Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

HTT 318 i 43stC na nf4 do tego to wygląda jak identycznie jak chip z grafik NV ;) A potrafi skubany do 47stC dobić !!

 

Hym właśnie ja nie tykałem tej wtyczki na molexa jest już może jakieś info na necie (nie chodzi mi o to co instrukcja mówi) czy serrio to coś daje ?

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie, ze warto pchac sie w Zalmana CNPS7700-Cu? Biorac oczywiscie pod uwage 3000+ badz 3200+ i DFI. Gosc w komentarzu narzeka na trudna instalacje pod S939 i duze wymiary (136 x 136 x 67 mm).

Mozliwe, ze przeoczylem gadke o mozliwych wymiarach chlodzenia... naprowadzcie jesli zgrzeszylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 9 2005, 19:35-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 9 2005, 19:35)
HTT 318 i 43stC na nf4 do tego to wygląda jak identycznie jak chip z grafik NV ;) A potrafi skubany do 47stC dobić !!

 

Hym właśnie ja nie tykałem tej wtyczki na molexa jest już może jakieś info na necie (nie chodzi mi o to co instrukcja mówi) czy serrio to coś daje ?

1266945[/snapback]

 

a czy bedzie cie cos bolalo jesli nie wepniesz? z wtyczki leci napiecie na PEG wiec przy wypasionych grafach (SLI!) poprostu trzeba ja wpiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie, ze warto pchac sie w 1266964[/snapback]

Ja mam zamontowanego Zalmana. Problem polega na tym, że nie da sie wykorzystać kołków i blaszki dostarczonych z coolerem tylko trzeba go zamontować do ramki wokół socketu tymi samymi śrubkami co dokręcona jest ramka. Wszystko przez to, ze blaszka z zestawu Zalmana nie ma wszystkich wycięć na elementy wystające od spodu płyty.I trzeba zakombinować.

 

BTW - Cósik kłamią te czujniki napięć. W BIOSIe 1,4 - progsy podają 1,36, w BIOSie 1,45 - progsy 1,4.... Niezależnnie czy CPU-Z ,SmartGuardian czy inne ustrojstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hanu:

 

Ta mobo chyba tak już ma, jak w biosie dam 1,550v to według każdego programu (włącznie z tym info co pisze w biosie) mam 1,520v a napięcie Auto równa się 1,380v. Ale przynajmniej nie skacze ;)

 

@Racuch:

Teraz to już „wysyp” tych mobo jest, ludzie co chwila mówią że ktoś ma je do sprzedania.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, ze tomo1978 sprzedaje o 50 zl taniej niz "zaopatrzeniowiec" dszywala, a to duza roznica. Przypomne tylko, ze za 700 zl mozna kupic w Barwkompie MSI K8N SLI Platinum z Sound Blasterem na pokladzie.

 

Hanu - ale jak rozumiem wszystko jest w porzadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje się opanować. To nie giełda, od tego jest inny dział...

 

UPDATE: Problem leżał w niedociśnietej pamięci. Za zamieszanie przepraszam.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka DFI Ultra-D Rev A02 dotarła do mnie w dniu wczorajszym. Dostawcą był cyb3728 a cała transakcja przebiegła błyskawicznie !!

 

Ponieważ nie zdołałem zmuśić compa domowego do odbioru netu, piszę do was z pracy swe pierwsze spostrzeżenia.

 

Compa odpaliłem na Chieftecu 360W 20pin bez przelotki. Napięcie (szczególnie +12V pod obciążeniem spada do 11.7V)

 

CPU zmusiłem do pracy 2520MHz przy 1.55V, w Prime temp sięga 55*C na boxowym coolerze i z fabryczną pastą. Kłopoty ze stabilnością powyżej 2550MHz upatruję w zasilaczu + temp. pracy rdzenia. Za tydzień powinienem mieć Chiefteca 460W 24pin + CPU przesmaruję AS5 i powinno być lepiej (zmiana chlodzenia w terminie późniejszym :wink: )

 

Obecnie comp leci 315x8 =2520MHz (dzielnik RAM 140MHz). Jedna kość 512MB w single 5-2-2-2cl (w marcu dokupię drugą identyczną kość).

 

SuperPi 1M dla podanego configa to 37s.

 

Dziś może dla testu wrzucę wyższe HTT, na razie max 320 odpalałem.

 

PS

 

Płytka cholernie mi się podoba :razz:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Czy ktoś powie wkońcu jakie max fsb osiągnął na tym DFI???? 320 to ciągle maaało nawet mój asus robi ponad 330.

1268069[/snapback]

na to trzeba czasu

AndyN: dolar jakos drastycznie nie spadł przez ostatni tydzień, dwa, a nawet troche podrożał, więc raczej na pewno ktoś był zbyt pazerny...

