Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko przez to PowerNOW jak się to włączyło na AXP tez się miało ~30stC w idle a po walczeniu Prime95 momentalny skok o 10 lub więcej stopni.

1446569[/snapback]

 

tylko ze ja mam za soba juz z 5 plyt i na wszystkich za wyjatkiem dfi odczyt byl ze tak powiem "normalny" ..mam tu na mysli Asus a8n sli ; to samo w wersji deluxe i dwa gigabyty z nforce 3 - k8ns i k8nsu bodajze....dziwna ta dfi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi tabelami w roznych wersjach biosu 510 ?? mam pamieci na kosciach MICRON'a i zaczelo sypac bledami a przy 410-3 bylo ok. Ktory najlepszy do TwinMOSow 1A4T ?? niedlugo je dostane pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jedzie na pasywnym mostku i OC 24/7 ???

 

Zapodajcie jakies fotki jak macie , kusi mnie zeby zmienic wyjca na zalmana NBJ47 albo coolermastera , tylko nie wiem czy da rade bo moj vf700cu na grafie na 5v niezle robi atmosfere i tempy na chipsecie mam okolo 50C :angry: a wentyl chodzi na 4500obr i slychac go jeszcze :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos jedzie na pasywnym mostku i OC 24/7 ??? 

 

Zapodajcie jakies fotki jak macie , kusi mnie zeby zmienic wyjca na zalmana NBJ47 albo coolermastera , tylko nie wiem czy da rade bo moj vf700cu na grafie na 5v niezle robi atmosfere i tempy na chipsecie mam okolo 50C :angry:  a wentyl chodzi na 4500obr i slychac go jeszcze  :mur:

1447372[/snapback]

Wymieniłem na Zalmana , to chyba ten wymieniony przez ciebie . Jest niebieski i ma stopniowane pręty . Niestety , musiałem go powycinać , bo grafika mogłaby mi doprowadzć do zwarcia - grafika wcina się w Zalmana . W zależności od wersji karty graficznej trzeba wycinać pręty radiatora . Ja musiałem usunąć ich około 6-10 sztuk , tak dokładnie nie pamiętam . Zawadzały o kondensatory na grafie . Teraz nie jestem w domu , więc go nie widzę . Temperatura spadła średnio o 10 stopni . Pomimo tego , że firmowy miał wentylator i kręcił do 7300 obrotów , przy podwyższonej temperaturze . W biosie można obniżyć próg , od jakiej temperatury ma kręcić na maksa . Zdjęcia nie udostępnię , bo nie mam go gdzie wrzucić . Zresztą musiałbym je najpierw wykonać . Mogę ewentualnie podesłać na e-mail zainteresowanym . Grafikę mam Gigabyte-a 6600GT , oczywiście na pierwszym slocie PCI-ex . Jak już pisałem o tym wcześniej zamontowałem komin ze 120 x 120 - regulowany do 2000 obrotów .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ukrocic rozwazania z pasywnym chlodzeniem NB i zakonczyc ten temat raz na zawsze, podaje link gdzie jest pokazane jak to wyglada z niebieskim zalmanem:

 

Zalman

 

Wiem, zdjecie troche niewyrazne ale jest :) Odnosnie temperatury to u mnie sie ona waha od 38 do 43 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam własnie kupic ta płyta + venice 3000, kasy mam dokładnie na styk, wiec nie bede miał kasy nawet na tego zalmanka w tym tygodniu :mur: czy ten wetyl jest naprawde głosny? aha czy podstawowy bios jak tako nie sprawia problemów w działaniu płyty>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam własnie kupic ta płyta + venice 3000, kasy mam dokładnie na styk, wiec nie bede miał kasy nawet na tego zalmanka w tym tygodniu :mur:  czy ten wetyl jest naprawde głosny? aha czy podstawowy bios jak tako nie sprawia problemów w działaniu płyty>?

1448294[/snapback]

Zalmanek na allegro kosztuje juz bodajze 15zl http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50356197, wiatrak na tle innych plyt jest naprawde cichy ale po co ma sie krecic skoro wystarczy radiator :) Na biosie ze stycznia ja nie moglem nawet zainstalowac windowsa :lol: wiec sam sobie odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmany… 50stC na NF4 i więcej… co się kurde dzieje… u mnie zwykły wyjec bez odtykania nawet pasta oryginalna i 2h w Prime a temp w czasie testu CPU 37stC, PWMIC 29stC, NF4 31stC ja nie wiem co wy robicie że macie takie temp…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jakie mam temp na NB, ale nie przekracza 45 stopni w obciazeniu przy 1.7 a na PWMIC nie zwaracam uwagi...

Moze wieksze przeplyw powietrza w obudowie zrobcie to i temp sie poprawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu

Jak tam wrażenia z  5/10 -2.Czy warto itp.  ???

1446846[/snapback]

510-2 pozwolił na pracę na dzielniku 180. A poza tym nic cudownego. Teraz jadę na 510-1. Testy trwają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510-2 pozwolił na pracę na dzielniku 180. A poza tym nic cudownego. Teraz jadę na 510-1. Testy trwają....

