Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

No ja czekam na WC w przyszly weekend powinno przyjsc, musze jeszcze jakis bloczek na 6600GT kupic, ale ogolnie to temperatury teraz mam calkiem spoko a slonce mi swieci wprost na monitor :P Dobrze ze LCD ma matowa powierzchnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znak jak bedzie dzialac komplecik 4 takich samych pamieci.

1418170[/snapback]

Dzisiaj przyszła do mnie czwarta kostka z gwarancji. Jade więc teraz na 4xA-DATADDR400 512MB. Komputer chodzi stabilnie. Niestety pojawiają się problemy przy podkręcaniu pow 220MHz. Memtest sypie błędami niezależnie od tego czy napięcie to 2.6,2.7 czy 2.8V. Sytucja jest podobna także z 2 kościami. Bede musiał pobawić się timingami i jakimiś innymi biosami. Aktualnie jade na 0310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj załadowałem sobie biosa 14-3 wszystko przeszło OK, aktualizowałem Winflashem.

Automatyczny restart po zakończeniu, od razu zapodałem trochę wyższe ustawienia i winda miała trudności z załadowaniem, znów restarcik i znów to samo.

Wyłączyłęm kompa clear cmos, włącam a tu czarny ekran i zonk :-|

Znów clear, do tego wyjołem bateryjkę odłączyłęm zasilanie włączam to samo czarny ekran ale płyta chodzi normalnie wiatraczki kręcą się z normalną szybkością.

Płyte odłączyłem na jakiś czas z wyjęta bateryjką itp, zmieniłem jeszcze zworkę safe boot, włączam ulga chodzi normalnie be problemów....

 

pomyslkałem że może jakieś komplikacje po flashu biosu, a że chodziła już cały czas OK biosa już nie zmieniałem.

 

Dziisaj kolejny dzień bawiłem się pamięciami, po kilkunastu testach, wyłączyłęm kompa włozyłem kompa zrobiłęm clear cmos i włożyłęm inną kostkę, włączam a tu czarny ekran :angry: :blink:

 

Powturzyłęm to wszystko co robuiłęm wcześniej(clear cmos, bateryjka odłączenie zasilania itp) po kilku próbach dalej to samo..... dodatkowo wyjołęm kostkę biosu odłożyłęm na chwilkę ale to chyba profilaktycznie :)

 

No nic juz powiedziałem sobie że nic z tego nie będzie płyta do serwisu :-| ale coś mnie tkneło i włożyłęm grafę na pci jakiegos s3 trio, załączam kompa włączył sie normalnie i chodzi :blink:

wyjołem s3 zapodałem znów 6600GT czarny ekran ale wszystko jakby zwyczajnie chodzi....

włozyłęm do drugiego slotu 16x włączam komp piszczy i dalej czarny ekran :-/ ale chodzi jakby znajomo słychać że dysk pracuje itp więc restarcik włączyłęm głośniki i czekam.....

za chwilę słyszę dźwiek ZAPRASZAMY z XP :blink:

 

W tym momencie kompletnie nie czaję o co biega :-/

 

co może być tego przyczyną że komp normalnie zwyczajnie chodzi można wszystko robic intuicyjunie ale nie ma obrazu?

 

 

sorry że tak długo ale chciałem wszystko opisać, bo nie usmiecha mi sie wysyłac karty do seriwsu a zabardzo nie mam u kogo sprawdzić . . . .

 

PS przed chwilą zapodałem oficjalnego biosa D310 i dalej to samo::-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to cos z kablem monitora albo samym gniazdem na 6600GT do podlaczenia monitora , jeszcze powstaje pytanie jaki mas zmonitor LCD czy CRT , to samo mialem na 9550 i 8rda+ , win sie ladowal w glosniczkach dzwiek a obrazu nie bylo , no i okazalo sie ze wtyczka od monitora nie byla do konca wpieta , nie wydaje mi sie zeby ten 6600GT sie przegrzewal bo od razu by byl reset a tu win pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to cos z kablem monitora albo samym gniazdem na 6600GT do podlaczenia monitora , jeszcze powstaje pytanie jaki mas zmonitor LCD czy CRT , to samo mialem na 9550 i 8rda+ , win sie ladowal w glosniczkach dzwiek a obrazu nie bylo , no i okazalo sie ze wtyczka od monitora nie byla do konca wpieta , nie wydaje mi sie zeby ten 6600GT sie przegrzewal bo od razu by byl reset a tu win pracuje

