Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Na płycie DFI jest takie gniazdo zasilania HDD-type oraz FDD-type, czy te gniazda też trzeba z zasiłki podłączyć?? Co one dają??

Po co te dodatkowe zasilanie do tych dwóch elementów??

 

A jeśli chodzi o mnie, to mam zewnętrzny napęd FDD, przez USB. Czy to jakoś ma się do tego FDD-type??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD dodatkowe zasilanie dla grafik w SLI.

FDD dodatkowe zasilanie dla coolerów.

A jeśli nie mam SLI oraz zasiłkę ciut mniejszą niż 400W, to jest sens podłączać te gniazda?? Czy w ogóle może zotać to podłączone, bez żadnych konsekwencji??

Czy też musowo nie może być w takim przypadku??

 

:D

Sorki, za takie pytanka, ale to pierwszy mój dobry sprtzęt, więc dmucham i chucham na to wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zawsze warto podłączyć bo spadek napięcia na kilku równologłych złączach może być tylko sumarycznie mniejszy a nigdy większy. Co do mocy 400 W to już była wcześniej dyskusja.

 

Ja przytoczę swoją recenzję Tagana 580 U-22, który nabyłem na www.zenfist.pl zamiast 2 zasilaczy, które miałem poprzednio podpięte (chieftac 360 + Ropla 400W):

 

Użytkuję ten zasilacz już drugi tydzień. Zasila on rozbudowananą konfigurację: Płyta DFI LanParty SLI, Procesor AMD64 2400 MHz, Karta graficzna 6600 GT podkręcona 10%, do tego 3 dyski, 2 napędy DVD, 7 wentylatorów. Przy pełnym obciążeniu procesora napięcie linii 12V w trybie "combine" zmierzone miernikiem 11,97V. Zasilacz jest słyszalny ale nie spodziewałem się, że bedzie bezgłośny. Co ważne obudowa pod tym obciązeniem jest chłodna i zasilacz nie podnosi nadmiernie temperatury wewnątrz obudowy. Ma rezerwy by zasilić drugą kartę czy procesory dwurdzeniowe.

 

Estetyczny. Bogata instrukcja niestety dostępne języki nie obejmują polskiego. Jedyne do pełni szczęścia to brak odpinanych kabli. Nie jest to problem w dużych obudowach. Cena jest wysoka ale sprzęt jest jej wart, jest to inwestycja jednocześnie w przyszłość i teraźniejszy overclocking.

 

Nie wystarczy powiedzieć profesjonalna - wręcz świetna jest obsługa klienta - doradztwo, kontakt, transakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto podłączyć bo spadek napięcia na kilku równologłych złączach może być tylko sumarycznie mniejszy a nigdy większy. Co do mocy 400 W to już była wcześniej dyskusja.

 

Ja przytoczę swoją recenzję Tagana 580 U-22, który nabyłem na www.zenfist.pl zamiast 2 zasilaczy, które miałem poprzednio podpięte (chieftac 360 + Ropla 400W):

 

Użytkuję ten zasilacz już drugi tydzień. Zasila on rozbudowananą konfigurację: Płyta DFI LanParty SLI, Procesor AMD64 2400 MHz, Karta graficzna 6600 GT podkręcona 10%, do tego 3 dyski, 2 napędy DVD, 7 wentylatorów. Przy pełnym obciążeniu procesora napięcie linii 12V w trybie "combine" zmierzone miernikiem 11,97V. Zasilacz jest słyszalny ale nie spodziewałem się, że bedzie bezgłośny. Co ważne obudowa pod tym obciązeniem jest chłodna i zasilacz nie podnosi nadmiernie temperatury wewnątrz obudowy. Ma rezerwy by zasilić drugą kartę czy procesory dwurdzeniowe.

 

Estetyczny. Bogata instrukcja niestety dostępne języki nie obejmują polskiego. Jedyne do pełni szczęścia to brak odpinanych kabli. Nie jest to problem w dużych obudowach. Cena jest wysoka ale sprzęt jest jej wart, jest to inwestycja jednocześnie w przyszłość i teraźniejszy overclocking.

 

Nie wystarczy powiedzieć profesjonalna - wręcz świetna jest obsługa klienta - doradztwo, kontakt, transakcja.

1464447[/snapback]

Czy ta zasilka Tagana jest lepsza od TEGO ENERMAXA?

Sorry za OT.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tagan jako jedyny, które sprawdzałem ma tryb łączenia linii. W takim połączonym trybie może zasilać z tej linii 420W (prąd 35A). Jest to zaleta dla mnie bo mam kartę grafiki zasilaną przez płytę i pewnie dokupię taką samą. Przy kręconym procku potrzebuję jednej silnej linii. Ale mam też możliwość przełączenia "split" w którym linie są oddzielone (obciązenie jednej nie wpływa na drugą). Rozważałem tego Enermaxa ale wybrałem Tagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagan 420-480W wystarczy w zupelnosci, ja mam 480 i smiga z A64 2.8-29Ghz, 6600GT 640/1350, 2xDVD, 3xHDD.

Z reszta nawet mardok ma Chiefteca który sobie bez problemu radzi z jego wykreconym sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasiłki to nawet mój nie dość że tani to nie grzeszący mocą zasilacz marki Szef daje sobie rady ze sprzętem z którego wyciskam siódme poty lub nawet więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Odpaliłem swój sprzęt. DFI ślicznie wykryło wszystko, no i dalej dziwna rzecz. Nie wiem gdzie to napisać, więc piszę to tu.

