Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, niestety nie sledzilem tego topicu a mam dwa pytania.

 

czy duze jest prawdopodobienstwo ze Lanparty zrobi HTT 400?

aktualnie mam infinity ktora robi max 350 z biosu a absolutny max to 355clockgenem a to dla mojego sempa malo.

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej było już to poruszane że na max HTT na DFI NF4 nie wpływa sama mobo a CPU/ram/mobo i ich wzajemna „współpraca” co do samej mobo to przynajmniej powinna nie mieć problemów z HTT400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stronę wcześniej było już to poruszane że na max HTT na DFI NF4 nie wpływa sama mobo a CPU/ram/mobo i ich wzajemna „współpraca” co do samej mobo to przynajmniej powinna nie mieć problemów z HTT400.

hmm czy ja wiem czy uwzglednic w tym ram? zalezy od dzielnika dla pamieci i ile one potrafia latac, a mozna byc dodac ze w tej zaleznosci 90% zalezy od procka -> max htt w glownej mierze przeklada sie rowniez na to ile nasz proc potrafi w subzero :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba:

 

Ram miałem na myśli jego ustawienia, przyjdzie jakiś „agent” zostawi ustawienia div200 bo mu tam stabilne chodziły da div150 i w większości wypadków „kwiatki” gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem htt na 360, mnoznik procka na 7 (2520mhz), ht na2 a pozniej na 3.

dzielnik pamieci na 133. KOMP NIE WSTAJE.

 

czego to jest wina ? magicznego kontrolera na procku czy INFINITY ?

 

(sprzet z podpisu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, ile strace jeśli mam pamięć G.skill HZ nie w dualu? Mam pamięć 2 kości po 1 giga , na razie pracuje na 1 kości, jak to się ma do osiągów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem htt na 360, mnoznik procka na 7 (2520mhz), ht na2 a pozniej na 3.

dzielnik pamieci na 133. KOMP NIE WSTAJE.

 

czego to jest wina ? magicznego kontrolera na procku czy INFINITY ?

 

(sprzet z podpisu)

hmm moze masz taki problem jak ją - sprawdz czy w ogole wstaje na takim divie (ustawienia deflaut) bo mi nie wstawało i musiałę msie pobawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, ile strace jeśli mam pamięć G.skill HZ nie w dualu? Mam pamięć 2 kości po 1 giga , na razie pracuje na 1 kości, jak to się ma do osiągów?

Ile stracisz ? Całą przewagę 939 nad 754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio zauwazylem ze czasami jak dluzej kompa nie wlanczam to przy starcie, wiatrak na procku wlancza sie i wylancza po chwili, myslalem ze to cos z wiatrakiem, mam pentagrama 100 + CU, ale widzialem ze w biosie jest cos takiego jak ustawienia tem dla wentyli i dla procka najmniejsza jaka sie da sutawic to 25 nie wiem tylko czy potem sie wlancza wiatrak bo zazwyczaj byl power i wylonczenie potem juz normalnie tez tak macie ? bo sprawdzic nei za bardzo sie da bo nie wiem czy mozna to wylanczyc a najmniejsza wartosc to 25 a wydaje mi sie ze to to bo juz zauwazylem to pare razy wiec pdoejrzewam ze jak nie widzialem to musial sie chyba potem wlanczyc ale jak zauwazylem wolalem wylanczyc i sie zapytac was bez sensu to ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fllanker:

 

W biosie jest przedział dla wiatraka kiedy ma być OFF (minimum 25stC) oraz przy jakiej temp max obroty, wiec jak wiatrak jest wpięty w CPU Fan (a tak logika nakazuje) to na „zimnym” procesorze często zdarzają się takie cykle ON/OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym straszył, ale kiedyś przydarzył mi się taki zonk, ze wentylki WCALE nie ruszyły. Właczyłem kompa, wyszedłem do kuchni, wracam po kilku minutach, komp pracuje, a tu cisza.... Zaglądam do budy i przywitało mnie mocno nagrzane powietrze. Dodam tylko, ze to był sierpień, więc nie było mowy o umyślnym wyłaczeniu wentyli z powodu niskiej temperatury podzespołów :). Po shutdown już było normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk coś sciągam w nocy no na normalce wyłonczone mam wszystkie wiatraki (only zasilacz) jak wstaje to na procku 45c czyli w normie ale jak włącze np sp to odrazyu 60 a to juz za duzo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdazalo ze po wylaczeniu systemu komp juz mial sie wylaczyc lecz, wylanczal monitor , dysk, i wentyle, ale nadal pracowal,co dalo sie wyczuc po stopniowo nagrzewajacym sie radiatorze. Przynajmniej nigdy nie jest nudno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do psiadaczy DFI Lanparty nf4 ultra-d i sli.Zamierzam kupic jedną z nich i wsadzić 7800 GT teraz i drugą taka za jakiś czas.Wieć co kupić ultra-d i zrobić moda na sli (podejrzewam ze sli bedzie wydajniejsze od dxg) czy kupic ultra-d i moda zrobić ?. No i czy ten mod to faktycznie sie sprawdza i wszystko śmiga jak należy bo czytałem ze cos w sterach mają poblokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko do psiadaczy DFI Lanparty nf4 ultra-d i sli.Zamierzam kupic jedną z nich i wsadzić 7800 GT teraz i drugą taka za jakiś czas.Wieć co kupić ultra-d i zrobić moda na sli (podejrzewam ze sli bedzie wydajniejsze od dxg) czy kupic ultra-d i moda zrobić ?. No i czy ten mod to faktycznie sie sprawdza i wszystko śmiga jak należy bo czytałem ze cos w sterach mają poblokować.

