Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was wkładał do DFI tuner sat? Na przykład SkyStara2 lub -1 na PCI? Będzie to razem działać?

A dlaczego miałoby nie działać :?: Jeśli karta nie ma jakichś dziwacznych wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałoby nie działać :?: Jeśli karta nie ma jakichś dziwacznych wymagań.

Jak nie wiesz o co chodzi (kolejny eksperty teoretyk) to nie zabieraj głosu :mur: Chcesz odkupić spaloną płytę?

 

Wątek o Skystar2 i NF4: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153605&hl=

 

Jak do tej pory nie "zameldowali się" użytkownicy SS2 i DFI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie normalnie nie weim co myslec :blink: zapuscilem sobie na noc sp 2004 na CPU i bez problemow dzialal mi tak 6h, nagle okolo 6 rano wylaczono mi prad na chwile :sad: nic poszedlem spac dalej. O 10 wstaje wlaczam kompa, laduje sie do systemu wszystko patrze do smartquardiana a tu sie wentyl na chipsecie nie kreci :blink: ale to jeszcze nic, moja linia 12V zawsze miala 12.22V, a teraz patrze, ma 11.77V!!! :mur: :mur: dlugo nie zastawialem bo dostalem bluescreana i resecik. Wchodze do biosu patrze ok wentyl sie juz kreci ale napiecie nadal dziwne, tak samo pod winda :mur: :mur: nie wiem co sie moglo stac, zaraz zapuszcze sp 2004 i zobacze czy wszytko ladnei przejdzie, mam nadzieje ze nic sie nie uwalilo :mur: :mur:

 

aha linia 5V takze spadla z 5.16V do 4.97V

 

uffff po 15 minutach w sp2004 wszytko wrocilo do normy :D juz sie przestraszylem

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że wczoraj spędziłem z 5 godzin szukając w internecie choć jednego posiadacza kombinacji SS2 + DFI (nForce4)... no choćby miał w stopce na jakimś forum adnotację... nic... po prostu nic.

 

>AndyN

Ja mam w domu i SS1 (Technotrend TT) i SS2. Jak myślisz, bezpieczniej włożyć SS1? Domyślam się, że o trybie sprzętowym można zapomnieć (szkoda) ale soft nie powinien różnić się od SS2?

Czy Tobie nadal chodzi SS2 na płycie MSI?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>AndyN

Ja mam w domu i SS1 (Technotrend TT) i SS2. Jak myślisz, bezpieczniej włożyć SS1? Domyślam się, że o trybie sprzętowym można zapomnieć (szkoda) ale soft nie powinien różnić się od SS2?

Czy Tobie nadal chodzi SS2 na płycie MSI?

 

Pozdrawiam, Piotrek

Zapraszam do wątku o SS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej... w takim razie skombinowalem jeszcze 2 kostki i mam 2x 256 twinmosa do duala i 2x 512... jak to upchac zeby dzialalo w dualu normalnie? jak wstawilem twinmosy do pomaranczowych to komp sie nie odpala. Co smieszniejsze w jedynej opcji w jakiej sie odpala widzi 1024 ramu 333 mhz :x

update... w ogole z twinmosami nie dziala ;) ma ktos jakis pomysl? :D

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x ram zawsze zaczynamy od ustawienia 2T. Swoją drogą ciężko się „dogadać” 4x identyczny ram a co dopiero różne firmy i pojemności.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wiecie może jak (jeżeli oczywiście się da) podłączyć drukarkę z LPT?

Przez kontroler na PCI lub przejściówkę na USB (kiedyś takową widziałem na allegro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem z temp. CPU. Podczas normalnej pracy temp. waha mi się od 34 do 38. Moje chłodzenie to 3D Cooler a pasta AS5, zmiana biosu nic nie pomogła. Może czujnik jest do kitu, a moze mój sempik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem z temp. CPU. Podczas normalnej pracy temp. waha mi się od 34 do 38. Moje chłodzenie to 3D Cooler a pasta AS5, zmiana biosu nic nie pomogła. Może czujnik jest do kitu, a moze mój sempik?

Krzywo czapka, krzywo chłodzenie, słabo wentylowana buda, czujnik uwalony.

 

Przy założeniu że normalna praca = mniej więcej idle.

