Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

...Boxster & ...boryna WIELKIE DZIĘKI.

Niestety nie przejdę FSB powyżej 230 nawet przy LDT/FSB x2.0  :lol: I nawet przy tak niskim FSB łapię zwis w 3DMark'u. Chłopaki poprowadźcie mnie za rekę, sam za cholerę nie wyjdę z tego impasu  :mur: Z góry dzięki.

 

PS. Co ze zmianą napięć? Zaproponujcie coś wskazując opcję w BIOSie. Przy standardowych ustawieniach w stresie na CPU mam temp. 24 stopni natomiast na chipsecie 31 stopni. Odczyt z Smartguardian.

...V_i_c_t_o_r tobie przez małe "t" mądralo również dziękuję. Widocznie ciebie rajcuje czytanie 7x stron postów z czego 70% nie na temat... mnie nie. Właśnie przez takie posty jak twój ostatni temat jest tak nieprawdopodobnie zaśmiecony...  :angry:

1405617[/snapback]

 

A tak miedzy nami mówiąc to może byś najpierw poczytał poradnik Raptora o kreceniu A64. Najpierw poszukaj stbilnych wartosci pamieci i procka , a później kombinuj z kręceniem "wspólnym". A zmieniałeś timingi alpha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam Hynixy i na biosie 414-1 wszystko chodzi super . Za jakiś czas potestuję jeszcze inne biosy . Może nastąpi jakaś poprawa w górę . Różnica między moją konfiguracją , a twoją to płyta . Moja to NF4 Ultra - D . Może to być jeszcze wina wersji chipsetu i jego współpracy z Hynix - ami . Narazie zostaję przy tych pamięciach , a co dalej zobaczymy .

Pozdrawiam .

1405785[/snapback]

ja mam ultra-d i te same objawy...,grrr,ciekawe co to moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj plyte i na czystym systemie, wszystko ustawione na stock, instaluje drivery i pozniej problemy jakies, a to system nie chce sie odpalic, a to nagle reset... bios chyba z 21 stycznia 2005 wiec zarzuce najnowszy i zobacze...

 

powiedzcie mi co to jest jakies ratio LTD/FSB ?

 

 

moze mi ktos w koncu powie ktory bios jest najnowszy bo w linku na 1 stronie sa rozpoczynajace sie na N4D i NF4LD a ja cholera juz ktorys raz pytam... jeszcze na stronie DFI sa 3 biosy z ta sama data, a innym rozmiarem

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem temat z ALC880 na chyba najwięszym forum DFI.

Oto link: 1394176[/snapback]

Czy kolega już coś wyjaśnił z tymi karajanami, troszkę ludzi ma już tego bardzo "potrzebnego" ALC880 i co dalej...? Paczka zbiorcza i do DFI?

 

Odp.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to ze wyslal mi razem z karajanem, skoro i tak ma wysylac do DFI, jesli bedzie trzeba wymienic bede musial jeszcze dodatkowo stracic na przesylce, a i tak mi nie jest potrzebny ten karajan bo nie dziala... a moze juz nie bedziesz wysylal paczki? ktos sie chyba rozmyslil bo pytalem nawet przed zakupem ale odpowiedzi nie uzyskalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przewaleniu ~50% wątków o tej mobo zdecydowałem się w zamówieniu napisać DFI LanParty UT NF4 SLI-DR zamiast Asus A8N-SLI Deluxe :P.

 

Tylko teraz mam pytanie. Gdy założe na niej Arctic Freezer 64 to czy on nie będzie zawadzał o karte graficzną i cyz nie będzie wyciągał od niej ciepłego pawietrza i nim na radiator dmuchał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to ze wyslal mi razem z karajanem, skoro i tak ma wysylac do DFI, jesli bedzie trzeba wymienic bede musial jeszcze dodatkowo stracic na przesylce, a i tak mi nie jest potrzebny ten karajan bo nie dziala... a moze juz nie bedziesz wysylal paczki? ktos sie chyba rozmyslil bo pytalem nawet przed zakupem ale odpowiedzi nie uzyskalem.

1408168[/snapback]

Coś słabo się zgadałeś z tym karajanem i tą wymianą, teraz chyba czeka Ciebie kolejna przesyłka...

 

Tylko teraz mam pytanie. Gdy założe na niej Arctic Freezer 64 to czy on nie będzie zawadzał o karte graficzną i cyz nie będzie wyciągał od niej ciepłego pawietrza i nim na radiator dmuchał??

1408184[/snapback]

Nie stresuj się wszystko będzie na 100% ok, jeszcze nie słyszałem żeby komuś Freezerek zawadzał albo zakłócał cyrkulacje powietrza.

