Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwuch lat pierwsze co robie z nowym coolerem to wlasnie szlifowanie i polerowanie...

Utrata gwarancji ?? Przeciez jak sobie go sam nie zniszczyc to sie sam nie rospadnie ;)

Ameryki nie odkryles z tymi wiatraczkami. Dlatego powstaly heat pajpy(odbiera cieplo z nad jadra i wysyla hen hen), tunelki(wystarczy pare cm aby powietrze samowskoczylo do srodeczka) etc. Wychodziloby na to, ze wogle instalowanie waitraka na radiatorze jest daremne, bo im wiekszy wiatrak, tym wieksza jest czesc nieefektywna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to kurcze jest? Przecież ludzie używają 20pin'owych zasilaczy na tej płycie i chyba nikomu sprzęt nie pada?Ja czekam właśnie na taka płytkę i narazie niemam kasy na wymiane zasilacza wiec bede zmuszony jakoś podpiąc ten co mam 20 pin.Napiszcie prosze Ci co macie zasilacze 20pin'owe i tą płytę czy nie macie problemów i czy używacie przejsciówki 20<24 pin czy można bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Belrin:

 

Ja tylko zacytuję:

 

"i'm tired of some of you who think you know more than our engineers"

 

Nie mówiąc już o…

 

"DFI no longer will support customers who do not adhere to the minimum power supply requirements."

 

eh....

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi sie tekst: "Mam dosc was ktorzy myslicie ze wiecie lepiej od naszych iunzynierow" :P

Mysle ze sprawa zasilaczy jest rozwiazana once for all :) Odgornie ze tak powiem....

no i to: "not a 5,000,323watt 20-pin with 80000 amps on the 12v rail" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super że cię mniej interesuję a pewnie najmniej ten fragment że DFI nie będzie uznawać gwarancjo u osób co nie spełniły minimum wymagań co do zasilacza…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 PIN 300W by "2N": 2622MHz, pamieci 263 2-2-2-5@3.6 6600GT(bez OC) 100% stable 24/7

pasi ? pociagnelo 3 tygodnie(przy zmianie na X800 nie dalo sie juz)

mam jakis obraz to rzucilo...

 

EDIT

@mardok

mysle ze znajda sposob na sprawdzenie tego ze nie byl uzywany...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria sobie a praktyka sobie.Jak zobacze ludzi którym sprzet padał od zasilacza 20 pin to co innego.Gwarancja ehh niby jak sprawdzą od czego niby sprzet padł jeśli oczywiscie miałby paść hihi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się kłócić będzie no… Podałem tylko link od oficjalnego stanowiska DFI a jak wiesz lepiej niż jej inżynierowi twój sprawa, mnie to w ogóle nie interesuje co będziesz ze swoim sprzętem robił…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu zadałem pytanie do użytkowników takiej kombinacji zasilacz + płyta i Zulusman mi odpowiedział.Mam tylko pytanie czy ta przejsciówka powinna być czy sobie odpuscić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosz… widać jak uważnie siedzisz ten temat… epoxer/yotom/wampir/zulusman wymieniać dalej ? Wszyscy mieli 20pin bez żadnych przejściówek… Poczytaj zanim zapytasz znowu…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mniue na Be Quiet 450W 20 pin ,chodzilo około miesięca i nic sie nie stało.

Wszystko całe :D

Tylko max procesora to było 2500 po zmianie na tagana poszlo wyżej :)

