Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

hej! ma dosc specyficzny problemik:

 

otóż od jakiegos czasu nekaja mnie bledy CRC, i nie wiem od czego w sumie. ostatnio zmienilem wlasnie mobo i dysk (mialem wczesniej mobo abita an8-ultra a dysk byl tez samsung tylko 200gb, teraz 250gb)

 

podejrzane sa pamieci -> Hynix D43, testuje je na roznych ustawieniach i jak na razie prawie jestem pewnien ze to one, prawie ...

w sumie slyszalem ze hynixy moga zle dzialac z DFI, ale wzialem to za mit :/

 

denerwujace to jest bo juz pare rzeczy stracilem -> prawie zawsze bledy mam w rzeczach skomprsowanych. plaga istna :/

 

slyszal ktos moze co o takim zachowaniu? ja ze swojej strony pozyczam jutro ram od kumpla i bede walczyl, sugestie mile widziane ;)

 

A nie zainstalowałeś tego paklietu do zarządzania siecią nVidii (Active Armor czy jakoś tak), bo niektóre wersje tych sterowników właśnie powodowały błędy CRC...

wg mnie pamięci raczej to nie są, sprawdź memtestem i goldmemory jak żaden nie pokaże błędów to nie pamięci (aha a co do pracy d43 i DFI to jakieś mity-shity, nawet tu w wątku jest potwierdzenie, sam miałem przez jakiś czas d43 i było ok, takie OC jak na innych platformach, tyle, że nie bawiłem się alphami bo mi się nie chciało-i tak pamięci musiałem oddać).

Pozdr

 

P.S. Oczywiście mówię o pojemnościach hynixów mniejszych niż 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zainstalowałeś tego paklietu do zarządzania siecią nVidii (Active Armor czy jakoś tak), bo niektóre wersje tych sterowników właśnie powodowały błędy CRC...

wg mnie pamięci raczej to nie są, sprawdź memtestem i goldmemory jak żaden nie pokaże błędów to nie pamięci (aha a co do pracy d43 i DFI to jakieś mity-shity, nawet tu w wątku jest potwierdzenie, sam miałem przez jakiś czas d43 i było ok, takie OC jak na innych platformach, tyle, że nie bawiłem się alphami bo mi się nie chciało-i tak pamięci musiałem oddać).

Pozdr

 

P.S. Oczywiście mówię o pojemnościach hynixów mniejszych niż 1GB.

no właśnie sie zastanawiam czy nie mity, czy true bo na dokladne testy czasu nie mam. ale na auto i podstawowych timingach na abicie bylo 266 1T cl2.5 (spi32m) a tu nie wiem czy 240 mam -> NIE USTAWIALEM ALPH - wszystko auto wiec pewnie przez to :/ dysk jest nowy wiec go nie podejrzewam.

 

Moje Hynixy to 2x512 D8J-D43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafie sie nacieszyc ta plytka i nowymi pamiatkami :mrgreen:

 

Doszedlem na moim 1Gb do prawie 260 (prawie bo htt 317 ) przy ustawieniach max wydajnosc Mardoka z pierwszej strony i napieciu = 3.7V . Musialem sie tylko pare minut pobawic max async i rp zeby to ustabilizowac az w koncu pi 16 policzyl :D

 

W tym miesjcu dziekuje Mardokowi za swietna robote jaka wykonal w F.A.Q. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ma1y:

 

Z Hynix-ami były problemy tak samo jak z Winbond-em ale to najczęściej to na TCCD narzekają.

nie strasz mnie :unsure: licze na 600 na moich gskilach, tlyko oczywiscie kochany sklep apollo spoznia sie z przelewem i musze czekac az wkoncu dorwe moje DFI B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak zmusiliscie swojego MBM do poprawnego dzialania na DFI LanParty UT NF4 Ultra-D? Po instalacji zaktualizowalem baze, ale nie widze na niej zadnej plyty DFI pod Nforce4 :huh: Mam tylko modele takie jak ponizej:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

MBM w wersji 5.3.7.0. Z gory dzieki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O lol dzieki stary! :lol2: Widzialem to wczesniej, ale myslalem, ze to jest sprawa czysto wizualna i pobawie sie z tym configiem jak juz dam rade poprawnie odpalic mojego MBM, a tu taki numer ^_^

 

Dobra jak juz tak pomagacie ekspresowo to moze rozwiazecie tez moj problem z Karajanem :rolleyes:

 

DFI i Front Audio, problemy z mikrofonem na TT Tsunami ;C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeL!:

To są gotowe configi do użycia edytowane dla DFI i działają jak na razie bez problemu no przynajmniej nikt mi nie zgłaszał że coś jest nie tak ;)

 

@Heat:

A proszę cię bardzo ;]

 

@chojrakrock:

Piszę tylko że z każdymi ramami zdarzają się większe lub mniejsze problemy, a najczęściej narzekają ludzie na TCCD co nie znaczy ze z twoimi będzie coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam rade zerknij szybko do FAQ na 1 stronie, bo za takie pytania moga ci polecic procenty...