 

Hanu: ale jak ty (i inne osoby z tego topicu) czekałeś na to mobo to jakoś ci takie informacje nie przeszkadzały... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epoxer - płyta chodzi Ci full stabilnie bez tych dodatkowych 4 pinów ? Bo chyba się szkusze na zasiłke ultra-x connect 20 pinowego :)

1268065[/snapback]

315x8 = 2520MHz 1.55V testowane 2,5h Prime i przeleciał SuperPi 16M + (raz Marka01, 03 i 05 + AquaMarka - dla sprawdzenia co nowa grafa potrafi :wink: )

 

Powyżej tej prędkości nawet z >1.6V nie ma stabilności (zakładam że zasilacz + temp)

 

 

@Interloper Max HTT ustawiłem 350x7 ale po 15 minutach Prime + muza + net zaczęły się przewieszki compa i go ręcznie zresetowałem - może zasilacz, może płyta - nie wiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czylio jak mam szeryfa 360 z 20 - pin wtyka to spokojniue go odpalam na to mobo beez wtyka z 20 - pin na 24 ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czylio jak mam szeryfa 360 z 20 - pin wtyka to spokojniue go odpalam na to mobo beez wtyka z 20 - pin na 24 ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

1268568[/snapback]

Tak. Tyle że ze stabilnością to jest róznie ... Prime sobie leciał, w NFSU2 grałem a zwieszka była w windzie po godzinie bez obciążenie dużego ...

 

Niedawno wgrałem najnowszy bios NF4LD209.BIN ... na razie comp działa :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Dzisiaj i do mnie przybyla dluugo oczekiwana plyta glowna - wersja SLI-DR. Jednak chyba bym jeszcze czekal gdyby nie inicjatywa i szybkie dzialanie samego redystrybutora "AMASOFT". Przez Pana "Dszywala" bylem zwodzony kilka dni - oczywiscie zapewnial mnie ze plyta na 100% bedzie u mnie we wtorek 8 lutego, a jesli nie to osobiscie przywiezie mi ją. :lol: Jak zwykle skonczylo sie na obiecankach :mur: , a gdy powiedzialem ze chce zwrot kasy powiedzial ze on juz wplacil ja na konto AMASOFT'u...w tym samym dniu odezwal sie cyb3728 (czyli AMASOFT :wink: ) i po kilku chwilach mialem numer paczki i termin dostarczenia na dzisiaj - wszystko jak nalezy zero przekretow, zero niedomowien. Wiec polecam firme cyb3728 wszystkim ktorzy chca szybko dostac to za co placa.

 

A co do samej plyty - wykonanie plyty jest bardzo dobre, dodatkow sporo. Potestuje jak juz bede mial wszystkie komponenty a te beda na dniach. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś powie wkońcu jakie max fsb osiągnął na tym DFI???? 320 to ciągle maaało nawet mój asus robi ponad 330.

1268069[/snapback]

Dzielnikow do pamieci masz "mnustfo" wiec nie widze powazniejszego powodu dla rozpoczynania wojny na MHz ktore nic w praktyce nie daja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w tej chwili wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

Najnowszy bios okazał się stabilnieszy dla mnie od tego z 1 lutego. Muszę jeszcze popracować nad configiem :wink:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy mimo gorączki postanowiłem pomęczyć mój ram, no i w stosunku do NF2 jest znacznie lepiej nie mówię tu o wynikach w programach ale o MHz i napięciu. Mianowicie jak na razie mój ram poszedł o 4MHz więcej i to na napięciu o 0,2v mniejszym niż na NF2 czyli 3,1v. Na razie mam tak ło :

 

254MHz Dual 1T 2,2,2,6

 

Everest Odczyt

Everest Zapis

SuperPI 8MB

 

Oprócz samego SuperPI ram przeszedł ofkorz kilka pętelek w MemTest86.

 

BTW: fajnego „kopa” dała mi ta zmiana FSB w 3DMark2k1 aż się zdziwiłem: z 27063 na 28636.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 11 2005, 03:32-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 11 2005, 03:32)
254MHz Dual 1T 2,2,2,6

 

1270006[/snapback]

 

Mardok co taki słaby zapis?

Ja mam słabe pamięci do O/C

ale wyciągnąłem:

memory write

memory read

memory wait

@ 2-3-3-6-1T, 400MHz

 

odczyt oczywiście gorzej ;)

 

pozdro

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaczala:

 

A chole… to wie czemu gorzej ;) Może dlatego że mam 2x mniej ramu (strzelam) ? Albo dlatego ze mam połowę tymingów na auto bo nie wiem nawet jak się za to zabrać ? Tak czy siak walczę cały czas może będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...