Skocz do zawartości
Świder

*new* 5v Vdimm Mod [abit Nf7] [lipne Foty ;) ]

Rekomendowane odpowiedzi

No i zrobiłem sobie tego moda wreszcie :), oczywiscie musiałem u<span style="color:red;">[ciach!]</span>lic nóżke tego małego mosfeta :? przy okazji zjarała mi sie lutownica ( SFŚ ->> Syndrom Fakującego Świdera ) i muszę sie narazie zadowolic napieciem 2,9V jednak mobo działa i to chyba największy sukces :D

 

Jak potestuje to napisze jak wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAVO !!

Pierwszy który się odważył :D

 

Więc tak... uwalona noga to nie problem... pociągnij 5V tylko do diody i zrób clasik vdimm moda... taka opcja działała u Owsa ;)

 

Powodzenia :>

 

Ja nadal opłakuje moją lutole... jakaś toya 100W za 18zł @ home :/

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nasz support możesz liczyć, może bardziej na świdra, bo ja nie moge być 24/7 online :D

Może jakiegoś zfakowanego syfa od świdra złapałeś z tym jaraniem :D , ja się ciągle bronie, trza dużo browara pić i witaminy C się nażreć ;) to tworzy naturalną bariere ochronną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, wypraszam sobie :) Jak już pisałem na gg prawdopodobnie uszkodzony jest maly rezystorek, ten do którego lutuje się klasycznego Vdimm moda, może on nie stykać lub jest przepalony ale nic straconego, na mobo nie ma chyba żadnego o podobnej wartości ale można za niego wstawić zwykły (0.25W) o rezystancji 33omów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieno chlopaki kawal niezlej roboty niedlugo tez zapodam tego moda bo cos mi fsb nieciagnie ale najpierw wymienie proca na ktorym ladnie smiga fsb250.

Ps. jaki jest obiaw spalonego mosfeta na plycie?

np taki ze przy vcore 2,5v mam 2v ? z czego przy idle stres wacha sie w granicy 0.3v ? czy to poprostu jakas sie inna awaria wwalila ? ;/

heh widze ze zmim zapalem [czytaj kasa] to bysmy strasznie duzo zdzialali ;)

PS niedlugo jade do szczecina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz Vcore na 2.5V :D ?

Jak masz zjaranego od vcoer to mobo ci wstanie na 2sek, a w najleprzym wypadku nie bedzie postować. Najlepiej zbadać miernkiem...

Faker jak tam zdziałałeś już coś pozytywnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak daje vcore na 2,5v na chipset na maxa i ram na maxa a i tak mam zanizone o okolo 0,3v (miernikiem mierzone) przy stresie potrafi jeszcze o 0,3v spasc. Mimo radiatorow jeden mosfet prawie plywa w rostopionej cynie. Odlutowac go ?

czy cos innego z nim zrobic?

 

W koncu jak zapoda mi 2,5v na procka to sie usmazy biedak a tego chce uniknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nocnych zmaganiach, dzisiaj napełniony swieżą dawką energii ( albo strachu) udalo mi sie odratować mobo ( miejmy nadzieje ( odpukac) ze będzie działać dłuzej 15min ;) ) Jednak nie kumam dlaczego zgodnie z intrukcja Świderka ( cmok :twisted: ) nie skaluje mi sie vtt z vdimm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mi dysk padł...

Bo miałem foty mojej starej mobo... :>

I jeszcze gdzieś są foty mobo po akcji "tnij kontówką" :D

Nie miałbyś szans... :D

 

Neo-> Masz vcore moda jak w DFI ?

I po co Ci aż 2.5V :> i to do tego na AC... widze, że chcesz się szybko cpu pozbyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam vcore na 2,5v bo inaczej niemoge uzyskac nawet 1,85v na mojej plycie. A jeden z mosfetow plywa mi w cynie ma ponad 360st. zalozylem radiator i sie jakos trzyma ale dziwnie skacze mi napiecie, wogule jakos plyta odmowila zmiany napiec jedna cewka kolo procesora prawie dymi [czyt. smierdzi] druga prawie swieci a trzecia zyje ;)

ogulnie procek ma 45-55st ale wachania napiecia na niego sa w okolicach +-0,3V wszystkie trzy mosfety sa gorace jak diabli.

