Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Racuch

Narazie jade na 310P chociaz mam zamiar wgrac cos dla TCCD,

jesli chcesz to odsylam do ciekawej lekturki jesli chodzi o Gskill i DFI

1545043[/snapback]

a jak z div 180@166 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro

Daj link do tego artykuły ze Spire, chętnie coś takiego sobie sprawie. Chce jeszcze dokładnie zobaczyć tego małego moda, bo z tego co widze to fabryczny cooler nie wejdzie.

Co zrobili, zmienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cro

Daj link do tego artykuły ze Spire, chętnie coś takiego sobie sprawie. Chce jeszcze dokładnie zobaczyć tego małego moda, bo z tego co widze to fabryczny cooler nie wejdzie.

Co zrobili, zmienili?

1545618[/snapback]

To nie był artykuł, pisałem pw do tego kolesia, bo się dopatrzyłem na jakimś screenie i mnie zaciekawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z div 180@166 ??

1545551[/snapback]

Powiem ci tak ze trzeba sie sporo nameczyc, probowalem kombinowac timingi, napiecie itp ale sie podalem, poprostu brakuje mi czasu, w przyszlym tygodniu usiade i to zmecze, narazie jade na div 200

postaram sie wkrotce pomeczyc div 180 i 166 jak tylko cos sie z tego urodzi to zdam relacje

 

a dlaczego pytasz? czyzby u ciebie byl podobny problem i tez wymagalo to kombinacjami z ustawieniami ?

 

 

A czemu służy takie ułożenie ich, wbrew w sumie numeracji kolejności?

1545118[/snapback]

Zawsze zadajesz tyle pytan ???

Moja rada jest taka wez przysiadz poczytaj dokldnie caly topic to duzo rzeczy sie dowiesz...a jesli po przeczytaniu tego topicu cos bedzie cie jeszcze zastanawiac wtedy sluzymy radami. Jak narazie na wszystkie twoje pytania odpowiedzi byly kilkukrotnie udzielane....tylko trzeba poszukac

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był artykuł, pisałem pw do tego kolesia, bo się dopatrzyłem na jakimś screenie i mnie zaciekawiło.

1545652[/snapback]

Możesz papisać coś więcej...

Na czym polegał ten mod, czy pasuje rozstaw kołków, jakie ten ktoś ma temp. idle/sterss i w jakich warunkach - buda open/close, jakie obroty?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś już może MemTesta 1,6 z biosów serii 704? Wczoraj w ramach sprwadzenia spróbowałem - pomijam, że wykazywał błedy tak jak powinien ale miałem bardzi dziwne niestabilności. A to test się zawiesił, a to wywalił jakiś błąd, ale nie pamięci tylko samego MemTesta chyba <_< Generalnie dziwnie się zachowywał. Na wcześniejszych nigdy tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz papisać coś więcej...

Na czym polegał ten mod, czy pasuje rozstaw kołków, jakie ten ktoś ma temp. idle/sterss i w jakich warunkach - buda open/close, jakie obroty?

1545718[/snapback]

Jakbym coś więcej wiedział to bym napisał <_<

Rozstaw kołków jak widać pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowal ktos juz moze MemTesta 1,6 z biosow serii 704? Wczoraj w ramach sprwadzenia sprobowalem - pomijam, ze wykazywal bledy tak jak powinien ale mialem bardzi dziwne niestabilnosci. A to test sie zawiesil, a to wywalil jakis blad, ale nie pamieci tylko samego MemTesta chyba  <_< Generalnie dziwnie sie zachowywal. Na wczesniejszych nigdy tak nie bylo.

1545955[/snapback]

ja probowalem, gm przeszedl bez bledow a memtest opisywany wywalil na #8 tescie byki pamieci, a no i spi tez sie wywalilo.

co do stabilnosci samego programu to nie widze roznicy w porownaniu z poprzednimi wersjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na DFI Lan Party nF4 UT Ultra-D jest problem z zainstalowaniem XP Sp2 na dysku SATA, windows sam znajdzie drivery, czy trzeba cos ladowac z dyskietki?

Pytam, bo mam niezly problem z ta plyta i nie chcialbym wdepnac :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom fajny ten miedziak, musze zobaczyć gdzie go można dostać... maniakiem ciszy nie jestem, ale standardowy też mnie troche wkurza.

1545086[/snapback]

dzisiaj go kupię i zamontuje mogę jutro zdać mała relacje jak się sprawuje

a w/w wentyl jest np. tu http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15986 , i oryginalnie jest przeznaczony na vga , ten też może być niezły tylko deko droższy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9223

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy na DFI Lan Party nF4 UT Ultra-D jest problem z zainstalowaniem XP Sp2 na dysku SATA, windows sam znajdzie drivery, czy trzeba cos ladowac z dyskietki?