A ja pociągnę pytanie. Jeżeli prawdą jest to co mówią, że jedyną różnicą między sli a non-sli jest jeden mostek to w jaki sposób nvidia może w sterownikach wykrywać, że ktoś go sobie zamalował? Hmmm?? Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął raczej od tego że nie każda Utra-D moduje się na SLI-D aby płaczu potem nie było że ktoś ma 2 grafy i nie będzie SLI. No i Ultra-D nie ma w komplecie mostka do łączenia kart w SLI który trzeba kombinować z allegro. Wiec najpierw trzeba policzyć ile będzie kosztować będzie Ultra-D z mostkiem i modowaniem a potem sprawdzić czy różnica w cenie jest warta zachodu, bo jak nie to od razu brać SLI-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął raczej od tego że nie każda Utra-D moduje się na SLI-D aby płaczu potem nie było że ktoś ma 2 grafy i nie będzie SLI. No i Ultra-D nie ma w komplecie mostka do łączenia kart w SLI który trzeba kombinować z allegro. Wiec najpierw trzeba policzyć ile będzie kosztować będzie Ultra-D z mostkiem i modowaniem a potem sprawdzić czy różnica w cenie jest warta zachodu, bo jak nie to od razu brać SLI-D.

jak chcesz sli to kup sli, potem masz mniejszy stres przy gwarancji, ja np modowalem i miesiac chodzilem na szpilkach jak moja sie zje***a, nie bylo to mile, ale serwis dfi dal mi nowke funkiel niesmigana mobo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to zebym straszył, ale kiedyś przydarzył mi się taki zonk, ze wentylki WCALE nie ruszyły. Właczyłem kompa, wyszedłem do kuchni, wracam po kilku minutach, komp pracuje, a tu cisza.... Zaglądam do budy i przywitało mnie mocno nagrzane powietrze. Dodam tylko, ze to był sierpień, więc nie było mowy o umyślnym wyłaczeniu wentyli z powodu niskiej temperatury podzespołów :). Po shutdown już było normalnie.

Hmm coraz bardziej negatywnei mnie zadziwia to DFI i coraz bardziej zaluje ze nie wziolem epoxa a jeszcze mam takei pytanie w ktore sloty najlepiej upychac pamiec zolte czy pomar. i czy to ma jakeis znaczenei wogole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

na dniach zmieniam Infinity na Lanparty, chce sie przygotowac na ta zmiane;]

na plycie bedzie dzialal sempron.

 

Czy informacja z FAQ mowiaca ze sempron bedzie dzialal TYLKO na biosie 7/04-2BTA BIOS jest aktualna ?

 

Jaki bios polecacie dla tego procka i reszty mojej konfiguracji.

 

Prosze, tylko nie odsylacie mnie do czytania 240stron topicu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... chyba zrypal mi sie jeden bank na plycie, dokladnie 4 (ten pomaranczowy najblizej cpu). Pamieci sprawdzalem osobno w 2 banku i zero problemow. Jak tylko doloze druga kosc do 4 to momentalnie bsod przy kazdej jednej probie uruchomienia kompa. Mial ktos kiedys cos takiego albo slyszal...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... chyba zrypal mi sie jeden bank na plycie, dokladnie 4 (ten pomaranczowy najblizej cpu). Pamieci sprawdzalem osobno w 2 banku i zero problemow. Jak tylko doloze druga kosc do 4 to momentalnie bsod przy kazdej jednej probie uruchomienia kompa. Mial ktos kiedys cos takiego albo slyszal...??

a próbowałes dać kosci odwrotnie? Ja tak miałem z moimi pierwszymi TCCD, napisz jeszcze co ci wypisuje na tym screeni'e przy BSOD'zie. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowałes dać kosci odwrotnie? Ja tak miałem z moimi pierwszymi TCCD, napisz jeszcze co ci wypisuje na tym screeni'e przy BSOD'zie.

@mieciop

 

dawalem odwrotnie, nic nie pomoglo:( bsody sa rozne ale glownie "Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop

 

dawalem odwrotnie, nic nie pomoglo:( bsody sa rozne ale glownie "Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA"

a masz coś typu ******.sys, powinno byc na dole komunikatu. jeśli tak to interesuje mnie to przed .sys .

Acha spróbuj przełożyc dysk (jeżeli masz dysk IDE) do drugiego kontrolera, też tak mialem.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty czlowieku gadasz popatrz http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2027494

 

wystarczy troche zabawy a bios jaki mam to 623-2 nie chcialo mi sie zmieniac po winbondach wystarczylo alphy zmienic :)

pozdrawiam

Własnie co Ty człowieku gadasz "wystarczy troche zabawy" gdyby DFI i Hynix sie kochaly to by zabbawy nie trzeba bylo, zeby dobrze wspolpracowaly :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa dostępności mostka sli to koszt rzędu 37 zł + przesyłka co daje jakieś 45 zł (Mostek Sli), więc chyba jednak lepiej odrazu kupić wersję sli-d. Jest to 50 zł więcej niż ultra-d + zakup mostka, no i zabawa z lutownicą, ryzyko utraty gwarancji no i niema pewności czy da się zmodować ta ultrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...