasadzie do gnoma moge logować siętylko i wyłącznie jako użytkownik utworzony podczas instalacji systemu później dodani użytkownicy w konsoli nie mogą się również zalogować w jaki sposób mogę to zmienić?

 

Dzięi za jakiekolwiek odpowiedzi

 

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sterownik mozna zmienic po instalacji systemu, edytujac plik /etc/X11/XF86Config. Odpowiada za to wiersz - Driver "nazwa_drivera". Dla S3 bedzie to "s3" lub "s3virge" - poszukaj w dokumentacji lub wyprobuj oba (chyba zadziala tylko przy jednym).

 

2. Generalnie nie zaleca sie logowania jako root. Lepiej logowac sie jako zwykly uzytkownik i korzystac w razie potrzeby z polecenia "su". Jak tak robie od dluzszego czasu i uwazam to za dobry nawyk (eksperymenty wszelakiego rodzaju sa przez to bezpieczniejsze dla stabilnosci systemu).

 

Co do niemoznosci zalogowania sie jako root, to byc moze xdm (w tym przypadku gdm) ma ustawiona magiczna opcje zabraniajaca logowania sie rootowi - zowie sie ona: "xlogin.Login.allowRootLogin". Starczy ja ustawic w (zazwyczaj) /etc/X11/xdm/xdm-config na "true" i powinno dzialac logowanie na konto root. Szczegoly dotyczace konfiguracji xdm po wywolaniu polecenia "man xdm".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...