Aha tej przejściówki nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nikt wam nie każe niczego wymieniać ! Ino podałem info jakim (nawet mnie) zaskoczyło DFI… To że zasilacze 20pin działają na DFI wiele userów może potwierdzić z własnych doświadczeń, a że DFI sobie życzy 24pin to już zupełnie inna sprawa. Mój niby zasilacz też nie spełnia minimum bo mimo iż 24pin to 460w a nie 480w i jakoś działa bez problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala i na 20 pin i teraz na przejsciowce na 24 pin. Co prawda w planach mam kupno Enarmaxa z wtyczka 24 pin, ale z zupelnie innych powodow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to takie "strachy na lachy" ze strony DFI. W końcu jaka częśc użytkowników mobo DFI czyta ich forum, bo przecież tylko z tego miejsca można się o tym fakcie dowiedzieć. Nie mogą sobie nagle nie uznawać gwarancji, bo jakiś X osobnik ma zasilacz 20-pin i z niego korzysta, przecież nic o tym nie jest napisane w instrukcji więc może z niego korzystać. Pewnie za jakieś czas w następnych rev. płyt w inst. będzie adnotacja o w/w fakcie, a może jeszcze dodatkowo będzie wymóg robienia updatów instrukcji i zasad korzystania z mobo, połączonych z koniecznością rejestracji na ich forum... może wymyślą jakieś egazminy z manuala? Nie zdasz... sorry, straciłeś gwarancję, a na forum ban :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze akurat 100 osobom zasiłka 20-pin wspaniale działa wcale nie musi znaczyć , ze u 101-szej nie spowoduje zniszczenia płyty. Jeżeli DFI twierdzi, że niestosowanie zasilacza 24-pin MOŻE doprowadzić do uszkodzenia podzespołów TO TAK WIDOCZNIE JEST. Bez podstaw i dogłębnego zbadania problemu nie pisali by takich oświadczeń. A to, ze ta czy ta osoba stosuje "wriant zastępczy" i jej działa to tylko może mieć pretensje do siebie. Może i smutne to , ale brutalnie prawdziwe...EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale wolałbym to usłyszeć od kogoś kto próbował.

No to ja napisze ze jade na chieftecu 420 20 pin od jakichs 2 miesiecy i nie mam problemow, z glupoty kupilem przejsciowke na allegro 20>24 pin, ale jak ja dostalem to obawiam sie ze jej nie zastosuje ........ Oryginalne kable z chiefteca to chyba 2,5mm2, a ta przejsciowka zrobiona jest z przewodow 0,5 lub 0,75mm2, wiec chyba wole juz jechac na 20 pin ale 2,5mm2 niz tym badziewku.

Jak chcesz przejsciowke to moge moja odsprzedac po promocyjnej cenie :lol: nowka nie smigana jeszcze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster:

W instrukcji jest podane że wymagany jest zasilacz 24pin. Zresztą skoro płyta ma 24pinową wtyczkę a nie 20pinowoą to chyba też coś znaczy.

 

 

I zgadzam się w 100% z Hanu, gdyż DFI napisało „może spowodować” a nie „spowoduje” to dość znacząca różnica.

 

 

Co ciekawe według podanych mi informacji ( pozdrowienia dla wampira ;) ) wynika że na zasilaczach z jedną linią +12v czyli z 20pinowoą wtyczką ma niby nie działać lub działać nie poprawnie napięcie dla ramu powyżej 3,2v czyli z przestawieniem linii ramu za pomocą zworki z 3,3v na 5v.

 

 

"Linia 3,3 V - 2,5 V do 3,2 V - stabilne napięcie, pracuje z każdym zasilaczem (również 20-pinowym), regulator napięcia 5V nie jest używany, co za tym idzie nie grzeje się.

Linia 3,3V - 3,3 V na stałe - stabilne napięcie, pracuje z każdym zasilaczem (również 20-pinowym), regulator napięcia 5V nie jest używany, co za tym idzie nie grzeje się.

Linia 5V - 2,5 V do 4 V - napięcie niezbyt stabilne, pracuje tylko z zasilaczami 24-pin, regulator 5V jest używany i bardzo się grzeje."

 

http://www.egielda.com.pl/beta/?str=art&id=52

 

 

Zaznaczam po raz kolejny ja TYLKO podaję linki do informacji !

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady kogos bardziej doswiadczonego. Zaladowalem ostatni oficjalny bios ze strony dfi ( 310 ). Chce najpierw potestowac samo FSB, zostawiajac narazie pamiec/proc. Efekt mam taki, iz nie dochodzi do proby ladowania windows i jest restart. Ustawienia:

FSB: 250 (300)

LDT/FSB: x4 (x3)

CPU/FSB: x5 (x5)

VID=1.45 (1.45)

VLDT=1.3 (1.3)

Vdram=2.6 (2.6)

DRam FRQ=166 (133)

CPC= disable (disable)

Tcl=2.5 (2.5)

Trcd=3 (3)

Tras=6 (6)

Trp=3 (3)

reszta parametrow pamieci domyslan na auto

 

Gdzie popelniam blad, ze podkrecanie mi wcale nie wychodzi ?

