Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Przeca nie płaczem :) Dumamy sobie co by jakąś może nowom teorię wpowadzić :) Tak na poważnie to dzięki za odpowiedź, kwestia rozwiązana - przecież wszyscy wiedzą, że gdzie Kingstonów cztery tam w kompie ostre clockery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w końcu wyjdzie dobracowany Bios a nie same Bety bo być może przez to się kaszani :(

Ja u siebie np. jak puszcze pamiątki za wszytkim na Auto to bez problemów ale jeśli spróbuję ręcznie zmienić któryś z parametrów to winda się nie ładuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wina DFI, a AMD. Przy 4 kostkach 2T musi byc i tyle. Nie plakac. Przeca wiadomo, ze ilosci nie nadrobisz szybkoscia.

1310888[/snapback]

 

Nie tylko przy 4rech obsadzonych slotach niezbędne jest 2T. Podobnie musiałem ustawić 2T by odaplić compa w którym siedziały 2 różne kości RAM - jednostronny Kingston 256MB 333MHz i dwustoronny HyperX 512MB 400MHz - szybkość też musiała być ustawiona na AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nEwbiesz

SLI-DR obługuje Raid 5 na 100%, ponieważ posiada Sil 3114, z tego co wiem to SLI-D i Ultra-D nie obsługują tego standardu ...

... i jeszcze Ultra-DR też obsługuje Raid 5 - innymi słowy są to dwie mobo od DFI - Ultra-DR i SLI-DR

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytargalem do domu DFI Lanparty SLI-DR, poskaldalem do kupy:

A643500+

2x512 OCZ PC3200 VX Gold

Winfast PX6800TDH

WD Raptor 74Gb

Plextor PX-716A

Enermax Noisetaker 600W

 

I jaki jest efekt?

Plyta nie trawi ramu, albo ustawien ramu, lub jest uszkodzona

 

2 moduly razem - wyje, nie bootuje, 3 diody sie swieca czyli znajduje procka i zamula sie na ramie

1 modul pracuje wylacznie w slocie 2, w zadnym innym nie chce(nie ma znaczenia ktorego modulu uzywam)

Bios ustawiny na defaulta, (werja 01/25, innej nie znalazlem na stronie dfi)

 

Probowalem z odlaczonym wszystkim.

Nawet kiedy wyjalem grafe, bios zatrzymal sie na szukaniu grafiki przy jednym module(czyli, znalazl proca, ram), a przy dwoch modulach nie przeszedl momentu wyszukiwania ramu(sproboalem 4 mozliwe kombinacje)

 

Podnosilem nawet napiecie do 2.9 na ramie, nic nie daje

 

Acha, Instalacja windy zwisa na starcie, a Linux z cd(Knoppix) smiga przepieknie :/

 

Co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zadałem wcześniej podobne pytanie niestety nei dostałem odpowiedzi. :(

 

 

MAM DOKŁADNIE TO SAMO!!! Winda [gluteus maximus], knopix śmiga!

 

Mój konfig:

Athlon64 3000+

DFI ULTRA-D

tymczasowo 256MB 333Mhz Goodram

VOODOO3 2000 PCI 16MB

Barracuda 30GB i Segate 6GB

DVD i CD-RW Liteon

Chieftec 360-202 używam bez przejściówki.

 

Bios ten sam, sprawdź czy jak uruchamiasz MEMTESTa i wpisujesz polecenie "mem" masz restart kompa?

 

Mysle, że trafiły nam sie walnięte płyty :/

 

Jestem wku***, próbowałem, jeszcze inną pamięc 256MB 266Mhz...

 

Nic sie nie zmienia, cały czas to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sflasciach!cie sobie BIOS do wersji 02/09. To BETA, ale rozwiazuje sporo problemów "wieku dziecięcego" płyty. Do ściągnięcia stąd:

 

BIOSy do DFI

 

gruby, możesz także spróbować 02/17, który według OskaraWu jest dedykowany do VX-ów. 02/18 nie polecam osobiście - patrz kilka postów wyżej.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :)

niestety, wlasnie zrobilem test memtestem z cdka, jedna z kosci sieje przy tescie 5, jesli druga bedzie siala w tym samym miejscu, to wniosek jest prosty, plyta jest uwalona

 

po flashu biosu nic sie nie zmienilo

wyprobowalem 2 wersje ktore mi poleciles :mad:

 

jeszcze raz dzieki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 5 2005, 21:35-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 5 2005, 21:35)
@gruby:

A wsadziłeś ty ram w odpowiednie sloty ? Czyli 2 i 4 a nie np.: koło siebie ?