Ale tego nigdzie niema :mur: kupiłem sprzet i niewiem jak i co do czego bo jestem laikiem potrzebuje tej instrukcji w j polskim zeby sie czegos nauczyc i moze w przyszłosci pomoc innym.Instrukcja do DFI ULTRA-D nawet niewiem czy mam napiecie podłaczyc to tylko na te 24 piny bo sa tam jeszcze inne wejscia do podłaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chojrakrock:

Piszę tylko że z każdymi ramami zdarzają się większe lub mniejsze problemy, a najczęściej narzekają ludzie na TCCD co nie znaczy ze z twoimi będzie coś nie tak.

ok dzieki ale raczej pojda bo byly testowane na DFI i szly na 311 wiec jestem spokojny

 

Ale tego nigdzie niema :mur: kupiłem sprzet i niewiem jak i co do czego bo jestem laikiem potrzebuje tej instrukcji w j polskim zeby sie czegos nauczyc i moze w przyszłosci pomoc innym.Instrukcja do DFI ULTRA-D nawet niewiem czy mam napiecie podłaczyc to tylko na te 24 piny bo sa tam jeszcze inne wejscia do podłaczenia

czlowieku otworz oczy

Q:Dostarczona z płytą instrukcja jest bardzo uboga. Czy można gdzieś uzyskać więcej informacji nt. podstawowych opcji tej płyty?

A:Obszerna wersja manuala do DFI NF4 znajduje się na stronie firmowej w postaci pliku PDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak bym założył wydajniesze chłodzenie na chpset w mojej płycie głównej (DFI nf 4 sli - d) to czy by to pomogło w lepszy oc ??

 

Czy jak bym założył wydajniesze chłodzenie na chpset w mojej płycie głównej (DFI nf 4 sli - d) to czy by to pomogło w lepszy oc ??

 

___________________________________________________

 

np coś takiego http://allegro.pl/item85939176_pentagram_f..._f_ra_w_wa.html + zamontowanie JAKIEGOS tam wiatraczka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm masz jeszcze wtyczke dodatkowa ATX 4 pin, molex i takie male jak do napedu dyskietek...

 

ehhhm :D

mam takie wtyki:

 

2x VGA

2x Molex-4Pin

2x Serial ATA

2x Molex harddisks conector

2x Molex harddisks conector + flopy conector

1x +12V-4Pin conector cable with conector cover

Edytowane przez KING (PL) autococker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba podałeś wyjścia prądu na zasilaczu :D

a tu chodzi o wejścia na płycie ;)

jak nie masz ATX12V 20pin przy zasilaczu to masz duuuży problem - ja bym reklamował :lol:

 

a serio to poczytaj jakieś FAQ bo naprawdę możesz zrobić krzywdę sprzętowi ;)

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KING (PL) autococker - poczytaj FAQ i/lub manuala, bo to nie jest szkolka niedzielna... to sa absolutne podstawy i jak przy tym sie gubisz to chyba pomyliles plyty glowne.

Niestety nie znam J. obcych szczegolnie zatrudny jest dla mnie niemiecki :wink:

jestem laikiem to prawda a czy pan prosze pana zawsze wszystko wiedział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock

 

niestety nie wszystkie 3200A są na ch-5. winbond zakończył produkcję tych kości jakoś na początku 2004 czy trochę później, a kingston cały czas robi te memorki ;)

spis pamięci na techpowerup już przestał byc aktualny jeśli chodzi o część memorek, poza tym od samego początku były tam drobne błędy/niedociągnięcia...

nie pamiętam dokładnie, ale ostatnio 3200A chyba są na moselach czy czymś tam... dszywala będzie wiedział lepiej ;)

 

pozdr

Kingston HyperX 3200A są już tylko na Infineon CE-5 [ściągnąłem radiatorek z jednej kości :wink: ] Na napięciu 2,75 robi 217 MHz SuperPI 16M stable na 2-3-2-5 1T na dupnych alphach... w moim przypadku luzowanie dużo nie dało [250 MHz jest nieosiągalne :? ] a na napięciu powyżej 2,9v już wogle są niestabilne :cry:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do tych co mają BH-5

 

Co proponujecie na ten mosfet od DFI który jeste odpowidzialny za memki?,

bo jak daje 3,6V i testuje w SP2004,GoldMemory,S&M to ten radiatorek mnie paży a chce teraz coś więcej wyciągnąc z tych pamięci a się boje dawać więcej V.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pytanie do tych co mają BH-5

 

Co proponujecie na ten mosfet od DFI który jeste odpowidzialny za memki?,

bo jak daje 3,6V i testuje w SP2004,GoldMemory,S&M to ten radiatorek mnie paży a chce teraz coś więcej wyciągnąc z tych pamięci a się boje dawać więcej V.

 

Pozdro

Ja daję wentylator , aby nawiewał na ten radiatorek i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję wentylator , aby nawiewał na ten radiatorek i jest ok.

ja też daje wentyl ale z Box-owego coolera od Proca bo na codzień mam 240Mhz na 3,3V, ale widze że on sobie nie radzi z więckszym V, więc może czas na jakąś 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej płyta główna jest death :(

 

ps.

napisz jeszcze które diody się świecą po odpaleniu kompa

Wlasnie wydaje mi sie ze predzej proc ale....

 

Jeak plyta jest pod "pradem" (zasilacz wlaczony do sieci ale komp nie wlaczony) swieca sie te 2 standartowe

 

po pstryknieciu power'a zapalaja sie na chwile te 4 ktore mowia co sie dzieje podczas uruchamiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...