Patrząc na sprzęt z opisów i wyniki marków to mój sprzęt np. w marku03 pokazuje wynik o 2500! mniejszy niż u innych o podobnym sprzęcie (płyta, procek, grafa). Czemu mi wychodzi aż o tyle mniej? Wiem że pamięci mam słabsze, bo Kingstony zwykłe DUAL, ale nie wierzę żeby aż tyle na pamięciach tracić wydajności.

Może coś poradzicie, źle procka założyłem na płytę, źle przesmarowany, może grafa coś źle współgra z płytą, albo coś trzeba na płycie poustawiać, czego nie wiem... albo coś nei tak z napięciami? (podłączone dodatkowe gniazda zasilania na płycie typu HDD-type oraz FDD-type), może to zasiłka nie wyrabia... :(

Aha, podczas marka obrazki mi się zatrzymywały nawet na kilka sekund, tylko podczas testów CPU, czyli procka...

 

Jestem załamany :( Tyle kasy wydałem, a wyniki aż o tyle gorzsze :( Poradźcie coś... :(

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fast write off masz ? jak nie to daj na off

A co to jest i za co jest odpowiedzialne??

No i przede wszystkim gdzie to jest, bo u mnie tego nie widzę, a przeglądałem także manuala od biosu DFI i tam też takiej opcji nie widać?????

:mur:

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz gdzies w biosie, za co odpowiedzialne to jest to nie mam pojecia. Wiem ze czasami powoduje takie przyciecia w grafice.

1466225[/snapback]

Sprawdzilem osobiscie i tez nigdzie nie widze Fast Writes w biosie.

Czy to nie dotyczy przypadkiem tylko kart na magistrali AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz gdzies w biosie, za co odpowiedzialne to jest to nie mam pojecia. Wiem ze czasami powoduje takie przyciecia w grafice.

Na pewno nie ma, ani u mnie w BIOSie, ani w manualu od tej płyty.

 

Drążąc ten temat dalej... bardzo niskich wyników marka jak na taki sprzęt...

Pokusiłem się zrobić testy w 3dmark03 jeszcze kilka razy. I na 3 kolejne przypadki wynik raz udało mi się osiągnąć 8700 pkt, a w dwóch pozostałych przypadkach 6300 pkt, tak jak to było wcześniej.

Czyli podsumowując na 5 przypadków raz wynik był OK, a w pozostałych czterech przypadkach kaplica, nadal było przycinanie przy testach markowych CPU

Czemu tak??

I co mi tak obniża aż tyle punktów w marku?? Co jest nie tak?? Bo ja już zdesperowany jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem osobiscie i tez nigdzie nie widze Fast Writes w biosie.

Czy to nie dotyczy przypadkiem tylko kart na magistrali AGP?

1466236[/snapback]

Dokladnie! SideBandAdressing i FastWrite to opcja odnoszaca sie wylacznie do kart AGP. PCIe nie ma takich bajeruf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma, ani u mnie w BIOSie, ani w manualu od tej płyty.

 

Drążąc ten temat dalej... bardzo niskich wyników marka jak na taki sprzęt...

Pokusiłem się zrobić testy w 3dmark03 jeszcze kilka razy. I na 3 kolejne przypadki wynik raz udało mi się osiągnąć 8700 pkt, a w dwóch pozostałych przypadkach 6300 pkt, tak jak to było wcześniej.

Czyli podsumowując na 5 przypadków raz wynik był OK, a w pozostałych czterech przypadkach kaplica, nadal było przycinanie przy testach markowych CPU

Czemu tak??

I co mi tak obniża aż tyle punktów w marku?? Co jest nie tak?? Bo ja już zdesperowany jestem...

1466266[/snapback]

A może dlatego tak masz bo o ile sie nie mylę to GT6600 ma taki bajer że w 2D rdzeń chodzi z niższym taktowaniem (chyba 300mhz zamiast 500) a w 3D przyspiesza do tych 500mhz i u Ciebie może sie to nie przełącza prawidłowo.Piszę o tym bo spotkałem się już gdzieś z tym.Rozwiązaniem było wyedytować bios żeby i tu i tu chodził tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

A może dlatego tak masz bo o ile sie nie mylę to GT6600 ma taki bajer że w 2D rdzeń chodzi z niższym taktowaniem (chyba 300mhz zamiast 500) a w 3D przyspiesza do tych 500mhz i u Ciebie może sie to nie przełącza prawidłowo.Piszę o tym bo spotkałem się już gdzieś z tym.Rozwiązaniem było wyedytować bios żeby i tu i tu chodził tak samo.

1466340[/snapback]

We wlasciwosciach nVidia kolega moze sobie spokojnie przelaczyc tryby taktowania na "stale" 500/1000Mhz i nie trzeba bawic sie w zadne edytowania biosu B)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie przestawialem, a że mam Extreme, to taktowanie mam 540/1120 :blink:

A tą kartę można jeszcze śmiało podkręcić, więc nie wiem czemu mi każecie zmniejszać, komp mi się nie restartuje, ani nie wiesza, tylko w marku przy testowaniu CPU strasznie się tnie...

 

A nie ma gdzieś jakiś ustawień na płycie głównej, w biosie, czy jakąś zworkę przestawić, czy co...

 

Bo ja już nic nie kumam... :mur:

Edytowane przez Lemik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ultra-d mozna zmodować na sli spokojnie teraz? jeśli nie to jaką można (chce zaoszczędzić kupująć bez sli i przerobić)

ponawiam pytanie

Edytowane przez unckle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

1466872[/snapback]

 

szukaj plyty z rewizja A02 - masz pewnosc ze to modowalna plyta (ma bios ze stycznia)

sam mam taka -mostek:

 

Dołączona grafika

 

ps.

nalepke z rewizja plyty masz na skrajnym slocie pci

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...