1312160[/snapback]

oczywiscie ze kolo siebie :wink:

 

just kiddin

jaha ze w sloty 1-3 2-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytargalem do domu DFI Lanparty SLI-DR, poskaldalem do kupy:

A643500+

2x512 OCZ PC3200 VX Gold

Winfast PX6800TDH

WD Raptor 74Gb

Plextor PX-716A

Enermax Noisetaker 600W

 

I jaki jest efekt?

Plyta nie trawi ramu, albo ustawien ramu, lub jest uszkodzona

 

2 moduly razem - wyje, nie bootuje, 3 diody sie swieca czyli znajduje procka i zamula sie na ramie

1 modul pracuje wylacznie w slocie 2, w zadnym innym nie chce(nie ma znaczenia ktorego modulu uzywam)

Bios ustawiny na defaulta, (werja 01/25, innej nie znalazlem na stronie dfi)

 

Probowalem z odlaczonym wszystkim.

Nawet kiedy wyjalem grafe, bios zatrzymal sie na szukaniu grafiki przy jednym module(czyli, znalazl proca, ram), a przy dwoch modulach nie przeszedl momentu wyszukiwania ramu(sproboalem 4 mozliwe kombinacje)

 

Podnosilem nawet napiecie do 2.9 na ramie, nic nie daje

 

Acha, Instalacja windy zwisa na starcie, a Linux z cd(Knoppix) smiga przepieknie :/

 

Co to moze byc?

1311994[/snapback]

Uczta sie angielskiego.

Zlota moja rada. Wloz w pierwszy slota jedna kosc to Ci bios wywali napis ze pamiec w single channel obslugiwana jest tylko w banku2. To dlatego jak dasz do baku1 to nie odpali.

A duala zrob w pomaranczowych slotach jesli tego nie probowales. Zalecam tez flash na 9/02 biosa bo na 25/1 jest problem z Vdimm powyzej 3,1. Ustaw tez zworke przy dimmach tak zebys modl dac 3,2 - 4V chyba, ze VX masz na pokaz. Prock 3500 to chyba tez wybor jak kula w plot - ale twoja rzecz.

 

ZLOTA RADA DLA WSZYSTKICH POSIADACZY DFI NF4 - DAWAJCIE NAWIEW NA MOSFETA ZNAJDUJDACEGO SIE PRZY BANKACH PAMIECI ( to to takie z radiatorem ) bo jak sie nie da to przy duzych napieciach ( kolo 3,3 V i taktowaniu kolo 250 pamieci ) memtest wali bledami, winda niestabilna - TO WLASNIE BYL MOJ PROBLEM WCZORAJSZY - NIE BIOS !!!!

 

http://osk.polhost.pl/~dexter/timingi.JPG - to tak zeby sie pochwalic co moje infineony znosza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczta sie angielskiego.

Zlota moja rada. Wloz w pierwszy slota jedna kosc to Ci bios wywali napis ze pamiec w single channel obslugiwana jest tylko w banku2. To dlatego jak dasz do baku1 to nie odpali.

A duala zrob w pomaranczowych slotach jesli tego nie probowales. Zalecam tez flash na 9/02 biosa bo na 25/1 jest problem z Vdimm powyzej 3,1. Ustaw tez zworke przy dimmach tak zebys modl dac 3,2 - 4V chyba, ze VX masz na pokaz. Prock 3500 to chyba tez wybor jak kula w plot - ale twoja rzecz.

 

ZLOTA RADA DLA WSZYSTKICH POSIADACZY DFI NF4 - DAWAJCIE NAWIEW NA MOSFETA ZNAJDUJDACEGO SIE PRZY BANKACH PAMIECI ( to to takie z radiatorem ) bo jak sie nie da to przy duzych napieciach ( kolo 3,3 V i taktowaniu kolo 250 pamieci ) memtest wali bledami, winda niestabilna - TO WLASNIE BYL MOJ PROBLEM WCZORAJSZY - NIE BIOS !!!!

 

1312498[/snapback]

 

Przeczytaj jeszcze o moich problemach..., mamy zupełnie różny sprzęt, a problemy te same... Myśli, ze trafiliśmy na wadliwe egzemplarze płyty. W poniedziałek pojade wymienic.

Mi sie nawet memtest restartuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze o moich problemach..., mamy zupełnie różny sprzęt, a problemy te same... Myśli, ze trafiliśmy na wadliwe egzemplarze płyty. W poniedziałek pojade wymienic.

