Skocz do zawartości
Bubusiek

Ustawienie odświeżania i rozdzielczości Mandrake 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem ściagnętą z neta wersję Mandrake 10.1 Official Download. Moja karta graf jak w podpisie Ati Radeon 9550, moj monitor OptiView 15" maks czest odsw. 85Hz przy 1024x768 i wlasnie przy takim odswiezaniu i rozdz pracuje w WinXp.

W Linuksie nie instalowalem zadnych dodatkowych sterownikow do karty graf. System co prawda wykrywa mi go jako 9600 :/ (tak pisze w opcji konfiguracja komputera).

Moj problem jest taki, ze chce pracowac w 1024x768 przy odsw 85Hz jednak:

gdy ustawie monitor na "własne" i dam mu czestotliwosc do 85Hz a potem ustawie rozdz na 1024x768 to po wylogowaniu sie rozdz jest OK ale odswiezanie tylko 70Hz

w opcji monitora standradowy jest tylko do maks 70Hz przy tej rozdzielczosci.

Nie wiem w jaki sposob mam ustawic to odsw i rozdz jaka chce, moze skonfigurowac jakis plik konfiguracyjny trzeba? moze jakis program do tego jest a moze musze jakies sterowniki doinstalowac??

prosze o pomoc, bo moje oczy dlugo tych 70Hz nie wytrzymaja a praca w rozdz 800x600 przy 85Hz tez mi nie odpowiada :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna bedzie edycja pliku /etc/X11/XF86Config. W sekcji Monitor trzeba bedzie zmienic ustawienia monitora w zakresie odswiezania pionowego i poziomego i ew. wygenerowac Modeline (kalkulatory sa dostepne na WWW - Szukaj). Co do sterownikow, to Ati udostepnia swoja binarna wersje sterownikow. Ja korzystam ze sterownikow nVidii dla swojego GF i dzieki temu mam wsparcie dla TwinView i 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma sprawa z tym odświerzaniem? Pracuję 1280x1024@85Hz. A w WindowsieXP bez problemu 100Hz. Gdzie to można zmienić, tak, by system nie padł (i monitor też)? Wiem, że jest XF86Config, ale trochę się boję edytować systemowe pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...