 

*Nie potrzebne skreślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Małe pytanko dotyczące oficjalnych biosów: może mi ktos powiedzieć czym różni sie ostatni oficjal (NF4LDB14 z datą 2005/11/14) od poprzedniego (N4D 623-3 z datą 2005/06/23)? Czy oprócz dodania obsługi procków AMD Athlon 64 FX 60 zmieniono coś jeszcze? Jakieś różnice jeśli chodzi o oc lub temp na chipsecie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz o co chodzi (kolejny eksperty teoretyk) to nie zabieraj głosu :mur: Chcesz odkupić spaloną płytę?

 

Wątek o Skystar2 i NF4: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153605&hl=

 

Jak do tej pory nie "zameldowali się" użytkownicy SS2 i DFI

Przecież pisałeś w wątku o SS2 i ja o tym wspomniałem jeśli karta ma specjalne wymagania typu inny woltaż niż może obsłużyć płyta to mogą być problemy to chyba logiczne. Zresztą poszczególne specfikacje PCI to dla większości użytkowników tego forum rzecz oczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno DFI Lamparty UT NF4 Ultra-D + Samsungi UCC nie będa współpracować :(

Co zatem kupić do o DFI w miare dobrego 2x1GB do max 700zł

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc, dzisiaj kupuje kompa, już miałem kostki wybrane a tu taka masakra :(

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

kupilem na allegro uzywke dfi co prawda nf3 ale pytanie inne

do plyty nie mialem cd z kad mozna sciagnac smartguardian??

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tak szukałem ale dopiero prze dchwilą znalazłem na techpowerup

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem-nie dziala mi lewy kanal na karajanie.

 

Prawy i wszytskie pozostale dzialaja, a lewy nie gra.

 

Wczensiej wszystko dzialalo i nagle przestal grac. Lewy glosnika na bank sprawny.

 

Co robic? Dzieki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem-nie dziala mi lewy kanal na karajanie.

 

Prawy i wszytskie pozostale dzialaja, a lewy nie gra.

 

Wczensiej wszystko dzialalo i nagle przestal grac. Lewy glosnika na bank sprawny.

 

Co robic? Dzieki za pomoc...

sprawdz czy w krajanie masz włożone 2 zworki, jak masz to czesto pomagalo rozebranie wszystkiego (karty, procek ,pamieci) i włożenie jeszcze raz na nowo.

 

Sleepwalker74:

2-3 stony temu zadawalem podbne pytanie, tam byl gdzieś post chojrakrock ktory testowal te 2 biosy. 623 okazal sie lepszy.

Edytowane przez CyberM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sleepwalker74:

2-3 stony temu zadawalem podbne pytanie, tam byl gdzieś post chojrakrock ktory testowal te 2 biosy. 623 okazal sie lepszy.

dokladnie na oficjalu nie wstawal mi proc nawet na 2.2ghz :D a na 626-3 chodzi na 2.7ghz tylko wystrzegaj sie mnoznika x8,5 nie wiem czemu ale u mnei nie dziala :mur: sprawdz u siebie ale jakbyco to nie boj, zmienisz na inny i bedzei ci pykac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie na oficjalu nie wstawal mi proc nawet na 2.2ghz :D a na 626-3 chodzi na 2.7ghz tylko wystrzegaj sie mnoznika x8,5 nie wiem czemu ale u mnei nie dziala :mur: sprawdz u siebie ale jakbyco to nie boj, zmienisz na inny i bedzei ci pykac

Słyszałem już gdzieś, że 626-3 jast lepszy - widać faktycznie tak jest. W sumie to nie zależy mi na jakimś extremalnym oc (aktualnie mam AMD Athlon 64 4000+puszczonego turystycznie na 2904 MHz - wystarcza :-P ) bardziej chodziło mi o zbicie temp. chipsetu. Już kiedyś jakaś edycja biosu poprawiała ten drażniący problem, miałem nadzieję, że znów coś wykombinowali. Na razie mam do 55 stopni w stresie - aż strach co będzie latem. Dodatkowo buczka zasłania mi GF 7800 GTX więc o niebieskim zalmanie mogę sobie pomarzyć, karta w dolny slot też odpada - oba PCI mam zajęte, więc się nie zmieści. Ech... zostaje chyba tylko uszczelnić budę silikonem i zalać wodą :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam bardzo dziwny problem - po drobnym podkreceniu wszystkiego, pod koniec instalacji windowsa wywala mi komunikat z prosba o wrzucenie plytki do napedu (ktora caly czas w nim jest). Plyty nie da sie juz wyjac, a cd rom przestaje widziec. Probowalem z dwoma windowsami z sp2 i bez... ma ktos jakies pomysly? :blink:

update: po ustawieniu biosu na default to samo :x pierwsze 3x sie zainstalowalo wszystko oki, a teraz takie jaja