Pytam, bo mam niezly problem z ta 1546156[/snapback]

Ja na sli-d nie mialem zadnych problemow z instalacja windy na dysku z siga, nie musialem tez dogrywac zadnych sterow z dyskietki (one to chyba do raid-a sa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem wam przyblizyc wydajnosc SLI na biosach series 4 i series 5

 

series 4:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 10714pkt

 

series 5:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 16256pkt

 

w obu przypadkach konfiguracja biosow taka sama , jedyne co uleglo zmianie to bios , sterowniki te same wszystko to samo , wiec jak widac starsze biosy nie mialy tego czegos w sobie aby sli bylo wydajne ...

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomocy,

czy 47 stopni na chipsecie ( dfi lanparty nf4 ultra-d) bez obciażenia, bez o/c to dużo. Potrzebuje odpowiedzi typu TAK albo NIE.

1546230[/snapback]

Ja mam 43 w te upały na standardowym huraganie. 47 to troche dużo, ale nie tragedia. Jak bedzie grubo ponad 50 to zacznij sie martwic.

Polecam zdemontować cooler, przeczyścic chipset, nałozyć nową dobrą pastę i powinno być lepiej.

Rozumiem, ze masz dobrą wentylacje obudowy, bo jesli powietrze stoi w miejscu, to temperatura w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem wam przyblizyc wydajnosc SLI na biosach series 4 i series 5

 

series 4:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 10714pkt

 

series 5:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 16256pkt

 

w obu przypadkach konfiguracja biosow taka sama , jedyne co uleglo zmianie to bios , sterowniki te same wszystko to samo , wiec jak widac starsze biosy nie mialy tego czegos w sobie aby sli bylo wydajne ...

1546221[/snapback]

pochwal się wydajnością w grach :lol:

 

Ludzie, pomocy,

czy 47 stopni na chipsecie ( dfi lanparty nf4 ultra-d) bez obciażenia, bez o/c to dużo. Potrzebuje odpowiedzi typu TAK albo NIE.

1546230[/snapback]

 

ja mam obecnie 42 stopnie. a te twoje 47 to normalka jak na dzisiejsze temperaturki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym coś więcej wiedział to bym napisał  <_<

Rozstaw kołków jak widać pasuje...

1545996[/snapback]

Daj namiar na to forum gdzie pisałeś na PW, sam się dowiem o detale.

 

dzisiaj go kupię i zamontuje  mogę jutro zdać mała relacje jak się sprawuje 

a w/w wentyl jest np. tu 1546176[/snapback]

Polecam Allegro, jest troszke taniej...

Tutaj macie 1546221[/snapback]

boooże... mega róźnica!

Jakie konkretnie biosy używałeś?

 

P.S.

Pamięci masz SpeedPremium?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 bios to 414-2

2 bios to 510-XCEL2-LL

 

2x512MB Twinmos 1A4T nie Speed Premium

 

nierealny wydajnosc w grach jest bardzo dobra i nie lolkuj tak jak dziecko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz "Pure" a ja tam mam ja ten wentyl mi chodzi na obrotach powyzej 6 tys ( przynajmniej tak mi guardian pokazuje). U mnie siedzi to wszytsko w obudowie Tsunami z kompletem wiatraków , ale g*** to daje. Guardian na procu mi pokazuje w tym samym momecie okolo 25-27 (big typhon) a ta 3 temperatura( jeszcze nie wiem od czego ona jest ale dzisiaj to wyczaje albo wyczytam :] ) jest okolo 40 stopni. Nie wykluczone ze wymienie ten badziew standartowy na zalmana:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ultra-D + Zalman + ocz ultra 5+ bez nawiewu miałem na chipsecie w idle na domyślnych ustawieniach biosu 52*C :-P . Zato gdy dałem na to nawiew 80x80 to mi się zrobiło 47 w stresie na mocno podkręconym kompie. :)

 

@TwoFace

Jak jak ci się spisuje twoja obudowa? Mam taką samą i musze przyznać że te wentyle dość głośno pracują, i najgorsze jest to że nie wiem jak je spowolnić bo wtyczki mają takie że sie je da podłączyć bezpośrednio pod zasiłkę z napięciem (tak mi się wydaje że takim) 12V. Nie wie może ktoś jak je spowolnić? Czuję że bez małej modyfikacji kabli się nie obejdzie...

