Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Czy po zastosowaniu w/w tricku i przestwieniu w biosie V dla pamięci Smartguardian (i bios) u was pokazuje cały czas napięcie na poziomie 3.2V? Zmieniam na różne sposoby: 3.3V; 3.3V+.03V; 3.4V... a Smartguardian ciągle mi wywala, że mam ~3.2V. Czy to normalne? - aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia realnych napięć.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wszystko dobrze , masz napisane ze po zastosowaniu tego sposobu napiecie na pamieci idzie bezposrednio z lini 3.3v - 0.1v = 3.2 v , dzieki temu mozesz zwiekszac vdimm powyzej 3.2 v ale tylko regulujac linie 3.3v bezposrednio w psu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartguardian pokazuje 3,2V ale realnie jest 3,3

1544412[/snapback]

Czyli generalnie zmiana ustawień w biosie po zastosowaniu tego tricku już nic nie daje?

 

...a można jakoś "strikować" zworki, aby uzyskać realne 3.4V? :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dac zworke na 5v...

1544445[/snapback]

eee... to ja wiem, że mogę dać zworkę na 5V i niby po sprawie... ale chodzi o to, że mam bardzo niestabilne pamięci jak daję im 3.4V z lini 5V (PSU 20PIN), a dodatkowo koło pamięci robi się megaśny "kaloryfer"... Sic!

 

Pytam, bo nie uśmiecha mi się zaraz wymieniać zasiłki... a może będe musiał... hmm... narazie szukam jakiejś stabilnej alternatywy na 3.4V dla pamięci. :wink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

w takim razie tylko psu-mod zostaje .

ja wlasnie troche czasu mialem i pobawilem sie moimi utt 1a4t- i moge stwierdzic ze pamieci nie akceptuja wartosci powyzej 3.3v - dokladnie 3.2v+0.3 ..dam 3.3v i juz sa bledy , nawiew na mofset i pamieci dobry ... nawet troche je wygrzewalem w sandrze burn-inem memoery bandwich benchmark ale nic nie dalo . wiec chyba dam zworke spowrotem na 3.3v z tym trickeim bo na jedno wychodzi a mosfet sie nie grzeje przyanjmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Soyo to możliwe np. Merkury miał naklejkę ze swoim modelem na niby „swoich” mobo po której zdrapaniu ukazywała się nazwa modelu płyty Epoxa więc takie przypadki były, ale dawanie flagowego modelu dla firmy takiej jak Soyo bo w końcu mówimy o Lamparty wydaje mi się trochę śmieszne…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Wczoraj zaktualizowałem bios programem, wszystko doszło do 100% i nagle pokazał sie alert jakiegoś błedu.Zrestartował kompa, odpaliła sie płyta ale system już nie.Myslałem, że zestaw pojedzie do serwuisu....ze starego kompa zrobiłem dyskietke z biosem i załadowałem , wgrał go sobie i odpalił sie norlmalnie ale nadal pisze, że mam stary bios!!!!!

Co robić, co to jest?

 

DFI LanParty SLI-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak co niektorzy wgrywają bios, że mają jakieś błedy. Czasami zdarza sie, że sam zmieniam bios kilkanaście razy dziennie i odpukać zawsze wszystko jest OK. Zawsze robie to spod Windowsa.

Jakim programem robileś update? Dla pewnosci zaladuj przed flashem optymalne ustawienia w biosie (choc ja tego nigdy nie robie) i powyłanczaj wszystkie programy z trayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz podawać ciągle modelu swojej mobo bo do każdego DFI NF4 jest ten sam bios.

2. Jak flaschowałeś bios z pod windą i wyskoczył błąd to możliwe że zassany plik był uszkodzony.

3. Jak sam nie wiesz jaki masz ram to jak ktoś inny ma ci podać jakiego biosu masz użyć.

4. Najlepiej zapakuj najnowszego finala, nawet ze strony DFI i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a co zrobić, by ekran startowy, ten zaraz po ekranie karty graficznej przy starcie komputera nie przelatywał jak szalony?