Mi sie nawet memtest restartuje...

1312519[/snapback]

 

A tak z ciekawosci - dawales CPC w biosie na OFF ? Bo z tym na ON slaba pamiec nie wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dawałem...

 

Nic nei pomaga jutro zmiana płyty.

Mam nadzieje, ze wymienia mi od ręki :/ bo jak nie to będe zly :/

 

PS

W sklepie barwkomp kupowałem z odbiorem osobistym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem mały bug, BIOS 02.09. Po uśpieniu komputera (Suspend To RAM) i ponownym uruchomieniu, gasi się tylko jeden czerwony LED! Komputer pracuje normalnie ale pozostałe 3 LEDy cały czas się świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same objawy jak kolega "gruby", opisał je pare postów wyżej.

Sprawdzałem również inną pamięc chyba "spectec" (czy jakoś podobnie) 256MB 266Mhz Cl2,5 też nie działała.

W biosie ustawiałem na auto, oraz DDR 200 CL3, CPC of, on itp. Próbowałem pare opcji, nic to nie daje.

 

Troche podejrzewałem, mojego Chiefa,a raczej jego 20pin, ale tyle osób juz tak działało, i miało bardziej pradożerny sprzęt, ze raczej to nie to.

 

Ahca, pamieci równiez u kuzyna sprawdzałem, sa sprawne.

 

Procek mam od kolegi "Adasi" więc myśle, ze jest sprawny...

Temperatury w normie, napięcie też.

 

Poprostu wymienie płyte, zdam relacje co bedzie.

Jak nadal to samo to bede wtedy siemartwic bardziej...

 

Oby tylko mi od ręki wymienili...

Mam na to szanse, czy raczej myślicie, ze będe czekać pare/parenaście dni? Kupowałem w Barwkomp'ie z odbiorem osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej86:

 

Widzę że już sprawdzałeś większość możliwości które chciałem ci zaproponować, może jeszcze dla świętego spokoju jak masz możliwość to spróbuj na innym zasilaczu bo ja już pomysłów nie mam…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie czepil jeszcze sprawdzenia tego procka. Zawsze warto wszystko sprawdzic lacznie z dyskami twardymi itp itd. No a zasilacz to podstawa - jedna z pierwszych rzeczy jakie bym olbukal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przy takich konfigach pierwsze co idzie do sprawdzenia to zasiłka...

1313987[/snapback]

Co do procka nie mam gdzie sprawdzić, ale myśle, ze jest sprawny, bo kupiłem od kolegi "Adasi" z tweaka...

Może ktoś jest z Poznania, lub BLISKICH okolic? I zgodziłby sie na sprawdzenie procka?

 

Ten zasilacz działał kiedyś z:

Athlon 1800+ Palomin @ 1,85V 2000+, 2x256MB SDR, Soltek SL-75KAV, Radeon 8500Le 250/400 @ 290/450, 2 dyski: Barracuda 30GB i Segate 6GB, 2 napędy: DVD i CD-RW

Oczywiscie zasilanie z procka 5V bylo

 

 

Teraz go uruchamiałem nawet tak:

Procek 3000+ , płyta, 256Mb ram, grafa voodoo3 2000 (inną jaka 2MB PCI tez próbowalem)...

odpiołem dyski, i napędy, to samo, zwiecha

 

Czyli własciwie nei miał duzego obciązenia, i nawet jakis 250Watowy powinien sobie poradzić...

 

 

Uruchamiałem go nawet na FELLu 300W, też 20pin co prawda, ale to samo było..., nie mam juz pojęcia co moze być :/

Czy moze to byc jakos procek walnięty?? Myśle, ze nie... oby...

 

Zostaje tylko płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym to byłbyś pierwszą osobą której mobo „padło” no ale cóż zdarza się i tak widzę że postanowiłeś już wymienić no to tak zrób. Jak wrócisz z nowym mobo i będzie dalej to samo znaczy że nie wina płyty i przyczyny będzie trzeba szukać gdzie indziej, ale równie dobrze może się okazać że all będzie już działać no wiec nie pozostaje nic innego jak życzyć ci podzwania w wymianie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dzienkuje ;)

 

Chyba drugą, bo "gruby" też podejrzewa, że mobo padła mu. :/ Czy cos sie z nim wyjaśniło czasem? Bo jak tak to prosze o rozwiązanie, to mozę mi tez zadziała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...