Skocz do zawartości
[cahe]

4GHz@Northwood

Rekomendowane odpowiedzi

http://img.photobucket.com/albums/v437/cahe/4000-o.jpg

 

 

Właśnie wczoraj, podczas moich eksperymentów z komputerem udało mi się w końcu dobić do 4GHz z moim kofanym P4 2.8C.

 

Chłodzone zestawem WC - BIE II + Panaflo 120mm + Delta 120mm, Swiftech MCW6002, Grundfos@10 000l/h. W pokoju temp. utrzymana na poziomie 11*C (otwarte okno).

 

Temp na procesorze jak na obrazku .

 

Doskonala plaftorma dla zmodowanego GF 4MX 460 (czy ktos go jeszcze pamieta?). Jednak na razie czekaja mnie testy innych blokow wodnych, wiec ten "wybryk" nalezy potraktowac jako jednorazowy.

 

Procesor jest prawie stabilny. To znaczy do stabilnosci potrzebuje 1,8V - przeszedl Prime95 godzinnego i superpi 32M. Nie mam niestety screenow.[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladny D1, gratulacje !

Pierwszy lepszy z brzegu, ale dzieki :-). Pozwole sobie w tym temacie umieszczac kolejne rekordziki (moje osobiste, bo nie mam zamiaru konkurowac ze swiatem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puszczales prime'a rownoczesnie z super pi :) ale wynik ladny gratuluje!

Tak... prime chodzil sobie caly czas w tle, a superpi puscilem, zeby sprawdzic miedzyczasy ;-) (ktore przez obecnosc prime byly przeklamane, ale mialem jako-taka skale porownawcza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zmienic owego Northwooda na Prescott'a... Tak 3.0E z jakims w miare nowym steppingiem. Czy nie jest poroniony pomysl (bez doplaty ;-)). BTW. - jak w prosty sposob wyselekcjonowac sobie procka? Nie bawi mnie kupowanie w sklepie internetowym i odsylanie do 10 dni :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozycz mi wpierw tego 3.0C :>

2.8 ;-). Chetnie, ale nie moge zostac bez kompa, a musze go sprzedac zeby miec kase na prescotta ;]. No chyba ze na tydzien wykminie skas komputer zastepczy. Jesli mowisz powaznie oczywiscie ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...