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam bardzo dziwny problem - po drobnym podkreceniu wszystkiego, pod koniec instalacji windowsa wywala mi komunikat z prosba o wrzucenie plytki do napedu (ktora caly czas w nim jest). Plyty nie da sie juz wyjac, a cd rom przestaje widziec. Probowalem z dwoma windowsami z sp2 i bez... ma ktos jakies pomysly? :blink:

update: po ustawieniu biosu na default to samo :x pierwsze 3x sie zainstalowalo wszystko oki, a teraz takie jaja

na moje masz walniety cd rom B) zobacz pod innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno DFI Lamparty UT NF4 Ultra-D + Samsungi UCC nie będa współpracować :(

Co zatem kupić do o DFI w miare dobrego 2x1GB do max 700zł

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc, dzisiaj kupuje kompa, już miałem kostki wybrane a tu taka masakra :(

Ponawiam pytanie

Please.......za pare godzin wyruszam kupić kompa !!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje masz walniety cd rom B) zobacz pod innym

a na moje ta plyta jest conajmniej dziwna. K7VTA3 byla bardziej przewidywalna :x cd rom jest dobry... przez glupi przypadek doszedlem co jest nie tak - mam klawiature na usb i przy pierwszym uruchomieniu kompa nie orientowalem sie zbytnio, ze trzeba cos zmieniac w biosie zeby pod usb wykrywal. Z lenistwa poszedlem do 2 kompa odpiac ojcu klawe na ps2 i faktycznie... poki ta klawa byla podlaczona wszystko sie ladnie instalowalo, podlaczylem moja i w pewnym momencie podczas instalacji plyta "znika" z cd romu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uccc chodza z dfi LP. trzeba tylko bedzie pokombinowac z alfami. sam ich nie uruchamialem, ale wiem, ze chodza i to calkiem niezle. w dziale z pamieciami jest caly temat o UCCC.

szukam tego tematu ale nie jest przyklejony niestety, wiec jak narazie ciężko mi idzie, coś nie mogę ę tego znaleźć, masz może linka do tego tematu albo pamiętasz jak się nazywał ?

Na dodatek niedługo wychodze po kompa i nie wiem czy brać jakiś ram ze Znaku czy kupować te Samsungi UCC na Allegro.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nooo.....

 

Suchajcie - na DFI odczyt temperatury proca jest z diody w procu, czy z termistora pod socketem? Znajomy mowil ze tam ponoc termistor jest - jak oderwał socket z mobo razem z procem i parownikiem to widział :]

 

Ale przejdźmy do rzeczy - jeszcze wczoraj rano na procu (Venice260x10, 1,47V) miałem 29 stopni na starcie na zimnej wodzie, srednio 32-34 C idle, i max 43 C stress sp2004 small FFT.

 

Potem wzialem kompa do pracy, męczylismy starego Venica kumpla, sprawdzalismy na ile na DFI leci jego nowy opteron 165 (Toledo :D)

 

(btw. 1,45V 2750 MHz - pobor mocy kompa przy grafie X600 (mierzone "profesjonalnym" miernikiem: moc czynna 190W, moc bierna 189,9 W - hehe, topower PFC - cos Fi 1.0 , na venice na 2,6 "wycisnąłem" 112 W))

 

Wracam do domciu z kompem, wsadzam swojego Venisika z powrotem, montuje blok, wlaczam kompa...

 

...i na wejsciu do winzgrozy 42 C

 

WTF ??!!??

 

Dlaczego, k...wa 9 stopni wiecej na starcie?? !! ??

 

Co do warunków - na pewno lepsze, na starcie woda "zimna" prosto z dworu.

 

Blok dobrze docisniety - potem 9 razy go jeszczemontowalem, poprawialem :\

 

 

MOZE KTOS COS WYMYSLI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...