Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@myrddin669

Z tego co mi wiadomo to PWM IC - Pulse Width Modulator Integrated Circuit - jest przy koszyku procesora, taki mały zółty "cypek" - dokładnie jest to tylko sensor PWM IC, chip znajduje się w ciut wyżej.

 

Dołączona grafika

 

 

Tak chłodzą PWM IC profesjonaliści: dfi-street ;-)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oops: heh całe życie sie czegoś człowiek uczy...

 

w takim razie chodzi mi o ten mosfet od ramu :ploom:

to od czego jest ten pwmic???

 

pozdro i dzieki :D

W wielki skrócie układ od zasilania CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh

ale jazda

jestem po kolejnym formacie, pare razy zmienialem bios (wszystko dlatego, ze szukam czegos odpowiedniego do pamiatek + kombinuje z roznymi sterami do grafy...)

 

DZWIEK MI JUZ NA PLYCIE DZIALA :]

nie pytajcie jak i dlaczego - -poprostu wczoraj w nocy zrobilem formata, nowa winda... dzisiaj zainstalowalem stery od n-force i nagle... pokazalo mi sie cto cos kolo zegarka od n-vidia audio - NV Mixer :]

 

hyhy - ale ta plyta jesy glupia :P ale i tak jej na nic nie wymienie - a pomyslec, ze prawie kupilem nowa dzwiekowke, ktora teraz bym sie musial pozbyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się chłodzić ten PWMIC czy nie bardzo. Czy takie chłodzenie jednak coś daje w kwestii OC ?

Mi dmucha wiatraczek 80x80 jednocześnie na układ od zasilania ramu i tego PWMIC ale bardziej profilaktycznie niż z potrzeby, z fanem czy bez O/C było takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam

Jestem nowym posiadaczem plyty dfi lanparty ultra-d przesiadlem sie z gigabyte nf4x

powod przesiadki: padl slot pcx no i te mozliwosci oc ehhh

na starym sprzecie wszystko bylo git moja karta leadtek 6600gt tdh smigala jak ta lala (oczywiscie do mometu przepalenia pcx :) )

wiec przesiadka na to cudo dfi i... ZONK

przycinki chili frezzzzzzzz... kilkusekundowe calkiem losowe, przy garniu w obojetnie jakie gry i nie tylko, winda tez na chwile czasem przymuli, dziwne rzeczy sie dzieja musze resetnac i jakos zaczyna dzialac

pozmienialem biosy - nic

stery- nic

reinstal win - nic

na razie nic nie krecilem bo czekam na jakies sesowniejsze pamieci mam teraz zwykle kingstony 2 x 512 umieszczone w prawidlowych slotach

komp potrafi chodzic cala noc, prime ok, spi przechodzi aczkolwiek dlugo mu zajmuje przejscie 16M jakies 18 minut 3dsmark 03 6000pkt!!! wczesniej bylo wiecej to przez te przestoje

przeczytalem kilka watkow (szczegolnie ten o frezzzach nv) ale sie jush gubie

No i co o tym myslicie troche to mnie drazni tym bardziej ze na poprzedniej mobo tego nie bylo, moze jak padl slot pcx w mobo to i cos z grafa sie stalo posypal sie jakis potok albo vertex, jak to sprawdzic, wszystko mam na gwarze ale nie chce mi sie czekac nastepnego miesiaca bez kompa

Cos sie ewidentnie gryzie hmmm jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam

Jestem nowym posiadaczem plyty dfi lanparty ultra-d przesiadlem sie z gigabyte nf4x

powod przesiadki: padl slot pcx no i te mozliwosci oc ehhh

na starym sprzecie wszystko bylo git moja karta leadtek 6600gt tdh smigala jak ta lala (oczywiscie do mometu przepalenia pcx :) )

wiec przesiadka na to cudo dfi i... ZONK

przycinki chili frezzzzzzzz... kilkusekundowe calkiem losowe, przy garniu w obojetnie jakie gry i nie tylko, winda tez na chwile czasem przymuli, dziwne rzeczy sie dzieja musze resetnac i jakos zaczyna dzialac

pozmienialem biosy - nic

stery- nic

reinstal win - nic

na razie nic nie krecilem bo czekam na jakies sesowniejsze pamieci mam teraz zwykle kingstony 2 x 512 umieszczone w prawidlowych slotach

komp potrafi chodzic cala noc, prime ok, spi przechodzi aczkolwiek dlugo mu zajmuje przejscie 16M jakies 18 minut 3dsmark 03 6000pkt!!! wczesniej bylo wiecej to przez te przestoje

przeczytalem kilka watkow (szczegolnie ten o frezzzach nv) ale sie jush gubie

No i co o tym myslicie troche to mnie drazni tym bardziej ze na poprzedniej mobo tego nie bylo, moze jak padl slot pcx w mobo to i cos z grafa sie stalo posypal sie jakis potok albo vertex, jak to sprawdzic, wszystko mam na gwarze ale nie chce mi sie czekac nastepnego miesiaca bez kompa

Cos sie ewidentnie gryzie hmmm jakies pomysly?

Sprawdz w riva tunerze ilosc potokow i vertexow czy sie zgadza bo ja bym opstawial wlasnie karte a nie mobo, albo pozycz od kogos karte na pcie i sprzwdz wtedy.

