Skocz do zawartości
Jabar83

Media 4 we Wrocławiu :/

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku korzystam z uslug tej pseudo-firmy :cry: Mam juz tego kategorycznie dosc tak jak reszta moich znajomych z os. Krzywoustego we Wroclawiu ; Karłowic czy tez Kosmonautow/ Problem tkwi w ciaglych przerwach w dostepie do internetu i strasznie wolnym dzialaniu ow internetu. Transfery czasami spadaja do 6-7 KB/s co uwazam za lekka przesade :lol: Domyslam sie ze problem tkwi w ilosci uzytkownikow sieci na dane lacze :evil:

 

Juz pogodzilem sie z wolnym internete, i predkoscia przesylania danych wew. siecii miedzy uzytkownikami (za pomoca chocby DC++ i lokalnego Huba) ktora nie przekracza 4MB/s w 100Mmbit siecii 8O i to bezwzgledu na pore dnia o ktorej sciagam :lol: i dotego i zinternetem i Lanem jest coraz gorzej. Najbardziej drecza mnie jednak te ciagle przerwy w dostawie internetu.Nie wiemy co robic do kogo sie zglosic. Firma nie odpowiada na liczne maile ,a w rozmowach telefonicznych robi znas idiotow i tlumaczy sie to pracami modernizacyjnymi serwera itp.Nawet Admin ow sieci czesto porpostu wylacza telefon w godzinach pracy!!!

 

Poradzcie co mozemy zrobic do kogo sie z tym zglosic.Ja juz mam tego dosc nie mam mozliwosci na zmiane Providera ehh :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej neo plus. Przeprowadzilem sie na Kosmonautow i mam Media4, ktora odziedziczylem w spadku po poprzednich wlascicielach.

 

Powiem, ze wiem od zrodla ze oni zajebiscie tna koszty i obcinaja lacza, do minimum, zeby tylko to chodzilo. Taka polityka firmy, a co moga zrobic jak do nich ludzie z pretensjami dzwonia innego jesli nie robic z klientow idiotow. Zwlaszcza ze praktycznie jesli chodzi o tani internet to nie maja na Kosmonautow zadnej konkurencji narazie.

 

W przyszlosci (chyba dosyc niedalekiej - tzn cos okolo roku), powinien sie rozwinac Kom-Net tutaj, oferuje 256kbit synchroniczne - ciekawe jak w praktyce, a w przeciagu 2-3 lat E-wro, takze jesli nie stac Cie tak jak mnie na szybszy dostep jak dsl z dialogu albo tepsy to tylko czekac mozna i zalamywac rece nad wolnym transferem...

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Ponad dwa lata męczyłem się z Media 4 na ul. Drzewieckiego, miesiąc temu zmieniłem na Dialnet DSL 1Mbps łącze jest bardzo fajne dzielę na 3 osoby + serwer www (3 domeny) + serwer ftp :oops: ani razu nie miałem przerwy w dostępie do internetu. Modem jak na razie nie wiesza się a chodzi non stop 24/h na dobę. Generalnie w porównaniu z MD4 wszystko jest na plus. No ok jedynym minusem jest brak tak obszernego lanu a co za tym idzie wewnętrznego huba DC ale co z tego ?? Nie pozostaje wam nic innego jak przejść do Kom-Netu (Kosmonautów), lub Dialnet DSL na parę osób. Nie ma co siedzieć w syfie jakim jest MD4 i katować się za nie małe pieniądze.

 

Start z DSL`ką kosztował nas:

 

300zł serwer (można kupić roter za grosze ale nam zalezalo na www+ftp+w przyszłości smtp i pop3)

110zł switch

100zł ekranowany kabel ok 100m

-------------------------------------------------

510zł / 3 osoby = 170zł

 

Jak na razie becalujemy :lol: miesięcznie po 35zł zobaczymy co będzie z 22% Vat w styczniu.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dalej w MD4 w wezle "Gilead" i tez mam zamiar zmienic na DSL'ke dzielac na 3 bo juz mam serdecznie dosyc tej firmy ktora zabiera mi 60 zeta za te ich banalne uslugi z dostepem do internetu.

 

 

Vodoo to troche dziwne ze odlaczyli ci LAN. Prawnie powinienes go miec bo ci sie nalezy. Zaplaciles za instalacje wiec do sieci powinienienes byc podpiety. Bynajmniej moi znajomi dalej maja siec mimo ze zrezygnowali z netu

 

Dzieki temu moglbys wchodzic na Lokalny Hub i udostepniac to co zassales innym ,a ci z koleji udostepniali nam to na DC FM&MD4 :P

 

pozdrawiam i zycze wysokich transferow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...