Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Bez chłodzenia mofestu od ramu z VDim 3,3v i UP robi się już za ciepło i sypie błędami jak szalone.

 

Co do ustawień pamięci ja mam tak:

 

1453726[/snapback]

Co do Twoich ustawień to jak dla mnie są zbyt kosmiczne... :wink: Mi styknie już jakieś 250MHz 2-2-2-5, jutro powalcze z tym chłodzeniem mofestu, a na memki zapodam radiatory Nexusa (Cu). Szczerze to dzisiaj już jeden cooler był w akcji, ale próbowałem nim chłodzić właśnie dość ciepłe pamięci.

Plan na jutro/dzisiaj: zmienić kierunek "wiatru"; "Cu" na pamięci.

Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieco zdziwiony, bo ewidentnie DFI nie lubi HyperXów. :( Prawdopodobnie przez pamięci nie chce liczyć ani Pi ani Prime95 bo wywala się momentalnie rounding error etc. Znalazłem jednak dzielniki które są OK czyli 140 i 150, póki co nie mam czasu żeby to posprawdzać, bo spadam do pracy (red alert :D)... Trzeba będzie pokombinować mnożnikami i timingami by dać sobie jakieś 250-260 MHz z CL2.5 ... Bo procek robi sobie teraz SuperPi @ 2.84 i nic mu nie dolega ... Dzielnik oczywiście to 150, HT 314MHz, mnożnik 9, mem @ 235 MHz CL2.5-3-3-7-13-1T-256 i jest póki co wszystko ok... O 166 dzielniku można zapomnieć. :) Więcej raportów po 23... kiedy mam nadzieję wrócić do domu.

 

Edit:

Bałem się, że CPU jakaś cienka sztuka się trafiła, ale ewidentnie widzę, że to kwestia pamięci... HyperXy na TCCD to trudne typy... trzeba się nieco przyłożyć by działały tak jak potrzeba. :/

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś recepte na moje problemy z max fsb ??

narazie 340 mhz ale podciągnięte z windy :/

jeżłi ktos sie interesuje po co mi duze fsb:

bede mieć freon a do tego teraz mam niezłego venice więc ... 340x9=3060 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieco zdziwiony, bo ewidentnie DFI nie lubi HyperXów. :( Prawdopodobnie przez pamięci nie chce liczyć ani Pi ani Prime95 bo wywala się momentalnie rounding error etc. Znalazłem jednak dzielniki które są OK czyli 140 i 150, póki co nie mam czasu żeby to posprawdzać, bo spadam do pracy (red alert :D)... Trzeba będzie pokombinować mnożnikami i timingami by dać sobie jakieś 250-260 MHz z CL2.5 ... Bo procek robi sobie teraz SuperPi @ 2.84 i nic mu nie dolega ... Dzielnik oczywiście to 150, HT 314MHz, mnożnik 9, mem @ 235 MHz CL2.5-3-3-7-13-1T-256 i jest póki co wszystko ok... O 166 dzielniku można zapomnieć. :) Więcej raportów po 23... kiedy mam nadzieję wrócić do domu.

 

Edit:

Bałem się, że CPU jakaś cienka sztuka się trafiła, ale ewidentnie widzę, że to kwestia pamięci... HyperXy na TCCD to trudne typy... trzeba się nieco przyłożyć by działały tak jak potrzeba. :/

1454474[/snapback]

Spróbuj BIOS 0510-1 i problem z dzielnikiem 166 zniknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - nieczęsto zabieram głos ale ta informacja jest wg mnie bardzo istotna - http://www.ntt.pl/news.php?news_id=112 - i nie muszę chyba dodawać zbędnego komentarza - być może to rozwieje wątpliwości niektórych z Was - dodam, że informacja podana jest na stronie dystrybutora DFI - pozdrawiam ...

Edytowane przez Tomo_78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu, twierdzisz ze problem z dzielnikiem zniknie?

 

Wlasnie, ze nie bo dostalem dzisiaj te kingstony i przy dzielnikach 166 i 180 winda owszem sie odpala, ale w windzie sie od razu zacina :-|

 

Bios to oczywiscie 0510-1, i to jeszcze na 2.9v...

 

Odnosnie samych pamieci to nie polecam, wyraznie nie lubia sie z DFI, narazie 250 przy 2,5-3-3-6 2.9v stabilnie.

