Skocz do zawartości
weronica

zablokowany dostep do folderu! helpppp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, ktory mi zatruwa zycie. Otoz, w zwiazku z tym ze ostatnio mi strasznie komp zwalnial, postanowilam zrobic reinstalke. Dysk byl tak zawalony ze nie mozna bylo nic zrobic! poprostu komputer nie reagowal na polecenia. Wystraszylam sie ze wszystko strace, wiec podlaczylam sobie inny dysk ktory byl masterem, po to by skopiowac pliki ze starego zawalonego dysku. Bardzo zalezalo mi zeby skopiowac zdjecia znajdujace sie w Documents and settings, ale niestety nie moglam wejsc do folderu: pokazywal sie komunikat"odmowa dostepu". Jakos udalo mi sie skopiowac cale Documents and Settings na nowy dysk, ale niestety nie ma sposobu zeby otworzyc folder... prosze o pomoc! w tym folderze znajdowaly/uja sie zdjecia z mojej cyfrowki... buuuuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie te wlasciwosci?

Własciwosci danego foldera/pliku, z tym że w XP Pro najpierw opcje folderów>odznaczyc"uzyj prostego udostepniania..." w XP HE tryb awaryjny, w 2000/2003 opcja zawsze dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejsc jako administrator w awaryjnym pod win xp (to juz bylo :)...

 

 

dodam ze trzeba to robic do kazdego katalogu osobno,

tzn jezeli mamy w tym katalogu jeszcze jakies podkatalogi to trzeba to zrobic rowniez dla nich a nie tylko dla tego "pierwszego" (przynajmniej tak bylo u mnie)

 

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejsc jako administrator w awaryjnym pod win xp (to juz bylo :)...

 

 

dodam ze trzeba to robic do kazdego katalogu osobno,

tzn jezeli mamy w tym katalogu jeszcze jakies podkatalogi to trzeba to zrobic rowniez dla nich a nie tylko dla tego "pierwszego" (przynajmniej tak bylo u mnie)

 

<_<

To zobacz co napisałem, wykonaj wszystko po kolei czytając uwaznie co windows pokazuje i zobaczysz po drodze taką "ciekawa" opcję pozwalająca zastosowac zmiany do podkatalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wejsc jako administrator w awaryjnym pod win xp (to juz bylo :)...

 

 

dodam ze trzeba to robic do kazdego katalogu osobno,

tzn jezeli mamy w tym katalogu jeszcze jakies podkatalogi to trzeba to zrobic rowniez dla nich a nie tylko dla tego "pierwszego" (przynajmniej tak bylo u mnie)

 

<_<

To zobacz co napisałem, wykonaj wszystko po kolei czytając uwaznie co windows pokazuje i zobaczysz po drodze taką "ciekawa" opcję pozwalająca zastosowac zmiany do podkatalogów.

ale u mnie to nie dzialalo, wiec napisalem ze musialem zrobic dla kazdego podkatalogu.. tez czytaj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Opcje folderów---Widok--Użyj prostego udostęniania plików [ usuń V]

2 Prawy myszy na folder---Udostępnianie i zabezpieczenia

3 zabezpieczenia

4 dodaj--zaawansowane---znajdz teraz [znajdz siebie]

5 ok

6 ok

7 klik na siebie

8 zaznacz wszyskie uprawnienia

9 zaawansowane

10 właściciel

11 klik na siebie

12 zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów [ wstaw V]

i dalej ok

:wink: :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Opcje folderów---Widok--Użyj prostego udostęniania plików [ usuń V]

2 Prawy myszy na folder---Udostępnianie i zabezpieczenia

3 zabezpieczenia

4 dodaj--zaawansowane---znajdz teraz [znajdz siebie]

5 ok

6 ok

7 klik na siebie

8 zaznacz wszyskie uprawnienia

9 zaawansowane

10 właściciel

11 klik na siebie

12 zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów [ wstaw V]

i dalej ok

:wink: :wink: :wink: :wink:

 

 

wkleilam screen'a, nie mam dostepu do 'zabezpieczenia' nie ma takiej opcji 'dodaj' patrz wyżej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytlumacze dokladnie co zrobilam na poczatku, otoz:

wszystkie moje zdjecia przechowywalam w C://Documents and settings/moje dokumenty. Nadszedl czas na reinstalke, folder Documents And Settings skopiowalam uprzednio na C:, po tym wywalilam windowsa i zainstalaowalam nowego windowsa. Wszystko by bylo pieknie, gdyby nie to ze nie moge dostac sie do folderu bo wyskakuje komunikat "Odmowa Dostepu"

 

i teraz sie was pytam jak otworzyc ten folder, skoro udostepnienie Documensts and settings nic nie daje - tzn nie moge otworzyc Moje Dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwosci danego foldera/pliku, z tym że w XP Pro najpierw opcje folderów>odznaczyc"uzyj prostego udostepniania..." w XP HE tryb awaryjny, w 2000/2003 opcja zawsze dostępna.

 

I nie wstawiaj takich duzych obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam stacji dyskietek, ;)

 

ja jestem zielona, jak uruchomic tryb awaryjny??

 

poza tym udostepnienie Documents and settings nic nie daje, nadal nie moge sie dostac do 'Moje dokumenty'

 

:((((((((((((((

tryb awaryjny:

w czasie bootowania ( hm, najlepiej to wciskaj od momentu wlaczenia kompa...) wciskasz klawisz F8, i powinno pojawic sie menu z wyborem, i wybierasz awaryjny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tyle że mój wynika z tego że po formacie, system cały czas dawał dostep kątku które razem z zasyfiałym systemem zostało usunięte.

W każdym razie zrobiłem jak doradziliście i pomogło. Najpierw ustawiłem się jako właściciela potem sam sobie nadałem prawo do pełnego dostępu. Jednak to nie wystarcza bynajmniej dla niektórych plików- są niewidoczne. Głównie skupiłem się na obrazach, pdf'ach i filmach. Duża większość działa ale niektóre nie, czasami muszę dodać się jeszcze jako inspektora (;)) niekiedy zaznaczyć tą opcię pod nazwami kont w okienku wybierania właściciela folderu.... w zależności wtedy część plików ustępuje, ale częśc za nic nie chce ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie działa :( Zrobiłem tak jak napisaliście. Odznaczyłem opcję prostego udostępniania, wszedłem w trybie awaryjnym na konto administratora i niestety wciąż nie mogę zmienić ustawień zabezpieczeń :mur: Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...