Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja majac A64 drugą dobe nie moge narzekać :lol:

miedzy czasie podciągnałem memki lekko i poprawiłem czas w super pi, jednak troszke jestem zawiedzony bo pamieci poszły 22MHz w góre a czas ledwo 7s :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o jazdy to u mnie sie zaczely dwa dni temu pamieci nie moge ustawic stabilnie za zadne skarby wczesniej smigaly na 250 1,5-2-2-5 3,3v a teraz nawet na 230 sie wywalaja i co najlepsze im wieksze napiecie tym wiecej bledow nawiew wszedzie gdzie sie da i nic poprostu sie sypia biosy zmienialem nie mam pojecia o co chodzi z ta plyta rhhhhh jak ktos ma jakies pomysly to niech podpowie :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz się pisać tutaj takich herezji? :D

 

Ja też mam z DFI nieprzeciętne jazdy, szczególnie z g.skill, chociaż z CPU też jest wesoło <_<

1513142[/snapback]

moglbys napisac nam cos dokladniej otym problemie z gskillami. Zalezy mi na tym bo wlasnie planuje sobie zakupic te pamieatki 2x512

 

Na czym polega ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o jazdy to u mnie sie zaczely dwa dni temu pamieci nie moge ustawic stabilnie za zadne skarby wczesniej smigaly na 250 1,5-2-2-5 3,3v a teraz nawet na 230 sie wywalaja i co najlepsze im wieksze napiecie tym wiecej bledow nawiew wszedzie gdzie sie da i nic poprostu sie sypia biosy zmienialem nie mam pojecia o co chodzi z ta plyta rhhhhh jak ktos ma jakies pomysly to niech podpowie :P

pozdr :)

1513242[/snapback]

Stary mam dokładnie to samo na 2 x 512 MB BH-6 Kingstona... [ciach!]a mać... Sprawdzę zaraz żółte sloty. :( Po prostu załamka.

 

Update 1.

Przełożyłem pamieci do slotów 1 i 3 (żółte)... Teraz liczy się 8M SuperPi, które na slotach 2 i 4 wywalały się od ręki @ 255 MHz... WTF? Napięcie 3.4 + 0.03v. Hmm czyżby te sloty były lekiem na całe zło? Zobaczymy na próbce 16M i 32M o ile przejdzie 8M... O czym nie omieszkam informować na bieżąco.

 

Update 2.

Próbka 8M policzona! :) Teraz czas na heavy duty 16M... No i liczy. Przed zmianą slotów od czasu rozpoczęcia świrowania przez płytę, SuperPi 16M > 235 MHz było dla mnie marzeniem. A teraz ... idzie.

 

Update3. godz. 10:06

"Now knowing that you should be able to take advantage of this feature for "however much" you find it worth.

Yellow slots 1 and 3 are supposed better suited for HI voltage and therefore UTT/BH-5 types of memory.

Orange slots 2 and 4 are supposed better suited for normal lower voltages and therefore TCCD/TCCC/TCC5 types of memory. "

This is a quote from a moderator at DFI-Street which spoke with Oscar over msn.

 

Tak, tak obawiam się, że to jest PRAWDA. U mnie to działa. SuperPi liczy właśnie 12 próbkę. Zaczynam rozumować pewną kwestię, że 512MB zachowują się O WIELE INACZEJ OD 2 x 256. ;)

 

Update4. godz 10:14...

Próbka 16M policzona! :) Czas na 250 MHz. ;) (poprzednio @ 245 MHz)...

 

Update5. godz 10:34...

Próbka 16M @ 250 MHz policzona! :D Żeby nie być gołosłownym! Screen:

 

[ciach]http://members.chello.pl/xt/250mhz_s.JPG[ciach]

 

 

Właśnie leci 16M @ 255 MHz cały czas 3.4v. :)

 

Update6. godz 10:50...

Super Pi 16M @ 255 MHz PASSED! :D Screen:

 

[ciach]http://members.chello.pl/xt/255_s.JPG[ciach]

 

260 MHz właśnie się rozkręca. ;)

 

Update7. Nici z 260 MHz ... mój proc potrzebuje tu 1.5v do 2.88 GHz i temp oscyluje 53-55 st. ;) Niższego taktowania CPU pamięci nie wiedzieć dlaczego, nie lubią. :( 9x311 jest stable, a 8x311 już wali BSODa podczas ładowania windy. DFI to szczególna płyta... pisałem już na ten temat? :)

 

Update7. godz 11:59

Właśnie ustawiłem sobie mój "daily" cfg. :D

 

[ciach]http://members.chello.pl/xt/daily_s.JPG[ciach]

 

Na razie dzięki pogodzie koniec walki z pecetem. I jeszcze jedno... używam BIOS 5-09 (2).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak obawiam się, że to jest PRAWDA. U mnie to działa. SuperPi liczy właśnie 12 próbkę. Zaczynam rozumować pewną kwestię, że 512MB zachowują się O WIELE INACZEJ OD 2 x 256. ;)

1513933[/snapback]

 

To akurat wiadomo było od dawna. Co nie zmienia faktu, że DFi powinno dołożyć starań co do "unifikacji" BIOSów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy za pomocą "szczypiec" dostarczonych z płytą przełozyć zworki w połozenie 2-3 : ZWORKI BIOS pokazuje jedynie obecne ustawienie i nie ma możliwości zmiany trybu z jego poziomu.

