Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@tomekbobi

 

A co do tego, że monitr nie odpowiada jak nie podepniesz całego zasilania do DFI to ja też tak miałem... podpiołem wtyczke 20+4 pin, daje power i nic... tylko czarny ekran i wszystkie diody się palą na czerwono (nie wykrywa proca, ramu, grafy...) Kombinowałem troche zanim do tego doszedłem. Haczyk był w tym, że trzeba było podpiąć z mojego Tagana 480W dodatkowe zailanie (taki niebieski kabelek z dwiema wtyczkami +P4 i P4, podeszła wtyczka P4 :)) Power ON i wszystko już ładnie śmiga :)

Zaznacze, że też pierwszy raz w zyciu składałem kompa, więc się nie smiejcie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

 

Szykuję się na Twojego moda zasilacz mam EnerMax 460W 20 pin w planach przejście na S939 dodatkowa wtyczka ATX(do przeróbki) już czeka poza tym lubię zajmować się takimi rzeczami :wink:

tylko ladnie zrob :)

zobacz jak moj wyglada Final ;]

Dołączona grafika

 

 

chaos wtyczka weszla lekko :) zalączylem power i od razu huk i zasilacz spalony odrazu wiedzialem ze cos sie spalilo ale jednak cudem mobo przetrwała i reszta sprzetu tez :))

imho to nie wejdzie .. sprawdze se potem ;] (of coz na wylaczonym kompie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaos wtyczka weszla lekko :) zalączylem power i od razu huk i zasilacz spalony odrazu wiedzialem ze cos sie spalilo ale jednak cudem mobo przetrwała i reszta sprzetu tez :))

1633601[/snapback]

TYen huk jak wygladał - czy poszła jakas mała iskierka? tak miałem w huntkeyu jask mi bezpiecznik poszedł (powod to osobna długa historia). Mysle ze zasilacz by tak od razu by sie nie spalił tylko bezpiecznik, chciaz nie wioadomo co to był za zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu był huk tak jakby ktoś z kapiszonu trzelił :-P i pO chwili poczułem zapach spalenizny : i tyle a zasilka firmy BeQuiet -450W odsyłam ją z gwarancją :):)

 

PS. JAK MYSLICIE WYMIENIĄ MI JĄ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej iwo-kupa! :D jestem w podobnej sytuacji co ty - również mam twinmosy zwykłe 2x256mb 400mhz, i również nie moge ich zmusić do stabilnej pracy, nie mówiąc o podkręcaniu... na nf7 działały stabilnie na fsb 240 2,5 3 3 11 @2,8v a tutaj lipa - obecnie pracuje na nich na 200 lub na 300mhz, bawiłem się timingami ale jak dotąd bez efektu, nawet na tych 300mhz mi wywala błędy, aczkolwiek wystarcza do stabilnego grania i pracy w windzie. Muszę się zmobilizować na nie i solidnie powalczyć z timingami, mam jeszcze nadzieje ze pójdą do przodu, jeśli nie to sprzedaje, może ktoś na nf2 bedzie potrrzebował, i biore co innego, bo procek mi się marnuje... ogólnie - jak coś wskurasz - daj znać!

nie sądziłem że nie polubią się one z dfi, bo potrafiły ładnie latać a tu taki zonk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zauwazylem ze nie mialem wetknietego molexa(tego obok pcx gornego) na plycie glownej z podpisu, wsadzilem go, i wykrylo mi nowy sprzet:

 

www.mess.neostrada.pl/mostek.JPG

 

wie ktos jak to zainstalowac? probowalem nforce przeinstalowac ale nie pomoglo. nie wiem co to jest w sumie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chcialbym uaktualnic bios za pomoca programu WinFlash i nie wiem który bios wgrac czy trzeba to robic po kolei od starszego biosa do najnowszego czy wystarczy wgrac ten powiedzmy najnowszy zeby miec wszsytkie opcje zawarte w tych starszych i jakby ktos mógl napisac jak zaktualizowa ten bios tym programem bo nie chce niczego zknocic i który z tych dwóch wgrac ?? bo nie wiem czym sie róznią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chcialbym uaktualnic bios za pomoca programu WinFlash i nie wiem który bios wgrac czy trzeba to robic po kolei od starszego biosa do najnowszego czy wystarczy wgrac ten powiedzmy najnowszy zeby miec wszystkie opcje zawarte w tych starszych i jakby ktos mógl napisac jak zaktualizowa ten bios tym programem bo nie chce niczego zknocic i który z tych dwóch wybrac

post-119789-1126080767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomekbobi

-to są te same biosy,jeden jest zip,drugi exe.

-możesz wgrywać dowolną wersje

-obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna

 

ps.następnym razem staraj się edytować posty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chcialbym uaktualnic bios za pomoca programu WinFlash i nie wiem który bios wgrac czy trzeba to robic po kolei od starszego biosa do najnowszego czy wystarczy wgrac ten powiedzmy najnowszy zeby miec wszsytkie opcje zawarte w tych starszych i jakby ktos mógl napisac jak zaktualizowa ten bios tym programem bo nie chce niczego zknocic i który z tych dwóch wgrac ?? bo nie wiem czym sie róznią

1636517[/snapback]

1. Ścigasz ZIP.

2. Rozpakowujesz.

3. Włączasz WinFlash-a

4. Klikasz Bios UpDate (niebieska ikona)

5. Z okna jakie się otworzy wybierasz plik *.bin z wcześniej zassanego i rozpakowanego *.zip

6. Klikasz UpDate.

7. Czekasz kilka sec.

8. Klikasz reboot.

9. The End.

 

Ot to cała tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem tego nowego biosa i nie mam neta dlaczego ? czy zmiana biosu jest tego rpzyczyną?