Chciałbym cos na nim przeczytać a wswzystko znika jak oszalałe i wszystko przechodzi do ładowania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolowawa:

 

To ty kupiles te OCZ na allegro :D Popatrz jaki ten swiat maly :wink:

1544148[/snapback]

TAK, we wlasnej osobie

 

Mam tutaj pytanko do wszystkich, czy ktos zna jakis sposob aby puscic 2x512 OCZ na TCCD i 2x512 Gskill LE razem???

wszystko sie botuje ale jak chce wejsc do windy to wywala?

Pozatym czasami pokazuje mi przy bootowaniu bym uzyl bankow 2 i 4

 

probowal ktoś wogole odpalac 4x512 na TCCD ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie musisz podawać ciągle modelu swojej mobo bo do każdego DFI NF4 jest ten sam bios.

2. Jak flaschowałeś bios z pod windą i wyskoczył błąd to możliwe że zassany plik był uszkodzony.

3. Jak sam nie wiesz jaki masz ram to jak ktoś inny ma ci podać jakiego biosu masz użyć.

4. Najlepiej zapakuj najnowszego finala, nawet ze strony DFI i będzie spokój.

1544644[/snapback]

Ale się Mardok uparłeś na to "ch" we "flashu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, we wlasnej osobie

 

Mam tutaj pytanko do wszystkich, czy ktos zna jakis sposob aby puscic 2x512 OCZ na TCCD i 2x512 Gskill LE razem???

wszystko sie botuje ale jak chce wejsc do windy to wywala?

Pozatym czasami pokazuje mi przy bootowaniu bym uzyl bankow 2 i 4

 

probowal ktoś wogole odpalac 4x512 na TCCD ???

1544736[/snapback]

Taaaaa Lancer , 4x512 TCCD

p.s.

na jakim biosie robisz (310MHz CL2,5-4-3-7-1T 2,9V)??

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przperaszam, chciałbym sie dowiedziec na jaki wentylator moge wymienic ten firmowy DFI na chipsecie?On strasznie hałasuje!Istna suszarka....ale jest pewien problem, bo ma długa karte graficzą, której tylny kraniec jest jakby nad tym wentylatorem.Co moge w tej sytuacji uczynić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przperaszam, chciałbym sie dowiedziec na jaki wentylator moge wymienic ten firmowy DFI na chipsecie?On strasznie hałasuje!Istna suszarka....ale jest pewien problem, bo ma długa karte graficzą, której tylny kraniec jest jakby nad tym wentylatorem.Co moge w tej sytuacji uczynić?

1544827[/snapback]

Po lekkiej modyfikacji Spire CF201

Yeah, it allows for a vid card, but just barely. I ended up taking off the cover so that I know the vid card is inserted all the way. It used to touch my card sometimes, but now it's totally fine. Remember that you'll have to modify a small part so it will sit on the board evenlycircled in red)

Dołączona grafika

Miedziak :) Przymierzam się do takiego. Koszt to 35-40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro:

 

Cóż tak jakoś mi się napisało i poszedłem za ciosem, ale przyznam że jednak ten wyraz coś za długi wydawał mi się z „ch” ;) No ale na szczęście owa litrówka nie zmienia sensu mojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim biosie robisz  (310MHz CL2,5-4-3-7-1T 2,9V)??

1544799[/snapback]

@Racuch

Narazie jade na 310P chociaz mam zamiar wgrac cos dla TCCD,

jesli chcesz to odsylam do ciekawej lekturki jesli chodzi o Gskill i DFI

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=57317

 

 

a co do mojego problemu 4x512 TCCD to polowicznie sie z nim uporalem.

ale niejest tak jak byc powinno, komp chodzi stabilnie ale tylko z 2T, jesli dam na 1T to jest wysyp przy logo windowsa.

 

Jest na to jakis patent? bios? czy trzeba czekac na Venice E6 ???

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich bankach powinny byc umieszczone dwie kości Pamięci Ram?

W tych żółtych czy w tych pomarańczowych.

U mnie tak troche dziwacznie są włóżone przez sklep w miejsca 2 i 4.;są umieszczone w tych pomarańczowych slotach.

Nie powinny być w żółtych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak ma być i już, poczytał byś FAQ…

 

Co do BH-X i żółtych slotów to w bardzo nielicznych przypadkach to zdaje egzamin, więc pomarańczowe są w 99% wypadków jedynym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...