Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

@majkel

 

Ja akurat tą na allegro :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=80262120

 

Nie sugerować się ceną bo celem bylo poprostu wygranie i zakończenie aukcji :)

 

szukaj tam tego pełno jest, tylko prawdą jest to że zwykle idą w dzien po wystawieniu...

no jap...

codziennie przeglądam allegro, a tą aukcje pierwsze widze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem odnosnie pamieci. Zawsze wszystko ladnie chodzilo a od nie dawna przy wlaczaniu kompa wiesza sie. Wlaczam i albo swieci sama czerwona dioda (na przednim panelu obudowy) albo sama mryga zielona ( od powera, tez na przednim). I komp sie wiesza. Na DFI swieca sie 3 diodki. Pamieci chodza w dualu wiec jeden wyciagam, wlaczam ponownie i komp odpala. Dzieje sie tak nawet na normalnych ustawieniach. A jak juz komp chwile po chodzi, wtedy go wylaczam i podlaczam 2 pamiec i rusza.

I nie wiem teraz co robic. :-(

jezuus człowieku zmień ten zasilacz! kręcić i to tak na tracerze? o w morde...

mysle ze mu prądu brakuje i juz nie daje rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - Sprawdż na innym procu. Kurde jak będzie wszystko chodziło na wyższych taktach tak jak powinno to gratuluje serwisantom. Ja moją też chyba do serwisu oddam:razz:

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - czy ktoś ze zgromadzonych moglby sie podzielić jakie ma alphy poustawiane w Biosie na CH-5-tkach bo walcze z nimi juz 3 dzien i nie potrafie ich zmusić do jakiegokolwiek OC. Są to 2x256 twinmosa na nieremarkowanych kościach kupione od _ViP_-a podobno chodzą FSB 260 przy 5-2-2-2 (jednostronne)

 

Mam Venica 2700@ 1.36V

DFI nF4 Ultra-D

Freezera 64

Nawiew na mosfet od RAM-u oraz nawiew na memki

zasiłka to Sirtec 420W Dual Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze stabilnością podczas tesu w 3dmarku 2003 przy ustawieniach antyliasingu 4x i filtrowaniu anisotropowym 16x. Komputer w fazie testu zwykle w troll's lair zwiesza sie robi typowego freeza. Wtedy komputer nie odpowiada na zadne polecenia zostaje go tylko zresetowac. Moj sprzet jest wypisany w signu. Moje ustawienia procek napiecie 1.58 270x3 rdzen manchester 3200+@2700, ram corsair 2x1gb 4000pt 500mhz 3-4-4-8-1T napiecie 2.8, napiecie na chipsecie 1.6, napiecie na LDT 1.30. Mnoznik magistrali HT x3. problem polega na tym ze nie wiem co sie dzieje i co moze byc tego przyczyna. Pamieci byly testo wane w memtescie oraz w sp2004 ponad 3 godziny. Procesor testowalem ponad 4 godziny w sp2004 i tez bez bledow. Super pi tez zadnych bledow nie wywalil. Gry typu battlefield2 i need for speed most wanted chodza bez zarzutu. 3dmarki na ustawieniach defaultowych tez chodza bez problemu. Tylko przy ustawieniu antyliasingu i filtrowania anisotropowego 3dmark 2003 sie zamraza prawie zawsze. Moze podniesienie napiecia procesora do 1.6 daloby jakies rezultaty. Zwarzajac na to ze przy 1.525 mialem te same problemy bez antyliasingu i filtrowania anisotrozpowego. Zwiekszylem do 1.58 i problem zninkl. Na koniec dodam ze temperatura przy pelnym obciazeniu wynosi: karta grafiki 74 stopnie, procesor 41 stopni, chipset 53-54 stopni.

Bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc. Jeden z forumowiczow podpowiadal mi zebym zwiekszyl napiecie na ldt i na nforcie na maksa i morze to by przynioslo jakies rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam - czy ktoś ze zgromadzonych moglby sie podzielić jakie ma alphy poustawiane w Biosie na CH-5-tkach bo walcze z nimi juz 3 dzien i nie potrafie ich zmusić do jakiegokolwiek OC. Są to 2x256 twinmosa na nieremarkowanych kościach kupione od _ViP_-a podobno chodzą FSB 260 przy 5-2-2-2 (jednostronne)

 

Mam Venica 2700@ 1.36V

DFI nF4 Ultra-D

Freezera 64

Nawiew na mosfet od RAM-u oraz nawiew na memki

zasiłka to Sirtec 420W Dual Fan

skoro ci procek lata na 2700

spróbuj

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

z tym ze ustaw Div na 166 (pierwsza opcja z góry)

 

a jak nie poleci to zloozuj (patrzac od góry)

Enable-2-2-6-2-8-16-2-2-2-2-3120-1-Enable

Auto-0-7-2-8-Normal-6-16-Enable-16-7-Disable

 

ten drugi screen mniej wazny .. ale za to sa na nim 2 timingi od których duzo zalezy MAL (max async latency) i rpb (read preamble time) .. musisz je dobrac odpowiednio zeby pamieci kulały ...

tego ci nikt nie doradzi .. sam musisz trafic .. to zalzy od pamieci i kontrolera procka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwarzasz ze jest to zle ustawienie pamięci tak. Tyle ze moje pamieci nie pojda na nizszych timingach jak 2.5-3-3-7 pamietaj ze to sa moduly 2x1gb. Sprobuje w wolnej chwili zwiekszyc napiecie na procku do 1.6. Ale dalej nie jestem pewien napiec na LDT i chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uwarzasz ze jest to zle ustawienie pamięci tak. Tyle ze moje pamieci nie pojda na nizszych timingach jak 2.5-3-3-7 pamietaj ze to sa moduly 2x1gb. Sprobuje w wolnej chwili zwiekszyc napiecie na procku do 1.6. Ale dalej nie jestem pewien napiec na LDT i chipsecie.

