Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz że to normalne? nie ma znaczenia czy ustawie 280x8 czy 330x8, zawsze się włączy.. tuż przed ładowaniem windy postoi z 5 sekund i reset.. no cóż, jutro po szkole znowu ładuje DFI i będę próbował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje nieco już zbrzydłe widokiem BIOSu DFI oko to musisz niestety kombinować z TREF, Maks Async i Read Preamble. Ja wiem, że to wkur.... ale jak MoBo waliło resetem po weryfikacji ACPI to w 90% winą było złe ustawienie pamięci....

 

BTW - przypominam czytającym, iż istnieje coś takiego jak FAQ i proszę z niego korzystać , a nie pokazywać poziom własnego lenistwa. Wyraźnie zaznaczyłem, ze notoryczne łąmanie idei FAQ będzie zglaszane przeze mnie moderom, a wtedy wiadomo, ze polecą procenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak - FAQ jakoś mi nie pomogło, od godziny 13 stercze cały czas nad tym biosem i już wymiękam.. prosze panowie, powiedzcie mi panowie czego to może być wina - proc chodzi elegancko tak jak na Epox'ie.. ale pamiątki... max teraz to 220.. przy takim Max Async Latency i Read Preamble jakie miałem na Epox'ie (odpowiednio 7 i 6ns) ramy nie chcą ruszyć nawet na 200MHz :( próbowałem już chyba każdej wartości, najwyżej - 220MHz lecą na 9 i 9ns, czy da sie jakoś osiągnać to 270MHz które było na starej płytce?

łeb mi już odpada od widoku tego niebieskiego ekranu.. pozdrawiam ;)

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się ustawieniami na Epoxie gdyż na DFI wcale nie musi być identycznie, co do Max Async Latency i Read Preamble ustawia się w zależności od dzielnika co za tym idzie po zmianie dzielnika trzeba te wartości ponownie dopasować. No i na sam koniec dobór biosu do ramu też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do nowej rewizji to niekoniecznie musi byc AD0 - roznica jest taka ze przy mosfecie od pamieci (PWM???) na lewo od niego jest jeden kondensator a nie dwa. poza tym ten IC od vtt jest inaczej zorientowany.różnic chyba jest wiecej ale te są najprostsze do zauwazenia ;)

 

***zdjęcia zapożyczone z XS (nie wiem czy tak można, jakbym łamał regulamin to proszę o jakieś szybkie PW to wyedytuje posta ;))

stara rewizja:

 

Dołączona grafika

 

 

nowa:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dszywala , @arczi-

a ht zmniejszyliscie ?

tak, zeby bylo +/- 1000...

ps. @dszywala - rewizje ? w dfi lp ? a sa jakies rozne ??

ostatnie wypusty sa z CHIN (taką dostałem niedawno) .Stara mobo była z Taiwanu i powiem szczerze że ta chinska spisuje sie ciut lepiej(OC itp.)ale nie mowie ze jest to reguła bo w tej dziedzinie takowych nie ma. Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już poprostu wymiękam.. zdaje mi się że na tej płycie te memki nie wyjdą na ponad 220.. ciekawe tylko czemu.. czego to ja dziś nie próbowałem - zabawy z Max Async, Read Preamble, testowanie pamięci w różnych slotach, 5 biosów przeleciało.. i nic - 230mhz max, powyżej nie odpala się na żadnych ustawieniach, dzielnikach.. trzeba będzie naprawić starego epoxa i wrócić do niego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi-

pokombinuj z tymi wartosciami :

Tref

Trfc

Dram Response Time

 

U mnie dopiero zabawa z nimi pomogła.

bawiłem się nimi, naprawdę nic nie pomaga chociaż trochę żeby komp odpalił windowsa powyżej 230MHz dla pamięci.. już nie mam sił... zastanawia mnie czy są jeszcze jakieś możliwości puszczenia ich wyżej..

