Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

buahahahah , jaki walek - od razy sie zorientowalem ze zalatuje szwindlem po tym jak

napisal tu na forum ze plyty ma bezposrdenio z USA od producenta , potem polazl na forum DFI pytac o te karajany , to tlumaczyl ze plyty ma ze zlikwidowanego sklepu w Niemczech i zgubil dowod zakupu (sic!) jednym slowem oszust (plyty sa bez gwaranacji - nie ma dowodu zakupu nie ma gwary - proste! )

1439499[/snapback]

Rzućcie linkiem do jakiejś aukcji tego kolesia na allegro. Albo gdzie on tam sprzedaje

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać, ale sie wstrzymałem <_<

tu macie fragment korespondecji z typem

Witam.

Koszta wysyłki wynoszą 10zł.

Gwarancja producenta realizowana jest wysyłkowo (serwis na europę znajduje się w Holandii) , formulaż wypełnia się na stronie internetowej producenta.

Posiadam oczywiście dowód zakupu płyt , który w razie czego udostępnie. Do realizacji gwarancji wystarczy jego kopia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na szczęscie tez sie powstrzymalem... ale tylko dlatego ze nie mial faktury vat bo jakby mial to bym brał hurtem :D i mialbym zonka z karajanami :/ a takto kupie sobie w pcp na sklep i odlicze vat i bede mial SLI-DR za 572zł netto:] hłehłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego poczatku wiedzialem ze to jumane plyty, to jest nie mozliwe aby te plyty tyle kosztowaly. Zaden likwidujacy sie sklep by nie sprzedal tych plyt w cenie ponizej 500zł, jest to nie realne, pewnie byl to zbyt cieply towar aby go gonic w niemczech dlatego trafil do nas. Przypuszczam ze plyty kupowali po 300, max 400zł. Kiedys mialem znajomka (3 lata temu) który mial grafiki Guliemota i Elsy, cena 50% rynkowej, nowe oryginalnie zapakowane kradzione prawdopodobnie z niemieckich transportów i te plyty na 90% maja identyczne pochodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad mój post 2 strony do tyłu.. czy nikt nie wie co robić? czy nikt nie ma kłopotów z transferem w samsungach 1614N 160 GB na tej płycie?

1439778[/snapback]

Jak widzisz mam dysk ten co Ty i mi wszysko chodzi jak złoto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzedającego "cuckold" kiedy chciałem kupić płytę i zapytałem skąd pochodzą, powiedział, że nie powie bo mu zaraz wszystkie wykupie stamtąd... a później powiedział, że wszyscy na Allegro, którzy sprzedają za tak niską cenę te płyty, mają je od niego... paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak DFI mówi że kradzione to nie widzę powodu aby DFI nie wierzyć… co za tym idzie, szanse na wymienne 850 na 880 są raczej bardziej niż nikłe… a co do „teorii” o specjalnym biosie to jakoś mam mieszane uczucia…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla grupy parudziesięciu pechowych userów, którzy nieświadomie zakupili (o ile Amd Powered poda wiarygodne źródło tych informacji) "gorące" mobaski, DFi na 100% xtra biosu pisać nie będzie.

 

Swoją drogą to mnie już męczą te przekręty u nas w kraju (od małych po d.upne). Co z tym krajem, do jasnej ciasnej?! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto testowal wydajnosc 4 sztuk kosci na platformie amd 64 i nf4udfi). Chodzi mi szczegolnie o mozliwosci oc takiego zestawu....ja mialem 4sztuki 512mb kingmax hardcore i twinmosow i noname i przy wszystkich tych konfigach po dolozeniu do 2 sztuk kolejnych dwoch wszystkie param,etry oc szly w dol .... Chce teraz zakupic 4szt. adata vitesta 600 i niewiem co z tego wyjdzie. Moze ktos testowal podobny konfig na 4 kosciach pod wzgledem oc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe,wyniki w HDTach są porównywalne z innymi takimi Samsungami (SP 1614N),a Winda uparcie mówi że transfer downgraded na ATA IV.próbowałem nawet wersji bez instalowania IDE SW Nvidii i też po większej pracy dysku przestawiało mi się na ATA IV :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty z Amasoftu są OK z tego prostego względu, ze mają stickery NTT,a dodatkowo na pudełkach jest mazakiem wypisany numer magazynowy. Kazdy produkt z NTT tak ma ( mam od nich X800XL i SB Audigy ).