 

niestety w nowych rev.(chodź i tak nie wiem jaką mam rev.bo żadnej naklejki na płycie nie ma poza NTT)owych szczypie nie uświadczymy.Ultra-d

Kupiona w pcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja troche z innym peoblemem , lubie NVmixerka kolo zegarka posiadac , no ale nie wiem jakim cudem po formacie raz jest raz go nie ma , instaluje zawsze te same stery do NF4 czyli 6.53 international i w instalce odznaczam tylko stery od IDE , jesli ktos uzywa NVm i wie jak go zainstalowac poprawnie to prosze o pomoc , sciaglem tez se ztrony nvidi NVm 5.10 i jego isntalka nic nie daje WTF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem bo też jestem z Wrocka niestety jedyny sklep i to na zamówienie to Sirius aczkolwiek w 4speed.pl powiedzieli mi przedwczoraj ze na poniedziałek mogą mi zamówić. Oczywiście mówie o Ultra-D, ceny oscylują w granicach 570 zł :/ Ja zamówiłem w imperium i naprawde polecam, bo w następny dzień po zamówieniu odrazu z hurtowni miałem :) Wysłałem dowód wpłaty. Teraz sobie zmotałem karte na PCI i zaraz będę składał sprzęcior :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiadomo było od dawna. Co nie zmienia faktu, że DFi powinno dołożyć starań co do "unifikacji" BIOSów.

1513973[/snapback]

Co ciekawe moje BH-6 działają na bardzo ostrych alphach by Mardok. Więc chyba mogę skreślić to zdanie, że 512-stki się różnią od 256-tek. ;) Działają tak samo tzn. są wydajniejsze przy takim samym zegarze dzięki Bank Interleaving, ale trzeba trafić na dobre kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

Z DFI nigdy łatwo nie było każdy to wam powie kto się z DFI NF2 przesiadł na DFI NF4, gdyż z nią jak z kobietą czyli ma swoje humory ;) Trzeba się do tego przyzwyczaić ;)

 

@storm:

 

„wieksze napiecie tym wiecej bledow”

 

Urok UTT, poczytaj sobie w temacie o swoich pamięciach to będziesz wiedział że to „norma”.

 

 

 

Co do ramu to ja zawsze kręciłem w pomarańczowych slotach i problemów nie było, O/C nigdy z czasem nie spadało przynajmniej ramu. Co do proca i nagłego wywalania BSOD mimo iż wcześniej prime biegało to też tak miąłem ale u mnie było to spowodowane tym iż się ciepło zrobiło i temp na procu znacznie podskoczyła, wystarczyło proca dodatkowo schłodzić i już biegał na tych MHz co miały wcześniej. Eh strasznie wrażliwe na temp są te Venice…

 

Co do zabawy w PI16M i max MHz na ramie to też się w to kiedyś bawiłem ;)

 

9x318 div180 ~286,2MHz

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje bh5 na 3.4V umia 9x311 div166 czyli 255MHz 2-2-5-2-7-12-2-2-1-1-4128-7ns-5ns-L7-L2 i reszta jak zawsze :) i 35 kolek 5 testu w memtescie :)

 

napisze ktos jak zainstalowac tego NVmixera ?? ja juz sil nie mam do tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe moje BH-6 działają na bardzo ostrych alphach by Mardok. Więc chyba mogę skreślić to zdanie, że 512-stki się różnią od 256-tek. ;) Działają tak samo tzn. są wydajniejsze przy takim samym zegarze dzięki Bank Interleaving, ale trzeba trafić na dobre kości.

1514279[/snapback]

Ciekaw jestem jak moje mushkiny redline beda sie krecic <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Bank Interleaving” nic nie daje na 2x256MB bez różnicy czy włączone czy wyłączone. A mówienie że ram jest wydajniejszy na 2x512MB trochę się mija z celem gdyż jest go po prostu 2x więcej i to dzięki temu jest wydajniej, np. w GM wystarczy mieć 1GB aby dostać „gratis” ~1000MB/s w porwaniu do osoby z takimi samymi ustawieniami na 2x256MB, no ale tu żadnej ameryki nie odkryłem bo jak by 2x256MB szybkie by nie było to i tak w aplikacjach/grach prędkością, ilości nie idzie nadgonić…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę swych mega tez z kosmosu... tylko po prostu mam porównanie do 2 x 256 BH-5 UTT, które działały z takimi samymi timingami. ;P 2x512 działają lepiej i jest ich 2x więcej, a to się czuje przy działaniu systemu, gier etc.