 

 

 

 

juz po sprawie wgrałem troszke starszego i net jest :)

 

 

mam pytanie czy mając jeden dysk SATA musze wgrywac podczas instalacji systemu sterowniki z dyskietki dolączonej do plyty czy dysk bez tych sterowników jest mniej wydajny czy cos?

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mając jeden dysk SATA musze wgrywac podczas instalacji systemu sterowniki z dyskietki dolączonej do plyty czy dysk bez tych sterowników jest mniej wydajny czy cos?

1637004[/snapback]

Nie, nie musisz. Na dysakietce są sterowniki do Raida, a nie do sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem winflasha i biosu z powertech w wersji oskar wu beta w wersji 1 (dla tccd) na dfi ultra d i niestety po resecie katastrofa (no zepsuła mi się się stacja dyskietek dlatego użyłem winflasha) Da się jakoś bez przeprogramowania wewnętrznym programatorem coś zrobić ??? Czy kliknięcie na kasowanie ustawień biosu wystarcza chwilowe tak jak w msi nforce4 Ktoś używał biosów oskar ??? i jakich ?

Edytowane przez wizardking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby mi działał dzwięk przez SPDIF-Out? W Windzie wszystko mam poustawiane, sygnał jest ale dżwięku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem winflasha i biosu z powertech w wersji oskar wu beta w wersji 1 (dla tccd) na dfi ultra d i niestety po resecie katastrofa (no zepsuła mi się się stacja dyskietek dlatego użyłem winflasha) Da się jakoś bez przeprogramowania wewnętrznym programatorem coś zrobić ??? Czy kliknięcie na kasowanie ustawień biosu wystarcza chwilowe tak jak w msi nforce4 Ktoś używał biosów oskar ??? i jakich ?

1638129[/snapback]

Sporo osob uzywa tych BIOSow i wiekszych problemow nie bylo (katastrof tazke:)) Napisz, ktory dokladnie bios wgrales i sproboj zrobic safeboota ale wczenisniej zrob kasowanko (wylacz prad przestaw zwore na kasowanie, wyjmij baterie ;) i poczekaj z 15 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił DFI SLI-D, Athlonka 3500+, XFX gf7800GT i 2x512 Corsair. Na domyślnych ustawieniach temperatura procka 30-35st.

Niestety procek okazał się z niezbyt dobrej serii i do poprawnej pracy przy 2.6 musiał mieć zapodane ponad 1.6V. Straszna kicha (dobrze że się nie spalił)ale co najdziwniejsze temperatura tak podkręconego proca dochodziła do maks 38st!

Czy to możliwe? Organoleptycznie radiator był naprawde letni podczas pracy z pełnym obciążeniem!

Cool'n'Quiet wyłączone. Zasiłka Chieftec 420W.

 

Nie pamiętam jaka to wersja biosu. Czy to może być zły odczyt temperatury przez mobo? Zdarzyło sie to komuś?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wizardking:

 

Zabić DFI przez flash biosa to była by nowość, może na nowy biosie i jakieś ustawienia nie „pasują” i sprzęt się „buntuje”, próbowałeś startów z Insertem, C-Cmos, S-Boot oraz ewentualnie „odpoczynku” ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie pojawil dosc wqr.denerwujacy problem... ciagle piszczy jakas zakichana cewka, nie moge jej zlokalizowac ale chyba ta taka mala nad pierwszym pcie. nie dosc ze piszczy to co chwile przestaje i znowu zaczyna... co z tym zrobic ? pomalowac czy oddac plyte na gware ??

edit: piszczy bez zadnego podkrecania sprzetu ;]

Edytowane przez narkoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jak rozwiazaliscie chlodzenie mosfetow korzystajac z linii 5V?

prosilbym najlepiej o fotki lub dokladne opisy :-D

pozdro for all

1639723[/snapback]

zadnej finezji ... szukasz dowolnego miejca w jakim da sie zamontowac wiatrak zeby owiewal ten mosfet. Wszystko zalezy od budy wiatraka i umiejętnosci/możliwosci montowniczych ;]

 

u mnie stał po prostu na koszyku od hdd wiatrak ktory dam dmuchał

http://members.lycos.co.uk/chaosik/chief/inside.jpg

 

obecnie mam weselsze rozwiazanie

http://members.lycos.co.uk/chaosik/tweak/dfi/cooling-max.jpg

;] tylko tego czarnego juz nie ma .. jest tylko ten przezroczysty ktory dmucha odrazu na memki ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił DFI SLI-D, Athlonka 3500+, XFX gf7800GT i 2x512 Corsair. Na domyślnych ustawieniach temperatura procka 30-35st.

Niestety procek okazał się z niezbyt dobrej serii i do poprawnej pracy przy 2.6 musiał mieć zapodane ponad 1.6V. Straszna kicha (dobrze że się nie spalił)ale co najdziwniejsze temperatura tak podkręconego proca dochodziła do maks 38st!

Czy to możliwe? Organoleptycznie radiator był naprawde letni podczas pracy z pełnym obciążeniem!

Cool'n'Quiet wyłączone. Zasiłka Chieftec 420W.

 

Nie pamiętam jaka to wersja biosu. Czy to może być zły odczyt temperatury przez mobo? Zdarzyło sie to komuś?

1638477[/snapback]

Co było już mówione X razy A64 bardziej się grzeje od MHz niż VCore co za tym idzie bardzo możliwe że masz max 38stC skoro „tylko” 2,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie max temp na NB?? Bo coś mi się zdaje że około 50stopni to za dużo, a ta temp. utrzymuje mi sie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...