 

rano uszkodzenie epoxa, teraz jazdy z DFI.. świetny dzień :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi-

Ustaw tref na wartos 1xxx (nie pamietam dokladnie, chodzi o ta najznizsza cztero cyfrowa ktora ma na poczatku 1) i zobacz wtedy na ile pojda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arczi-

Ustaw tref na wartos 1xxx (nie pamietam dokladnie, chodzi o ta najznizsza cztero cyfrowa ktora ma na poczatku 1) i zobacz wtedy na ile pojda.

ustawiłem Tref na 1552clocks, zapisuje zmiany, i dzieje się to co zwykle.. [325x8] - dzielnik 133 co daje 216MHz odpala się i chodzi ładnie, dzielnik 150 (236MHz) winda się ładuje i za chwilkę reset, dzielnik 166 (co dawałoby 260MHz - i takie było w pełni stabilne na epox'ie) od razu resetuje przed ładowaniem windy, takie objawy są przy każdych ustawieniach, nie wliczając timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien banki pamieci. U mnie obecne ramy nie dzialaja wogle w pomaranczowych(gdzie poprzedni ram czul sie bosko), natomiast w zoltych calkiem calkiem :)

nie da rady.. straciłem już jakąkolwiek nadzieję, w żółtych bankach nie wstaje na 222..

trochę się zawiodłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie niemialem podpietego molexa i fdd i dzialy sie cuda winda mi wyrzucala blad i sie resetowala

ZDJECIE PROBLEMU 1

ZDJECIE PROBLEMU 2

 

a taka mam konfiguracje :

AMD Athlon 64 X2 3800

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II)

Sound Blaste Live 5.1

Point of View GeForce 7800GT 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO

obudowa

chiftec big tower zasilka w niej orginalna chifteka 420W

 

Po podlaczeniu wszystko chodzi cacy niemam juz tego problemu , ale za to inny problem powstal za slaba zasilka :/ chyba , jak podlaczam dodatkowo stary dysk maxtora 120gb lub ten sam dysk +dvd to mi problem wraca :( a ladowalem juz wszystkie mozliwe biosy do plyty i najnowsze stery do wszystkich mozliwych urzadzen .I kwestie programowa raczej wykluczam dzis ma kumpel z miernikiem wpasc i sprawdzi w czym tkwi problem. Ale rokuje iz na 80-90% chyba zasilka niewyrabia :/

Mam podbny problem (na Abit AN ultra) ale doszlem co wkoncu to powoduje, a jest to - kontroler nV SW IDE. Dlugo to testowalem... a teraz jestem na 100% pewny. Na wersji 6.21, oraz 6.22 występuje ten problem, ale zdaje sie ze na 5.52 tez to chyba to jest.

Na poczatku myslalem ze to ramy (za bardzo podkrecone etc.) ale testy na czystym XP + memtest86 wykluczyły to w 100%. Teraz trzeba znalesc jakiś stabilny dzialajacy sterownik ide (bez niego winda uruchamia sie strasznie dlugo).

 

Raczej nie zasiłka bo tez to mam, a zasilka taka jaka mam w sig raczej do słabych nie należy.

 

Ciekawe jest to ze na XP x64 ze starownikiem 6.22 nic takiego nigdy u mnie nie wystąpiło, a na tej samej wersji ale 32-bitowej juz są BSOD.

 

Moze to byc jakis bug z hdd samsunga bo widze ze tez takiego masz (ja mam na ATA133), ale napewno to wina nVidii.

 

Teraz pytanie jakiej wersji sterów SW wy uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PolyCount

 

Miałem identyczny błąd, tylko że jak naciskałem enter to ekran się nie zmieniał. Zrobiłem reset i komp już nie wstał. Winą byl dysk (ale od początku jakoś dziwnie pracował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy powinienem zrobić coś jak chcę włożyć kartę z górnego do dolnego slotu PCI-E. Mam model bez SLI (LanParty UT NF4 Ultra-D)

Było opisane z 15 razy, przełożyć zworki jak dla SLI wsadzić grafę w dolny slot i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem z DFI LP UT SLI-D

wczoraj dostalem sprzet zlozylem i raz system sie odpalil tj - doszlo do momentu kiedy mozna wejsc do biosu, ale jak wciskalem del to nie wchodzil.