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ultra-D + Zalman + ocz ultra 5+ bez nawiewu miałem na chipsecie w idle na domyślnych ustawieniach biosu 52*C :-P . Zato gdy dałem na to nawiew 80x80 to mi się zrobiło 47 w stresie na mocno podkręconym kompie. :)

 

@TwoFace

Jak jak ci się spisuje twoja obudowa? Mam taką samą i musze przyznać że te wentyle dość głośno pracują, i najgorsze jest to że nie wiem jak je spowolnić bo wtyczki mają takie że sie je da podłączyć bezpośrednio pod zasiłkę z napięciem (tak mi się wydaje że takim) 12V. Nie wie może ktoś jak je spowolnić? Czuję że bez małej modyfikacji kabli się nie obejdzie...

1546548[/snapback]

"lyzkov" odnosnie wentyli to wydaje mi sie ze najglosniej to chodzi ten na chipsecie i ten z boku obudowy ( 8cm x 8cm) bo te dwie 12-stki wedlug mnie chodza wporzadku, ale faktycznie zeby je jeszcze spowolnic to chyba trzeba wtyczki ucinac i przerabiac ( no chyba ze sa takie przejsciowki, szczerze mowiac to nie szukałem). Odnosnie temperatury to widzisz,, ja mam taka temp w "spoczynku" jak Ty w stresie <_< ( tak wlasnie czulem ze troche za duzo).

 

ps. Ty na chipsecie masz ten niebieski radiator zalmana tak ?? ( nie chce mi sie szukac jak on sie nazywa :) ) , chyba trzeba będzie jeszcze dołozyc pare groszy zeby to wszytsko chodzilo jak nalezy.

 

ps2. jeszcze odnosnie obudowy to wogole jak ja kupowalem to wydawalo mi sie ze jest duza chociaz to nie big tower, ale jak wlozylem tagana 480W u01( wiecej tych kabli to juz nie mieli ) i jeszcze na procek big typhonn to sie ciasno zrobiło, ale ogolnie to jestem zadowolony:) ladnie sie prezentuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj namiar na to forum gdzie pisałeś na PW, sam się dowiem o detale.

1546241[/snapback]

Jezu człowieku w cytacie masz napisane...

 

dzisiaj go kupię i zamontuje  mogę jutro zdać mała relacje jak się sprawuje 

a w/w wentyl jest np. tu 1546176[/snapback]

Ten drugi nie będzie pasować, ma za szeroki rozstaw. Jest inny model tego revolteca z takim rozstawem jak spire 201 Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie jest problem:

niestety platforma a64 s939 i nf4 to dla mnie nowy świat i choć sprzet mam już jakiś czas i ciągle czytam to niebardzo mogę sobie z nim poradzić

 

-mam pamięci 2x256 ddr400 Twinmos do duala ale to są stare twinmosy na Mtecach kości 50D na abicie nf7 chodziły 240 2,5 3 3 11 w dualu 1t @2,8v stabilnie czyli cośtam potrafią, teraz są włożone w pomarańczowe sloty, zwora na 3,3v i nie mogę ich zmusićdo poprawnej pracy na standardowych ustawieniach... wypróbowałem już dużo ustawień, ale ze niebardzo się orientuję to zmieniałem trochęna ślepo mimo ze pomagałem sobie poradnikiem mardoka i innymi(wiem ze bh5 to inna klasa i brałem na to poprawkę)

po dłuższym czasię męczenia porobiłem sobie takie ustawienia które są imo takie co powinny chodzić bez problemu, jak na mój stan wiedzy, a mimo to goldmemory wciąż wywala błędy i to szybko i dużo:

bios 414-1

*genie bios settings:

FSB BUS FREQUENCY - 222

LDT/FSB FREQUENCY RATIO - X3,0 (1)to rozumiem ze jest mnożnik który mnożymy przez fsb i mamy wtedy HTT, tak?)

LDT BUS transfer width - (strzała w dół)16 (strzała w górę) 16 (2)to to wogóel nie wiem co jest...)

CPU/FSB frequency ratio - x9,0

PCIEXPRESS FREQUENCY - 100MHz

K8 C'n'Q SUPPORT - DISABLE (3)zaleca sięwłączenie tego czy raczej tak jak w k7 ze wyłączenie thermal throttling i cpu disconnect function pomagało w OC?

C'n'q MAX FID - AUTO (4) nie wiem co to...

CPU VID START UP VALUE - START UP

CPU CORE V - 1,38V

LDT BUS V - 1,20V

CHIPSET V - 1,52V

DRAM 2,5V V - 2,87V

CPU VID CONTROL - AUTO

CPU VID SPECIAL CONTROL - AUTO

LDT VOLTAGE CONTROL 1,20V

CHIPSET VOLTAGE CONTROL 1,5V

DRAM V - 2,8V

DRAM +,03 V IF IT'S AT 3,2V - DISABLED

PCI-EX CONFIG X2 X1 X16 X1

SLI BROADCAST APERTURE - DISABLE

I TUTAJ CO DO VOLTAŻY - JAK TO JEST ZE NP DLA PROCKA SĄ TRZY UISTAWIENIA VOLTAŻU A DLA RAMCÓW DWA (przyzwyczajony jestem do jedno ustawienie na jeden komponent...) - o co tu chodzi i jak z tego korzystać?

