Skocz do zawartości
ArturBoss

@ Durona 800 na ABIT KT7 RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

Jestem tu nowy, mam bardzo mala wiedze dotyczaca overlockingu, dlatego sie tu zapisalem. Chcialbym sie tez co nieco dowiedziec i bezpiecznie podkrecic procka( mam nadzieje:P).

Mam Durona 800 na ABIT KT7 RAID, 133Mhz RAM, cooler PENTALPHA APSK0138. I teraz...na ile maksymalnie moge to podkrecic i jak to zrobic. Na ten moment, wiem, ze musze polaczyc olowkiem jakies tam mostki na procku, a dalej co? W MENU Abita?

 

Z gory dzieki za odpowiedz i sorka za lamerskie pytanie (tak je pewnie odbieracie), no ale coz, kogos o to musialem zapytac i wybralem WAS - Tweak.pl.

 

P.S. Tak wogole to mam jeszcze GeForce 2 MX 400 TV-OUT (zadna firmowka poprostu nvidii), da sie cos z tym shitem zrobic?

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ale napiecie tez podniose w biosie, czy musze bawic sie zworkami. Jeszcze pytanko, do ilu podniesc na bezpieczna wartosc fsb?

Czy komp po zbyt duzym podkreceniu bedzie tylko niestabilny czy proc moze od razu pasc?

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi to odpalało na 145 mhz ale tylko na początku (jak części byłu nowe ) póznieiej to max na 124 full stabil ale na mniejszym mnozniku

acha te abity mają to do siebie ze dają na procku zawsze troche większe napięcie ... przy 1.85 mam 1.89 a to prawie 1.9 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha te abity mają to do siebie ze dają na procku zawsze troche większe napięcie ... przy 1.85 mam 1.89 a to prawie 1.9 V

Nie martw się u mnie jest to samo(looknij na konfig). Dodam jeszcze, że chyba masz płytę na KT133 i raczej nie pójdzie na fsb 133Mhz, polecam kręcić fsb o kilka-kilkanaście Mhz + zwiększyć mnożnik o 0,5-1,5(jak pójdzie). Dodam, że u mnie(KT7A Raid)(KT133A) idze spoczko 133*8 = 1066(dalej nie ryzykowałem). Pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy do mnie piszesz ze nie mam A ale ja mam abit kt7a raid na via kt 133a i idzie idzie na max fsb 183 MHz

acha moze wiecie dlczego nie dam rady mocno podciągać mojego d 1200 ???

moze to być wina niekompatybilności nowego jądra procka???

mam najnowszy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy do mnie piszesz ze nie mam A ale ja mam abit kt7a raid na via kt 133a i idzie idzie na max fsb 183 MHz 

F*ck, sh*t. Sorki WIELKIE. Pomyliłem się(chwilowe zaćmienie) i zlały mi się dwa posty. Oj za dużo szkoły, za dużo..........:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...skoro kolo ma 8 X 133, to czemu zalecaja podnoszenie do max 115mhz fsb. Przy 133 jak pracuja AGP, PCI. Sorka, ale przez to wszystko troche sie pogubilem.

Bo przy fsb 115 masz dzielnik fsb/pci=1/3 czyli wysokość magistrali - 115- dzielisz przez 3 i masz szybkość pci=38,33

A przy 133 (na niektórych płytach wcześniej np. 124) załącza się dzielnik 1/4. Na niektóych płytach automatycznie a na innych trzeba ustawiać ręcznie. i wtedy przy 133 masz pci=33,33.

A ogólnie lepiej nie przekraczać pci=38 szczególnie gdy masz jakiś wrażliwy dysk, a do takowych należą baracudaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...skoro kolo ma 8 X 133, to czemu zalecaja podnoszenie do max 115mhz fsb. Przy 133 jak pracuja AGP, PCI. Sorka, ale przez to wszystko troche sie pogubilem.

ArturBoss ty masz KT7 Raid na chipsecie KT133. Dla tego typu płyt nie zalecane jest włączenie 133Mhz, a na niektórych poprostu to nie działa. Ja mam KT7A Raid na KT133A i tu już poprawili ten błąd. Sorki, za robienie zamieszania :oops: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... 

No to lepiej np. podkrecic go 8*133mhz, czy np. 10*107mhz? 

Zaznaczam, ze mam plyte ABIT KT7 (a nie ABIT KT7 A) 

 

pozdro;)

Wiesz, zawsze lepiej jest 133x8, bo pamięć też pracuje z 133Mhz i wogóle jest lepiej, ale nie wiem czy komuś się udało na KT7 uruchomić 133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzis zamalowalem mostki L1, ladnie posmarowalem jakas tam pasta i looz. Zlookalem, mnoznik odblokowany, wiec nic innego tylko Let's Go!!!!!

Zamierzam smignac go na 10*105= 1050. I teraz w zwiazku z tym, jakie powinienem ustwic napiecie na proca aby komp byl stabilny?

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzis zamalowalem mostki L1, ladnie posmarowalem jakas tam pasta i looz. Zlookalem, mnoznik odblokowany, wiec nic innego tylko Let's Go!!!!! 

Zamierzam smignac go na 10*105= 1050. I teraz w zwiazku z tym, jakie powinienem ustwic napiecie na proca aby komp byl stabilny? 

 

pozdro;)

Ja przy podobnej wartości (1066) zapodałem 1,8, czyli full. Uważaj i miłego kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....qrde..dziwne rzeczy dzisiaj zaobserowalem...

podkrecilem proca 800@910 (8,5*107) i po jakis 2 min pracy zwis, no to zwiekszylem napiecie do 1,75v i po 5 min znowu zwis. A wiec znowu do biosa i napiecie na 1,8v, po 10 min znowu zwis. Ktos mi powie czemu? Co ciekawe temperatura przy takim spokojnym uzytkowaniu nie podnisla sie (okolo 33stopni), a gdy otworzylem okno spadla az do 19 8O .

 

Ktos mi potrafi cos z tego wyjasnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....qrde..dziwne rzeczy dzisiaj zaobserowalem...  

podkrecilem proca 800@...okno spadla az do 19  .  

 

Ktos mi potrafi cos z tego wyjasnic?

Siaki masz system?? Jeżeli Win9x lub Me to się ni dziw, to normalne, a jedyne cio możesz zrobić to XP. Jeśli masz już XP, to jest to dość dziwne. Próbuj reinstalować. Nie chce nic mówić, ale jak dlamnie to 19 C to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...