Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@acd - nie bardzo wiem o jakie testy ci chodzi? mam sie pakować na wszelkie strony z wirami i czekać czy strace system czy tylko bede miał 999trojanków?  :-P joke, a poważnie to ja wam nawet tych testów nieumiałbym zrobić bo się na tym wogóle nie znam i jak narazie ten firewall blokuje mi sieć (mam dwa kompy połączone sieciówka w sieciówke) i nie moge sobie tego odblokowac  :lol: 

 

@dgim

nie - to było robione normalnie w zamkniętej budzie (boki zmaknięte, brak frontu... :lol:  ) jeden wentyl 120mm z tyłu wyciągający i to wszystko, nawet zasiłka nie wyciąga bo jest na zewnątrz budy, jedyna zmiana jaką robiłęm to zdjąłem ten wiatraczek standardowy, oblookałem sobie czipset (pytanie z różnicami w czipsetach 1560457[/snapback]

No i nie mam internetu na jak odpale tego firewalla nvidiowskiego. Udalo sie komus skonfigurowac to ustrojestwo, na kablu (net po LANie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja neta mam (neo), ale nie mogę sobie skonfigurować połączenia sieciowego z drugim kompem (siecióka w sieciówkę) któy bierze net odemnie... zielony jestem w te klocki... a tera jeszcze po lanpaty wirów nałapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UT NF4 ULTRA-D, płytka jest bardzo fajna ale mam spory problem z pamięciami. Przy ustawieniu 1:1 chodzą bez problemu z HTT powyżej 200Mhz a jak ustawię inny dzielnik to mogę z ledwością dociągnąć je do 200Mhz i potem wszystko się wysypuje. Tak jest bez wzgledu na to jakie ustawiam timingi, napięcia, mnozniki HT, próbowałem też różnych biosów i nic. Dochodzą do magicznych 200Mhz i koniec. Dodatkowo na dzielniku 1:2 komp wogóle nie odpala. Pamięci to Geile PC3200 CL2,5. Moze macie jakiś pomysł? Bo mi juz tylko przychodzi do głowy wywalenie tych pamieci za okno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo na dzielniku 1:2 komp wogóle nie odpala. Pamięci to Geile PC3200 CL2,5. Moze macie jakiś pomysł? Bo mi juz tylko przychodzi do głowy wywalenie tych pamieci za okno icon_wink2.gif

 

próbowałes z biosem 510/3 lub 310 jak one nie pomogą to je pogoń.

 

może się komuś przyda http://www.dfi-bios.tk/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy na DFI UT Ultra-D podepne dysk WD1200JB? Jest on jeszcze na Ultra-ATA/100. Z tego co wyczytałem to DFI ma tylko kontroler Serial-ATA :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałes z biosem 510/3 lub 310 jak one nie pomogą to je pogoń.

 

może się komuś przyda 1565274[/snapback]

Próbowałem już wcześniej jest tak samo :? W gruncie rzeczy dziwna sprawa, pamieci się kręcą przy luźno ustawionym procku i odwrotnie proc można kręcić przy zluzowanych pamieciach ale oba na raz nie idą. Czy da się jakoś sprawdzić na jakich kościach są te Geile bez odklejania radiatorków? :huh:

 

Powiedzcie mi czy na DFI UT Ultra-D podepne dysk WD1200JB? Jest on jeszcze na Ultra-ATA/100. Z tego co wyczytałem to DFI ma tylko kontroler Serial-ATA :-/

Raczej wszystkie płyty będą miały kontroler IDE przynajmniej do czasu kiedy wynajdą CD-roma ze złączem Serial-ATA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już wcześniej jest tak samo  :?  W gruncie rzeczy dziwna sprawa, pamieci się kręcą przy luźno ustawionym procku i odwrotnie proc można kręcić przy zluzowanych pamieciach ale oba na raz nie idą. Czy da się jakoś sprawdzić na jakich kościach są te Geile bez odklejania radiatorków?  :huh: 

Mi to wyglada na cos jak Hynix, mialem podobne problemy z D43 + 3000+ wini + DFI nF4

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Podniosłem szyne FSB z 200 do 215 MHZ i teraz mój Venice 3000+ chodzi na 9x215.

napięcie dla pamięci jest podniesione na 2,7 V.

Mam 2x Twinmos PC3200 512 MB.

Czy moge jeszcze próbować podnosić?

Wiem, że może to dziwne pytanie ale nie chciałbym nic sknocić.