1448544[/snapback]

Dzięki za info bo nie mam ostatnio czasu na zabawę. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmany… 50stC na NF4 i więcej… co się kurde dzieje… u mnie zwykły wyjec bez odtykania nawet pasta oryginalna  i 2h w Prime a temp w czasie testu CPU 37stC, PWMIC 29stC, NF4 31stC ja nie wiem co wy robicie że macie takie temp…

1448423[/snapback]

taaa jak sie ma wc i bude otwarta to wiesz .... , przy zamknietej niestety vf700cu niesamowicie sie grzeje i dostaje sie biednemu chipsetowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma w midi tower, bez wiekszej ilosci wiatrakow, to ja sie nie dziwie... Otwarta buda jesio nic nie daje, poki powietrze stoi... Ja nie mam wogle na 12x120 sobie wieje tu i tam i 2x80x80 tez chlodza conieco... ;) Najglosniejsze z wszystkiego jest X800XL - do wymiany coolerek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko otwartą budę, nic specjalnie nie wieje na NF4 ba a nawet mój Radek go trochę przesłania.

1449174[/snapback]

Witam:)

ja tam wole miec otwarta bude bo grafa sie grzeje,a ze jest tylko z radiatorkami to nie generuje zadnego ruchu:) Ale przejde do sedna:D

 

jakies.. 3 tygodnie temu kupiłem kompa. jak widac (jak dalmnie) calkiem przyzwoity. Zwłaszcza ze przez 3 lata sie meczylem na cyceronie 533. juz wczesniej sledziłem ten temat no i sie co nieco spodziewałem po płycie, ale ona nie chciała mnie słuchac... kolejno biossy zmieniałem i jeszcze wieksze kichy mialem ( włacznie z zawiechą podczas memtestu;P na standardowych ustawieniach) kom sie wieszal po właczeniu, przy restarcie etc. ale jak juz sie winda uruchomila to OK, [brzydkie określenie na linuksa] zaden nie chciał sie wgrac i w ogole myslałem ze :mur:

jako tako chodziło na biosie 310 od dfi :? ale wczoraj .. patrze (po 2 dniowej przerwie) jest bios 510, hm poomyslalem a co mi szkodzi sprawdze go.. dyskietka z 310 przygotowana była w razie czego. a tu ... miłe zaskoczenie.. zero jaj.. tylko gladko wszedl do windy. hmmm no dobra to sprawdze czy da sie cokowleik zmienic w biosie...i o dziwo.. wreszcie sie dalo i zadnej zawiechy... tak wiec .po paru probach... pokolei doszedlem do HTT 260 oczywisce jak narazie :P

po tych wszystkich jajach.. i lekturach anglojezycznych, doszedlem do wniosku ze jednak hynixy sa jakies dziwne ale ze JUZ dobrze dzialaja.

Jestem co prawda freshmanem w sprawach OC (bo co ja moglem na starym sprzecie;-) ale powoli lapie wszytkie nowinki i testuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze niedawno byl taki watek, ale rozchodzi sie o inna sume, wiec przejdzmy do sedna sprawy. Jakie pamiatki polecacie do 150$ Mam okazje kupic je na www.newegg.com. Myslalem nad jakimis OCZ, co wy na to ? Tylko nie wiem jaki model :mur:

 

Zastanawiam sie nad tymi:

OCZ #1

OCZ #2

OCZ #3

OCZ #4

GeIL #1

 

Co byscie polecili z tych co podalem ? A moze jakies inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ukrocic rozwazania z pasywnym chlodzeniem NB i zakonczyc ten temat raz na zawsze, podaje link gdzie jest pokazane jak to wyglada z niebieskim zalmanem:

 

1448270[/snapback]

Masz dokladnie tak samo jak ja. Niebieski Zalman chlodzony jest przez Zalmana z grafy. U mnie trzeba bylo wyciac 6 pretow ( 2 do polowy ) - temp maks (przy 311X9) to 48 stp przy large FFTs w Prime95

Zalmanka od spodu wyszlifowalem, a chipset posmarowalem artcic silverem.Nalezy mocno dokrecic te chwytaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszej strony tego topicu (chyba Raptora)

DRAM Bank Interleave:

 

Ten tyming ma podobno jakiś wpływ na kościach 2x512MB lecz w przypadku moich 2x256MB dosłownie niczego nie zmienia obie dostępne wartości dają dokładnie to samo zarówno w wydajności jak i stabilności:

 

Enabled = 2426MB/s

Disabled = 2426MB/s

Na własnym przykładzie potwierdzam. Przy kościach 2x512 wydajność wzrasta o ok. 30% na Enable a stabilność nieporównywalna z >400 błędów do 0.

Cienkuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy latwo wyciągnąć karte graficzną ze slotu PCI-E? Wychodza same, czy trzeba jakoś rozszerzyc ten wichajster na koncu slotu? Jakies takie kiczowate zrobili zatrzaski w tych portach. Najlepsze byly m.in. w Abitach NF7 (AGP).

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM

czmu ramy chodza mi na mnożnikach niskich czyli 6-8 na 252 mhz

a by procka póscić na 9x309 i w tedy dzielnik 3/4(166) są 252 w memtest 0 błędów ale juz do windowsa neiche wejsć a jak dociągam z clockgena sie wiesza:/ narazie testuje 9x300 3/4 ale to juz nie te ramy :/

 

na

9x300 div180 270 mhz ramy staruje windows !!! mimo ze su\yupie błędami w memtescie po 20k przestałem liczyć :/

CO JEST!!

 

sprawdzałem biosy

510-2

414-2

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PURE

U mnie tez tak bylo...Zaladowalem winde z ustawieniami na 300, tylko HTT niskim i pod winda dawalem po 4 HTT wyzej w clockgenie. Dochodzilem do rzadanej wartosci i spox juz bylo.

Nie wiem czego to wina, ale tak bylo i jest...

Sprawdz to co pisze i daj znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...