Wrzuć na luz i na zakupy po Freezera 64! :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte i tak mialem zamowic a wczesniej w mailu napisalem zeby nie wysylal mi karajana skoro i tak ma je wymieniac a mi nie jest potrzebny skoro i tak nie dziala, sadzilem ze przeczytal to, a w paczce jednak jest modul... nic, jak nie wyjdzie to sam bede musial wyslac gdzies do niemiec do DFI, chyba mozna sie z nimi po angielsku dogadac? :P

 

I pytam ponownie czy ktos bedzie moze zamawial ten bloczek z niemieckiej strony przeznaczony na NB do DFI ? Jesli ktos by mogl sprowadzic to ja bym chetnie taki kupil, na pewno nie tylko ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze tylko jedno pytanie: czy ktoś mógłby po ludzku opisać opcje BIOS'u odpowiedzialne za napięcia.

- CPU VID StartUp Value

- CPU VID Control

- CPU VID Special Control

- LDT Voltage Control

Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i wpadl ktos z Was jak zastapic chlodzenie NB ? Jakos nie moge zaufac malym wiatraczkom chipsetowym...Najchetniej jakos specjalnie dociety radiator,ale nie wiem czy tak sie da:|

1408845[/snapback]

Zalmankiem niebieskim :) przytnij odpowiednio i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,a skad Ty masz Venice 3000+ ????

1408905[/snapback]

Nie mam jeszcze :) "-" obok oznacza, że tego brakuje :D "+" że już mam.

Aktualnie w oczekiwaniu na Venice jadę na A-XP 2000+ :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo moim zdaniem one sie beda zaczynac od 3500+,ale moge sie mydlic

1408919[/snapback]

Żartujesz? :) Już były testy Venice 3000+ :D.

 

EDIT: W USA były już w sklepach, ale na razie out of stock.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś opisać te opcje BIOSu?

CPU VID StartUp Value

- CPU VID Control

- CPU VID Special Control

- LDT Voltage Control

1408961[/snapback]

Z tego co się orientuje to CPU VID StartUp Value to napięcie proca podczas startu kompa, CPU VID Control to stałe napięcie w trakcie normalnej pracy, a Special Control to procentowa zmiana napięcia - jak się gdzieś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi. LDT akurat nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to CPU VID StartUp Value to napięcie proca podczas startu kompa, CPU VID Control to stałe napięcie w trakcie normalnej pracy, a Special Control to procentowa zmiana napięcia - jak się gdzieś pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi. LDT akurat nie wiem :D

1408970[/snapback]

Tnx...

Czyli podnieść napięcie można po przez wszystkie trzy opcje. Na starcie i później w trakcie normalnej pracy procesora. Nie łapię tylko do czego służy PROCENTOWA ZMIANA NAPIĘCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tnx...

Czyli podnieść napięcie można po przez wszystkie trzy opcje. Na starcie i później w trakcie normalnej pracy procesora. Nie łapię tylko do czego służy PROCENTOWA ZMIANA NAPIĘCIA.

1409097[/snapback]

do zmiany powyżej 1.55V :)

zobacz info na pierwszej stronie, masz tam tabelkę z opisanymi kombinacjami.

No bo na DFI możesz dać nawet 2,1V : na cpu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k@mcio_pl:

 

LDT daj na 1,30v profilaktycznie

NF4 daj na 1,6v profilaktycznie

CPU VID StartUp Value zostaw jak jest.

CPU VID Control do 1,550v po kolei, a jak skończą ci się napięcia zajrzyj do FAQ na pierwszej stronie jak ustawić większe niż 1,550v jak będziesz potrzebował.Do właśnie napięć powyżej 1,550v głownie służą procenty choć nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k@mcio_pl:

 

LDT daj na 1,30v profilaktycznie

NF4 daj na 1,6v profilaktycznie

CPU VID StartUp Value zostaw jak jest.

CPU VID Control do 1,550v po kolei, a jak skończą ci się napięcia zajrzyj do FAQ na pierwszej stronie jak ustawić większe niż 1,550v jak będziesz potrzebował.Do właśnie napięć powyżej 1,550v głownie służą procenty choć nie tylko.

1409157[/snapback]

Dzięki bardzo. Wreszcie konkretne odpowiedzi.

 

dszywala Tobie dziekuję również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to procentowe podwyzszanie napiecia...

nawet jak daje w sumie 1.595v (1.450v + 110%) to speed fan pokazuje 1.52 czy tam 1.54, w kazdym razie nie daje napiecia takiego jak powinno... czyli trzeba znacznie wyzsze dawac...

 

Jednak procka w miare mozliwosci chyba wymienie na venice bo na tym narazie jade 300x8,5 jeszcze duzo zabawy, a malo czasu :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszcze dziwna sprawa, ze nie moge obliczyc Super PI, nawet na stocku wywala mi w programie okienko "NOT EXACT IN ROUND" wiecie cos o tym?

 

A co sadzicie o tym...

Ustawialem pamieci na 580MHz raczej niestabilnie, w windowsie wszystko ok ale testy sie sypaly po jakims czasie, dalem napiecie nawet 3.2v, nie wiem czy sprawdzic czy po zmianie lini na 5V cos to da, troche sie boje o pamieci bo w sumie nigdzie nie widzialem tak mocnego o/c na kosciach microna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...