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam..mój pierwszy post w tym dziale

pisze tutaj bo mam zamiar przesiaść sie na DFI Ultra-D

sęk w tym że napędziliście mi stracha, te problemy z odpalaniem i kiepskie OC

 

popytałem i dowiedziałem się ze któras z najnowszysch rewizji jest ponoc cacy...orientuje sie ktoś jaka (ponoć produkowane w Japonii czy jakoś tak) ... moze AD0 ?? sam nie wiem ;/ help pliss ^_^ ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD0 jest najlepsza według speców z XS

OC kiepskie na DFI nie jest :D

jedynie co mnie wkurza w niej to problemy z coldbootem :?

o tak, też to zauważyłem ;)

ja mam taki problem z tym DFI że nie moge osiągnąć na moich memkach więcej niż 230MHz na 2.9V a na Epoxie pamiątki leca na max 275MHz 2.8V.. doszedłem do wniosku że DFi nie lubi tanich kingstonów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RepsOn

nowe rewizje sa z chin :), widze ze obydwoje chcemy sie przesiasc na DFI :D

nie tylko wy ;) soon

@Xtreme Addict

Na coldbooty jest sposob :D recznik na procka polozyc B) hehe co nie?? :D

jest delikatna różnica miedzy coldbootem a coldbugiem :)

1. nie chce odpalić

2. bug na niskich temp

;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do coldboot'a -> też ma związek temperatura -> np. w ciepłym pokoju mi przeważnie startuje, ale jak zostawię okno otwarte na noc to komp nie chce się włączyć się nawet przez 5 minut :lol:

 

@arczi

szczerze to gwarantuję, że te ramy tyle samo [albo i więcej] Ci pójdą na DFI, tyle, że musisz mieć takie same Alphy jak na Epox'ie :wink:

 

BTW na jakich kościach są te kingstony? :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już pisałem w tym temacie że ustawiałem te same alphy na DFI, jak i wiele różnych ustawień itd.. nie da rady.. chociaż może jeszcze jest jakaś nadzieja :D bardzo się przywiązałem do tych ramów i jak nie pójdą tak ładnie jak na Epoxie to niestety papa DFI ;)

nadruk na kostkach:

 

D3208DH1T-5

 

0449PT09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do nowej rewizji to niekoniecznie musi byc AD0 - roznica jest taka ze przy mosfecie od pamieci (PWM???) na lewo od niego jest jeden kondensator a nie dwa. poza tym ten IC od vtt jest inaczej zorientowany.różnic chyba jest wiecej ale te są najprostsze do zauwazenia ;)

 

***zdjęcia zapożyczone z XS (nie wiem czy tak można, jakbym łamał regulamin to proszę o jakieś szybkie PW to wyedytuje posta ;))

stara rewizja:

 

http://img451.imageshack.us/img451/4983/aaocopy6bk.jpg

nowa:

 

http://img451.imageshack.us/img451/9913/ado4sv.jpg

czyli najlepiej zeby przy mosfecie był jeden kondensator ?? tak ???

 

i jeszcze żeby ADO było? jakieś dodatkowe wskazówki dla kupującego? :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem sprzętu z opisu, raczej jestem zwolennikiem ciszy, ale postanowiłem dziś pokręcić troszkę sprzęt:

*pamięci idą maks na 235mhz (3-3-3-8 w 2T), niestety w 1T albo zaostrzonych timingach zasypuje lawiną błędów w memteście.

*test htt ->

ht ratio 2x (3x także sprawdzane)

cpu multipiler 6x

memclock 100mhz

+0.2V na szyne HT, +0.2Vchipset, +0.2V RAM. Efekt:

Płyta nie ma ochoty na współpracę nawet na HT 240, posty OK, ale zamiast bootowania reset. No nie tego spodziwałem się po DFI.

Clocgen też wymięka, jeśli ustawiam wyżej niż 235Mhz - windows przestaje reagować.

Testowałem na Biosach: N4D310, N4D310p , N4D623-3. Ten środkowy spisywał się najgorzej. Pozostałe dwa - tak samo.

Co ciekawe płyta chodzi na 235 HT i dzielniku pamięci 200mhz, jak zmienię go na 183 albo 160 - zgon. Wydaje mi się to dziwne...

Jakieś sugestie? Gdzie upatrujecie problemu? Z góry dzięluje za pomoc.

Ps. kto jest dostawcą kości pamięci dla Kingstona?

Ps2. są jakieś szanse na 1T? w instrukcji ( B) ) jest napisane, że jeśli chce korzystać z dual-chanel to musi być 2T:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krasi jaka masz rewizje mobo?

kupiłem w sierpniu, raczej tą starszą, mam dwa kondesatory przy mosfecie - nad ramem:) (gdzie to sprawdzić "normalnie"?)

w dualu 2T bez problemu - przy 4 kosciach nie da rady

tego nie czaje... chciałbym 1T, 2T mam :) Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko, nie o LanParty, a o Infinity (nie chcialem zakladac oddzielnego tematu) - na co wymienic tego cholernego wyjca na chipset'cie?

O Infinty jest duzy temat, tam pytaj B) Edytowane przez mArrAtoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...