1422923[/snapback]

to jest 6600GT z 2x DVI bez Dsub, uzywam przejściówki DVI-Dsub.

mam CRT F700B flatrona.

raczej nieobstawiam że grafa padła już raczej spier....ło sie pci-E na mobo.....:-/

Bo na S3 trio wszystko jest OKI teraz z tego pisze i nie ma problemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zle docisnieta karta to raczej nie to bo na gorze i na dole to samo , moze faktycznie cos mobo ma z pci-e albo to kolejny chwilowy foch DFI i zaraz jej przejdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie czwarta kostka z gwarancji. Jade więc teraz na 4xA-DATADDR400 512MB. Komputer chodzi stabilnie. Niestety pojawiają się problemy przy podkręcaniu pow 220MHz. Memtest sypie błędami niezależnie od tego czy napięcie to 2.6,2.7 czy 2.8V. Sytucja jest podobna także z 2 kościami. Bede musiał pobawić się timingami i jakimiś innymi biosami. Aktualnie jade na 0310

1422765[/snapback]

Podaję do wglądu link do tabelki , w które sloty i jakie pamięci na DFI , oraz w jakich częstotliwościach "powinny" pracować , aby nie było problemów . Opisane są pamięci dwustronne i jednostronne i ich konfiguracje w slotach płyty .

Dodam , że przetestowałem konfigurację 2 x jednostronne 256 MB i 2 x dwustronne 512 MB , razem . Komputer nie wstawał , nawet w defaultowych ustawieniach biosu . Jak wynika z tabeli można zastosować konfiguracje 4 x jednostronne , lub 4 x dwustronne , chyba że nie do końca zrozumiałem tekst , ( nie bardzo kumam z angielskiego ) .

Pozdrawiam .

 

P.S. Link do tabeli : http://www.dfi.com.tw/Support/mb_faq_us1.j...TYPE=PL&SITE=PL

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję do wglądu link do tabelki , w które sloty i jakie pamięci na DFI , oraz w jakich częstotliwościach "powinny" pracować , aby nie było problemów . Opisane są pamięci dwustronne i jednostronne i ich konfiguracje w slotach płyty .

Dodam , że przetestowałem konfigurację 2 x jednostronne 256 MB i 2 x dwustronne 512 MB , razem . Komputer nie wstawał , nawet w defaultowych ustawieniach biosu . Jak wynika z tabeli można zastosować konfiguracje 4 x jednostronne , lub 4 x dwustronne , chyba że nie do końca zrozumiałem tekst , ( nie bardzo kumam z angielskiego ) .

Pozdrawiam .

 

P.S. Link do tabeli : 1423037[/snapback]

Ja mam 4xdwustronnyRAM i naprawde jest tylko jeden sposób na włożenie tych pamięci do płyty. Do każdego slotu daje dwustronną kość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie na NB na tej plycie jest troche cienkie :( nie dosc ze glosne to jeszcze nie spelnia dobrze swojej roli :( wiec pomyslalem ze czas je zmienic, tylko na co ? zastanawialem sie nad zalmanem ale chyba nie wyrobi z chlodzenie NB przy podkreconym kompie i zwiekszonym napieciu na chipsecie. wiec jesli nie ma czegos dobrego co polecacie to chyba najlepszy bedzie radiator homemade. tylko nie wiem jaki bedzie dobry. myslalem nad czyms takim + pasta ocz5plus + wentyl. to jest chyba ze starego durona.

post-108785-1115056162_thumb.jpg

Edytowane przez teges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chłodziwa na NB proponuje użyć radiatora z jakiejś starej grafiki, najlepiej Matrox-a G200, pasuje idealnie (rozmiarem i rozstawem kołeczków mocujących). Takiego Matroxika można kupić już za ok 10 zł, lub z działu uszkodzone za 1 zł - oczywiście Allegro :-P