 

Natomiast Kingston twierdzi, ze przy 2-2-2-5 na 400MHz trza dac 2.7v,a mi nawet przy 2.8v na tych ustawieniach (czyli standardowych) PI nie przechodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure moze ma wrodzony talent domoroslego elektronika i skonstruuje od podstaw karajana, potem juz bedzie sobie sam mobo lutowal...  :lol:

 

Wez pomysl czasami, zanim cos napiszesz...  :mur:

1453835[/snapback]

witam

mam pytanko wie może ktoś jak odczytać vcore z płyty gł. miernikiem :?

ps.

Co się czepiacie tak Pure, chłopak chce się czegoś nauczyć i zadaje pytania(powiadają kto pyta nie błądzi) a tu już nagonka na niego.

 

ffx ja ciebie mam dosyć , sam odpisujesz jak dzieciak.

wszystko wiedzący się odezwał

1453885[/snapback]

racja cavarr :)

 

podobno nie ma głupich pytań :) są tylko głupie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasssne

jezłi okazałoby sie ze identyczne pcb to bym spróbwał w sumie wy nic nietracicie tylko ja :)

jak rozjebie płyte to też z własnej woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wozaq

Natomiast Kingston twierdzi, ze przy 2-2-2-5 na 400MHz trza dac 2.7v,a mi nawet przy 2.8v na tych ustawieniach (czyli standardowych) PI nie przechodzi

 

Moje chodza 2225 215MHz tylko z wyzszym v (3,1v). Kingstony ULK2 sa na plytce jedec dlatego lubia wyzsze napiecia. Do 250MHz 2-3-3-8, pózniej zaczynaja sie schody powyzej 270 trzeba dac 2T. Moje doszly jak w podpisie dalej nie próbowalem bo mnie procek trzyma. A raczej chlodzenie Box.

 

Mobo nic nie ma do pamieci poprostu takie sa te Kingstony.

Edytowane przez maniosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszytkie biosy kończoce sie na xxx-2 są najlepsze dla bh\ch

ja mam aktualnie 414-2 i jest dobrze mozesz pobawić sie w 510-2 najnowszy ale mi nic niedal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jak na razie wszystko , martwi mnie jedno - zapis pamieci w Everest(dual)(odczyt wydaje sie sie byc w normie)

 

ustawienia domyslne(venice3000-pamiec twinmos 2.5-3-3-8 )

 

read - 5319

zapis - 1525 :mur:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

moglby ktos z laski swojej dac wyniki everesta na powyzszych ustawieniach (wiem ze pamiec pamieci nie rowna )

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix d-43 to sa jakie pamieci? (TCCD??) Bo jakies dziwne akcje mam na tych nowych biosach... Wyglda na to ,ze lepiej to chodzi na biosie dla bh5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynix d-43 to sa jakie pamieci? (TCCD??) Bo jakies dziwne akcje mam na tych nowych biosach... Wyglda na to ,ze lepiej to chodzi na biosie dla bh5 ...

1455921[/snapback]

Hynix D-43 to Hynix D-43 :wink:

Zapodaj bios 5/10-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post klasy aby nie było że nie mówiłem bo tak ludzie twierdzą… Jak ktoś ma kości BH/CH na owej płycie to kręcimy je z div180 ! Nie z żadnym innym gdyż wiele ludzie już potwierdziło że tylko na nim da się wycisnąć stabilnie najwięcej MHz z Winbond-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla winniego to sie sprawdza, ale z Venice, gdzie mozna po walczyc o 2.8-2.9 to nie bardzo raczej.

Mardok, nie wszyscy maja takie pamieci jak ty :P

Chcialbym dostac procka co pociagnie 325x9 div166 - 265 dla pamieci...

to byloby cosik dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o jakiś ekstremalnym O/C ale o tym że na div180 da się wycisnąć zazwyczaj kilka dobrych MHz więcej z BH/CH tylko tyle. Eh ale tak jak mówisz powyżej 2,7GHz na CPU sprawa zaczyna się już komplikować…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie bezpośrednio związane z tematem DFI - potrzebuję kupić nosidło do kompa - takie samo jak te, które występowało przy wersji ultra-b - może ktoś chciałby się pozbyć swojego?? icon_smile3.gif Proszę o info na priv - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly apdejt, Hypery ida stabilnie na 261 2,5-3-3-6 @2.9v, wiecej nie za bardzo :-|

 

Nie moge przekroczyc 270 wrzucajac nawet 2T i banalne timingi, Geile na TCCD rzeczywiscie chyba lepsze sa...