1439121[/snapback]

płyty moze i sa OK, ale sam pan z Amasoftu jest wielce NIEOK, niedlugo wysylam donosik na ~!@#~!@#~!# pana adasia do Urzędu Skarbowego za niewystawienie f-ry VAT (troche pozno bo nie mialem czasu, ale jak ostatnio odbieralem zwrot podatku to wybadalem sprawe)

 

swoja droga to serwis plyt u niego w razie awarii to tez pewnie marzenie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ aRKOz

 

Pisaliśmy o tym problemie z fefnaście razy. Kontroler w procu nie wyrabia przy 4 bankach obsadzonych, dopiero venice sobie z tym radzi.

 

Poszukasz następnym razem, si? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przebrnołem przez cały temat (zajeło mi to 3 noce :D, mam modem :mur: ) Dużo się dowiedziałem i kupuję DFI..

 

Mam tylko jeden problem..

Jakie kupić pamiątki do tego cuda? Chodzi mi o 2x512 mb, za ok 1000zł..

Myślałem o jakiś OCZ, tylko nie mam pojęcia jaki model...

 

Doradzcie mi coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie jakie G-Skille to opisane jest na stronie 83...

 

PS. 86 stron- niezła książka telefoniczna się z tego tematu robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info..

Jeszcze jedno, czy ja dostanę te G.Skill gdzieś w jakimś sklepie, czy tylko znajdę je na allegro? Sprawdzałem parę stron ze sklepam i nic..

Pytam bo potrzebuję na to faktyurę Vat i wolałbym z jakiegoś sklepu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest siakiś dokładniejszy programik do "odkrycia" watrosci składowej o nazwie TWCL czyt. Write Cas Latency.

W A64 Tweaker niestety nie mogę tego znależć.Przy ustawieniu TWCL na 1 po jakimś czasie mam ZONKA a w Auto wszystko śmiga i pytanie jakie jest to auto (przy 290 MHz RAM)

Frapująca sprawa.

Nastawiałem na wartość 2 i kupa (nie wystartował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest siakiś dokładniejszy programik do "odkrycia" watrosci składowej o nazwie TWCL czyt. Write Cas Latency.

W A64 Tweaker niestety nie mogę tego znależć.Przy ustawieniu TWCL na 1 po jakimś czasie mam ZONKA a w Auto wszystko śmiga i pytanie jakie jest to auto (przy 290 MHz RAM)

Frapująca sprawa.

Nastawiałem na wartość 2 i kupa (nie wystartował)

1440308[/snapback]

U mnie raczej na 1 chodzi , aczkolwiek tez sprawdze jak bede mial chwilke czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Racuch:

Znajdz Tweakera o numerze A64 Tweaker V0.60 beta w nim jest TWCL, a jak dasz TWCL na auto to wartosc jest 1.Jak chcesz to moge wyslac Tobie e-mailem tego tweakera.

Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przebrnołem przez cały temat (zajeło mi to 3 noce :D, mam modem :mur:  ) Dużo się dowiedziałem i kupuję DFI..

 

Mam tylko jeden problem..

Jakie kupić pamiątki do tego cuda? Chodzi mi o 2x512 mb, za ok 1000zł..

Myślałem o jakiś OCZ, tylko nie mam pojęcia jaki model...

 

Doradzcie mi coś...