*DRAM SETTINGS:

DRAM FREQUENCY - 180 (DRAM/FSB: 9/10) - (5)i to jak rozumiem służy do tego zeby mieć wyższe fsb a pamięci niesynchronicznie na niższym taktowaniu...

CPC - ENABLED

CAS (Tcl) 2,5

RAS to CAS (Trcd) 03

MIN RAS# active time (Tras) 08

Row cycle time (Trc) 13

Row refresh cyc time (Trfc) 15

Row to Row (Trrd) Auto

Write recovery time (Twr) auto

Write to read delay (Twtr) Auto

refresh period (Tref) Auto

Write CAS latency (Twcl) Auto

 

DRAM BANK INTERLAVE -ENABLED

DQS SKEW CONTROL AUTO

DQS SKEW VALUE - 0

DRAM DRIVE STRENGHT AUTO

DRAM DATA DRIVE STRENGHT - AUTO

MAX ASYNC LATENCY - 0,8NS

READ PREMABLE TIME - 0,6NS

IDLE CYCLE LIMIT - 256 CYCLES

DYNAMIC COUNTER - DISABLED

R/W QUEUE BYPASS - 16X

BYPASS MAX - 07X

32 BYTE GRANULARITY - DISABLED (8 BURSTS)

 

Na tych ustawieniach któe są chyba najlepsze jakie udało mi się zrobić mam błędy w goldmemory i przypadkowe resety w gta

pamięci są na 99,9% sprawne

zasiłka spokojnie daje rade - napięcia mierzone miernikiem są bliskie idealnych i prawie nie wykazują wachań

 

prosiłbym o wskazówki jak nadać im stabilności i na co zwrócić uwagę myśląc o dalszym oc

dodam ze naczytałem się już trochęo tych timingach tyle że opisów typu ze jest to np tam zapis do koliumny czy cośtam... a mi chodzi o orientacyjne wartości np ze 8 na danym timingu to ostro, 10 to średnio a npo powyżej 14 to już słabo i stabilnie, tego brakuje najbardziej w poradniku mardoka...

prosiłbym jeszcze o pomoc w rozszyfrowaniu tych pojęć to których dałem komentarze z numerkiem w nawiasie (x)

help me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem wam przyblizyc wydajnosc SLI na biosach series 4 i series 5

 

series 4:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 10714pkt

 

series 5:

2x6600GT 540/1200

3d2003 ---> 16256pkt

 

w obu przypadkach konfiguracja biosow taka sama , jedyne co uleglo zmianie to bios , sterowniki te same wszystko to samo , wiec jak widac starsze biosy nie mialy tego czegos w sobie aby sli bylo wydajne ...

1546221[/snapback]

ja mialem na 2x6600gt ==> 15500 w 2k3 na biosie najnowszym z strony dfi.

jesli chodzi o sli i gry to nie polecam! słabo!! za duzo kombinowania, nie dziala to tak jakbysmy chcieli.lepiej jedna mocna karte!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak ze trzeba sie sporo nameczyc, probowalem kombinowac timingi, napiecie itp ale sie podalem, poprostu brakuje mi czasu, w przyszlym tygodniu usiade i to zmecze, narazie jade na div 200

postaram sie wkrotce pomeczyc div 180 i 166 jak tylko cos sie z tego urodzi to zdam relacje

 

a dlaczego pytasz? czyzby u ciebie byl podobny problem i tez wymagalo to kombinacjami z ustawieniami ?

Zawsze zadajesz tyle pytan ???

Moja rada jest taka wez przysiadz poczytaj dokldnie caly topic to duzo rzeczy sie dowiesz...a jesli po przeczytaniu tego topicu cos bedzie cie jeszcze zastanawiac wtedy sluzymy radami. Jak narazie na wszystkie twoje pytania odpowiedzi byly kilkukrotnie udzielane....tylko trzeba poszukac

1545658[/snapback]

Heh temat nie jest nowy,mi nie udało sie przełamać stabilnie div 180@166 z HTT powyzej 310 i jak dotychczas proc sie marnuje :-(

Powalcz może Tobie się uda!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1).W domu w kompie na płycie mam w pomarańczowych slotach pamięci dwie kości Twinmos 512 MB Ram.

Czy identyczne dwie kości moge dołożyc do slotów żółtych i wszystko będzie nadal sprawnie chodziło, czy może te żółte sloty są przeznaczone do jakis specjalnych pamięci?

 

2).Czy na płycie kości domyślnie chodzą jako Dual?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...