 

No, ale jak za cene 579zeta na allegro to polecam, jak ktos chce wiecej to omijac szerokim lukiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tragedia te „Hypery” to już bardziej opłaca się brać Twinmos Speedpremium tymingi lepsze MHz przy odrobinie szczęścia można i do 250MHz (i więcej) dobić za to na 2-2-2-5 no i jak się poszuka to się wyrwie dużo taniej niż 579zł za 2x512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiadomo, ale przy Twinmosach trza sie powaznie napieciem pobawic, a jak dla mnie to jest loteria, zjaraja sie i co bedzie :)

 

Odnosnie tych hyperXow to mysle, ze na innej plycie poszlyby sporo wyzej, w koncu te same samsungi robia 600 i wyzej na innych pamiatkach, widzialem screeny jak dzialaly na 312 :-P

 

Mi natomiast za cholere nie dzialaja inne dzielniki, a niby na biosie 0510-1 powinny dzialac. Owszem winda sie odpala, ale po 5s ekran sie freezuje i trza restart, wiec musze jechac synchro i proca trzymac tylko na 2.35MHz :-|

 

Jednak winbondy chyba najlepsze jak widze...

 

W porownaniu z moimi poprzednimi Twinmosami to i tak kosmos teraz :-P wiec nie narzekam...

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh nie myl Winbonda z TCCD, mu wysokie V nie robi krzywdy przynajmniej do 3,6v które jest wyszczególnione nawet w specyfikacji kości jako maksymalna wartość to po pierwsze, po drugie to nie wina mobo a samych pamięci nie raz już był poruszany temat że te HyperX nie zbliżają się nawet do osiągów innych pamięci na TCCD typu np. G.Skill czy nawet Viesta nie zależnie od mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy zakup z boxowym venice. Na nf4 od razu dalem niebieskiego zalmana z as5, a na boxowy radiator za pomoca ksztaltek ulepionych z poxiliny dalem 12cm nexus. Mniej wiecej centralnie.

Efekt: przylozenie palca do dolnej czesci radiatora procka, wyraznie czuc cieplo. Dotkniecie jednosekundowe zalmana na chipsecie konczy sie poparzeniem skory.

Przesunelem mocowanie wiatraka , tak ze nie jest caly nad radiatorem procka, jego jadro , ktore nie dmucha jest ponizej radiatora. Dzieki temu jakies 30% zalmana jest pod lopatka wentyla.

Efekt, palcem na radiatorze procka nie da sie wyczuc ciepla. Po dotknieciu radiatora chipsetu, trzeba chwile potrzymac aby zorientowac sie , ze jest jednak cieply.

 

???

 

Z powyzszego wynika, iz czesc czynna wiatraka to polowa zewnetrzna lopatek. Lopatki w czesci wewnetrznej raczej przemieszczaja powietrze do czesci zewnetrznej , aby tam zostalo wypchniete do przodu.

Wynika z tego iz instalowanie wentyla, o wielkosci radiatora jest bardzo nieefektywne, bo ledwie 50% wentyl nadmuciach!e.

 

W takim ustawieniu nie ma mowy o karcie w gornym slocie. Trzeba wlaczyc sobie wirtualne sli i karte do dolnego na x8, co i tak jest az nadto .

 

(Nauczony doswiadczeniem z asusa i intela , powalilo mnie jak soft od dfi (ntune) nie pokazuje predkosci obrotowych wszystkich 5 wiatrakow , jakie mozna podlaczyc do plyty. To niesamowite ... na minus )

 

Mialem thermrighta xp-90. Okazal sie smieciem. Mial zadziory na powierzchni styku do procka, takie iz nie dalo sie po tej powierzchni przesunac wizytowka. Odeslalem. Sklep stwierdzil iz inne maja to samo.

Czy wam, majacym thermrighta to nie przeszkadza ?

Moim zdaniem sprzet za drogi na to aby od razu szlifowac i rezygnowac z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...