1440269[/snapback]

Widzialem, ze Wampir ma fajne Gskille na opych, ale mozesz duzo taniej, okolo 500 zeta miec 2x512MB TwinMos Speeed Premium. Poczytaj sobie o nich np. tutaj. Za ta kase to jest miod malina B) Sam tez je kupilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty moze i sa OK, ale sam pan z Amasoftu jest wielce NIEOK, niedlugo wysylam donosik na ~!@#~!@#~!# pana adasia do Urzędu Skarbowego za niewystawienie f-ry VAT (troche pozno bo nie  mialem czasu, ale jak ostatnio odbieralem zwrot podatku to wybadalem sprawe)

 

swoja droga to serwis plyt u niego w razie awarii to tez pewnie marzenie :]

1440092[/snapback]

Nie pękaj, można go za przeproszeniem olać, z tej prostej przyczyny, ze zawsze mozna reklamowac w NTT. Będzie trwało penie nieco dłużej , bo taka MoBo wyslą do DFI, ale gwara jest od nich było nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc platformie A64 dopiero kibicuje, to dostalem dzis info od serwisantow z NTT (dystrybutor DFI) o nastepujacej tresci:

 

Witam,

 

Bardzo proszę o rozesłanie tej informacji do wszystkich swoich klientów.

 

Na rynku w Polsce pojawiają się płyty DFI LanParty NForce4 SLI-DR

pochodzące z kradzieży.

Prawie na 100% ludzie będą się do Was zwracać o pomoc ponieważ płyty

zawierają zły moduł dźwiękowy (ALC880 zamiast ALC850).

 

Poniżej numery seryjne płyt. Proszę uprzedzić wszystkich, iż płyty te

nie są objęte gwarancją.

 

Na Allegro te płyty są sprzedawane po 570 zł  :!:

 

Here's S/N's of  45 pcs stolen  mainboards which are packed with wrong

Karajan ALC 880.  The correct one is ALC 850.  This guy bought 45 pcs

from Germany.:

 

1.  D51200001          24. D51200007

2.  D51200087          25. D51200053

3.  D51200086          26. D51200057

4.  D51200088          27. D51200008

5.  D51200019          28. D51200009

6.  D51200017          29. D51200006

7.  D51200020          30. D51200004

8.  D51200018          31. D51200052

9.  D51200169          32. D51200010

10. D51200090          33. D51200042

11. D51200089          34. D51200128

12. D51200168          35. D51200043

13. D51200005          36. D51200126

14. D51200054          37. D51200116

15. D51200016          38. D51200118

16. D51200170          39. D51200045

17. D51200058          40. D51200119

18. D51200167          41. D51200127

19. D51200055          42. D51200129

20. D51200120          43. D51200044

21. D51200130          44. D51200041

22. D51200166          45. D51200117

23. D51200056

 

Will you post these S/N to your website to warn those potential buyers?

 

Regards,

Nancy Lee

Przezorny zawsze ubezpieczony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i przezorność , a może i strach , że się natnę na Allegro i dlatego kupiłem płytę w ESC . Dziś jestem spokojny o swoją gwarancję . Dźwięk działa tak jak powinien ( ALC 850 ) , itd. itp. Chociaż opisujecie przypadki płyt SLI-DR , a moja to Ultra-D , to i tak lepiej się czuję mając legala . Nie zamartwiam się , że mogą do mnie trafić jako pasera i zabiorą płytę jako dowód przestępstwa , a wszystko na to wskazuje , że tak właśnie jest . Co niektórzy już pewnie wpadli w panikę i myślą jak z tego wybrnąć z twarzą .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i przezorność , a może i strach , że się natnę na Allegro i dlatego kupiłem płytę w ESC . Dziś jestem spokojny o swoją gwarancję . Dźwięk działa tak jak powinien ( ALC 850 ) , itd. itp. Chociaż opisujecie przypadki płyt SLI-DR , a moja to Ultra-D , to i tak lepiej się czuję mając legala . Nie zamartwiam się , że mogą do mnie trafić jako pasera i zabiorą płytę jako dowód przestępstwa , a wszystko na to wskazuje , że tak właśnie jest . Co niektórzy już pewnie wpadli w panikę i myślą jak z tego wybrnąć z twarzą .

Pozdrawiam .

A kupiłem u jego ale odwołałem i jeszcze chciał ode mnie wyłódzić kase za to że prowizje musiał zabulić, jak zwykle w naszej Polsce co tanie to nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...