 

BTW. Daje coś CL1.5? Czy jest to po prostu zbędny szpan? Z czym można jeszcze zjechać, by uzyskać nieco wydajności?

 

moje bh5 na 3.4V umia 9x311 div166 czyli 255MHz 2-2-5-2-7-12-2-2-1-1-4128-7ns-5ns-L7-L2 i reszta jak zawsze  i 35 kolek 5 testu w memtescie

Czyli mamy to samo, z tym, że ja mam dwa razy więcej ramu. :D

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek --> Qrde z moja plyta jest cos nie tak chyba na tych ustawieniach co podalec przy jakiejkolwiek zmianie alph komp nie botuje ramy w zoltych slotach teraz sprawdzalem na innych mnoznikach chodzi tylko x9 i x6 na innych blad pliku NTLDR teraz wywala sie pi i prime juz na 220 masakra wywalam bebechy zaraz na zewnatrz i zobaczymy ehhhhhh dobija mnie ta plyta :(

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"BTW. Daje coś CL1.5? Czy jest to po prostu zbędny szpan? Z czym można jeszcze zjechać, by uzyskać nieco wydajności?"

 

Bardzo ale to bardo mało praktycznie jak dla mnie to nic nie daje ale na XS się upierają więc niech im będzie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam pytan do tej mobo i sterow do dzwieko , instalowalem teraz po raz 3 to samo zaznaczajac juz tylko w instalce sterowniki audio , nagle ciach i NVmixer w trayu siedzi , a podczas 1 instalacij i 2 nic , wrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK teraz mam alphy takie jak Verb lub inaczej -> The fastest timings by Mardok + CL1.5 <-

Da się zrobic coś jeszcze, żeby zyskać na wydajności? Czy zmniejszenie Trfc poniżej 12 może jeszcze dać mi nieco powera?

 

http://members.chello.pl/xt/BH6.JPG 2x512MB BH-6 255.1 MHz 3.4v E-1.5-5-2-7-12-2-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-06.0-16-E-16-7-D :D

 

EDIT

Acha... zacieśnienie alph (czyli Trfc na 12 z 15, Tref z 4128 na 4708, dało mi jakiąś 1 minutę i 30-40 sekund mniej w 32M próbce przy takim samym obciążeniu. Tzn. www/winamp w tle etc.).

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

"http://members.chello.pl/xt/BH6.JPG 2x512MB BH-6 255.1 MHz 3.4v E-1.5-5-2-7-12-2-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-06.0-16-E-16-7-D "

 

Na scr jest TREF 4128 nie 4708 i bez wciśniętego klawisza SET.

 

@storm:

 

Przecież od samego początku mówiłem że to w praktyce nic nie daje a że „ładnie” wygląda to już zupełnie inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

"http://members.chello.pl/xt/BH6.JPG 2x512MB BH-6 255.1 MHz 3.4v E-1.5-5-2-7-12-2-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-06.0-16-E-16-7-D "

 

Na scr jest TREF 4128 nie 4708 i bez wciśniętego klawisza SET.

1514935[/snapback]

Re-done. [Screen]

 

Wyłączona większość programów. ^_^ No i czas lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i screen bez zastrzeżeń i czas ładniejszy ;)

 

BTW: TRFC na 13 i powinno pójść kilka MHz UP.

1515122[/snapback]

Dobra idę sprawdzić. ;] 265 unstable. Nie chce mi się dziś więcej bawić. I tak ten dzień mogę zaliczyć do udanych. Przynajmniej w 1 kwestii. ;)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

No bez przesady, danie na TRFC na 13 daje zazwyczaj kilka MHz a nie odrazu 10MHz, jak koniecznie chcesz te 265MHz to spróbuj dać tak TRFC=13, TRTW=2, TWTR=2 tylko upewnij się że „zluzowanie” alpha nadrobisz straty w wydajności (minimalne bo minimalne straty ale są) za pomocą MHz, miłej zabawy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo, sprawdzilem sobie sloty zolte... Nic sie nie zmienilo od nowosci :) 2x256 lepiej dzialaja mi w pomaranczowych...W zoltych sprawdzilem wlasnie 246 1.5-2-2-0-7-11-2-2-1-1 i jakos w pierwszym tescie memtesta padaka - od razu bledy....Bede mial UTT 2x512 to moze bedzie czas na zabawe z nimi w roznych slotach...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...