 

Poza tym mam takie pytanko....mam jeszcze do dyspozycji jeden dodatkowy wiatraczek....na co go nakierować byłoby najlepiej w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Podniosłem szyne FSB z 200 do 215 MHZ i teraz mój Venice 3000+ chodzi na 9x215.

napięcie dla pamięci jest podniesione na 2,7 V.

Mam 2x Twinmos PC3200 512 MB.

Czy moge jeszcze próbować podnosić?

Wiem, że może to dziwne pytanie ale nie chciałbym nic sknocić.

 

Poza tym mam takie pytanko....mam jeszcze do dyspozycji jeden dodatkowy wiatraczek....na co go nakierować byłoby najlepiej w kompie?

1570337[/snapback]

Yeppy, zajrzyj tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=108869

 

albo tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1249410

 

Sam od tych wątków zaczynałem. Naprawdę się przydają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeppy, zajrzyj tutaj: 1570369[/snapback]

Czytałem to juz kilka razy, ale jakos słabo to do mnie przemawia....mnogość tych opcji w biosie jest straszna.

A gdy zaczynam prawie od zera muszę sie uczyć od podstaw.

Ale dziękuję za odpowiedź normalna a nie "najechanie mnie" za napisanie posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym mam takie pytanko....mam jeszcze do dyspozycji jeden dodatkowy wiatraczek....na co go nakierować byłoby najlepiej w kompie?

1570337[/snapback]

To zależy co i jak już chłodzisz. Ale pewnie najlepiej jakbyś go skierował na pamięci i te aluminiowe radiatory co są po prawo od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ktos moze sprawdzic jak to jest z tym c&q

ustawiam wszystko spod rmclocka lub cpuida , mnoznik idzie w dol , napiecie wg tych progsow tez a cpu-z dalej swoje (i to wskazanie jest poprawne na 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos moze sprawdzic jak to jest z tym c&q

ustawiam wszystko spod rmclocka lub cpuida , mnoznik idzie w dol , napiecie wg tych progsow tez a cpu-z dalej swoje (i to wskazanie jest poprawne na 100%)

1571176[/snapback]

Zainstalowałeś sterownik C&C ze strony AMD?

W biosie opcje napięcia i mnożnika ustawione na auto?

Panel sterowania->Opcje zasilania->Minimalne zarządzanie energią włączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no wlasnie jak dam na auto vcore to nie idzie zmienic vdimm na 5v - reszta jest jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglada na cos jak Hynix, mialem podobne problemy z D43 + 3000+ wini + DFI nF4

1566564[/snapback]

Mozliwe że Hyniksy, a udało Ci się jakoś rozsądnie je ustawić?

U mnie sytuacja wyglada dokładnie tak jak na tym screenie pamięci sobie chodzą na 230Mhz 1:1 reszta ustawień tak jak widać. Po zmianie dzielnika na np. 133 mogę conajwyżej ustawić wszystko tak jak tutaj: screen (tu są akurat ostrzejsze timingi ale ustawiam wszystko tak jak poprzednio) dodatkowo zmieniam wartosci "max async latency" i "read preamble time" i daję mniejszy mnożnik HT jak widać wszystko jest OK. Jeżeli teraz zwiększę HTT o 1Mhz komp wogóle sie nie uruchomi. Gdzie tkwi błąd? Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no i wiem o tym!! za kogo ty mnie masz ? dlatego nie moge dac vcore na auto - i pytam czy jest to warunek konieczny zeby c&q dzialalo jak powinno -bo z tego co andy napisal reszte rzczy mam jak powinno, na to wyglada ze nikt z winbondami nie moze za brdzo dzialac z c&q

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czyli tylko z c&q  zostaje mi zmiana mnoznika , dobre i to

Ale w sytuacji gdy mnożnik w dół a vcore nie to procek mimo wszystko mniej się grzeje? Czy w takiej sytuacji to C&C będzie miało szansę zadziałać?

Pytam, bo sam nie wiem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

temp idzie w dol w idle nieznacznie -jakies 2-3 stopnie . ale wg kalkulatora mocy na benchamrku ( tylko ze tam o,13 -szukam jakiegos pod venice ) samo zjechanie przy fsb 320 mnozinkiem z 9 na 4 to ponad 2x mniej wydzielnaego ciepla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venice bardziej się od MHz grzeje niż od VCore (co nie znaczy że od VCore wcale się nie grzeje) co za tym idzie temp powinna spaść i to dość znacznie ale nie można też tego porównywać do pełnowartościowego CnQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...