Niewiem co tu poczac.

Bez kitu niemam kasy a prosze was o pomoc.

 

PS jak mam 2,5v to na procku mam 1,7v do 1,9v ;/

 

EDIT:

Dajcie mi na PW do siebie nr telefonu bo naprawde mam problem a na forum siedzie na tym zwalonym kompie. prosze. dzieki z gory

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby umieścić to w jakimś serwisie... to niech skontaktuje się z nami...

No mam "mały" servis dla was chłopaki. Tylklo pisać na PW czy Tu?

 

Pozdro.

 

PS. Szykuje sie do zrobienia moda ale brak czasu mnie dobijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa............... :mur: :oops: <_<

Edytowane przez David_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na priv zeby sie jakis mod nie przyssał do Ciebie przez to :)

 

Upadate:

 

Mod oczywiscie działa narazie, wczoraj mobo przeszła dość ostre katowanie, zaleta zasilania z linii 5V jest nie zaprzeczalna, wicej MHz przy niższym napieciu

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde chyba jednak wróce do klasycznego 3in1 :? znowu padła mi dioda, narazie mam jeszcze jedną w zapasie ( thx Faker ;) ) ale jakoś mi sie nie podoba ze co chwile coś sie psuje i trzeba naprawiać :? nie wiem czy to wina za duzego napiecia na wejsciu diody :?: zasiłka mi daje 5,18V

 

A już było tak ładnie i sobie testowałem na 246Mhz memki w MemTescie, Vdimm 3,4 V Vtt 1,7V i było czysto az nagle sie zwiesiło i oczywiscie 2,64V na pamieci :?

 

Dam mocniejszą diode i znowu cos następne poleci :? qrde nedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezważając na gware i tym podobne <span style="color:red;">[ciach!]</span>łki :wink: zdecydowałem się na wykonanie tego moda.... :D zobaczymy co z tego będzie...

 

Update 1.

Już po... chwilowe komplikacje... będzie dobrze... :D

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Faker

To nie od zasiły, ja tam w porywach żucałem 5.40V, a jak nie zreanimuje najstarszej, albo do świdra wpaże po jakieś vdimm działające to poprubuje z 12V

 

@ pc...

Wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pc...

Wszystko ok?

1259386[/snapback]

Tak to wyglądało:

Dołączona grafika

 

Tak więc, sam zabieg przebiegł pomyślnie bez żadnych komplikacji... gorzej z uruchomieniem, od razu poczułem smrodek - przewody od diody jak i dolnego vdimm po prostu odpadły... Po kosultacji z Świdrem usunąłem ten trick z "autopodążaniem" vtt za vdimm i teraz obyło się beż żadnych "fajerwerków", mobo startuje ale... regulacja potem nic nie daje, jedynie w miejscu lutu zwykłego vdimm moda (obok tego małego rezystorka) napięcie elegancko się zmienia, jednakże na górnym vdimm ani drgnie... (~~5V) Świder twierdzi iż jest to wina diody i chyba ma rację... prawdopodobnie mam ten sam problem co Hipo. Zastanawiałem się czy może przed diodą nie dać jakiegoś drugiego pota, zapodać na nią coś koło 3,5V poskładać komp i sprawdzić czy wogóle postuje, ale chyba szkoda zachodu... Jedynym pocieszeniem jest chyba to, że że mam tą nóżke w jednym kawałku (jeszcze :wink: ) muszę diodę skombinować... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pot na diodzie => bad idea!! musiałbyś żucić pota na cały rail przed sekcją czyli przed diode i 1st pin żeby to coś dało, ale jaki jest sens? Po co ci wtedy winbond :/ Poza tym pot musialby być dużej mocy.... a to jest drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...