 

edit

(raczej nie jest to problem cpu/fsb=5 , bo dla =9 co prawda mignie niebieskim ekranem z bledem , ale efekt ten sam)

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster:

W instrukcji jest podane że wymagany jest zasilacz 24pin. Zresztą skoro płyta ma 24pinową wtyczkę a nie 20pinowoą to chyba też coś znaczy.

1458356[/snapback]

Nie mogłem tego zweryfikować bo jestem w robocie - waliłem w ciemno, ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest... :wink: Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tymi niestabilnymi napieciami nie jest prawda. Nie chce mi sie szukac, ale jak juz pisalem, uzywalem KHX na 3.6 i napiecia byly znosne: 11.76; 4.8; 3.25 - cos podobnego w kazdym badz razie...

 

@Tom0000

Zdaje sie ze masz pamieci na hynixaxh a wiadomo ze niektore pamiatki na tych kostkach nie pracuja zbyt pieknie z naszym mobo. Uzyj memtesta zaimplementowanego do biosu do sprawdzenia pamieci, lub goldmemory...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzie tu jest chaczyk? jeśli podłacze Enerka 480W który nie ma linii -12V bodajrze i ma wtyke 20 pin to moge zapomniec o zasilaniu pamieci z 5V ? w komplecie mam przejsciówke na 24 pin, czy to wnosi jakąś zmiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie ze masz pamieci na hynixaxh a wiadomo ze niektore pamiatki na tych kostkach nie pracuja zbyt pieknie z naszym mobo. Uzyj memtesta zaimplementowanego do biosu do sprawdzenia pamieci, lub goldmemory...

Memtest z biosu przechodzi bez problemu na parametrach zgodnych ze specyfikacja. Przy obu ustawieniach powyzej, nie dochodzi do memtesta.

Gaile kupowalem ze specyfikacja dfi w dloni. Posiadane przeze mnie moduly znajduja sie na liscie 100% wspieranej przez DFI.

 

Zwracam uwage, ze zgodnie z parametrami jakie przytoczylem, w obu przypadkach pamieci nie byly przetaktowywane !!! a problem jest. Przy tech samych czestotliwosciach pamieci ale malym FSB dziala dobrze.

 

edycja

 

Zainstalowalem bios 510-1. Teraz nawet uda sie przy fsb=250 wejsc do windows i od razu restart. Skoro ani proc ani pamiec nie sa przetaktowane, to chyba musi byc blad ustawien parametrow w biosie.

Ale ktorych ?

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o doświadczenia użytkowników tego forum z zasilaczami 20pin i Dfi LanpartyNF4.To co piszą na forum DFi mniej mnie interesuje.

1458115[/snapback]

U mnie padł .Allied http://www.microcenter.com/single_product_...duct_id=0164965 1 linia 12Vol(18A) 20 pinowa wtyczka. W zasadzie działa do dzisiaj na 1GHz i 1Vol.Vcore chodzi ale przy 1,53Vcore i 2,6GHz po paru min. się wył.Z braku kaski nabylem Szefa 420Wat 2 linie 15 i 18 A.Cichy ,chyba mocny(jeszcze wentyle nie przyspieszyły)więc się wyrabia i napięcia wzorowe.Na Allied-zie Vcore spadało do 11,48 Vol. a teraz 11,93-11,97 w stresie. Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale wolałbym to usłyszeć od kogoś kto próbował.

1458154[/snapback]

Ja tak mam i dziala. Podobnie jak mnostwo ludzi z tego forum.A Mardokowi mozesz zaufac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racuch Vcore spadlo ci do 11.48V ??? chyba linia 12V ci tak spadla , cos namieszales bo podejzewam ze plyta raczej nie da rady takiego napiecia na cpu zapodac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...