Za drugim razem palily sie juz tylko 4 czerwone diody:

Obecnie plyta lezy u mnie na biurku i podlaczone do niej jest:

zasilacz seasonic 600w

pamiec 1024 gskill HZ - na razie wsadzilem 1 kosc - probowalem wszystkie sloty po kolei i nic

karta grafiki gigabyte gf 6600 256

procek x2 4400 a na nim siedzi NINJA

podpiete sa 4 zrodla zasilania

 

to ponizej przerobilemi nic:

1. Odłącz zasilanie od mobo (wiązka lub listwa lub pstryczek na zasiłce)

2. Przestaw zworkę buzera tak aby był włączony.

3. Wyjmij baterię.

4. Przestawić zworkę w pozycję czyszczenia.

5. Nacisnij "power"

6. Zostawić tak płytę, przez pewien okres czasu, 15sec do nawet 8h (w zależności czy clear zadziałał)

7. Klawiatura musi być podpięta pod ps2

8. Włóz 1 kość pamięci w najbardziej odsunięty od procesora pomarańczowy slot (oznaczony DIMM2)

9. Przestaw zworkę 'czysczenia' w normalną pozycję.

10. Włóż baterię.

11. Podłącz mobo (odwrotność pkt. 1 )

14. Wciśnij insert, trzymaj go cały czas wcisniety i włącz przyciskiem płytę

15. Gdy usłyszysz pisk, puszczasz insert i naciskasz delete.

16. W biosie ustawiasz datę i 'Load optimized Defaults'

17. Save&Exit

 

czy ktos rozwiazal ten problem 4 czerwonych diod - bo z tego co czytam forum to kilka osob mialo podobny problem i nikt nie napisal jaki bylo rozwiazanie tego problemu.

Od razu napisze ze nie mam mozliwosci sprawdzenia z innymi czesciami bo mieszkam w IE a sprzet zamawialem z UK przez net.

Bardzo prosze o pomoc :cry:

Jakby dalo rade o wskazowki na gg to bede niezmiernie wdzieczny

moje GG 2582955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka moja wariacja nt. chlodzenia mostku ;]

przy malych przerobkach wejda nawet 2 grafy. niestety wydajnosc mnie nie zadowala, bo bez nawiewu i wasie jak pisze tego posta temp mam na poziomie 55st. srodek jest goracy a reszta finow tylko leciutko ciepla :/ liczylem na cos wiecej. chyba wrzuce spowrotem fabryczny pierdzik, bo ponizej 3-3,5k obrotow i tak go w budzie nie slychac a temp mam max 50st w stress.

 

http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/Pent/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pochwal sie jaki bios urzywasdz do nich, jak dziela zmiana div, jakie V toleruja pamieci itp itd

- w koncu to najzwyklejszy d43 wbity w radiatorki... a widze ze jakos to podkreciles - chyba wielu userom przyda sie takie info

no i narazie osiagnalem na tych GEILach 232 MHz :) Napiecie 3V ( 3.04 wg smartguardiana) procek na 1.5 V - 1.47 smartguardian 10X255MHz .Wiec div 180, bios (704-22V6) BIGTOE TWEAKED 704-2

Mam wysaka tempoerature PWMIC - okolo 50 w idle :) - chyba sporo co??!! musze dokupic wicherek jakis do mojej starej obudowy chyba zeby cos wiecej pociagnac.

Taktowanie pamięci:

CAS Latency (CL) 2.5T

RAS To CAS Delay (tRCD) 3T

RAS Precharge (tRP) 3T

RAS Active Time (tRAS) 7T

Row Cycle Time (tRC) 7T

Row Refresh Cycle Time (tRFC) 14T

Command Rate (CR) 1T

RAS To RAS Delay (tRRD) 2T

Write Recovery Time (tWR) 3T

Read To Write Delay (tRTW) 3T

Write To Read Delay (tWTR) 2T

Write CAS Latency (tWCL) 1T

DQS Skew Control Wyłączone

DRAM Drive Strength Weak

DRAM Data Drive Strength 2 (30% Reduction)

Max Async Latency 6 ns

Read Preamble Time 5.5 ns

Idle Cycle Limit 16

Dynamic Idle Cycle Counter Włączone

Read/Write Queue Bypass 16

Bypass Max 7

32-byte Granularity Wyłączone

 

 

Ktos cos moze radzi poprawic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx Mardok :)

zupełnie o tym zapomniałem i żyłbym so tej pory w nieświadomości :D

 

wg mnie temp. PWM IC raportowana w SG/BIOS jest nieprawdziwa (w sensie zaniżona) po godzinie memtesta radiator PARZY!!! a jak przestaiłem płyte bliżej okna i puściłem mocny wentyl na niego to moje utt przestały wywalać błędy przy 263!!!

czemu ten radiator jest taki mały?? próbował ktoś go zdejmować i wsadzić na pwma coś większego/miedzianego??? bo jednak sam mocny nawiem nie wystarcza przy >3,7V :(

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...