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: umiesz czytac? to nie było do Ciebie....

 

@piter: pochwal sie jeszcze, zobacz czy toi tylko bug czy te takty sa na prawde takie! no i zobacz na innym procu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem kilka ostatnich postów, z których wynika ze płyta DFI Ultra-d nie obsługuje Sempronów 939 oraz Hynixów D-43. Czy to prawda, ponieważ przymierzam się do zmiany sprzetu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeczytałem kilka ostatnich postów, z których wynika ze płyta DFI Ultra-d nie obsługuje Sempronów 939 oraz Hynixów D-43. Czy to prawda, ponieważ przymierzam się do zmiany sprzetu??

 

naucz sie czytac a pozniej pisz [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem na wielu stronach i nigdzie nie znalazlem testu athlona 64 o nowym rdzeniu Manchester. Nie wiem do ilu maks moge zwiekszyc napiecie. Na razie mam 1.58 przy 2700mhz post powyzej i jest niestabilny w 3dmarku 2003 przy filtrowaniu anizptropowym i antyliasingu. Chce zwiekszyc napiecie do 1.6 czy ktos sie orientuje jakie jest maksymalne bezpieczne napiecie na tym rdzeniu. Czy napiecie 1.6 nie uszkodzi rdzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - Sprawdż na innym procu. Kurde jak będzie wszystko chodziło na wyższych taktach tak jak powinno to gratuluje serwisantom. Ja moją też chyba do serwisu oddam:razz:

Inny proc i mnoznik zablokowany, odblokowal sie w procku, na Asus A8N-E dzis sprawdzalem i tez odblokowany, bez prolbemu smigal 14x200 ...

 

Proc i tak pojdzie na allegro za kilka tygodni, czekam na 165 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Testował ktoś z Was szanowni userzy 2x1GB na naszej płycie ??

Proszę o krutki komentarz lub linka :)

Z góry slicznie dziękuję i pozdrawiam.

Testował. Nie jeden. Nawet oddzielny temat założył. Zgadnij w jakim dziale :? : http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wszystko. DFI + Venice chodzi pięknie :D Na pierwszy ogień poszedł WinXP Pro x64 - chodzi bosko.

Tylko dźwięk rozczarowuje, daleko mu do SoundStorma z NF7-S :(

 

Mam pytanko w związku z chłodzeniem chipsetu, cooler wygląda na solidny, ale i tak kiedyś wykorkuje.

Byłem w Cooling.pl i oglądałem cos takiego:

 

Pentagram Freezone NP-40 AL

 

Cena 29 zł ni jest zbyt wygórowana, czy jest szansa, że wejdzie :?: Pewnie trzeba będzie go trochę podoginać.

 

Nie planuję SLI i zakupu drugiej karty.

Ciekawa alternatywa, lepsza dla mnie niż Spire czy Revoltec.

 

Jest jeszcze wersja miedziana tego Pentka za 39 zł. W ręku oba wyglądają całkiem fajne, powiedziałbym, że nawet prezentują się bardzo ładnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam pytanko w związku z chłodzeniem chipsetu, cooler wygląda na solidny, ale i tak kiedyś wykorkuje.

Byłem w Cooling.pl i oglądałem cos takiego:

 

Pentagram Freezone NP-40 AL

(...)

Tweak.pl - Forum Dyskusyjne > Chłodzenie i Modyfikacje > Chłodzenie Konwencjonalne: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=169180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFFTOPIC na temat np. ile wyciagnales z procka, a jak tam ostatnia selekcja itp powinien byc karany. Czy ktos jeszcze tego posta nadzoruje czasem ? Bo zrobil sie jeden wielki bajzel, w ktorym wartosciowe wiadomosci sa nie do odnalezienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Chaos: pomogły te słabsze ustawienia, walcze caly czas jeszcze z tymi CH-5tkami bo strasznie sypią błedami

 

Czy ktoś z was wie dlaczego w biosie wykrywa mi tylko 512MB a mam wciśnięte np 4x256? Po przejściu do windy widać normalnie 1 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer - i co z tym "magicznym" miejscem ;>? czyżby kolejny proc odblokowany? :blink: domyślasz sie juz moze co spowodowało odblokowanie mnoznika? Jestem strasznie ciekawy co z tego wyniknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy między LP i Infinity jest jakakolwiek różnica w możliwościach oc ? niechce wydac 200zeta na 2 sieciówkę i parę światełek, na plycie chce umieścić venica (ew sempa) kingmaxy hardcore (2x512, na nf2 chodzą do około 260mhz) i samsunga sataII ( w starym LP i paru grafikach robiłem już mody wiec to nie problem), czy jest jakikolwiek powód dla którego chcąc wszystko przyzwoicie podkręcić miałbym dopłacać do LP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to Ci pomoże:

 

http://egielda.com.pl/?str=art&id=521-5

 

i topic na Tweak'u:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=163642&st=60

 

Podpowiem, że na DFI LanParty możesz dać na RAM 4V, a na Infinity 3,2V - jeśli zależy Ci na o/c pamięci/posiadasz np. Winbondy BH5 to lepiej brać LP.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, do tamtych tematów już dotarłem, zastanawiałem się czy warto wiedzieć coś jeszcze, co może wykracza poza specyfikacje itd. na przykład za czasów nf2 seria infinity była "ponoć" lepiej podkręcana, i czy tutaj z racji wielu dodatków w LP nie jest tak że kastrat jest stabilniejszy ?

Posiadam (i na razie nie zamierzam zmieniać) kingmaxy i te paradoksalnie tez lubią wysokie napięcie :| u mnie chodzą na 3,3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...