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie na NB na tej plycie jest troche cienkie :( nie dosc ze glosne to jeszcze nie spelnia dobrze swojej roli :( wiec pomyslalem ze czas je zmienic, tylko na co ? zastanawialem sie nad zalmanem ale chyba nie wyrobi z chlodzenie NB przy podkreconym kompie i zwiekszonym napieciu na chipsecie. wiec jesli nie ma czegos dobrego co polecacie to chyba najlepszy bedzie radiator homemade. tylko nie wiem jaki bedzie dobry. myslalem nad czyms takim + pasta ocz5plus + wentyl. to jest chyba ze starego durona.

1423076[/snapback]

Na XS ludziki montuja zalmany i jest okej, wytniesz tylko dwa zeberka i bedzie ql

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja nie wiem co wymaicie z tym NF4, u mnie w pokoju teraz jak w saunie a NF4 ma 38stC w idle i max 44stC w stresie… a „lecę” na wyjcu od początku, i nigdy nie był odtykany nawet pasty nie zmieniałem…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja nie wiem co wymaicie z tym NF4, u mnie w pokoju teraz jak w saunie a NF4 ma 38stC w idle i max 44stC w stresie… a „lecę” na wyjcu od początku, i nigdy nie był odtykany nawet pasty nie zmieniałem…

1423753[/snapback]

 

U mnie to samo:

idle: 38-39st

stress: 44-45st

i tak jak Mardok nic go nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo:

idle: 38-39st

stress: 44-45st

i tak jak Mardok nic go nie ruszałem.

1423818[/snapback]

U mnie to samo - w stresie max 44-45*C ale na niebieskim zalmanie + pasta arctic silver. No ale mi nic nie wyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"No ale mi nic nie wyje"

 

W porównaniu do reszty to u mnie i tak ten „wyjec” należy do jednych z najcichszych wiatraczków mojej budzie… Eh nie ma to jak „kochana” Delta…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IIIIII?????

 

Moje gwoli scislosci poszly na 314 2,5-4-3-7-1T 3,2V - 16M stable

znaczy gwoli jakieścisości bo nie kumam????

1423649[/snapback]

strona wczesniej Hanu pisal ze moje ida na 311 , wiec zaktualizowalem informacje piszac ze 314 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może się komuś pomyliły odczyty PWM i Chipsetu ?

1424039[/snapback]

Eee no chyba aż tak „genialnych” ludzi nie mamy w tym temacie… zresztą u mnie na PWMIC jest zawsze mniejsza temp niż na NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak to jest w przypadku DFI NF4, ale na mojej NF3 temperatura PWMIC jest zawsze wyzsza niz temperatura chipsetu. Dla przyklady teraz mam PWMIC = 40 stopni, a chipset = 32 stopnie. (9x280)

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp PWMIC jest zależna od temp CPU, mniej więcej wygląda to tak : temp PWMIC jest o jakieś 2/3stC większa od temp CPU. Co za tym idzie jak CPU ma koło 33stC to PWMIC 36stC… a NF4 grzeje się po swojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok:

Dokladnie to samo jest u mnie z temperaturami co u Ciebie,a tak czytajac wypowiedzi niektorych to sie dziwie dlaczego maja tak wysokie temp na chipsecie??U mnie max jest 45st i wiatraczek byl nie ruszany w celu zmiany pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko z zupełnie innej beczki,czy ktoś się orientuje jaki jest rozstaw otworów montażowych nb ? Odległość między nimi.Chciałem u mnie w firmie poszukać jakiegoś radiatorka i chciałbym wiedzieć z góry który może pasować.

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde!te pamieci są: 1024 (2x512) MB PC-3200 Geil GE1GB3200BHDC

a takiego oznaczenia niema na :

http://www.dfi.com.tw/Support/mb_faq_us1.j...TYPE=US&SITE=US

podobne jest: GE1GB3200BDC na stronie dfi, jest bez jednej literki

To co te pamieci niebeda współgrać z moją mobo.. :/ bez sensu :((

czy beda????

Edytowane przez YANAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...